Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) koxx válasza agricola (#16750) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kevés a táp

:DDD

(#16752) nexwo válasza koxx (#16751) üzenetére


nexwo
őstag

De amúgy viccen kívül, tápcsati?

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#16753) koxx válasza nexwo (#16752) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Biztos, hogy átnéznék minden bekötést az alaplapon és a tápon is. Aztán bios frissítés check, bár egy z490-nél olyan baromi régi nem lehet.

(#16754) w1n1x válasza BusinessGuy (#16720) üzenetére


w1n1x
tag

Azért tegyük hozzá, hogy elég elfogult ez a "Ubisoft " játék felfogás. Én inkább úgy látom, hogy fair optimalizálás csak abban a 2-3 játék javában van, a többi játék nvidia partner lefizetve, ezért fut jobban rajtuk a zöld termék. Ahol tényleg meglátszik, hogy mit tud nyers erőben az AMD valójában ott van jól optimalizálva a játék, nem pedig az általad említett 20-30 szituációban.
Amúgy elég nagy hipokrata vagy, hogy jössz itt a Ubisoftos játékokkal holott az általad biztosított '"tény" egy erősen nvidiara optimalizált sz*rkupac (resident evil). :DD :C

Vörös oldalon ott van a TrixxBoost, ami hasonló a DLSS-hez.

Abban igazad van, piszkos egy business ez. Szándékosan nem optimalizálnak jól, hogy vedd a jobbnál jobb hardvert.

Laja333:
Pontosan. A TrixxBoost-ról meg nem is beszélve. Finewine, csak ennyit írok le. Fél év, és jóval jobb driverei lesznek a 6000-es kártyáknak.

[ Szerkesztve ]

(#16755) ForRedGlory válasza w1n1x (#16754) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az Ubisoftot és a játék optimalizálást egy mondatba tenni, főben járő bűn. Elavult, szar motorokkal gyártják a játékaikat. Az AC Odyssey pl hiába fut 100+ fps környékén, közel sem olyan smooth, mint a 70-80 fps-el döcögő Cyberpunk. Egyszerűen rossz vele játani, hiába van G-Sync. A Watch Dogsot és társait már nem is említem.

[ Szerkesztve ]

(#16756) pRoject22 válasza worxland (#16744) üzenetére


pRoject22
őstag

Hmm köszi, lehet ,hogy ezt rászánom én is :R

¯\_(ツ)_/¯

(#16757) w1n1x válasza ForRedGlory (#16755) üzenetére


w1n1x
tag

Az igaz, pardon. Kijavítom magam :

Wolfenstein, Doom, Tomb Raider jó példa a jó optimalizálásra.

(#16758) nutella1


nutella1
őstag

Ha szeretnék vásárolni korrekt áron egy 3080 vagy 90-est, azt honnan tudom a leggördülékenyebben, megbízható helyről intézni, semmiképpen sem itteni rablóbandától? Kívéve ha akad olyan aki nem nyerészkedni szeretne rajta.

https://erdélyízei.com

(#16759) nexwo válasza nutella1 (#16758) üzenetére


nexwo
őstag

Mindenki ezt szeretné :D
Szerintem nagy eséllyel Alza (bár a 3080+ ritkábban van készleten mint a 3070)

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#16760) koxx válasza nutella1 (#16758) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

3090-est bármikor vehetsz alzán horror áron.

(#16761) ForRedGlory válasza nutella1 (#16758) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azért hardveraprón ki lehet fogni normális áron.

#16760koxx:
"3090-est bármikor vehetsz alzán horror áron."
vs.
"Ha szeretnék vásárolni korrekt áron egy 3080 vagy 90-est, azt honnan tudom a leggördülékenyebben, megbízható helyről intézni."

;]

[ Szerkesztve ]

(#16762) Rasiel válasza ForRedGlory (#16755) üzenetére


Rasiel
senior tag

Az újabb Assassin's Creed-ek (Origins, Odyssey, Valhalla) abszolút nincsenek rosszul optimalizálva. Az Odyssey-el és a Cyberpunkkal is játszom, előbbiben elég sok órám benne van már. Mivel 60 Hz-en játszok, ebből kiindulva tudom írni, hogy fix 60 FPS-el ugyanolyan smooth-nak érzem mindkettőt, nincs különbség a kettő közt. Szépen, gördülékenyen fut az AC is.

[ Szerkesztve ]

(#16763) koxx válasza ForRedGlory (#16761) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Na, de érted mi a korrekt? 6xx ezer forint vagy a 8xx, attól függ melyikre van szüksége.
Ájcsill 630k [link] vagy msi 751k [link]

[ Szerkesztve ]

(#16764) ForRedGlory válasza Rasiel (#16762) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Na látok, 60hz-en játszol, tehát fogalmad sincs milyen egy 144hz-es monitoron. akkor miről beszélünk?

(#16765) KAMELOT


KAMELOT
titán

Újabb jó hír... Adónak köszönhetően drágulni fognak a vga-k!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16766) koxx válasza KAMELOT (#16765) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Milyen adó?

(#16767) -=RelakS=- válasza KAMELOT (#16765) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Parancsolsz?
Ezt azért kifejthetnéd bővebben, elég, ha dobsz egy linket, hogy honnan az infó.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#16768) Rasiel válasza ForRedGlory (#16764) üzenetére


Rasiel
senior tag

Írtam én akárhol is, hogy fogalmam sincs milyen pl. egy 144 Hz-es monitoron játszani? Attól, hogy nekem itthon 60 Hz-es monitorom van játékra, még nem jelenti azt, hogy nincs semmiféle tapasztalatom magasabb képfrissítési frekvenciával rendelkező monitorokkal. Játszottam nem egyszer, nem kétszer ilyen kijelzőn. ;) Egy játék lehet 60 Hz-en, 60 FPS-el is folyamatos, gördülékeny. Természetesen jobb a magasabb képfrissítés, ez nem vitás, de abszolút nem létszükséglet egy játékos vagy akár egy átlagfelhasználó számára.

[ Szerkesztve ]

(#16769) syIex válasza Rasiel (#16768) üzenetére


syIex
veterán

Azért a 60 Hz már teljesen türhető és szép képet ad, nem úgy mint a 30 a konzolok esetén (annó?).
Nyilván nem és előnye is csak multi játékok esetén vani, de attól még jobb és folyamatosabb minél több a Hz ez nem vitás. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#16770) KAMELOT válasza -=RelakS=- (#16767) üzenetére


KAMELOT
titán

Sorry [link] lemaradt!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16771) Rasiel válasza syIex (#16769) üzenetére


Rasiel
senior tag

Nekem egy monitor képességeit figyelembe véve más a rangsor, mint pl. egy játékosnak. Szép és jó a 120, 144 Hz, amelynek előnye nem csak játékoknál ütközik ki, de ez egy olyan terület, amit inkább elengedtem a többi képesség miatt, nekem annyit nem ért, hogy azt válasszam. Multizni nem igazán szoktam.
Persze, ez egyértelmű. Viszont van egy szint, ami után nagyon nem fogsz látni különbséget. Többen írják és megmosolyogtató, hogy 144 és 240 Hz között is komoly differencia van. Na, ezeket a kijelentéseket szoktam erős fenntartásokkal kezelni. ;]

(#16772) Locutus válasza KAMELOT (#16770) üzenetére


Locutus
veterán

El kéne olvasni rendesen a cikket. Ugyanis az csak a Kínából Amerikába vitt áruk adózási kivételeinek megszűnéséről szól.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#16773) -=RelakS=- válasza Rasiel (#16771) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Amióta van hozzá monitorom, azóta én is azt mondom, hogy:
60->120Hz: wow, take my money!
120Hz->240Hz: jó, ha van, de ha nem tudod, mit kell nézni, nem biztos, hogy észreveszed.

Slussz poén, hogy 240Hz-en kikapcsolt vsync mellett inkább az tűnik fel, ha kicsit fölé megy a gép, de ha 60-100Hz-en botladozik, ott totál nem tűnik fel az időnkénti szétesett kép. Ezek után kíváncsi lennék egy összehasonlításra, hogy meghajtva egy 60-240Hz-ig terjedő változó képfrissítésű jellel milyen lehetne egy GSync-es vagy FreeSync-es monitor képe (egyértelműen jó), illetve egy ilyenek nélküli, de fix 480Hz-es monitor képe (észrevenné-e az ember a rángatást).

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#16774) BusinessGuy válasza w1n1x (#16754) üzenetére


BusinessGuy
őstag

Tehát 20-30 játékból 2-3 van jól optimalizálva, azok is az ubisoft játékok többnyire (amik történetesen elavult régi motor alatt mennek máig és rendszerint optimalizálatlan szutykok mindemellett nagy AMD konzol partnerek). A többi nem fair optimalizálás...?
Ok. :C
Nem a resi evil volt ott a lényeg már mondtam hanem az egész teszt csak a játéktesztek elejétől linkeltem, olyan nehéz megérteni? Végig lehet lapozni...

(#16775) KAMELOT válasza Rasiel (#16771) üzenetére


KAMELOT
titán

Egy multiban való gyorsaság sok mindentől függ és mivel itt senki nem kap érte pénzt ezért a STAT milyensége értelmét veszti. Én otthon 8-10ó is képes vagyok multizni, kizárólag az élmény végett.
Ahogy te is, én is a egy monitor képminőségét helyezem az 1. helyre. 60hz meg bőven elég. Totál túl van lihegve ez az egész pc gaming.
Aztán a legjobb a sok bohóc a YT-on, nulla hozzáértéssel!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16776) worxland válasza Locutus (#16772) üzenetére


worxland
addikt

Már Hofi is megmondta, ami sz@r, az hozzánk is begyűrűzik.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#16777) w1n1x válasza BusinessGuy (#16774) üzenetére


w1n1x
tag

Látom nem esik le a lényeg. Felesleges tovább folytatni úgyis elfogult vagy a saját "igazad" kapcsán. Az olyanokkal kár próbálkozni civilizált vitát folytatni, akik azt hiszik, hogy az ő igazuk az igaz mindenek felett.

Írtam az Uborkasofton kívül más játékokat is ha figyelmesen olvastál volna.. Doom, Wolfenstein,stb..

(#16778) koxx


koxx
MODERÁTOR

Vga tartóból van valami értelmes/ajánlott? az evga féle megoldás az elég kula.

(#16779) omfgk válasza koxx (#16778) üzenetére


omfgk
addikt

Egy radíros végű ceruzát félbevágsz.

Radíros vége a vga felé.

Ha a ceruza többi része fekete akkor alig látszik.

Ráfordítás : 100ft

(#16780) w1n1x válasza koxx (#16778) üzenetére


w1n1x
tag

[link]

Vagy a Deepcool Gh-01-es függőleges tartó ha találsz olcsón valahol :)

(#16781) KAMELOT válasza omfgk (#16779) üzenetére


KAMELOT
titán

Rendesen odacsavarozza.
Ráfordítás: 0 Ft, 1 perc. Tehát idő > pénz :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16782) Warzoz válasza omfgk (#16779) üzenetére


Warzoz
senior tag

De legalább meg volt a hatása a filctollnak. Kicsit sem akadt fent a filctollon néhány ember. Pedig csak a VGA fent tartásának szántam. :DD A legjobb pedig, hogy egyesek rájöttek arra is hogyan lovagolhatnak rajta...

koxx én ilyesmiben gondolkodnék (ha nem lenne filctollam) :D.
De látom már fentebb is ilyet ajánlottak.

[ Szerkesztve ]

(#16783) koxx válasza Warzoz (#16782) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

aha ezeket láttam, egy darab L vas 3 furattal, ha a régi helyemen dolgoznék akkor megcsináltatnám egy szakival 2 üveg sörért :)

(#16784) Warzoz válasza koxx (#16783) üzenetére


Warzoz
senior tag

Ha gondolod, vághatok neked is a filctollamból.
Maradt még gumikorongom is kettő a végeire... ;)
Maradnak akkor a plexivackok (szerintem bűn rondák), meg a hombár, festett fémkockák meg ezeknek az rgb-s változatai. Vagy rendelsz valamit kínából, ott már kicsit nagyobb a választék.

[ Szerkesztve ]

(#16785) Segal


Segal
veterán

Én komolyan nem értem ezt a megtámasztósdi parát...
Itt az evga 3080 ultra a gépembeen. Nem egy kis darab, de eszembe nem jutna ilyen hülyeségekkel foglalkozni. :N
Ennyi erővel támasszátok rögtön 2 helyen, nehogy az egyik menet közben eldőljön és szívinfarktust kapjatok ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#16786) muxi-muxi válasza Segal (#16785) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Dettó. Aorus Masterem van (a legnagyobb hűtésű a 3080-asok közt), oszt' mégse' akar kidőlni. Igaz a lap alatta fémfoglalattal van megerősítve gyárilag.

[ Szerkesztve ]

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#16787) omfgk


omfgk
addikt

Még mindig vannak olyanok akik keverik a gpu sag és pcb bend fogalmakat.

Meg ,hogy egyáltalán hol van ezeknek a forrása.

A csavard oda jól bölcsesség például sok esetben nem elég. Mondjuk ez alap kéne ,hogy legyen. Fektetve szereljük be, kicsit ellen is tartva és közben rögzítjük. Néha megoldja a gondot. De nem mindig.

---
Jó még az is amikor 1 db saját példa alapján általánosítunk...

[ Szerkesztve ]

(#16788) -=RelakS=- válasza omfgk (#16787) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Van az a helyzet is, amikor a csavarok megtépése sem segít.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#16789) agricola válasza nexwo (#16752) üzenetére


agricola
csendes tag

Köszönöm a tippet, de nem jött össze.
Új tápkábeleket raktam a gépbe, másik portokat használok a tápon, ellenőzitem az összes bekötést az alaplapon, frissítettem a BIOS-t, de semmi. Ha bekapcsolom a gépet a videokártyával ugyan úgy jön a 4 sípolás, aztán bebootol a rendszer, de se a vga portokon, se az alaplapi hdmi-n nem jön ki jel.
Megpróbálok keríteni egy másik asztali gépet, amibe bele tudom rakni a kártyát, ha ott sem megy, akkor viszem vissza a boltba.

(#16790) nexwo válasza agricola (#16789) üzenetére


nexwo
őstag

Gondolom ezt nézted [link]
Máshol azt írják kapcsold ki vagy be a Compatibility Support Module (CSM) a biosban.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#16791) -=RelakS=- válasza nexwo (#16790) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ki kell kapcsolni. Nem tudom, hogy pontosan mit csinál, de pl a bootsorrend állíthatósága nekem ilyenkor felszívódik a BIOS-ban.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#16792) agricola válasza -=RelakS=- (#16791) üzenetére


agricola
csendes tag

Igen, az volt az első, hogy kikapcsoltam, mert mindenhol ezt írták, de a probléma megmaradt. Sok helyen említik, hogy, bár marad a 4 sípolás, elindul a rendszer, jön kép, működik a kártya ők meg együttélnek az extra hang effect-tel. Nálam viszont az a helyzet, hogy bár elindul a rendszer, de képet sehonnét sem kapok.
Az lehet, hogy a kártya nem kompatibilis ezzel az alaplappa? Bár meg lennék lepődve.

(#16793) -=RelakS=- válasza agricola (#16792) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Milyen jellegű ez a sípolás?
Gigabyte alaplapom van, nálam majdnem egy hosszú sípolásnak hallatszott, olyan gyorsan darálta le a négyet. "bibibibip" :D
Ha négy hosszú sípolást hallasz jól körülhatárolható szünetekkel ("bíííp-bíííp-bíííp-bíííp" :DDD ), akkor ott lehet, hogy más lesz.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#16794) agricola válasza -=RelakS=- (#16793) üzenetére


agricola
csendes tag

Ez csak hirtelen ledarálja a 4 sípolást. Majdnem mintha 1 hosszú lenne.
Azért gondolom, hogy a VGA-val van a baj, mert akkor hallom, amikor az alaplapon a VGA Status LED világít. A CPU led-en gyorsan kialszik, aztán a DRAM gondolgozik 2-3 mp-et, aztán a VGA világít vagy 15 mp-ig, visszaugrik a DRAM-ra, aztán megint áthalad, újra világít a VGA led, ekkor jön a villámgyors 4 sípolás, majd kialszik, a végén pedig a BOOT-led a szokásos módon felvillan és jön a normális bootolós sípolás.
Ezen kívül pedig, amikor nincs benne a kártya rendesen felááll a rendszer.

(#16795) -=RelakS=- válasza agricola (#16794) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azt kell hallanod.
Azt írod, hogy ha nincs benne a kártya, akkor indul a rendszer. Ezt alaplapi kimeneten keresztül látod? Ha igen, akkor meg kellene nézni, hogy a BIOS hogy választja ki a VGA-t. Lehet, hogy nem Auto-ra van állítva, hanem az alaplapit preferálja.

Ha nem ez van, akkor vagy rossz tényleg, vagy másnak van jobb ötlete :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#16796) Ankhiszesz


Ankhiszesz
tag

Sziasztok!
Úgy néz ki sikerült levadásznom egy Asus Geforce TUF RTX 3080 OC-t EMAG-on (450eFt), amit elvileg holnap át is vehetek. (Asus-nak azért is örülök, mert Asus alaplaba is raknám, bár nem tudom jelent-e ez valamit...)
Lenne pár kérdésem is egyből:
- Mi a véleményetek erről a kártyáról?
- Garanciáztatás EMAG-on vásárolt Asus termékeknél ugye nem para, ha gond van?
Sajnos gépem, amin kipróbálhatom az sajnos csak Január végén lesz...
Processzoron viszont még gondolkodom, I9-10850K és I9-10900K között vacilálok. Megérné a kb. 50eFt felárat ehhez a kártyához a 900K vagy elég a 850K? (játékok: Warzone, WoT, Microsoft flight simulator, és autós játékok)

Nokia 3330>Nokia 6610>Nokia 6230>Nokia 6233>Nokia E52>(Samsung s5230 és Galaxy S5 koncertfon)>Alcatel ot995>Huawei P6>Huawei P9>Xiaomi MI9T Pro>ZTE Axon 40 Ultra

(#16797) hadogabi1


hadogabi1
senior tag

Sziasztok!

Hosszú lesz előre szólok. Ugye nekem volt az EVGA 3080 FTW3 Ultra-m ami 1 napig volt nálam mert 3 teszt után 88 fokon szólt hogy kapcsoljam ki és a hűtők 90%-on mentek.
Z.o.l.o. 19 - Nek hála újra nekifutottunk egy az ő általa birtokolt 3080 FTW3 Ultra-val. Az ő házában megy normálisan a kártyája. Nekem ugye Gainward 3080 Phantom GS van és írtam hogy az én általam vett EVGA 88 foknál szólt hogy nagyon meleg, a Gainward nem megy 70-75 fok fölé terheléstől függően, 50 %-os ventihasználattal ugyanabban a házban. Írtam is hogy Thermaltake Tower 900 házam ami abszolút nem léghűtősre terveztek, mivel szemből semmilyen levegőt nem kap a vga. Alulról fújja egy venti és felül kiszívja a meleget. Vízhűtésre tervezték a gépházat és biztosan nem lenne gond azzal viszont egyenlőre léggel használom. Mindenki írta hogy hiába bontatlan volt az 1 napig nálam lévő EVGA, hűtőhibás volt. Én akkor nehezen hittem el, viszont nem tudtam az ellenkezőjét bizonyítani.

Ezek után futottunk neki egy tesztnek immár egy biztosan jól működő EVGA-val pár hét után. Ez nem az első kártya azt eladtam egy srácnak egy jól szellőző házba.
Megjöttünk az én kártyám ki az EVGA-be a gépbe. Ház oldala felrak normál működés tesztelése miatt. Driverek minden uninstall, újra felrak legújabb driverek.
1 teszt - 3D Mark Time Spy - 2 vga teszt 1 cpu ami kell a futáshoz. A második teszten már 80 fok volt a vga ... Na itt már sejtettem hogy mégse volt hibás az a nálam lévő példány.
2 - Superposition - 85 -ig kúszott fel a hőmérséklet immár majdnem 90 %-os ventihasználat mellett 370w-os terhelés.
3- Cyberpunk 2077 - 82-83 fok.
Sebaj mivel a gainwardot már kiteszteltem a MSI Afterburnerbe alulfeszelve és ott nyerünk vele jópár fokot. Egészes eddig Afterburner nem futott nehogy belepiszkáljon így hát elindítottam. 0.925 EVGA-belőve 1905 fix.re-. Itt a Gainward 70 fok körül van 45-50 %-os ventihasználattal. EVGA superposition teszt alulfeszelve 84 fok.... Nyertünk 1 fokot.
Na itt már nyilvánvalóvá vált hogy teljesen más a 2 kártya hűtése. Valahogy máshogy melegszenek és máshogy tolják ki a meleg levegőt, ami nyilván a házamban bennreked és nem bírja hűteni az EVGA-t.

Azért a biztonság kedvéért EVGA gépből ki - Gainward be .
Driver uninstall majd install.
Normál 3d mark 71 fok ugyanaz ami EVGA-n 80 volt. Gainward 45 %-os venti mellett ami az EVGA-n 85-90 volt.
Az igaz hogy a Gainward 45 %-os ventihasználata hangosabb mint az EVGA 90 %-a viszont a hőfokok nekem fontosabbak.
Superposition 73 fok Gainward-al 85 volt ugye EVGA-val.

Szóval értem a nagy EVGA fanokat hogy a világ legjobb és legszebb kártyájuk az övék viszont, egy megfojtott házban ahol nem tud szellőzni ugyanabban a gépben 10-12 fokot ver rá a Gainward Phantom GS. Ami fontosabb hogy most már megbizonyosodtam róla hogy nem a vga volt hibás az első.

3D mark és Superposition pontszámok közt nem volt lényeges különbség 50-100 pont ide oda.

Az pedig hogy alulfeszeljem a hőfokok miatt annyira nem jött be az EVGA-val. Nyilván tudom lehetne menni 0.9 alá de ettől függetlenül nem hiszem hogy 10 fokot jelentene.

Ezzel nem azt szeretném mondani hogy az EVGA kártyája nem jó vagy rossz lenne mert nekem is jobban tetszik de valami más a Gainward-al az biztos. Remélem mindkét kártya az enyém és a kollégáé is kiszolgálja egy ideig az igényeket és nem hal meg idő előtt.

Hálám üldözni fogja a segítségért és a tesztelésért Z.o.l.o. 19kollégát.

Bocsi a hosszú hozzászólásért.

Üdv:Gabi

[ Szerkesztve ]

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#16798) szabeska válasza Ankhiszesz (#16796) üzenetére


szabeska
addikt

Én elégedett vagyok vele, 350-ért sikerült megvennem tavaly. Játékok alatt is maximum 66 fokos, +100 core és +500 mem mellett. Undervolt nincs, power limit ki van tolva. 2040 Mhz-en fut így pl CP alatt.

[ Szerkesztve ]

F1

(#16799) torma1981 válasza hadogabi1 (#16797) üzenetére


torma1981
veterán

0.85-ön kb 68 fokos volt nálam az Ultra. Max 50%-os ventivel. Igen is simán lehet 10-15 fokot nyerni. Ha hagytam alapon simán volt 80-83 fok mint nálad. Fractal R6-ban.

(#16800) hadogabi1 válasza torma1981 (#16799) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Sejtettem hogy egyesek meg fogják érteni a lényeget.... Nem az a lényeg hogy mennyire tudom alulfeszelni hanem hogy azonos beállítások mellett 10 fokkal melegebb az evga. Gainward-ot is tudnám 0.85-ön járatni gondolom de nem ez a cél...

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.