Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 43 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#17601) AMD Power válasza philoxenia (#17599) üzenetére


AMD Power
titán

És ha közbe lévő 6 hónapban nem vagyok az országban. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#17602) philoxenia válasza AMD Power (#17601) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem menj be, kérdezd meg, esetleg telefon, hátha van valami kivétel ilyen esetben. A 200 nap az gondolom megvan. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17603) Tim82 válasza philoxenia (#17600) üzenetére


Tim82
nagyúr

Olvastam is. Előbb láttam a filmet, de gyerekként (!) nem sokat értettem belőle. Sőt, bizonyos jeleneteknél (pl. Winston kínzása - patkány) elfordultam.

Aztán 16-17 évesen olvastam először, mint a történelem iránt érdeklődő kölyök. Azóta meg úgy 5-6-szor újra, mert szeretem. És megvan a film is - szerintem nagyon hatásos változat. Most lehet, hogy elő is kaparom a hordozható vinyót, amin megvan. :)

Ja és bocs, csak most szabadultam rá a logout blogodra. :D

mod.: off-ba rakva. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17604) tildy


tildy
nagyúr

Szexi hangú jánosomat nem látta valaki? :F

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17605) philoxenia válasza Tim82 (#17603) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Én először olvastam, nekem nem jött be úgy a film, gondolom itt is az van ami szokott, hogy akkor már jobb először a filmet látni. :)
Kár, hogy behalt az a topik, mert érdekes lehetne egy értékelés, kinek melyik filmadaptáció a Nr. 1. A Szárnyas fejvadásznál is ez volt, egészen másképp képzeltem az egészet, mint végül is a film lett. :( :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17606) tildy válasza Bash (#17551) üzenetére


tildy
nagyúr

Mik azok az azonosíthatatlan sárga penne tésztának kinéző izéka tetején?:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17607) philoxenia válasza tildy (#17604) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Te is el vagy veszve napok óta. :)
mod: Rá gondoltál ?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17608) djtoomi


djtoomi
addikt

Estét ömberek!

Nem tudja valaki melyik házigazda fiacskája -ha bármelyiknek van- Kollinsz nevű PH! tag? :F Kissé furcsa.
Nem akarok egyből modkerbe menni,meg nem is akarom "feljelenteni" de kicsit furcsa,ha bármlyik hg fia lenne,sztem nem így viselkdene,és nem tom hogy egyáltalán melyik hg-nek van akkora gyereke,ha bármelyiknak van is egyáltalán,hogy ide irogasson,és így,ja meg mindenhova beszóljon,és HW-ket áruljon. :U :F

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#17609) philoxenia válasza tildy (#17606) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Valami makaróni, vagy Macarena ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17610) tildy válasza philoxenia (#17607) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen rá:) Ne tud meg milyen szexi hangja van :DDD ;]
Bár lehet csak én voltam a héten a kelleténél "kanosabb" :DDD :DDD
djtoomi: egyetlen egy hg van, akinek iylen korú gyereke lehet: a télapó.

Egyébként nem vesztem el:
-csak meló
-tegnap kedves+ debrecen
-ma suli
Jahm és keresek plc guru embört:U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17611) Tim82 válasza philoxenia (#17605) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hmmm. Ezen még gondolkodnom kell, mármint a No. 1. filmadaptáción. :) Nem akarsz ilyen címmel topikot indítani? ;)

Az 1984 filmváltozatában pont az volt a jó, hogy nagyon eltalálták - szerintem - a képi és színvilágot. Meg hát John Hurt - Winston - nagyon jó színész.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17612) RoyalFlush válasza djtoomi (#17608) üzenetére


RoyalFlush
őstag

most is termeli más hirdetésébe az idétlen hsz.-eket :U

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#17613) Tim82 válasza djtoomi (#17608) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az adatlapján rajta van a telefonszáma, hívd fel és megtudod. :DDD

Komolyra fordítva a szót, akkor is vonatkoznának rá az alapelvek és az illem, ha tényleg valamelyik házigazda fia lenne. Amit azért kétlek.

Mellesleg egy poénra nekiáll erőt fitogtatni (vagy hazudni)? Szerintem ez megérne egy modkert...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17614) djtoomi válasza Tim82 (#17613) üzenetére


djtoomi
addikt

Meg is ért,sztem ha az lenne,amit erősen kétlek,nem hinném hogy apuci megtenné,sztem őt baxná ki elsőre. :DDD Én totyikomat is teleszemetlete minimum 10hsz-el,be kelett zárni a totyikot. :( :D

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#17615) philoxenia válasza Tim82 (#17611) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A film nekem is tetszett, csak nem ugyanaz volt, mint a könyv, sokkal direktebben politikus.
A 451 Fahrenheit sem ugyanaz, sőt a Don Johnsonnal és Melanie Griffith-el készült, a Fiú és a kutyája sem, mindet előbb olvastam A Solaris-t Tarkovszkij rendezte, a Stalkert is, nekem a könyvek másképp jöttek le,más világokat képzeltem. Sőt a Dune-t bár az író is részt vett a megfilmesítésben nem tartom a legjobbak között, bár ott a technikai feltételek sem voltak adottak a maiakhoz képest.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17616) Tim82 válasza djtoomi (#17614) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem bírom ki és beszólok egy picit neki, hátha én is kiharcolok magamnak VÉGRE egy ban-t! :DDD

Philoxenia: igyekszem külön kezelni a filmet és a könyvet általában. Pont a Szárnyas Fejvadászról jut eszembe - nézd meg a Kamera által homályosan-t (szintén Philip K. Dick). Én előbb olvastam a könyvet, aztán láttam a filmet és nálam ez a No. 1. adaptáció. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17617) philoxenia válasza Tim82 (#17616) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Na most megfogtál, mert azt, azt hiszem nem olvastam még, de utánanézek, a filmet viszont nem láttam, hol látható most ?
mod: nyissunk topikot "Szóljunk be egy banért !" címmel ? :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17618) djtoomi válasza Tim82 (#17616) üzenetére


djtoomi
addikt

helyes,én nem akarom nagyon leszólni,elmegy az életkedve,és újraregel,még rosszabbá téve magát. :DDD De ha hg fia lenne akkor azt csinálni apuci hogy nesze fiam,ez a a te adatlapodod nem?Akkor itt egy ban.Menj szépen aludni,de többet fel se kellj. :DDD

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#17619) tbs válasza philoxenia (#17615) üzenetére


tbs
addikt

Sztem a DévidLincs féle Dűne a legjobb könyvtörténet-adaptáció, amit valaha láttam. A képi világa szinte tökéletesen passzolt a könyvbéli fantáziáimhoz... ARCOKKAL EGYÜTT..!

Oké, ÖNMAGÁBAN nem élvezhető. Először mindenképpen el kell olvasni a könyvet.

Önálló könyvadaptációként tényleg kritikus...

Tim82 említette: "Kamera Által Homályosan". Valóban nagyon passzos a novellához.

(#17620) Tim82 válasza philoxenia (#17617) üzenetére


Tim82
nagyúr

Viszonylag új kiadás, az Agave Kiadó Philip K. Dick-sorozatában, azt hiszem, egy éve jelent meg a könyv. :)

A film meg Magyarországon fura "karriert" futott be - moziba nem került, de DVD-n kiadták. Ha gondolod, szívesen kölcsönadom a filmet, mert a könyvet én könyvtárból vettem ki, úgy olvastam. Előre is mondom, nagyon fura képi világa van - leforgatták, aztán rajzfilmszerűre digitalizálták. Nekem bejött. :DDD

Egyébként ezt a gondot "kollinsz" levette a vállunkról. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17621) philoxenia válasza tbs (#17619) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem más elképzeléseim voltak, bár a könyv után sok-sok évvel láttam a Dune-t, a Twin Peaks már csak az asszociációk miatt is jobban bejön Lynchtől, meg a Kék bársony is. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17622) bolondember válasza tbs (#17619) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hümm-hümm, tényleg ott van a szeren... :B :K

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#17623) tildy válasza tbs (#17619) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem az.
Utáltam. MEg szerinte se let tjó.
Pl. elhúzzák az elejét mint a rétest, a végét meg már csak összedobtál.
Ha már dűne, akkor miniseries. Csodálatos szinészi játékkal.

A harkonnen báró is pont olyan volt bene, mint amilyennek képzeltem.

Igaz én előbb láttam a miniseriest, mint a línch félét, és hát lehet emiatt az a véleményem , ami.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17624) Tim82 válasza djtoomi (#17618) üzenetére


Tim82
nagyúr

Arra járt a csálé agancsos rénszarvas :R, úgyhogy a történetnek itt van vége, ahogy nézem. De kááár... :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17625) tiv83us


tiv83us
veterán

[link]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#17626) Tim82 válasza philoxenia (#17621) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt bevallom, hogy én még nem láttam a Dune filmet. Lynch-től eddig a Mulholland Drive-ot - és itt figyel valahol bekészítve a Twin Peaks-mozifilmváltozat lemeze.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17627) RoyalFlush válasza Tim82 (#17624) üzenetére


RoyalFlush
őstag

jött a szarvasember :DDD

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#17628) tbs válasza tildy (#17623) üzenetére


tbs
addikt

Nem szeretem a minisorozatot. Szerintem túlmagyarázott... A könyv és a lincsfilm is pont azért jön be nekem, mert a kerek világkép egy pici szeletét mutatja be, de a távoli oksági kapcsolatok annyira konzekvensek, hogy minden hiányzó elemet ki lehet következtetni. Gondolkodós könyv/film.

És pont ezért nem jók szerintem a későbbi Dűnék. A FrankHerbertesek is gyengébbek már, de az utómunkák kifejezetten szánalmasak a túlmagyarázásokkal...

(#17629) Whaskes


Whaskes
senior tag

System error!!! ELFOGYOTT A SÖÖÖÖÖR!!! :O

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#17630) philoxenia válasza tiv83us (#17625) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem az alacsony hőfok vált be, ha hirtelen melegszik, könnyebben reped. Hőmérő nincs a sütőben, de nagyjából 180-200C fokra saccolom.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17631) tbs válasza tiv83us (#17625) üzenetére


tbs
addikt

180°C környéke. De a hurkának mindegy, "nyersen" is fogyasztható... Annyi ideig, amíg a mellé dobált (pár) szalmakrumpli meg nem pirul.

(#17632) Winner_hun válasza Whaskes (#17629) üzenetére


Winner_hun
félisten

winnerhun.uw.hu

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17633) Whaskes válasza Winner_hun (#17632) üzenetére


Whaskes
senior tag

ez történt most is, ráadásul, fucking viszta van ezen a mocskos gépen amiről írok..

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#17634) tbs válasza Winner_hun (#17632) üzenetére


tbs
addikt

A linuksz ilyent nem tud... Az csak kiüti a júzert... ;]

#17633, Whiskas, vagy ki: Jabocs... Megtértél a faking linukszról..? ;]

[ Szerkesztve ]

(#17635) tiv83us


tiv83us
veterán

Koszi, akkor belovom 400F kornyekere. :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#17636) Whaskes válasza tbs (#17634) üzenetére


Whaskes
senior tag

nem otthonról írok. máshonnan :F asszem. most előkerült valami bór, meglesem. kívánjatok szerencsét. :R

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#17637) bolondember válasza tildy (#17623) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

csodálatos színészi játékot, bevallom a miniseriesben a stáblista után láttam, amikor átkapcsoltam a BSG-re a másik partíción... :U ;]

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#17638) ngabor2 válasza tbs (#17634) üzenetére


ngabor2
nagyúr

megin' kötözköcc...

másrészt nem hallottál még olyanról, hogy több gépe legyen? viszkasznak legalább 3 gépe van. én meg nem mondom meg, hogy mennyi.

(#17639) tildy válasza tbs (#17628) üzenetére


tildy
nagyúr

Izlések és pofonok.
Nekem jobban bejött a 6 órás változat az újból. LEgalább 4* láttam már, végig.
Mondjuk keményen halus, bekészítős film.

The spice extends a life, the spice expands consiussness.
The spice is vital to space travel. Travel without moving. ;) ;)

bolondember. ;)
A Pault alakító színész nagyon jól hozta figurát. Mondjuk bárki bármit mond,a düne mondjuk kemény pszichedelkus könyv, film. Mondom, nekem ehhez képest a línch féle valami ócska düneszerű izé....
Viszont sokan istenítik lynchet, pedig szerinte is sz.r lett az általa készített düne.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17640) philoxenia válasza Tim82 (#17626) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A moziváltozatot nem láttam, de a Twinből a tévésorozatnak nagyon ott volt a fílingje, akkoriban simán népszerűbb/nézettebb volt, mint most a Lost, hogy hasonlóan rejtelmes sorozatot mondjak, a humora nagyon ott van. A Kék bársonyt is nagyon érdemes megnézni, az nincs meg, de a Dűne meg nekem van meg. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17641) Tim82 válasza philoxenia (#17640) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Kék bársonyt nagyon meg akartam szerezni, de eddig talán egyszer láttam a DVD-t valahol, horror áron... :O

A Dűne viszont előfordul, majd meg is veszem karácsony után. :)

Sajnos, a Twin Peaks-sorozatot egyáltalán nem láttam, bár azt hiszem, megvan barátosnénak VHS-en. Csak hát nekem videóm nincs, DVD-m van... :(

mod.: a Lost-ot nem szeretem, az első évadot tudtam követni, akkor még tetszett is, de aztán nem...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17642) tbs válasza tildy (#17639) üzenetére


tbs
addikt

NEM Lincset istenítem, csak a Dűnéjét. Szerinte meg azért lett szar, mert kifogyott a pénzből és a prducerek által megszabott maximális játékidőből... Sok mindent ki kellett hagynia, ami maradt, az viszont nagyon ül. Hagy időt a dolgoknak, ez igaz.
A színészi játék pedig eléggé khm a Dűne minisorozatban... Olyan Szomszédok szerű. Te tényleg bekészülve szoktad nézni... ;]

(#17643) bolondember válasza tildy (#17639) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ha azt nézzük, h Fincher pedig az Alien 3-at gyűlöli...
Aztán az a második legjobb a 4 között... ;]

@Dűne - azért, William Hurt, ha lenne bőr a képén tuti letagadná a filmet, mert... izé, akkora nulla szereplést, pedig... Mr Brooksban megmutatta mit tud - Costnerre együtt... :K :B

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#17644) Tim82 válasza bolondember (#17643) üzenetére


Tim82
nagyúr

Abban a filmben a legjobb, ahogy Kevin Costner szemlélteti a szívlapát célszerű felhasználását... :DDD

Na jó, nem. De azon a jeleneten nagyon jót nevettem. Nem bírtam komolyan venni.

Különben jó film a Mr. Brooks.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17645) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Essen má' a hóóóóó
winnerhun.uw.hu

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17646) tildy válasza tbs (#17642) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem úgy néztem. De keményen flashbackel a film :U
Fűszer nincs, de nálam visszahozza a film azt az érzést. Mint mondtam Paul játéka khm, hát eléggé üt. Míg a lynch félét látva az volt az érzésem, hogy oké , adott pár színész akik azt próbálják elhitetni, hogy ők nem színészek, hanem az adott szereplők. Nekem olyan "nem élem bele magam a szerepbe" stílusúnak tűnt az. Nem hiteles, nekem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17647) tbs válasza ngabor2 (#17638) üzenetére


tbs
addikt

Hö. Nekem is több fizikai gépem van, de vindóz csak virtuális... ;]

(#17648) tbs válasza tildy (#17646) üzenetére


tbs
addikt

Flashbackel?!? Neked?!? :Y Aggyá fűszert Anyu! :DDD

(#17649) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Ez mekkora szánalmas és elkeserítő :( főleg megosztani youtube -on ..

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#17650) philoxenia válasza Tim82 (#17641) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Twin nem volt olyan hosszú szerencsére mint a Lost, és sokkal , hogy mondjam, aranyosabb volt. :) Sok kedves figurával, ráadásul Lynch is feltünt benne egyszer. :D
A HANGULAT az mindent vert benne, a Parci által nemrég bejárt Seqoia park környékén, csodálatos duglászfenyők erdeje mellett, játszódik. A zenéről meg csak annyit, Badalamenti :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 43 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.