Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) bandus válasza AMD Power (#250) üzenetére


bandus
veterán

Nem Tunéziába, csak el kellett szaladnom itthonról :D
Sok szálloda van úgy Tunéziában, hogy egy 3 és egy 4 csillagos épült együtt, közös udvarral. Ilyen a két el hana is. A 4*-osban kicsit jobb a berendezés, és valószínűleg van tv is. A marhabára nem emlékszem, de ha jól rémlik ez van a reptér mellett, de azért ne evgyél rá mérget. Én a 4*-os el hanát választanám :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#252) AMD Power válasza bandus (#251) üzenetére


AMD Power
titán

Értekel! Persez ha csak 10K-n múlik egy * akkor már inkább az lesz! Ezen még rágódnom kell!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#253) AMD Power válasza AMD Power (#245) üzenetére


AMD Power
titán

A Neckermannál is ilyesmi árak lesznek?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#254) tkazmer válasza AMD Power (#247) üzenetére


tkazmer
addikt

Tunéziában még sosem jártam, épp amiatt, mert ott elég nagy a meleg(akik már voltak, ők mondták). Máltán voltunk, tavaly nyár elején(akkor volt pont a foci vb, és a csóró hotelesek a szobában lévő tv-kre nem kapcsolták rá(pedig 4*-os hotel volt). mehettünk le a bárba nézni, és közben az 1.5 lírás(1 líra kb 600-630HUF volt akkor) innivalóikat fogyasztani..) és ott elég meleg volt, olyan 40-45° sem volt ritka délben..
mod: a tenger meg olyan 20-25 fokos volt..

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#255) AMD Power válasza tkazmer (#254) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor szerintem jobb is ha nyár elején megyek ki, És nem augusztusban!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#256) AMD Power


AMD Power
titán

Tunéziába mit érdemes vinni magával az embernek itthonról?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#257) bandus válasza AMD Power (#256) üzenetére


bandus
veterán

Pénzt (USD), napolajat. kb ennyi, a többit ugyis megkapod kint, és nagy valószínűséggel 100m-es körzetben találsz majd vegyesboltot, ami éjfélig-1ig nyitva van. Anyu most kiabált a konyhából, hogy fokrémet mindenképp, mert ott szarok :DDD

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#258) AMD Power válasza bandus (#257) üzenetére


AMD Power
titán

Egy Brit kezébe USD? Soha! :DDD

Max EUR! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#259) bandus válasza AMD Power (#258) üzenetére


bandus
veterán

Én kérek elnézést :D A dollárt jobban váltják, kicsit olcsóbban jösz ki vele..
Nade, hogy én is írjak valami fejleményt: Mivel az iskola utálja az osztályunkat, és érdekes módon a tanárnő panziója hirtelen foglalt lett, ezért kezünkbe vettük az irányítást, és eljutottunk ide: [link] Szimpatikus ház. Gyorsan cselekedtünk is, foglaló kifizetve, így mienk a 4 apartman június 23-30ig. Már alig várom :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#260) tkazmer válasza bandus (#259) üzenetére


tkazmer
addikt

Ejha...elég komoly apartmannak tűnik...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#261) bandus válasza tkazmer (#260) üzenetére


bandus
veterán

Nekem is megakadt a szemem rajta.. Június végén azért csak szép strandidő lesz már, és szerintem az ára sem olyan vészes. Főleg ahhoz képest, hogy a kedves tanárnő 4500-ért adta volna, de ahogy keresgéltem szállás után voltak még 5-7ezres helyek is. Az meg külön extra, hogy közel van a parthoz. Kíváncsi leszek idén hogy alakulnak a balatoni árak.. tavaly cask egy-egy éjszakára mentünk el Siófokra bulizni, akkor nem tűnt fel annyira az állítólagos drágaság, itt a környékünkön egyes strandi büfék drágábbak..

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#262) tkazmer válasza bandus (#261) üzenetére


tkazmer
addikt

Szerintem azért mondják drágának, mert drágább, mint néhány évvel ezelőtt a horvát tengerpart...amúgymeg megfigyeltem, hogy az emberek hajlamosak bármire azt mondani, hogy drága, ami többe kerül, mint mondjuk 5 évvel azelőtt, pedig ha mondjuk tudátában lennének olyanoknak, mint infláció, akkor nem feltétlenül kellene azt mondani, hogy drága. Pláne úgy, hogy nincs olcsóbb, hiszen(szerintem) akkor drága valami, ha van hasonló olcsóbban.
A balatoni árakkal kapcs meg nem igazán tudom, hogy mi drága, és mi nem, ugyanis elsősorban 2 helyen vagyok a balatonnál, a nagyszüleim B.györöki nyaralójában, vagy az Almádi Yacht Clubban. Mondjuk ez utóbbiról nem zárható ki, hogy a balaton legdrágább étterme van itt(simán kapsz palacsintát 800HUF-ért, 1 darabot(tavaly ár), de mondjuk nagyon finom:) , és 2dl ice tea 450(szintén tavalyi ár))

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#263) bandus válasza tkazmer (#262) üzenetére


bandus
veterán

A drágaság tényleg szubjektív dolog. Meg ott van az a nézet is, hogy manapság minden drága :) De általában minden helyen van ami viszonylag drágább, és viszonylag olcsóbb. Pl Tunéziában egy kb olyan távolságra, amiért itt a taxi 3-4000 ft-ot elkérˇ~800 ft-nak megfelelő dínárért szállítottak el Viszont ugyanannyi egy fél literes frissen facsart narancslé, vagy egy 3decis sör.egy palack bor is 2500-3000ft környékén kezdődött, ha jól emlékszem, ami azért nem olyan vészes, bár ilyen minőségűt itthon 500ft-ért is kapni :) (nincsen finom boruk). Én a Balatont alapvetően nem tartom drágának, viszont 800 ft-ért nem vennék palacsintát :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#264) tkazmer válasza bandus (#263) üzenetére


tkazmer
addikt

A taxizás pl észak cipruson is nagyon olcsó, mi '99-körül jártunk ott utoljára hosszabb időre, és akkor 40millió török líráért(asszem 20k körül volt) egy egész nap minket fuvarozott a taxis, idegenvezetett minket, és ismerte az egész szigetet, és végül annyira jóba lettünk, hogy még a családjához is elvitt. Ott láttam először 1m-es büdöskét:D. Jó, mondjuk meghívtuk egy ebédre is, de ott a kaja is elképesztően olcsó volt akkor.
A 800 HUF-os palacsinta azért kerül annyiba, mert egyrészt argentín séf készíti, másrészt ételkülönlegességnek számít olyan szempontból, hogy hidegen szolgálják fel, alapból kakaós a tésztája, és valamilyen csokihab van benne asszem kesudió darabokkal. A másik ok meg, hogy ott ált olyan emberek esznek, akik képesek, és hajlandóak megfizetni ezt(ott van pl hajójuk, és akinek ott hajója van, annak az autója legalább 15 millát ér, de nem ritka a 30-40 millás is). Sajnos mi nem tartozunk közéjük.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#265) tkazmer


tkazmer
addikt

Na, mostmár szinte biztos, hogy ide[link], krétára elmegyünk júniusban egy hétre, a neckermann már intézi, azt mondták, hogy ha van hely, akkor mehetünk, csak mivel elég spec igényeink vannak, nem biztos, hogy lesz(2db olyan szobát vennénk ki, amelyben 3-an lennénk, de elvben csak ketten lehet, valami spec foglalás kell ahhoz, hogy 3-an lakhassunk 1-ben. Eredetileg suitokat akartunk kivenni, de kiderült, hogy az 6-unknak 210k pluszt jelentene..)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#266) AMD Power válasza tkazmer (#265) üzenetére


AMD Power
titán

Én meg már 99% ,hogy egyedűl megyek Tunéziába. Csak sajnos kevés időpont van mikor van 1 szobás lehetőség! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#267) AMD Power


AMD Power
titán

Tud valaki olyan irodát ahol ebben az évszakban az 1 ágyás félpanziós ''utazás'' olcsóbb?

[link]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#268) tkazmer válasza tkazmer (#265) üzenetére


tkazmer
addikt

Hopsz, ahogy nézem, rossz linket adtam.... :B :B
Tehát a jó link: [link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#269) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok!
Úgy néz ki mi Montenegro-ba megyünk. De én inkább (Görögország) Sarti-ba mennék, csak az a gáz,hogy már nincs hely abban az utazási irodába ahol én néztem(csak augusztusba lenne, de ha találnék előbbi indulást, akkor az jobb lenne). Kérdésem, tud valaki olyan utazási irodát, ahol van még hely, junius 16. után? Busszal szeretnénk menni, minnimum egy hétre, apartman, hotel, mind1 csak olcsó legyen, és úgylenne hogy 1felnőt+1 gyerek egy szobába/apartman, vagynemtom hogy megy ez! A segítségeteket előre is köszönöm!.

(#270) kew válasza Atomgeszi (#269) üzenetére


kew
senior tag

(#271) AMD Power válasza Atomgeszi (#269) üzenetére


AMD Power
titán

Egy ilyen buszos túra nagyon kemény! :D

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#272) tkazmer válasza kew (#270) üzenetére


tkazmer
addikt

Ennél mondjuk érdemes mindenképpen a klimatizáltat választani, mert G.o-ban nagyon meleg tud lenni...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#273) AMD Power válasza tkazmer (#272) üzenetére


AMD Power
titán

2005. augusztus. Kimentünk egy lakatlan szigetre. 40 fok volt árnyékban! azt hittem megdöglök!! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#274) Loituma69


Loituma69
őstag

A szomszédos kiserdőbe megyek ingyen biciklivel 1 órára nekem ez az üdülés :))

(#275) zfarkas


zfarkas
senior tag

Feleségemmel szeretnénk egy hosszú hétvégét (3-4 nap) Londonban eltölteni. Sármellékről jó kis olcsó repülők járnak ki, illetve ismerek egy kinti viszonylag olcsó szálláslehetőséget.
Aztán tervezünk egy hosszabb időtöltést Ausztiában, a Wörti tónál. Ide kocsival mennénk.
Illetve egyik munkatársamtól kaptam egy fülest: Cesky Krumlov. Ez egy cseh városka a német-osztrák-cseh határon, állítólag 400 éve megállt ott az idő, esetleg ide néznénk ki 1-2 napra.
Persze mindez szabadság (mindketten tanulunk meló mellett) és pénz (most bútorozunk be egy lakást) kérdése, remélem minél több megvalósul belőle!

Raw Dark Pure

(#276) AMD Power


AMD Power
titán

Hétvégén lesz az utazási kiállítás ha valakit érdekel......

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#277) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Nah utazás lefoglalva. 1 hétre(06.18-tól 06.25-ig +- 1-2 nap) megyünk Sartiba, a RE-Tour-ral, valami VIN VINI apartmanba Sarti központjába....tud valaki infót mondani erről az apartmanról? Csak annyit tudok hogy nem rég épült.

(#278) AMD Power válasza AMD Power (#276) üzenetére


AMD Power
titán

Volt kint valaki?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#279) AMD Power


AMD Power
titán

Ez győzött úgy néz ki!

[link]



[Szerkesztve]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#280) tkazmer válasza AMD Power (#279) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem tűnik rossznak....bár ez majd eldől, egy ilyen nagy épület vagy nagyon rossz, vagy nagyon jó szokott lenni...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#281) bandus válasza tkazmer (#280) üzenetére


bandus
veterán

Inkább érdekes, én egyszer eltévedtem benne :B ea múgy semmi kifogásolni való nincs benne, talán annyi, hogy a 4 lift közül örülhetsz ha 2 működik. Ha mind a 4, az csodaszámba megy :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#282) tkazmer válasza bandus (#281) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem működnek a liftek? Hmm...ez nem lehet túl bíztató előjel...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#283) AMD Power válasza bandus (#281) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem az is elég ha 1 megy benne! :))

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#284) bocX


bocX
tag

Sziasztok! A inap egyik ismerősöm figyelmembe ajánlott egy ún. Baraka katalógust. Ebben leginkább túrák vannak, különböző helyeken, mármint itt az Eurázsiai kontinensen, Portugáliától egészen Kíniág. Leginkább túrázásról szól, gyalogos és biciklis túrák, hegyvidék, dombság, tó közelében...etc. Általában szállás szálloda, ellátás országonkénti látogatás során eltér, javarészt azonban nem tartalmazza. Árban elég húzósak mondjuk.

Azt szeretném kérdezni, hogy valaki hallott-e már róla, vagy van-e tapasztalata ilyen téren az efféle (akár erről a Baraka-féle, vagy másmilyenről) kirándulásos nyaralásokról?!

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#285) lord_m


lord_m
senior tag

Üdv!

Vki nyaralt már úgy. h. kihagyta az utazási irodát, és közvetlenül az adott Hotel/Apts-ben foglalta le a szállást neten keresztül?

Milyenek a tapasztalatok ilyen szempontból? Nézegettem pár online foglalási oldalt (leginkább külföldit), de akinek van bevált javaslata, örömmel venném.

Thx. :R

(#286) tkazmer válasza lord_m (#285) üzenetére


tkazmer
addikt

Mi még csak olyat csináltunk, hogy odamentünk, és kivettünk egy szobát semmilyen előzetes foglalás nélkül, valamint volt olyan, hogy egy utazási irodás alkalmazott gyakorlatilag maszekba? szerzett nekünk szállást szlovéniában(bár nem biztos, hogy maszek volt, mert amit kaptunk papirt, azon volt neckermannos logo, csak a katalógusokban nem volt benne a hely). Ez az utóbbi is igen jó volt, és tényleg csak szállás volt, semmi egyéb. Egy apartmanban laktunk, kifejezetten olcsó volt, és még galéria is volt benne:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#287) lord_m válasza tkazmer (#286) üzenetére


lord_m
senior tag

Köszi.

Valószínű az lesz, h. közvetlenül az adott Hotelnek írok majd egy mailt, és ha visszaigazolják, akkor rendben. Illetve ha van lehetőség a saját weblapjukon online foglalásra, akkor megteszem.

(#288) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintetek nagyon gáz egyedül menni nyaralni? Őszintén!

(Tunézia lenne mint tudjátok 1 hét)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#289) tkazmer válasza AMD Power (#288) üzenetére


tkazmer
addikt

Szerintem nem. Akár új, nemzetközi kapcsolatokat is kiépíthetsz.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#290) AMD Power válasza tkazmer (#289) üzenetére


AMD Power
titán

Szóval akkor hülye vagyok!? :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#291) tkazmer válasza AMD Power (#290) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem, én ezt komolyan gondoltam. Sőt, kikapcsolódásnak akár jobb is lehet, ha egyedül vagy.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#292) AMD Power válasza tkazmer (#291) üzenetére


AMD Power
titán

Thx a biztatást! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#293) nRu3 válasza AMD Power (#288) üzenetére


nRu3
addikt

á dehogy gáz , qrva gáz.

nyugi, sokan utaznak egyedül és megvanak az elönyei, sokan direkt egyedül utaznak :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#294) AMD Power válasza nRu3 (#293) üzenetére


AMD Power
titán

Egyenlőre stagnál a nyaralás. Pedig nemsokára be kéne fizetnem mert mivel egyedűl megyek, nagy rá az esély ,hogy nem lesz már szeptemberben hely. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#295) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Én Gárdonyban nyaralok idéd. Klímás, kertes hidromasszázsos házban. :D

(#296) tkazmer válasza AmunRa (#295) üzenetére


tkazmer
addikt

Jó hely az, még valamikor '95-ben talán voltunk ott, bár a lakhelyünkön nem volt se klíma, se hidromasszázs..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#297) AMD Power válasza AMD Power (#294) üzenetére


AMD Power
titán

Hála Istennek és a nagyinak úgy néz ki ,hogy be tudom majd fizetni a nyaralást már most májusban!! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#298) AmunRa válasza tkazmer (#296) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Én minden nap itt nyaralok. :)

(#299) nRu3 válasza AMD Power (#294) üzenetére


nRu3
addikt

Ezzel nem vagy egyedül, ha a párom essze mégis megjőn vesztemre akkor utazhatok és szegényebb lehetek :DDD . vagy én is egyedül utazok valahova. :U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#300) tkazmer válasza AmunRa (#298) üzenetére


tkazmer
addikt

:D Ezek szerint ez valami speciális, házhoz szállított nyaralás?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.