Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) tkazmer válasza AMD Power (#650) üzenetére


tkazmer
addikt

messze még a nyár, reméljük, addig ez a gond is megoldódik ;)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#652) AMD Power válasza tkazmer (#651) üzenetére


AMD Power
titán

Lenne egy pár jelentkező de sajnos elég válogatós vagyok. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#653) mark75


mark75
senior tag

tavaly házfelujitás volt,maradt a balaton-orfü.
idén megint házfelujitás :O de idén azért adria.
mondjuk az se nagy szám,de ez van

azért kibirnám okt-nov-dec-ben miami beachon :P

(#654) AMD Power válasza mark75 (#653) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem szerintem csak Balcsi lesz. De remélem oda már a saját kocsimmal fogok menni :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#655) szasanyi


szasanyi
félisten

Sziasztok!

Külföldön - valahol tengerpaton - szeretnénk nyaralni a családdal. Sajnos a keret nem elég arra, hogy hazai utazási irodában fizessünk be egy ilyen üdülésre. Elsősorban Olaszország vagy Görögország, esetleg Horvátország jön szóba. Nagyon örülnék, ha vki az ismerőse vagy más kapcsolata révén tudna ajánlani olyan személyt, aki külföldi utazási irodának dolgozik, így - rajta keresztűl - közvetlenűl velük lehet lebonyolítani az üdüléshez szükséges egyeztetést, foglalást és ott a fizetést.
Tapasztalatom szerint ez olcsóbb mint hazai utazási irodán keresztűl bonyolítani, sőt (!) esetenként további előnnyel is jár.

HA vkit érdekel Bibionéban (Olaszország) üdülés, az szóljon, oda nekem van kapcsolatom. Az itthoni kapcsolat és pedig az ottani AZGroup iroda megbízható, gyors, korrekt, csak jó tapasztalataink vannak! ;)

(#656) AMD Power válasza szasanyi (#655) üzenetére


AMD Power
titán

Olasz az nem egy olcsó hely. Görög viszont baba. :K

Busz vagy repcsi lenne?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#657) szasanyi válasza AMD Power (#656) üzenetére


szasanyi
félisten

Saját gk. Szeretek kényelmesen nyaralni, ahhoz meg nem elég 2 bőrönd egy 4 tagú családnak. :) Hát nem olcsó Olaszország, de még épp elfogadható ha ésszel költekezik az ember. Nekünk nagyon bejött, ha lehet most is oda mennénk - mármint nem ugyanabba a városba, de Olaszországba.
Görögországba is szívesen mennék, mert ott nem (vagy inkább sem :D ) voltunk még, és még autózható távolságban van.

(#658) AMD Power válasza szasanyi (#657) üzenetére


AMD Power
titán

Horvátország? Görögöt imádom. Már 3x voltam. De még megyek vagy 3x remélem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#659) Kazimír válasza AMD Power (#658) üzenetére


Kazimír
őstag

Melyiket ajánlanád inkább? Horvátországot vagy Görögországot?

Tervezzük, hogy a barátaimmal leugrunk egy hétre a nyáron valamelyik tengerparthoz, de még nemigen tudtunk dönteni melyikhez. Fontos szempont az ár, nem vagyunk annyira eleresztve, hogy sokcsillagos hotelekben szálljunk meg, de azért szeretnénk jól érezni magunkat. Az étkezés költségeibe sem szeretnénk belerokkanni, és bulizni is elmennék egyszer-egszer valami helyi intézménybe.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#660) tkazmer válasza Kazimír (#659) üzenetére


tkazmer
addikt

mind a 2 helyen voltam már pont 2x. a szállásainkat összehasonlítani nem tudom, révén horváto-ban apartmanokban, görögo-ban pedig 4*-os hotelekben voltunk.
ami fontos, hogy görögo-ban nagyon sok helyen van homokos tengerpart, míg horváto-ban egyről sem tudok, legalábbis még nem voltunk olyan helyen.
ár szempontjából szerintem horváto lehet a nyerő, bár négy fő krétán 15-20euróból egész jól meg tud ebédelni (persze bőséges reggeli és vacsora mellett, amit adtak a hotelben, de délben amúgy sem éhes nagyon az ember ott).
bulizni nem voltunk, így árakat nem tudok. görögo. mindenképpen egy fejlettebb ország azért, és ez azért, főleg az épületek állagában nagyon megmutatkozik (pont nemrég néztük egy utazási iroda katalógusában, hogy milyen komoly különbségek vannak a görög és a horvát hotelek között persze ár, de felszereltség, kinézet, kényelem, szolgáltatások szempontjából is)
emellett az utazási költség szempontjából mindenképpen horváto az olcsóbb.
ha tehát tényleg olcsón akartok menni, akkor görögo kiesik, ha költenétek egy kicsit többet, akkor beleférhet horváto is.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#661) tkazmer válasza szasanyi (#655) üzenetére


tkazmer
addikt

lehet esetleg neten foglalni szállást, de ha nincs nyelvi akadály és komoly feltételek a szállással kapcsolatban, akkor akár az is beleférhet, hogy csak elindultok x város felé, és majd ott találtok valahol szállást. mi egyszer mentünk így riminibe, végül a 3.-ik hotel, amelyikbe benéztünk, még, egy partner hotellel közösen, tudott 11ünknek szállást biztosítani, habár meglehetősen drágán.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#662) Kazimír válasza tkazmer (#660) üzenetére


Kazimír
őstag

Köszönöm szépen! Ezeket is mérlegelve fogunk dönteni :K

szerk: Értettem így is :)

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#663) tkazmer válasza Kazimír (#662) üzenetére


tkazmer
addikt

emmost miért ment 2x?

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#664) tkazmer válasza Kazimír (#662) üzenetére


tkazmer
addikt

na, az utolsó mondatot elbaltáztam, sorry :B
ha tehát tényleg olcsón akartok menni, akkor görögo kiesik, ha költenétek egy kicsit többet, akkor beleférhet horváto is.
tehát helyesen:
ha költenétek egy kicsit többet, akkor beleférhet görögo-is.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#665) Kazimír válasza tkazmer (#664) üzenetére


Kazimír
őstag

Egyébként én Horvátországot favorizálom, mert ott már - viszonylag - sokszor jártam (lévén nincs is messze tőlünk), de a társaság leány tagja Görögország felé hajlik, és ez hadd ne mondjam mekkora súllyal szerepel majd a "közös" döntésben :B Így, szerintem végül úgyis Görögország lesz, de azért majd számbaveszünk minden lehetőséget.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#666) szasanyi válasza tkazmer (#661) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, ez is egy megoldás. ha nem két gyerekkel megy az ember jó lehet, DE úgy azért nem indulnék el 1100-1300km-re, hogy vagy-vagy... persze egyáltalán nem biztos, hogy rosszul járnék, csakhát kinőttem abból a korból, ésinkább biztosra megy az ember. A neten isnézelődök, csak valamennyire lutri is. Extra igények nincsenek, sajnos nyelvismeret se... bár egy kicsi orosz még talán akad. :D Nekünk még nem lehetett választani. :(

(#667) mark75 válasza Kazimír (#665) üzenetére


mark75
senior tag

horvát olcsob,és van olyan szinvonalas mint görög

(#668) szasanyi válasza Kazimír (#665) üzenetére


szasanyi
félisten

Szép, de ami nekem nem tetszett az a köves tengerpart, és a hideg víz, cserébe rendkívűl tiszta a víz. :U Olaszban a tenger rendesen meleg volt ahhoz képest, és kb. 1 hét különbség volt az időszakot tekintve. No, meg a homokos partot sem lehet összehasonlítani azzal. Bár a Krka-i parban azt is überelte a víz, mivel ott is megmátóztunk... volna, de csak kb. comb középig jutottam, mert féltem, hogy lefagy a tököm ha tovább megyek. :D

[ Szerkesztve ]

(#669) tkazmer válasza szasanyi (#666) üzenetére


tkazmer
addikt

velünk volt 5, 10 és 11 éves is:)
a nyelvismeret viszont valóban hátrány ilyenkor, mert a szobákat csak hosszas rábeszélés után sikerült megoldani, és akkor is csak úgy, hogy a recepciós fizetését kiegészítettük...

(#667) mark75
ha ugyanannyit költesz mindkét esetben, persze, csak görögo-ban vannak jó szálláshelyek is, és az ottaniak felkészültek a fizetőképesebb túristák fogadására is, ez látszik mind az épületeken, mind a modoron, mind pedig a szolgáltatások típusán és minőségén.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#670) Kazimír válasza szasanyi (#668) üzenetére


Kazimír
őstag

Igen, a tiszta mélykék víz engem is megfogott, és mivel nem pancsikolni szoktam (amíg nincs gyerekem, nem vagyok ilyesmire kényszerítve), hanem úszkálni, ezért nekem gond a sziklás part. Mondjuk kényelmesebb/kellemesebb a tengerbe/ből be/kijutás, és a tengerparton heverészés is homokon, ezt elismerem. :)
Az utóbbi években mintha kicsit hektikusabb lett volna az időjárás a tengerparton. Gyakoriak a hirtelen viharok és az egyszerre lezúduló nagy esőmennyiség. Vagy csak mi fogtunk ki rossz hetet? :F
Ki mit tapasztalt ezen a téren?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#671) szasanyi válasza Kazimír (#670) üzenetére


szasanyi
félisten

Mi a Brac szigeten szigeten voltunk 1 hetet, és Krka mellett 2 napot. Isteni nyári, üdülős időnk volt, és mikor jöttünk el, aznap reggel borult be az ég, és egész nap (az úton is végig) esett. Na, mondtuk is, hogy ez rossz ómen annak aki most érkezik. :U
És még egy dolog: az autópályájuk megér egy misét. Ugyanis osztályon felüli, viszont igen drága. De gondolom ezt tudod. ;)

(#672) szasanyi válasza tkazmer (#669) üzenetére


szasanyi
félisten

Ne, ez az. Részemről csak szerencsétlenkedés lenne, de azon túl egyáltalán nem biztos, hogy eredményes is. Sem a meggyőzni, sem túlfizetni nem tudnám. :B

(#673) Kazimír válasza szasanyi (#671) üzenetére


Kazimír
őstag

Igen, ezt tudom :K
Azt is, hogy nem szombaton érdemes utazni, amikor turnusváltás van az üdülőkben, hanem vasárnap.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#674) szasanyi válasza Kazimír (#673) üzenetére


szasanyi
félisten

Többek között ezért szoktunk 1-1 nappal korábban menni és később jönni. :) Meg így kicsit kitoljuk az amúgy elég rövid nyaralásra szánt időt, és a közbeeső helyeken szétnézünk, kirándulunk.

HA vaki tud, tálott, hallott görögországi nyaralást jó áron erre az idényre, az szóljon! :Y

(#675) AMD Power válasza Kazimír (#659) üzenetére


AMD Power
titán

Görögben más a tengerpart. Horvát inkább sziklás. Görög meg jó homokos. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#676) Boxiné


Boxiné
tag

Tervezgetjük mi is Drágámmal, hogy egy hétre el kéne húzni valami melegebb éghajlatra. :DDD Szóval, Egyiptom a cél. Azon belül szerintetek melyik városban érdemes letelepedni arra a pár napra? Természetesen látni szeretnénk a piramisokat is, és naná, hogy pancsolni is akarunk a tengerben. :K

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#677) tkazmer válasza Boxiné (#676) üzenetére


tkazmer
addikt

még sosem voltunk egyiptomban, csak nézegettük, (de aztán elég sok rosszatt hallottunk róla, főleg a szegénységgel kapcsolatban, és annak nem láttuk értelmét, hogy egész nap a hotelben legyünk, mert kint még egy rendes éttermet sem találnánk, stb).
mi akkor egy el gouna-i hotelt nézegettünk.
utazások a piramisokhoz biztosan vannak, fürdőhelyek pedig - amennyire tudom és látom katalógusokban - elsősorban a vörös tenger partján vannak (ilyen hely ez az el gouna is).

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#678) AMD Power válasza tkazmer (#677) üzenetére


AMD Power
titán

Én is hallottam már egy pár rossz story-t. Meg vízum is kell. Az is vagy 15K fejenként. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#679) tkazmer válasza AMD Power (#678) üzenetére


tkazmer
addikt

az a 15k biztosan visszajönne azáltal, hogy minden sokkal olcsóbb(ami hotelt néztünk, az európa fejlett részein legalább 2 kategóriával afölött lenne, mint amilyet megengedhetünk magunknak).

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#680) AMD Power válasza tkazmer (#679) üzenetére


AMD Power
titán

Tunézia is olcsó volt. De nem volt vízum. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#681) tkazmer válasza AMD Power (#680) üzenetére


tkazmer
addikt

amennyiért egyiptomban egy amerikai 5*-os szállodalánc exkluzív hoteljében meg lehet szállni, annyiból tunéziában csak egy helyi 4*-os hotelt adnak...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#682) Boxiné válasza tkazmer (#677) üzenetére


Boxiné
tag

Rosszakat minden helyről lehet hallani. De tudom, hogy nagyon megbánnám, ha nem jutnék el oda egyszer az életben. És úgy tudom a Vörös tenger élővilága a legszebb. Látni akarom!!!
Jó lenne találni valami klassz várost, ahol azért van egy kis élet is, és nem kell túl sok pénzt otthagyni. :K

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#683) szasanyi válasza Boxiné (#682) üzenetére


szasanyi
félisten

Az a baj, hogy kevés pénzből csak tévében nézheted meg. Sógornőmék Jordániában nyaraltak, és ott merültek is - melyet videóra rögzítettek víz alatt -, ami ugyancsak nem olcsó mulatság. És akkor még nem beszéltünk olyanról mint: barofunkció, dekompressziós tűrőképesség, klausztrofóbia és pánikbetegség. Ezekről sokan nem is tudnak, amíg nem merültek! :D Két évig búvár voltam a seregben, tudom miről beszélek... :K

(#684) szasanyi válasza tkazmer (#669) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha megyünk Görögországba, lehet, hogy mégis ezt a módszert választjuk! ;] Többen mondták, hogy az itthoni 65-70 euró/fő/apartman árakhoz képest, az ottani - foglalás nélküli ad-hock - bérlés során 35-45 euróból kijöttek. Az 50 euró/fő/apartman már drága volt! Ez azért nem mind1, úgyhogy a jelenlegi állás szerint erőssen fontolgatjuk...

(#685) Boxiné válasza szasanyi (#683) üzenetére


Boxiné
tag

Nem akarok én olyan "mélyen" búvárkodni. Elég lesz a szemüveg, pipa, és a békauszony. :K
Na majd meglátjuk hogy lesz. Nem adom fel, az biztos. Nagyon szeretném látni Egyiptomot.

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#686) szasanyi válasza Boxiné (#685) üzenetére


szasanyi
félisten

Én is, csak ha vmi gyökeresen nem változik, marad a szeretném... ;] De igazad van, ne add fel. Egyébként nem kell "mélyen" búvárkodni... benga nagy kolegámat beöltöztettük búvár szerkóba, mivel mondtha, hogy "... főnök kipróbálhatom?" ;) . Cucc rá, palack hátra, csutora pofába dug, ólomöv miegymás és GO! Még el sem lepte a víz, mikor elájlult, úgyhogy a kb. 100 kilós mandrót + 70 kilónyi cuccal úgy húztuki ki, majd' besz@rtunk. :D Kicsit felpofoztuk mive eszmélt, erre megkérdezte mi történt. Hát jót búvárkodtál vazze. :DDD

(#687) Boxiné válasza szasanyi (#686) üzenetére


Boxiné
tag

Mi történt? Bepánikolt?
Nem hiszem, hogy velem ilyen gond lenne, de inkább nem is kockáztatom meg. Pipával is nehézkes az első néhány lélegzetvétel, amit a fejem a vízbe kerül.

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#688) Kazimír válasza szasanyi (#684) üzenetére


Kazimír
őstag

Ezen gondolkodunk mi is.. Helyben-e vagy előre?..

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#689) szasanyi válasza Boxiné (#687) üzenetére


szasanyi
félisten

:K Ő sem akarta elhinni, mert vele az életben nem fordult elő semmi hasonló. És ez ingyen volt, de ott azért jó pár ezrest le kell szurkolni, míg idáig eljutsz. Ugyanis a búvárkodás abszolute kezdőknél nem úgy indúl, hogy cucc fel és eriggy!. :D Sztem próbáld ki vhol ha teheted, csak lásd, érezd, és tudd. ;)

(#690) szasanyi válasza Kazimír (#688) üzenetére


szasanyi
félisten

Inkább az a legfontosabb, hogy oda mentek-e. Ha ez tutira el van döntve, akkor nincs más hátra, mint előre! ;) HA eldöntöttük végre, hogy oda megyünk, és megvan a partner család is akikkel együtt mennénk (2 autóval nyílván) akkor így lesz. A legrosszabb eset, hogy annyiba kerül ott is, mintha itthonról lefoglalod. De az a valószínübb, hogy kevesebbe, és szerencsés esetben nem is kevéssel. Már ha számít az a francos 40-50k... ;]

(#691) Kazimír válasza szasanyi (#690) üzenetére


Kazimír
őstag

egyre jobban kezdünk beletörődni Görögországba a már említett ok miatt :) (társaságunk hölgytagja, ill. véleményének túlsúlya miatt)
Félreértés ne essék: Mi szeretjük őt, ezért is teszünk a kedvére, Vele mennénk a legrosszabb helyre is.. :B

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#692) AMD Power


AMD Power
titán

5:30-ra értem haza. Voltam tegnap kemény egy napot Bécsben. Scooter koncerten iszonyat nagy volt. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#693) szasanyi válasza AMD Power (#692) üzenetére


szasanyi
félisten

Gondolom látványos volt, meg minden... na meg lehettetek páran. :)

(#694) AMD Power válasza szasanyi (#693) üzenetére


AMD Power
titán

Iszonyat nagy volt. Lézer lángok robbanás tűzijáték fények... De ami a legjobb volt az egészben személyes találkozás H.P Baxxterrel 12 év után. Közös kép és aláírás! :R :O

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#695) szasanyi válasza AMD Power (#694) üzenetére


szasanyi
félisten

Az igen, gratula! Maradandó élmény, szó szerint. ;)

(#696) AMD Power


AMD Power
titán

Elkéne mennem Rómába.:) Most jöttem rá. Busszal mennyi idő innen Róma?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#697) Makaveli


Makaveli
senior tag

Mi, családdal, 3-an, 2 hétre ide: [link]

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#698) NoLF válasza AMD Power (#696) üzenetére


NoLF
addikt

sztem 12 óra biztos megvan és ugyanannyi az ára kb mitn egy előre lefoglalt fapadosnak amivel 2 óra laatt ottvagy max.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#699) AMD Power válasza NoLF (#698) üzenetére


AMD Power
titán

Sokat buszozni nekem sincs sok kedvem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#700) tkazmer


tkazmer
addikt

valami nagyon különös dologra lettem figyelmes - vagy a neckermann rendszere döglött be, sajnos ez utóbbi a valószínű.
ebbe a hotelbe [link] ha egy ilyen, a linken látható jacuzzis junior suite-be mennénk 10-en (felnőtt x 6 + gyerek x 5, bár a neckermann csak 4 gyerekkel tudott számolni), akkor az (nem nevet) összesen 689.000 HUF lenne, tehát fejenként 68.900.- . Hát nem tudom, de ha ez tényleg így van...sok jobb ajánlatot nem igazán láttam még. Mindenesetre egy utánajárást - ha mind a 11 utasnak megfelel - megejtek ezzel kapcsolatban...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.