Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 43 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26301) 7


7
addikt

No jóccak, gyermekeim, én el pihenni. :)

(#26302) tildy válasza Viszlát (#26300) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez biza. Még szerencse, hogy nem mentek beléd...

szőröstalpú barátom: én is szeretek gyalogolni, csak nem 10 kilométert.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26303) venember83 válasza 7 (#26301) üzenetére


venember83
nagyúr

Nincs sok pia/keves alvas csak gyenge ember! :P Szep alkomat!

Viszlát: 3 sáv? Eletemben nem lattam annyit egymas mellett egy iranyban! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26304) Viszlát válasza tildy (#26302) üzenetére


Viszlát
addikt

Lefele egyébként nem volt nagy forgalom, viszont most nem lennék a Pestre tartók helyében. Végig araszolás mind a 3 sávban...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#26305) Sipi16 válasza venember83 (#26303) üzenetére


Sipi16
senior tag

Pedig hazafel van az M7-en olyan rész. :D

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#26306) Viszlát válasza venember83 (#26303) üzenetére


Viszlát
addikt

Fehérvártól Budapest irányába az M7 három sáv :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#26307) poffsoft


poffsoft
addikt

garantáltan cukimentes

Viszlát: Szeretnél beszélni róla?
olyan frusztráltnak tűnik a hangod ma... Megjegyzem, kis porfészkünkben az elmúlt fél évben egy gramm kotrás sem volt. Ez mondjuk csak az utóbbi 3 hétben okozott súlyosabb kihívásokat számomra..... :DDD . És ma sem láttam hókotrót (viszont mikor 20 fok volt, és az antarktiszon már éppen lassult az olvadás, százával rajzottak itt velence környékén, még sóztak is... Mer a KPM mindíííííííííg felkészül a télre... . :DDD :DDD

Véség: Te aztán vágod a tutit! :DDD

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#26308) Bubu79 válasza bolondember (#26287) üzenetére


Bubu79
addikt

Mintha fél füllel azt hallottam volna a Tv felől morajlani, hogy ma este lesz a Shop Stop2 a TV2-n - milyen kár, hogy Te melózol :( ;] :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#26309) tbs válasza Viszlát (#26304) üzenetére


tbs
addikt

Délben jószerével üres volt még az M7... Poénból csináltam a belső sávban pár száz méteres nyomot. :DDD

(#26310) poffsoft válasza tbs (#26309) üzenetére


poffsoft
addikt

de kerékkel, nem tetővel, ugye ? ;]

[ Szerkesztve ]

(#26311) bolondember válasza Bubu79 (#26308) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hát, az az igazság, h másfél héttel ezelőtt megvettem déviden, és utolsó tavalyi melóéjjelemen bevégeztük Lestyivel a "New Jersey-trilógiát", tehát.. ;] :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#26312) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Nem, nem olvasok vissza.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#26313) poffsoft válasza Racecam (#26312) üzenetére


poffsoft
addikt

pedig..... :DD
keress Racecam szinonímáira, az elég.... :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#26314) Bubu79 válasza poffsoft (#26307) üzenetére


Bubu79
addikt

Eeegen ez nálunk is így megy... Minden szeptemberben megjelenik egy cikk a helyi sajtóban és leadnak egy kis riportot a helyi TV-ben az illetékes cég képviselőjével, aki elmondja megnyugtató, búgó hangon, hogy felkészültek a télre.

Leesik az első háromcentis hó, megbénul a tömegközlekedés, 10-20 perceket késnek a buszok és látványosan beborítja a várost a hó.

Nagyjából a 72. órában, amikor már majdnem a tavasz kopogtat az ablakokon és megindult az olvadás, előkerül néhány csili-vili hókotró és sózógép, hogy az addigra már keményre járt, tolhatatlan havat, vagy az autók által latyakossá gyúrt maradékokat eltüntessék - diadalittasan villogtatva sárga fényeiket...

Jellemző, hogy a polgármesterünknél, az egyik környező kistelepülésen ( hülye lenne a városban lakni, ott nem lehet közlekedni :U ) teljesen jól járhatóak az utak és le vannak takarítva még a mellékutcák is.

Ezúton küldenék ismételten sok-sok csókot Neki és bérenceinek - bibircsókot a hőmérőjük csúcsára... :U

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#26315) Ramius válasza Racecam (#26312) üzenetére


Ramius
őstag

Nem tudod miről maradsz le...

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#26316) Racecam válasza Bubu79 (#26314) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Mindig a fikázás... :U

Érdekes, hogy a másik oldalról vagy nem hajlandó senki sem nézni a dolgokat, vagy nem is érdekli.
Szerinted hány hókotrónak kellne lennie?
10.000-nek, 10.000 söfőrrel az ülésben arra várva, hátha kicsiny országunkban, 4-5 tél valamelyikén 1-2x leesik 10 centi hó? És akkor aztán gyerünk előre, hogy egymásba érjen a faszuk, kotrunk, sózunk takarítunk, mert néhány ember itt rögtön hisztizni kezd, ha 10-20 percel többet kell autóznia, óvatosabban kell haladnia.

Eszem-faszom megáll!!! :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#26317) venember83 válasza Racecam (#26312) üzenetére


venember83
nagyúr

Pedig az alapelvekben szerepel, hogy illik visszaolvasni... :U

Hoval kapcsolatban pedig az a velemenyem, hogy nem kell beszarni, mig van kint hely. Aki fel, az ne menjen autoval, ennyi. Nem tudom mi lenne Magyarorszaggal, ha standard magassagu hegyei is lennenek... Mar a varosban is osszeszarjak magukat az emberek par centi ho lattan. Arrol nem is beszelve, hogy 0 fok kozeleben mar mindenhol rendkivuli hidegekrol beszel mindegyik radio es tv... :U Mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#26318) Racecam válasza venember83 (#26317) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Csak, ha válaszolni szeretnék valakinek, vagy kérdésem van.
De nekem nincs.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#26319) tildy válasza Racecam (#26316) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha nem is az ülésben , de készenlétben. Tudniillik ezért kapnak fizetést.
Egyébként az első pihe leesése óta már lassan egy nap is eltelt .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26320) Bubu79 válasza Racecam (#26316) üzenetére


Bubu79
addikt

Tudod amikor már harmadik napja nem tudsz közlekedni a városban, mert színét sem láttad útkarbantartóknak, holott saját telephelyük, jól felszerelt autóik vannak és a környező utakon sem látszik, hogy takarítanák őket, akkor azért elgondolkodik az ember, hogy akkor mi a lópikulának is tartja fent a város nem kevés pénzből az egész kócerájt....

Megértem, hogy nem jutnak el mindenhova - de hogy sehol nincsenek, az kicsit ki tudja csapni a biztosítékot...

Fikáznék? Igazad van fikázok. Lelejmolnak rólam egy rakás lóvét adó címszóval, fizetem a benzin árában az útkarbantartást, ilyen adót, olyan faszomat és nem kapok érte lófaszt sem... Miközben valakik baromi jól elvannak a fűtött kis irodáikban.

Több, mint egy hete esik a hó ebben a tetves városban és ha nem járnának autók, már lassan motorosszánnal sem lehetne eljutni egyik helyről a másikra - eközben sehol senki, aki mondjuk letolná azt a jópár centi havat az útról...

Erről ennyit.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#26321) poffsoft válasza Racecam (#26318) üzenetére


poffsoft
addikt

nekem van! mikor már az OLED-ek ?

akkor árnyaljuk a képet:

Nagyatádon jártam véletlen, nov közepén, mikor 2 éjjel leesett vagy 30-40 cm hó (fele/fele)
Hajnalra gyakorlatilag az összes 'főbb út' le volt kotorva a városban, mindkét napon, bár a városközi utak xarul álltak, meg a falvak is hazafelé,de már a legfontosabb utak délelőtt legalább 1 nyomtávban tisztítva voltak (busz,vonat persze megállt)

Azonban itt, kis fatornyos falvamba még 2 héttel a havazás megindulása után sem tévedt egyetlen hókotró sem ( Bár nem vok szakértő, de talán a belső utakért a pógár jenő úúúr a felelős, és a lakottakon kívűl a kkt(vagy mi) ?)..
Ennyi, nem 10000 szám azonnal, hogy egymásba lógjon a faxux , na de 2 hét....
/persze másnap-harmadnap már jégpáncél volt minden, de sózni/homkolni akkor is lehetett volna/
Szóval mi van a másik oldallal???

másik: nyakát-kezét töri emberünk, elvileg ugye kártérítés jár, elvileg ugye önkorié az felelősség (nó járda) , azrt vannak prekoncepcióim mennyire gyorsba-rugalmasba-méltányba kártérítene a jenő ú......

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#26322) Racecam válasza tildy (#26319) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Igen, meg majd fizetjük a 10.000 embert. :U
Én is közlekedtem ma a városban ráadásul dél körül amikor még szakadt a hó és semmi problémám nem volt. A főutak le voltak takarítva (M1-7 bevezető, Alkotás, Szilágyi E., stb.).
Még mit kellne? Az összes mellékutat is?
Tudomásul kellne végre venni, hogy tél van. És ilyenkor (nem túl gyakran), esik a hó.
És úgy kell közlekedni, hogy ezt figyelembe kell venni.
És azt is tudomásul kellene végre venni, hogy nincs mindenre pénz. Nincs korlátlanul.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#26323) tiv61us válasza Racecam (#26322) üzenetére


tiv61us
őstag

amugyis a hokotras aljamnka :U
tildy ezt nem hagyhattam ki ;]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#26324) Bubu79 válasza Racecam (#26322) üzenetére


Bubu79
addikt

De jó, hogy Te budapesti állapotokról beszélsz én meg Dunaújvárosból köpködök... Tök jól el lehet látni ideáig, hogy mi van... :U

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#26325) Racecam válasza tiv61us (#26323) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Na ugye.
És az egy sokkal nagyobb ország, sokkal nagyobb hóval, hókotrókkal.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#26326) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Jó estét ! A másnap az holnap lesz, ugye ? :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26327) tildy válasza Racecam (#26322) üzenetére


tildy
nagyúr

Én viszont tegnap este, hajnalban, és reggel is közlekedtem :
kerepesi nem volt takarítva.
Ez -gyk.- a 3as főút budapesti szakasza. Bocs , hogy ilyen nagy igényeim vannak, hogy a főút le legyen takarítva.
Hozzáteszem a soroksári sem volt letakarítva reggel. 1 hókotrót láttam ott , az se csinált vele semmit, felemelt lapáttal ment, semmit sem szórt.

Meg akkor ne mondják , hogy készen állnak a télre, tudták, hogy esni fog. Eszközök vannak, cska be kell hívni az embert. Szerinted normális amilyen állapotról viszlát is beszámolt az M7en?
Bocsánat hogy azzal hozakodom, hogy anno helpdeksesként akármikor szóktak, intézkedni kellett. Volt oylan, hogy hétvégén. Bolt olyan is, hogy ezért még 1.5 évig pluszpénzt sem kaptunk... Tudom én vagyok hülye...

Tiv61: fenekedre csapok. Megbeszéltünk valamit !

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26328) djtoomi válasza Racecam (#26322) üzenetére


djtoomi
addikt

Hát itt Gödöllőn az összes főbb út,midnen olyan út,ami kétsávos,és a viszonylag nagyobb forgalmi kis mellékutcák is levannak tökéeltesen takarítva,hókotrógépet nem láttam,de sehol nincsen se hó,se latyak,de az út mellett közvetlen a 2 méteres hó-sárkupac amit letoltak,szal nekem nincsem bajom velük. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#26329) tiv61us


tiv61us
őstag

amugy itt leesik 2 cm ho
ez akkor a nepek sok szazaleka betelefonal,hogy nem megyek dolgozni, mert csuszik az ut
tudom hulye amerikaiak

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#26330) Racecam válasza tiv61us (#26329) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

[link] :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#26331) philoxenia válasza poffsoft (#26321) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ma mire az utcán nekifogtunk a takarításnak, / 8.30 körül értem haza/ az utcában /mellék/ megjelent egy traktor graederrel, oda vissza lehúzta, két nyomon járható, a falusi /2000lakos/ mellékút. Természetesen önkormányzati megrendelésre. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26332) tiv61us válasza Racecam (#26325) üzenetére


tiv61us
őstag

hat mi vagyunk a legnagyobbak
az teny
mingya jon fokukac
hehe

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#26333) philoxenia válasza Racecam (#26330) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A nagyobb hóhányók viszont lehet, hogy nálunk vannak. :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26334) tiv61us válasza tildy (#26327) üzenetére


tiv61us
őstag

pervrerz

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#26335) tildy válasza tiv61us (#26334) üzenetére


tildy
nagyúr

Most mondd, hogy nem örülnél neki :P :DDD

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26336) philoxenia válasza tiv61us (#26323) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért alja, mert az a hülye hó leesik. :U Ha a levegőben lebegve maradna, nem alul kellene takarítani. :D
tudom gyenge vót. :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26337) tiv61us válasza tildy (#26335) üzenetére


tiv61us
őstag

nem mondom

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#26338) tiv61us válasza philoxenia (#26336) üzenetére


tiv61us
őstag

ez telleg az vot
leulhetsz

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#26339) Ramius válasza tiv61us (#26338) üzenetére


Ramius
őstag

és ha eddig is ült? :U

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#26340) tiv61us válasza Ramius (#26339) üzenetére


tiv61us
őstag

akkor sarokba vele

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#26341) Racecam válasza Ramius (#26339) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Akkor álljon fel.
És menjen a sarokba. :U

u.i.: Ilyen nincs, egy srófra jár az agyunk. (És nem először. :) )

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#26342) tiv61us válasza Racecam (#26341) üzenetére


tiv61us
őstag

hat igen telapo
mindig kijon
egy srofra jarunk
es most ugyanazta szot hasznaltuk
hihetetlen nemzedek

[ Szerkesztve ]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#26343) Ramius


Ramius
őstag

ti összebeszéltetek... :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#26344) bambano válasza Racecam (#26316) üzenetére


bambano
titán

Romániában, fent a Kárpátokban, ahol nem csak ilyen kis havacskák szoktak lenni, meg nem operett takarítók vannak, ezt úgy csinálják, hogy nagy helyek vannak az utak mentén, amik úgy néznek ki, mint egy autóbusz öböl. A tél kezdetén oda kihordják a szóróanyagot, meg a gépek kint alszanak a hegytetőn, ha kinéz a rossz idő. Majd reggel, amikor leesett a hó, a sok gép lezúdul és pillanatok alatt rendet rak. Mert arrafelé szokva vannak a hóhoz. Nem hiszem, hogy többe kerül nekik, bár józan észt nehéz szerezni.

Ja, meg normális helyen nem akkor kell takarítani az utakat, amikor megjön a megrendelő, hanem akkor, amikor koszosak. Leginkább ezzel van itt a baj szerintem.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26345) tiv61us válasza Ramius (#26343) üzenetére


tiv61us
őstag

nem
egy nemzedek

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#26346) bambano válasza tiv61us (#26329) üzenetére


bambano
titán

Miért, a suvval nem lehet hóban közlekedni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26347) bambano válasza philoxenia (#26336) üzenetére


bambano
titán

Én is szoktam neki mondani, hogy ne essen, jöjjön létrán, de nem hallgat rám :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26348) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Bakker, hagyjátok már ezt a SUV, nem SUV, kis szar autó vs. nagy batár autó témát.
Mindenki azt vesz, azzal jár, amire van pénze és másodsorban amilyet szeretne.

(#26349) tiv61us válasza bambano (#26346) üzenetére


tiv61us
őstag

mindennel lehet
itt feltik magukat
meg otthon vaganysag itt aszongyak nem kockaztatok, nem er annyit
namost nem kell azt hinni, hogy megall az orszag
de ilyet otthon nem tapasztaltam, hogy nem megyek melozni meret ho esett/es jottek az unepek/
itt meg igen
olyan szinten, hogy lesett a ho mikor meloztal egy hotelben
2cm
es felajanlottak szallodai szobat, hogy ne menjel haza
aluggyt itt, met csuszik

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#26350) philoxenia válasza bambano (#26346) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A SUV-os az a Junior korosztály, az idősebbek rájöttek, hogy a telefon olcsóbb. :K :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 43 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.