Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 43 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25101) tildy válasza tildy (#24975) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát jól hittem...
Jó önző vagyok :(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25102) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ilyen nincs... ha veszek egy fél kiló kenyeret, akkor jó eséllyel 2 szelet fogy belőle, a többi másfél hét után általában a kukában végzi, penészesen. eddig 2x volt rá példa az elmúlt másfél évben. kenyeret 10-nél többször nem vettem, nem vagyok nagy kenyérpusztító. ha nincs itthon semmi kenyérféleség, akkor minden kajához az kellene. nehéz az élet...

(#25103) venember83 válasza tildy (#25101) üzenetére


venember83
nagyúr

Legalabb belatod. ;]

(#25104) tildy válasza venember83 (#25103) üzenetére


tildy
nagyúr

Belátom? Mondták :(

Hogy én itt elmennék bulizni, meg jól érezni magam, és... másra meg nem gondolok:(

Nomindegy.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25105) CactuS válasza tildy (#25104) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az, hogy más az érdeklődési körötök az nem jelenti azt, hogy önző vagy. Sokat emlegetett exem valami puccos helyre akart elvinni szilveszterre (nem röhög) - opera,operett, mindeg, valami ilyen számomra túlkultúrált dolog - mindenáron. Megoldottuk egy huszárvágással. Ő elment oda a barátnőivel, én meg elmentem bulizni, inni Dunaújvárosba. Sértődés, problémák nem voltak belőle (még ha jobb is lett volna 1ütt kezdeni a következő évet). Bár lehet rosszul értelmeztem azt amit leírtál :B

ngabor2: Csinálj házi sütésű kenyeret. Az első pár hónapban szórakoztató, olcsóbb, és finomabb is :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#25106) venember83 válasza tildy (#25104) üzenetére


venember83
nagyúr

Mi mas, ha nem onzoseg ;] Megjegyzem ket ember kozt szvsz ilyen esetben mindketto onzo...

CactuS: nyilvanvalo, hogy nem tartja magat onzonek, csak a baratja gondolja igy, kapcsold be az ironia-detektorod :))

[ Szerkesztve ]

(#25107) tildy válasza CactuS (#25105) üzenetére


tildy
nagyúr

Teljesen jól értelmezted. Csak míg te találtál társaságot, itt azért necces a téma. :(
Nem örülök neki. Választhatok két dolog közül, és akármelyiket választom egyik sem tesz felhőtlenül boldoggá:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25108) ladybug válasza tildy (#25104) üzenetére


ladybug
őstag

Elmész jól érezni magad. Na, és? Ez miért bántja? Ő nem menne el veled. Te szeretnél, de nem akarod őt egyedül hagyni. Ő viszont nem akar elmenni sehová. Történetesen szilveszter lesz. Na, és?

Én nem akadnék ki a Páromra emiatt. Van pár hely, ahová külön járunk. Ennyi szabadság kell egy kapcsolatban.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#25109) rdi válasza ngabor2 (#25102) üzenetére


rdi
veterán

Venni kell egy kenyérsütő-gépet, több okból is ajánlott, egyrészt mert jól mutat a konyhában, másrészt meg soha nem fogy el, mivel nem szeletelhető ;)

alkohol hatásainak a vizsgálata:
valamelyik végzős szociológus, vagy pszichológus felvehetné diplamunkának a "Whyskie és a körtepálinka hatáskülönbsége az ember egyensúlyérzékelő szervére a 40 év fölötti férfiak között " c. gyakorlati méréseken alapuló témát :D

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#25110) tildy válasza ladybug (#25108) üzenetére


tildy
nagyúr

Mert egyedül lesz, és nem akar egyedül lenni, hanem velem szeretne lenni.

Régebben is járkáltam el bulizni egyedül, ezért is vagyok meglepve most. Talán szilveszter miatt lehet ilyen?:F
Nem értem.

Megjegyzem nem volt semmi tervezve szilveszterre... Csak tegnap megláttam a bulit, és felpörögtem rá nagyon...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25111) rdi válasza tildy (#25110) üzenetére


rdi
veterán

Csak nem egy római szilveszteri mise? :D

Fej! Tor! Potroh!

(#25112) CactuS válasza tildy (#25107) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A társaság megtalálásában nem tudok segíteni, nincsen túl sok ismerősöm, akik ilyen partykra járnak. De mint ladybug is írta, attól még, hogy szilveszter lehet külön bulizni, ha ő - is - talál megfelelő programot. Így mindenki happy lehet, aztán hazaérkezvén lehet 2esben is ünnepelni :)

venember: Ma még nem ittam kávét, ilyenkor csak az alapvető funkciók működnek az írás, olvasás, ásítás.A szövegértés és az attól magasabbak még nem :B

Szerk: megyek a kávémért...

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#25113) (Kolombusz) válasza rdi (#25109) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

És finomabb kenyereket lehet vele csinálni, mint a boltban kaphatók 95%-a.

(#25114) CactuS válasza rdi (#25111) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Majdnem :)

Kolombusz: Így igaz.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#25115) REDeath


REDeath
őstag

létezik valami xampp féleség asp.net-hez?

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#25116) ngabor2 válasza rdi (#25109) üzenetére


ngabor2
nagyúr

van kenyérsütő gépünk. kettő is, egy otthon a szüleimnél, egy nálam. az otthonival kb. másfél évig heti 2-3 alkalommal sütöttünk kenyeret, boltból nem vettünk. ennyi idő alatt tönkre ment az üstje, amit nem lehetett értelmes áron kapni.

itthon ami van, az egy olcsó vacak. asszem 2-3 alkalommal sütöttem benne kenyeret. jól sikerült, de ugyan úgy rámszáradt, azt se ettem. az otthoni gépben néha készül pogácsatészta, arra is nagyon bevált.

(#25117) CactuS válasza ngabor2 (#25116) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem szabad minden alkalom után "karcolós súrolóporral" (á'la Cif) tisztítani, sikálni, akkor sokáig megmarad az üstje :)

Más: Néha már kicsit frusztrálónak érzem, hogy "csak" nekem nincsen logoutos cikkem :B Viszont nem szeretnék valami ilyesmit írni. Pontosabban, nem akarok abba a hibába esni, hogy azt hiszem, hogy valamihez értek, aztán kiderül, hogy mégse :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#25118) ngabor2 válasza CactuS (#25117) üzenetére


ngabor2
nagyúr

súrolva egyszer se volt. csak a graham liszt nem tesz neki jót... majdnem minden kenyérben volt.

(#25119) CactuS válasza ngabor2 (#25118) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Akkor nem szóltam :BAzt mi is tezünk bele, igaz csak keveset.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#25120) Ramius válasza CactuS (#25117) üzenetére


Ramius
őstag

Nekem sincs cikkem, de nem is hiányzik.

szóismétlés volt

[ Szerkesztve ]

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#25121) Winner_hun válasza Ramius (#25120) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én is így voltam vele egy ideig. Aztán egyszer gondoltam, no meglássuk mi lesz. Valamik lettek, most is az egyiken ügyködök.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25122) Ramius válasza Winner_hun (#25121) üzenetére


Ramius
őstag

Én még jó ideig így leszek ezzel szerintem :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#25123) venember83 válasza Winner_hun (#25121) üzenetére


venember83
nagyúr

En egyszer irtam, aztan azota se... Nem vagyok tul jo iro. Igy nem farasztom se magam, se a kozosseget :)) Mondjuk nevem alatt az a logoutos blog-link nem tul szep, remelem idovel eltunik a motoron vegrehajtott valtoztatasoknak hala...

(#25124) Ramius válasza venember83 (#25123) üzenetére


Ramius
őstag

Jól beszélsz, az a csúúúnya piros felirat a legnagyobb visszatartó erő :DDD

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#25125) Winner_hun válasza Ramius (#25124) üzenetére


Winner_hun
félisten

Így esetleg?:D De csak a pirosat is el lehet tüntetni..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25126) Winner_hun válasza venember83 (#25123) üzenetére


Winner_hun
félisten

Át fog kerülni (Parci ígérete szerint) a fejlécbe

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25127) Racecam válasza Sipi (#25063) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Szia Sipi!!!

Szeretlek!!!! :B

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#25128) venember83 válasza Racecam (#25127) üzenetére


venember83
nagyúr

Mikor hallottam ezt utoljara nem-csaladtagtol... Ja, ladybug mondta a multkor.

[ Szerkesztve ]

(#25129) Ramius válasza Winner_hun (#25125) üzenetére


Ramius
őstag

ez így ronda

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#25130) Winner_hun válasza Ramius (#25129) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem is úgy használom:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25131) Ramius válasza Winner_hun (#25130) üzenetére


Ramius
őstag

hanem?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#25132) Racecam válasza venember83 (#25128) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Én szoktam mondani azoknak, akiket tényleg szeretek. :K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#25133) venember83 válasza Racecam (#25132) üzenetére


venember83
nagyúr

Tehat nem szeretsz, oke, ertettem...

(#25134) Racecam válasza venember83 (#25133) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Én mindekit szeretek, de erre már nem keresem meg a linket valamelyik ősi OT-ben.
És a mindenkiben Te is benne vagy.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#25135) venember83 válasza Racecam (#25134) üzenetére


venember83
nagyúr

Oh, koszonom, akkor nem kovetek el ön-bant :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25136) 7


7
addikt

Itten vanok Zombihelyen, menek is teszkóba, hogy támogassam a mocskos globalistákat. Pár óra és jövök :)

(#25138) tildy válasza Kalandor (#25137) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem is lehet még annyi helyen kapni:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25139) Sipi válasza Racecam (#25127) üzenetére


Sipi
addikt

Ajjó, mert én is. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#25140) (Kolombusz) válasza Kalandor (#25137) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Milyen jó, hogy ilyen dolgok miatt nem én kell a boltba járjak, legalább nem húzom fel magam rajta.

Amúgy ennyire vinnék a bioetanolt? Én még nem láttam benzinkutat, ahol E85-t árulnának, autót hozzá meg még kevésbé.

Csak jól gondoltam én, hogy valami nem stimmel, ngabor és tildy megerősített. :)

[ Szerkesztve ]

(#25141) tildy válasza Kalandor (#25137) üzenetére


tildy
nagyúr

Másrészt mi köze az bioetanolnak a napraforgóhoz?
Abból nem biodízelt készítenek?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25142) ngabor2 válasza Kalandor (#25137) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a bioetanolnak mi köze az étolajhoz? mert ha biodízelt írsz, akkor csak-csak megértem, bár az is inkább repcéből van. bioetanol miatt legfeljebb a cukor ára menne fel. azt meg már megszoktuk.

no, tildy 20 másodperccel megelőzött...

[ Szerkesztve ]

(#25143) Racecam válasza Sipi (#25139) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Akkó ebből tali lesz. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#25145) tildy válasza Kalandor (#25144) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát szerintem ha hinni kell a totalcarnak vagy vegyész ngábor barátunknak, akkor én inkább ngabornak hiszek. :U

Ha kukoricaolajat szoktál étolajnak venni akkor megértem, amit írsz, de
-napraforgóolajat írtál
Az meg nincs benne a cikkben;)

Szóval most igen, te voltál a hülye:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25146) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

jelentem, megnéztük a Macskafogó kettőt...

nem rossz, nem rossz.
Annyira nem időtálló, mint az egy, de kellemes kis szórakozáa: fénypont: szoptató vadanyamacska... :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#25147) tiv61us válasza tildy (#25145) üzenetére


tiv61us
őstag

hatha te a szrvasnak elhiszel barmit...

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#25148) ngabor2 válasza tildy (#25145) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egyben én is tévedtem: a cukorrépából jelenleg drágább etanolt előállítani, mint kukoricából. amúgy a totalcar írásával kapcsolatban nem igazán lehet szakmai kifogásom, meglehetősen utánajártak a témának, úgy látom.

viszont a jófajta magyar ügyeskedőket ismerve előbb lesz a kocsiba szánt bioetanolból zugkocsmában agysejtromboló, mint üzemanyag... majd járhat a finánc. vagy pedig olyan orcátlanul drága lesz a tankolás, hogy az nem fogja megérni. merthogy a pia ára és adótartalma nem fog lejjebb menni, az biztos. ügyeskedőék megint gennyesre fogják magukat keresni, 1-2 kishal lebukik, börtönbe vonul, de a nagyja élni fog vígan.

[ Szerkesztve ]

(#25149) Racecam válasza tiv61us (#25147) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Mióta együtt aludtak, ne viccelj... :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#25150) tildy válasza ngabor2 (#25142) üzenetére


tildy
nagyúr

Változó. Van napraforgóból is:
Biodízel-fajták :
RME – repce-metil-észter,
SME – napraforgó-metil-észter

H H
H-C-OOC-R1 H-C-OH
| Kat |
H-C-OOC-R2 + 3 CH3-OH -------> H-C-OH + 3 CH3-OOC-R1,2,3
| |
H-C-OOC-R3 H-C-OH
H H

Tri-glicerid Metanol Glicerol

tiv62: az a baj hogy neked is:P Tudod véresen komolyan veszek mindent:D

Kalandor: Az eredeti általad linkelt cikkben akkor sem volt benne, másrészt mint írtuk, napraforgóan jellemzően nem etanolt, hanem biodízelt készítenek...Akárhogy erősködsz, hülyeséget írtál. Nem az etanol miatt magas az étolaj ára.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 43 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.