Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#10351) HREH válasza Hanibata (#10349) üzenetére


HREH
senior tag

Nekem GTA V-ben vannak elég durva fps dropjaim, max közeli beállításokkal, 140-150 fps-ről leesik 50-60 köré, eléggé kiábrándító... (szerk: mindezt fullHD-n) pedig nem hiszem, hogy a vas hibája (9900K, 32GB RAM), energiagazdálkodás ultra teljesítményen, legfrissebb Nvidia driver fent, frissen telepített Win10, magát a játékot is újratelepítettem, de semmi változás :O
Nem igazán értem mi lehet a gond...

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#10352) Hanibata válasza HREH (#10351) üzenetére


Hanibata
csendes tag

Én is hallottam furcsaságokat a GTA V Online részével kapcsolatban m, hogy elég instabil ott a játék a singel-hez képest.

0-24 unalmamban is itt lógok..

(#10353) lo_jo válasza Hanibata (#10352) üzenetére


lo_jo
senior tag

Single is csinálja, az engine ilyen. Fps limit kell neki, nem szereti a túl magasat. De ha jól emlékszem, még 144 mellett is van egy küldetés, ami mission fail lesz pár másodperc után.

(#10354) VikMorroHun válasza Hanibata (#10349) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

"Napi szinten warzoneozunk, és 3070 FE-el alkalomadtán beesett az fps-em stabil 140-ről bőven 100 alá, néha még 50-alá is, majd ottragadt.
Eddig semmi nem segített rajta csak a restart, aztán tegnap ajánlotta egy barátom, hogy ilyenkor próbáljam ki a WIN + CTRL + SHIFT + B billentyűkombinációt, ami elvileg valós időben reseteli a VGA drivert. Működik."

[ Szerkesztve ]

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#10355) FaTHI válasza VikMorroHun (#10354) üzenetére


FaTHI
őstag

Nálam egyszer volt amit irsz, és valami a vrammal volt mert monitoroztam és ki volt akadva a 8gb vram, és belassult.

(#10356) Sipasanyi


Sipasanyi
tag

Üdv a 3 ventis MSI 3060 ti Gaming Trio és a sima 2 ventis Gaming közt mekkora lehet a különbség zajt/hőmérsékletet tekintve ?

LUXURY IS A CHOICE

(#10357) ScomComputer válasza Sipasanyi (#10356) üzenetére


ScomComputer
veterán

Tele net tesztel,miért nem ott nézel ilyet.... :U
Arra számíts,hogy műanyag a backplate rajta.. ;)

(#10358) Sipasanyi


Sipasanyi
tag

Ha dobsz egy linket a 2 ventis MSI 3060 Ti Gaming kártyáról eskü többet nem jövök ebbe a sz@rfészekbe :K A backplate nem gond a cnc-n darálok egyet fémből/rézből.

[ Szerkesztve ]

LUXURY IS A CHOICE

(#10359) tisztelturam válasza ScomComputer (#10357) üzenetére


tisztelturam
tag

Szerintem számára többet mondana hogy hangosabb mint xy kártya mint az hogy 38 db vs 43...

(#10360) Benhill


Benhill
senior tag

Hali. Ezen a kártyán milyen bios van?
Nem találom neten, csak gondoltam ránézek van-e frissebb...

94.04.3a.00.aa
Ilyen kártya: TUF-RTX3070-8G-GAMING

(#10361) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Van egy AOC CU34G2X. És olyan gond ütötte fel a fejét hogy, 1 - 2 másodpecre kikapcsolgat a monitor.
Régebben csak asztalnál csinálta ha 144Hz állítottam. 120Hz nem volt gond, játékban 144Hz -nél sem.
Felraktam a BF V -t elindítottam és azóta folyamatosan csinálja már 120Hz -nél is játék közben is meg asztalon is. És a szín beállításik is megváltoznak közben. Mi lehet a gond?

Monitor topikban kérdeztem de nem kaptam segítséget. Hátha itt tud valaki segíteni.

(#10362) pdw_ph válasza Garsza (#10361) üzenetére


pdw_ph
tag

Kabel? Szinten AOC de mas monitoromnal voltak hulye jelensegeim, peldaul hogy neha bezoldult a kep, vagy teljesen elment 1-2 mpre. Mindezt a monitor gyari DP kabelevel.
Egy rendessel (ertsd: vesa certified) semmi ilyesmi nem volt. HDMI kabel kevesbe erzekeny erre, a DP jobban.

(#10363) Garsza válasza pdw_ph (#10362) üzenetére


Garsza
veterán

És HDMI -vel is működik a freesinc 144Hz ig?

(#10364) pdw_ph válasza Garsza (#10363) üzenetére


pdw_ph
tag

Igen, csak ez monitorfuggo. Nezd vegig ezt a listat: https://forums.tomshardware.com/threads/how-to-connect-to-a-120-hz-display.3268285/#post-20043092

Nekem egy AOC G2590PX-em volt es azon pl siman ment.

(#10365) Garsza válasza pdw_ph (#10364) üzenetére


Garsza
veterán

Volt ithon még egy DP kábel kicseréltem és úgy néz ki jó.
Köszönöm a segítséget. Ez lett volna az utolsó amire gondolok.

(#10366) egnatt


egnatt
csendes tag

Hello, milyen a videokartyád? Esetleg egy driver frissitést is meg lehet próbálni. Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de nekem egy régi videókártyám halálát jelezte, hogy néha kikapcsolgatott a monitor. :(

[ Szerkesztve ]

(#10367) Garsza válasza egnatt (#10366) üzenetére


Garsza
veterán

Két kártyával is csinálta már. Strix 3060 Ti és most Strix 3070

(#10368) MegalodonS válasza ScomComputer (#10330) üzenetére


MegalodonS
őstag

A teszt elkeszult, a te segitsegeddel!! :R Koszonom a kodot ;)

(#10369) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

RTX 3060 Ti-ból referencia modellt be lehet szerezni valahogy hazánkban? Próbálkozott már valaki ezzel?

(#10370) s.bala31 válasza Chosen (#10369) üzenetére


s.bala31
őstag

Hardveraprón talán ki lehet fogni egy-egy példányt.

(#10371) Puma K


Puma K
veterán

Helló,

ha jól nézem akkor az abszolút legjobb választás ha a méretet nem nézem az Asus Strix 3060 Ti?

Mi a helyzet az EVGA-val és az MSI-vel? Ennél a 2 gyártónál melyik modelleket érdemes górcső alá venni és melyikek azok amiket kerülni kell?

A többi gyártóval mi a helyzet?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10372) omfgk válasza Puma K (#10371) üzenetére


omfgk
addikt

Strix a legjobb, igen.

A többire meg ár nélkül nehéz mit mondani.
Mindegyik kártya vehető, csak kérdés ,hogy mennyiért.

Evga FTW3 3060Ti csak nevében FTW, de igazából csak egy XC3. Egyáltalán nem olyan mint a 3070FTW.
MSI Gaming X 3060Ti megkapta a 3070 Gaming X hűtését.
TUF 3060Ti megkapta a TUF 3070 hűtését. Viszont csak 1db 8 pin van rajta (alacsonyabb Boost gyárilag és kevesebb lehetősége is van az embernek UVOC-ra.).
Ott van még az Aorus ha kell az LCD. Máskülönben nem venném. Csak jó áron, de olyan nem lesz.
Nagyon kerülendő darabok nincsenek. Amint azt írtam, minden ár kérdése.
De nagyobb felárat én max a Strix-ért fizetnék.

[ Szerkesztve ]

(#10373) Puma K válasza omfgk (#10372) üzenetére


Puma K
veterán

Nézegetem a hazai és az EU-s kínálatot.

Korábban már rendeltem caseking.de-ről így onnan simán bevállalnám egy kártya vásárlását.

De ha tudtok hasonló EU-s oldalt amiről egyszerű rendelni Magyarországra akkor azt megköszönném ha közkincsé tenné az illető.

Olyan 250-300 naagyon max 320 a lélektani határ... :U

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10374) omfgk válasza Puma K (#10373) üzenetére


omfgk
addikt

Olyan 250-300 naagyon max 320 a lélektani határ...

310 volt pár napja a Foramaxnál a 3060Ti Strix. Ennél többet nem is szabad adni egy 3060Ti-ért. 3070 Jetstream még volt reggel több helyen is (pl: link). Nem a legjobb hűtés, de azért nem is a legrosszabb.

245 körül mennek a Palit Dual és Gainward Ghost darabok. Az a totál fapad. De mivel csak 200W-nyi hőről beszélünk, így minimális UV-val már egyáltalán nem vészes a dolog. El kell dönteni ,hogy mennyire fontos a zaj, vagy lesz-e MSI AB-ben egy kis mókolás. Mert a Strix-ből még ki lehet pofozni 12-13%-nyi fps-t. Az már közel 3070FE szint.

---
Caseking-en nem látok jó deal-t most.

[ Szerkesztve ]

(#10375) snecy20 válasza Puma K (#10373) üzenetére


snecy20
veterán

Én még hozzáraknék a 320-hoz, és 3070Ti-ra mennék rá 360 körül...de ez én vagyok. :D
Ez pl. egy teljesen jó vétel: [link]

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10376) Puma K válasza snecy20 (#10375) üzenetére


Puma K
veterán

Jajj ne csináld ezt velem jó...? :U :DDD

Így is tisztára rosszul érzem magamat, hogy akarnék egy kártyát a gépbe, de kb egyik sem fűllik a fogamhoz :N

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10377) Garsza válasza Puma K (#10376) üzenetére


Garsza
veterán

Én ezt venném a helyedben. Vannak itt akik eltudják magyarázni hogyan tudod megrendelni.

(#10378) Benhill válasza Puma K (#10373) üzenetére


Benhill
senior tag

[https://www.emag.hu/asus-tuf-gaming-geforcer-rtxtm-3070-videokartya-8gb-gddr6-256-bit-tuf-rtx3070-8g-gaming/pd/D8B6N7MBM/]

Ez volt emagon 315, nem is olyan régen... egy hete. Bar most már nem nagyon lesz ennyiért szerintem.

Ha 300-320 között látsz 3070-t akkor venni kell ha akarsz kártyát, mert az már jó ár értük most.

(#10379) Kami11 válasza Garsza (#10377) üzenetére


Kami11
őstag

A megrendelés menetére én is kíváncsi lennék. :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#10380) ScomComputer válasza Kami11 (#10379) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen, ez tényleg jó lenne ha valaki leírná egy pár pontban mit hogyan,merre,mikor.... :K
Akár IDE is mehetne részletesen ! :R

(#10381) warcat


warcat
veterán

Ismerős nélkül nehézkes lehet.Kizárólag Németországon belül szállítanak.

Én Paypallal (gyorsfizetéssel) meg tudtam vásárolni úgy, hogy fizetésnél a Paypal ablakban a szállítási címet megváltoztattam a korábban a fiókhoz adott német csomagtovábbítósra.

Azonban az ID#-t nem írták rá így sem a csomagra, viszont mailboxde gyorsan megtalált név alapján is mielőtt írni kellett volna nekik külön (szombaton szállította ki a DHL, véletlenül valaki épp ott volt mert nem dolgoznak elvileg).
Hasznos bevált ügyfelük lenni :DD

A többi meg már szokás szerint ment, két napra rá csöngetett a GLS.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#10382) TXT


TXT
őstag

Sracok!
Mit lehet tudni errol a Manli RTX 3060 vga-rol? :U
Sosem hallottam meg eddig errol a markarol… erdekes ….

(Tekintsunk el az aratol, az erdekelne, mennyire megbizhato pro/kontra, van e szemelyes tapasztalat vele, vannak e esteleg ellene szolo indokok miazmas)

(#10383) , válasza TXT (#10382) üzenetére


,
addikt

Én nem erőltetném a Manli márkát, ha nem muszáj...

(#10384) snecy20 válasza TXT (#10382) üzenetére


snecy20
veterán

Hagyd a csudába, ez a hűtés már ránézésre is gyenge.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10385) Drizzt válasza TXT (#10382) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Pedig nagyon regi marka, nekem meg GeForce 2 mx 400-am volt belole. Az fasza volt, de abbol mara nem lehet kovetkeztetni.

I am having fun staying poor.

(#10386) s.bala31 válasza Drizzt (#10385) üzenetére


s.bala31
őstag

Már abban az időben is fapados márka volt. Persze attól még lehet megbízható

[ Szerkesztve ]

(#10387) tisztelturam válasza TXT (#10382) üzenetére


tisztelturam
tag

Miért ilyen drágán nézelődsz?

[Ezzel] pl mi a baj? (Mondjuk még ez is olyan 70K-val kerül többi mint amit a VGA ér..)

[ Szerkesztve ]

(#10388) koxx válasza Drizzt (#10385) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A Lada is régi márka mégsem jó. Másrészt ami 20 éve jó márka volt az mára lehet, hogy hulladék mert pl megvették a kínaiak.

(#10389) Puma K válasza koxx (#10388) üzenetére


Puma K
veterán

A kínaiak a Volvo-t is megvették :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10390) finest válasza tisztelturam (#10387) üzenetére


finest
őstag

A 3060 ti nem lenne jobb vétel kicsit többért (+10k) ugyanott? [link]

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#10391) s.bala31 válasza TXT (#10382) üzenetére


s.bala31
őstag

Sajnos nincs rajta rgb... :F :D

(#10392) tisztelturam válasza finest (#10390) üzenetére


tisztelturam
tag

Nyilván :) De csak gyors linkeltem egy sokkal olcsóbbat mint amit ő..Vajon mennek még majd lejebb ezek az árak? Mert ezek még mindig magasak :(

[ Szerkesztve ]

(#10393) finest válasza tisztelturam (#10392) üzenetére


finest
őstag

Jó lenne, mert a kérdezőhöz hasonlóan én is savallom a 250k-t egy kártyáért, ami azért nem kétszer gyorsabb azoknál, amit két éve vettünk 120k körül. De ha most beszarna az 1070-em, valószínűleg a 3060ti lenne a befutó, mert a tegnapi 280k-ás emagos 3070-et is drágállottam, pedig a piaci árakhoz képest jó volt. Ha a sima 3060-ra van csak lóvé, akkor lehet, h 2060-ast vennék még olcsóbban. De azt meg azért nem venném, mert régebbi generáció. Szóval 250k körül marad a 3060ti.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#10394) koxx válasza tisztelturam (#10392) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pedig szokj hozzá, amíg így pörög a bányászat is (bár most talán már nem emiatt) de elvileg globál chiphiány van, nézd meg az autógyárakat akik sorban állnak le/csökkentik a termelést.

(#10395) tisztelturam válasza koxx (#10394) üzenetére


tisztelturam
tag

Szokni nem tudom sajnos ezeket az árakat sose szokja meg az ember.
Most egy ősrégi GTX 460 van a gépben :DDD Elvileg lassan sorra kerülök a PS5 rendelési sorban így nem olyan fontos a VGA..ilyen drágán ugysem venném őket akkor inkább soha nem lenne többet új vga a gépben.

(#10396) ollie válasza finest (#10390) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pont ezt akartam a topikban kérdezni, hogy innen érdemes e vásárolni. Az üzletről hideget és meleget is olvastam.

***

(#10397) s.bala31 válasza ollie (#10396) üzenetére


s.bala31
őstag

Már vásároltam tőlük egy tápegységet. Nem volt semmi gond, talán csak annyi hogy egy hetet kellett rá várni mire megkaptam, pedig webshopjuk alapján elvileg raktáron volt.

(#10398) warcat


warcat
veterán

Német címmel már amazonról is rendelhető az Asus TUF 3060Ti V2 (LHR) 699.9€-ért a bundlis sallangok nélkül

[link]

EA: It's in the crate!

(#10399) ollie válasza warcat (#10398) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

1200 eurót ír.

***

(#10400) warcat válasza ollie (#10399) üzenetére


warcat
veterán

Német cím kell hozzá, hogy lásd az Asus eshop ajánlatát.Kiléphetsz az amazon fiókodból és megadhatsz baloldalt fenn egy német irányítószámot, pl 02763

vagy itt a hosszabb link, csak a végét le szoktam vágni bármiféle ref link problémázás elkerülése végett.

[link]

EA: It's in the crate!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.