Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Parci válasza nesa (#547) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ilyesmi viszont volt a nikonnál, a TC-16A telekonverter. az utolsó hangyaf@sznyi miliméteren már autofókuszált, odáig neked kellett tekerni az obit.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#552) supercow válasza Parci (#550) üzenetére


supercow
őstag

jóvanna, nem én találtam ki csak gondoltam itt meg lehet vitatni a lokális FT emberekkel :)
1. tudom, az Olympusnál most is van lencsés adapter EC-14, EC-20, mFT-re gondolom még nincs
2. passz

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#553) nesa


nesa
veterán

Ez nemtiszta nekem :F

Esetleg ha ugyvan ahogy ertem ezt hogy lehet megcsinalni mi kell hozza?

[ Szerkesztve ]

(#554) Parci válasza supercow (#552) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azok telekonverterek, és rontanak is a képminőségen, nem is keveset. még így is "megéri" használni őket ugyanakkor, hiszen elég költséges egy kétszer akkora telét gyártani/venni/hordozni.

régi manuális obik nagylátós konverterezésének viszont jó eséllyel azért nincs sok értelme, mert a 14-42-es kitobi elpáholja majd őket mind méretben, mind optikai teljesítményben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#555) supercow válasza Parci (#554) üzenetére


supercow
őstag

Tudom hogy telekonverter, csak azért hoztam fel példának mert végülis ezek is adapterek amiket a vázra kell rakni és megvan bennük a lencse és az elektronikus kapcsolat. Az új adapter anti-telekonverter lenne, mivel nem növeli hanem csökkenti a fókusztávolságot. Nem vagyok szakértő, csak így képzelem el. A képminőségről igazad van.
Azt én sem értem, hogy miért kell a régi manuális obihoz csinálni, illetve az SWD-t hogy oldják meg az adapteren belül.
Mindegy, a lényeg hogy az Olympus nem állt le a fejlesztésekkel és nemsokára kiderül mit alkottak E-5 és mFT téren :C

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#556) sebgutkopf válasza supercow (#543) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ezek tényleg érdekesek, kíváncsi vagyok az om témán kívül mire lesz még jó, mert aki új belépő szerintem egyre kevésbé fog a manuális om obikra ráugrani.

(#557) sebgutkopf válasza nesa (#545) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Persze, hogy külön csapat van, viszont én arra akarok kilyukadni, hogy ennek a csapatnak a létszámát nem fogják megduplázni azért, hogy kétféle rendszert tudjanak egyszerre gyorsan fejleszteni. Tehát továbbra is félek az egy seggel két lovat dologtól.
Az amerikai olys emberke elszólásának is inkább az lett volna a lényege, hogy a két formát valahogy próbálják közösebb alapokra helyezni, hogy a fejlesztések lehetőleg mindkét rendszer esetében hasznosak legyenek.

(#558) sebgutkopf válasza supercow (#555) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Majd jól meglátjuk az új varázsszenzort 14MP-el és iso12800-al. :)
Hajrá Oly! Még sokáig szeretném a ZD obijaimat használni, így remélem lesz akkor is valami jó váz, amikor véletlen beadja a kulcsot az e3 sok sok év múlva.

(#559) nesa válasza sebgutkopf (#558) üzenetére


nesa
veterán

Csaknem dobja be az E3 a kulcsot, az alitolag igen extrem korulmenyek kozt is hasznalhato, ugytudom azt hasznaltak valamelyik olympus urprogramba is .

(#560) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Ha szeretnék venni egy egyszerűbb vakut az E300-amhoz, akkor milyet kell vennem? Vagy megveszem az első nekem tetszőt, és jó lesz? Vagy talpak között van különbség? :) Vagyhogy? :B

Atesz

(#561) nesa válasza KrAt (#560) üzenetére


nesa
veterán

Lehtoleg oly talpas vakut vegyel annak van ertelme kb 30k korul kezdodnek.

(#562) KrAt válasza nesa (#561) üzenetére


KrAt
veterán

Rendben, köszi :)

Használtan nézegettem itt a hardveraprón, szerinted van valamelyik, ami belépőszint, de már van vmennyi értelme? :) Bár gondolom szinte az összes jobb mint a beépített vaku, nem? :)

(#563) supercow válasza KrAt (#562) üzenetére


supercow
őstag

Olympus FL-36, FL-50 és néhány másik gyártó vakuja megy vele, pl Metz. Ezek mind jobbak, mint a beépített.
Én is nézegetem makróhoz, mert a beépített vaku nagyon szééép árnyékot vet.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#564) nesa válasza KrAt (#562) üzenetére


nesa
veterán

En itt alkudoztam 1 FL36 ra pesten van ha erdekel atengedem.

(#565) KrAt válasza nesa (#564) üzenetére


KrAt
veterán

Neeem, köszi, ennyire nem fontos :R :)

(#566) #20844032


#20844032
törölt tag

Üdv urak!

Egy gyors kérdés: adott egy új 17.5-45 -ös obi (SE kitekhez is csomagolják ezt a típust), namost a frontlencse tubusa meglehetősen "lötyög", összehasonlítva erősen használt, más típusú obikkal ebben az árfekvésben. Tudván, hogy ez az obi a tápláléklánc legalja, ezeknél ez normális, vagy küldjem vissza?

(#567) sebgutkopf válasza nesa (#559) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Igen nagy promó volt rá építve, hogy kiment az e3 az űrbe, akkor valami átlátszó obisapkákkal szórakoztak még pluszba. Mindenesetre remélem még sok évig hű társam lesz ez a váz és hamarabb unom meg mint önszántából hagyna el.

(#568) sebgutkopf válasza #20844032 (#566) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Újonnan azért nagyon lötyögni nem kéne. Valószínűleg funkcionalitásban nem okoz hátrányt, így a kérdés vajon foglalkoznak-e ezzel, vagy akarsz-e helyette idővel (vagy előbb) egy másik obit.

(#569) #20844032 válasza sebgutkopf (#568) üzenetére


#20844032
törölt tag

Pedig meglehetősen, 1-2mm lógás simán van benne, persze nem magától, de kézzel el tudom billenteni bármilyen irányba (amit a canonokon soha nem tapasztaltam, olcsóbb sigmákon sem). Akarnék én helyette, meg mellé is, de egyelőre olybá tűnik így frissiben, hogy FT világban ez annyira azért nem egyszerű (használtban, vagy emberi árban leglábbis). Azért nyilván nem ez lesz nyúzva, ennek ellenére azért csak-csak bosszant.

(#570) nesa válasza #20844032 (#569) üzenetére


nesa
veterán

Az nemszamit az 1 olcso uveg ez meg belefer amugy minden obi vege mozog nez meg 1 canon fix 50mm es obit majd szet esik olyan az erzes.

De mutass fotokat kivancsi vagyok amugy milyen gephez kaptad?

Obi itt is van boven es ne hidd hogy dragan ,milyet szeretnel?

[ Szerkesztve ]

(#571) #20844032 válasza nesa (#570) üzenetére


#20844032
törölt tag

Igen, láttam már olyat is, viszont amiket én használok azokon egyáltalán nem, pedig van bennük jócskán (igaz, nagy becsben vannak tartva), tonképp ez az első új obi a kezembe, ezért gondoltam, hogy újan még nem feltétlenül kellene, de megnyugtattatok.
Fotót csak próbára tudtam vele lőni, 3 napja vettem gépestől, az utolsó fellelhető 410-es kitben, nevetséges áron. A hisztimet leszámítva nincs gond az obival, sem a vázzal, sőt, meglepődtem mennyire használható kis vas ez az ergonómiai kialakítást leszámítva, dehát ezen az áron bőven kompromisszumképes vagyok :)
Hogy milyen szeretnék? Természetesen mindent, és olcsón :D 40-150 -et biztos (tudom, akkor miért nem duplakitben...oka volt), meg ha majd lelek valamikor egy nagy fényerejű fix30 közeli (és nem pancake) akkor nyugalmazom a kitobit.
40-150 van ebayen dögivel, azt tudom.

(#572) asthring


asthring
tag

Üdv!

Viszonylag friss E-520-szal rendelkezem, van benne ez a gradation(árnyalás) funkció (mikor ugye a sötét területeken megnöveli a gép az iso-t hogy világosabb legyen). No ezt a menüben hiába állítom normalra, csak auton hajlandó működni, márpedig ez a funkció nem a barátom. Ha az Olympus Studioban beállítom normalra akkor sem jegyzi meg a ORF fileban, ha normalra állítva elmentem JPG-ként akkor jó a kép, de az ORFben továbbra is auto marad.
Ha a gyorsmenüben átállítom akkor megjegyzi a gép, viszont egyrészt nem bírom megszokni a használatát, meg van egy kazal fotó ahol szeretném az ORFben átállítani örökre.

Valakinek valami tippje, ötlete, tapasztalata, tanácsa?

http://asthring.deviantart.com | http://stonerrock.hu | http://postrock.hu

(#573) nesa válasza #20844032 (#571) üzenetére


nesa
veterán

40-150 eleg sokmindenre eleg ugye (80-300) ,megszabad kerdezni hogy mibe kerult a cucc?
Van Sigma 30mm f/1.4 EX DC HSM en azt szemeltem ki :)

Milyen canont hasznalsz ezt masod gepnek vetted?

(#574) #20844032 válasza nesa (#573) üzenetére


#20844032
törölt tag

Igen, volt alkalmam lövöldözni vele(40-150), bitang jó kis cucc ebben a kategóriában.
60 papiromba fájt a kit, újban :)
Ez a sigma nagyon jól hangzik, pont ilyesmire gondoltam (1.4), kösz a tippet!(abszolute nem tudtam, hogy ez van FT-re, és árban is pariban van az összes többivel)
20D-t, főleg, de nem másodgép, tonképp ez az egyetlen saját, háztartási gépem mostantól (ill. egyszer majd másodgép lesz belőle - remélem)

(#575) nesa válasza #20844032 (#574) üzenetére


nesa
veterán

60k er ingyen volt :K

(#576) supercow válasza #20844032 (#574) üzenetére


supercow
őstag

a Sigma 1.4-est én is kinéztem, arra kell figyelni hogy sok az olyna példány ami félrefókuszál. Ez darabonként változik akár egy sorozaton belül (állítólag a megfelelő minőségellenőrzés hiánya okozza). 2 lehetőség van: beküldeni Sigmához kalibrációra a vázzal együtt vagy ha E-620, E-30 vázon van, akkor a menüben a fókusz korrekcióval játszani, amíg jó nem lesz.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#577) supercow válasza #20844032 (#571) üzenetére


supercow
őstag

40-150mm-essel "tele" van a vatera, nézz körül. 28e és 45e körül mozog az ára, általában több is fent van egyszerre. Mondjuk itt

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#578) nesa válasza supercow (#576) üzenetére


nesa
veterán

Jut eszembe E-600 miert nincs sehol,peddig nem tegnap mutattak be :F

(#579) Latitude válasza #20844032 (#574) üzenetére


Latitude
tag

Hali! Én is 60 k-ért vettem az E-500-amat, 14-45 kit obival. 60 k HUF egy tükrösért, újonnan szerintem jó ár. Bótoltam hozzá egy 40-150-et. Gari lejárt róla, de kb. 2x használták. Annaka a tubusa, pedig egy ponton kicsit szorul. De ettől függetlenül szerintem szuper képeket készít. Ezek az obik még erősen a kit kategóriába tartoznak, ezért szerintem az ilyen apróságok felett simán szemet lehet hunyni, főleg, ha maga a lencse szép rajzolatú.

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#580) Latitude válasza supercow (#577) üzenetére


Latitude
tag

Szerintem a vaterán az a zuiko fix 50/1.4 10 eHUF-ért jó ár (nekem 50/1.8-am van). Kell hozzá egy OM adapter (chip-es 10 eHUF), és van az embernek egy tök jó kis fix obija. Az igaz, hogy nem egy sigma fix 50/1.4 EX DC, de nem is kerül annyiba.

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#581) supercow


supercow
őstag

Megjött a mFT bajonettes Noktor 50mm f/0.95!

Price: 750 Dollar
Ships April 15
Focal Length 50mm
Aperture F0.95 – F16
Autofocus No
Min. Focus Distance 0.6m
Lens (Elements) 8
Lens (Groups) 7
Weight 480g
Mount Type m4/3
Filter Size 62mm

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#582) nesa válasza supercow (#581) üzenetére


nesa
veterán

Ez akor lehet erdekes ha FT re is megcsinaljak .

(#583) sebgutkopf válasza nesa (#582) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Oda már megcsinálták, az volt előbb bejelentve. Csak ez a drágán MF obi, nekem nem bejövős.

(#584) sebgutkopf válasza nesa (#578) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha jól rémlik Európában ezt nem forgalmazza az Oly. Lényegében egy 620LE-nek lehet tekinteni.

(#585) sebgutkopf válasza asthring (#572) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nem egészen értem, hogy most az a bajod, hogy működik az auto gradiation, vagy az, hogy nem?
A funkció nem változtat az iso beállításokon, sőt nagyobb erősítést se használ a gép, egyszerűen a kép gradiációs görbéjét úgy módosítja a gép, hogy a sötét részek gradiációját növeli, esetleg a csúcsfényekből meg visszavesz. Ezzel növeli a kép dinamikáját.

Ha a gradiation normál, az azt jelenti, hogy nem nyúl bele a görbébe a gép, tehát egy normális (ha így jobban tetszik lineáris) gradiációs görbét kapsz, így a sötét részeken nem látsz zajt se.
A low és high gradiation talán egyértelmű hogyan módosítja a a görbét.

A gépednek PASM módban meg kell jegyeznie a normal vagy auto értéket, ha auto, vagy témamódban használod a gépet, akkor valószínűleg ki/bekapcs illetve más módba való kapcsolásból visszatérés esetén a témamódhoz tartozó alap érték fog megjelenni és az utolsó beállításod elvész, míg PASM módokban mindig a te beállításaid maradnak meg.

Ha van olyan a menüben, hogy kikapcsoláskor resetelje a gépet azt kapcsold ki. Valamint ha van néhány általad preferált menü és gép beállítás, akkor azok beállítása után célszerű a custom reset settings közé elmenteni, így ha sok mindent elállítottál a gépen és időt akarsz spórolni nincs más dolgod csak kérni egy custom resetet, amivel az elmentett állásodat visszakapod. Ilyenből elvileg 2 független memória is van a gépedben.

(#586) asthring válasza sebgutkopf (#585) üzenetére


asthring
tag

Azért gondoltam, hogy az isot növeli, mert autzo gradiationnál baromi nagy a zaj a sötét részeken, a világosokon meg nem, ha pedig normál gradiation-nel fotózom, és én állítom a görbét hasonlóra szoftverrel akkor közel sem lesz akkora a zaj.

A kérdésem igazából, hogy vajon miért nem jegyzi meg ha a menüben állítom be (amúgy A módban használom), erre ki fogom próbálni a custom settingset, köszi a tanácsot.
A másik kérdés, meg ha már van egy csomó ORF ahol auton van a grad., és szeretném átállítani normálra akkor vajon miért nem jegyzi meg (olympus studioban állítgatom, az sem jegyzi meg, és ha megnyitom a filet mondjuk photomatix-szel ott is látszik az auto gradiation hatása)

http://asthring.deviantart.com | http://stonerrock.hu | http://postrock.hu

(#587) sebgutkopf válasza asthring (#586) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha a kép elkészült, akkor annak adati már a fájlban feljegyzésre kerültek. Tehát a kép auto gradiation beállítással készült. Viszont mivel raw-ban dolgoztál, ezért ennek csak abban van jelentősége, hogy megnyitáskor ezt az alapértéket hozza fel.
A már egyszer feldolgozott raw fájlok kezelése programonként eltér. pl: az ACR a feldolgozott raw mellé elmenti a te beállításaidat egy xml fájlban, így ha újra megnyitod az raw fájlt, akkor ott a már utolsó beállítás jön be és azon tudsz tovább dolgozni és új jpg-et előhívni belőle.

A sötét részek azért zajosodnak az auto gradiation esetén, mert ott felhúzásra kerül a kép, ilyen esetben akár 3-4 FÉ többlet fényt is rárakhat a gép.
Próbáld ki, hogy van egy helyesen exponált képed, amin vannak sötét részletek (lehet az akár iso 100, vagy 200-al készült is) és ha felhúzod 4 FÉ-el akkor bizony a kivilágosított sötét részeken ott lesz a zaj. Persze ez a felhúzás az egész képet elrontja főleg a világos részeket, ezért az auto gradiation jóval kifinomultabb megoldás. Legjobban talán a shadows/highlight PS funkcióra tudom hasonlítani, csak ott finoman állítható, hogy mennyire akarod felhúzni a sötétebb részeket, vagy visszatolni a csúcsfényeket. Ilyen utólagos algoritmusok miatt célszerűbb normal gradiation használata. Raw esetében pedig ott van a fill light és a recovery, ami szintén finoman állítható az ízlésed szerint.

A custom reset settings mellett azért nézd meg, hogy nincs-e valami gép kikapcsolásakor automatikus reset funkció engedélyezve, mert az is alaphelyzetbe rakhatja a gradiation-t.

(#588) supercow


supercow
őstag

Nesomkára részt veszek családommal egy túrán a pesti kétéltű busszal. Lesz nálam egy kompakt és egy HD kamera is. Nem szándékozom komplett táskát vinni, csak váz+obi. Az a kérdésem, hogy melyiket válasszam: 35mm, 14-42 vagy 40-150mm?
Tudom, legjobb lenne egy 12-60mm :)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#589) nesa válasza supercow (#588) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem mind1 melyiket viszed ugyis a masik kell majd:)

(#590) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok! Tükköreflexes gép vásárlására adtam a fejem, a közeljövőben tervezem megvenni(1-2-3 hónap). Nagyon szeretek fotózni, ez lenne az első SLR gépem. Egy olympus E-620-ast néztem ki magamnak, mert ár-érték arányban elég jónak bizonyul. Elsősorban portré, illetve tájképek és éjszkai felvételek készítésére kellene:) Szerintetek milyen lesz ez így kezdésnek? Köszönöm.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#591) supercow válasza SpongyaBob (#590) üzenetére


supercow
őstag

Nekem E-620 van, nagyon tetszik, elégedett vagyok. A képeid témája (portré, táj stb) ne befolyásolja a gépválasztást, max annyiban, hogy figyelembe veszed az érzékelő oldalarányait. Az Oly 4:3 arányú képeket csinál, az APSC szenzoros gépek 3:2 arányú képet, ami nyomtatásnál fontos lehet.
Esetleg az éjszakai felvételekhez gondold meg a magasabb ISOnál fellépő zajosodást, amit sokan szidnak a 4/3 szenzoroknál, bár nekem még nem okozott komoly problémát.

Ezen kívül viszont az Olympus nagyon jó objektíveket csinál, még a kitben kaphatók is sokkal jobbak a többi gyártó kitobijánál.

Még a méret és tömeg az, ami az Olympusnál nekem pozitív, nem szakad le a nyakam/vállam egy hosszabb séta alatt.

Majd a nálam többet tudó tudósok megmondják az egyéb okosságokat.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#592) supercow válasza nesa (#589) üzenetére


supercow
őstag

Hehe persze, ezért kéne egy jó Leica 14-150 :) Vagy 18-180, mert nem szeretek menet közben cserélni.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#593) SpongyaBob válasza supercow (#591) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszönöm a választ!:)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#594) supercow válasza SpongyaBob (#593) üzenetére


supercow
őstag

Menj be egy boltba és taperold végig a gépeket, mert az E-620-nak más a markolata, mint egy átlagos DSLR gépnek. Nem rossz (nekem kényelmes és tetszik is a retro feeling), de nem mindenkinek passzol a kezébe. Ha nagyobb markolat kell 4/3 rendszerben, nézd meg az E-510 vagy E-520-ast.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#595) nesa válasza supercow (#594) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem a 620 nemolyan veszelyes, ami nagyon retro az a 400 as sorozat.

(#596) supercow válasza nesa (#595) üzenetére


supercow
őstag

Igen, a 620/600 markolata kb félúton van a retro 4XX és a "hagyományos" 5XX között. Nekem nagyon bejött, pedig relatív nagy kezem és vastag ujjaim vannak.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#597) Parci válasza SpongyaBob (#590) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon-nagyon röviden: ha kézreáll (jó a fogása), majd belenézel, és nem zavar a kereső mérete (elég pici), akkor vedd meg, mert ezen kívül más hátránya nincs neki.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#598) SpongyaBob válasza Parci (#597) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szia! Hát nagyon remélem, hogy kézre áll, nincs nagy kezem szóval bízok benne.:) Egyébként itt néztem ki, szerintem elég korrekt összeállítás.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#599) nesa válasza supercow (#596) üzenetére


nesa
veterán

(#600) supercow válasza nesa (#599) üzenetére


supercow
őstag

jah.sok helyen fent van, az a lényeg hogy az emberek ismerjék a módszert.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.