Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#9801) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok,

Akinek 3070 ftw3 ultra kártyája van, ki milyen tápegységet használ mellette?

Be quiet straight power 650gold -al próbáltam, és van egy nagyon minimális coil whine.

Ha felcserelem a 2*8 pin tapcsatit, akkor még kevesebb.

Lehet hogy amatőr kérdés, de utána kerestem, még sosem tapasztaltam coil whine t, és több helyen úgy írják hogy mellettük van a géphaz és hallják ahogy cicereg...

Nekem ez a cicerges a hangszóróból jön nem a gephazbol, főleg játékban, vagy ha terhelve van a VGA.

Ezt nem lehetne megszüntetni teljesen?

(#9802) lo_jo válasza Benhill (#9801) üzenetére


lo_jo
senior tag

A coil whine a tápból vagy vga-ból jön, nem a hangfalból. Amit te hallasz, az valószínűleg egy földhurok. Nálam egyébként egy Corsair CX650M van az FTW3 Ultrával párosítva, nem hallom a coil whine-t, még ha van is.

(#9803) Benhill válasza lo_jo (#9802) üzenetére


Benhill
senior tag

Gondoltam én is erre, de van itthon egy 1070ti, 2070, azokkal nem csinálja ezt a hangfal, néma csendben van.

(#9804) Kami11 válasza Benhill (#9803) üzenetére


Kami11
őstag

Integrált hangkártya, vagy dedikált?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#9805) Benhill válasza Kami11 (#9804) üzenetére


Benhill
senior tag

creative sb z hangkártya, de ami érdekes hogy alaplapiban kevésbé hallható a zaj, elég érdekesnek tartom.

(#9806) Kami11 válasza Benhill (#9805) üzenetére


Kami11
őstag

Azért kérdeztem, mert nekem az alaplapival volt ilyen gondom, de mióta lecseréltem egy szintén SB Z-re, megszűnt a probléma.
Próbáld meg a kártyától legtávolabbi slot-ba tenni, hátha... Nekem így van elhelyezve, és nincs semmiféle zaj.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#9807) nagyonjjo


nagyonjjo
tag

Sziasztok.
Valaki esetleg használ,vagy látott tesztet hp 3060ti-ról tesztet?
Mennyire melegszik,mennyire boostol,mennyire olcsó kategóriás a kártya?

(#9808) Benhill válasza Kami11 (#9806) üzenetére


Benhill
senior tag

Van abban ami írsz, először úgy próbáltam hogy SB Z hangkártyából minden csatlakozó ki, majd csak alaplapi, és volt egy minimális zaj a hangfalakba.

Most annyit csináltam hogy kivettem a SB Z kártyát, és nincsen semmi zaj alaplapiba... Amúgy közvetlen felette volt, csak 3-4mm van a backplate és a hangkártya között, de akkor megpróbálom máshova tenni.

Amugy brutál hűvös, és csendes ez a kártya... undervolttal kezdtem rögtön 0,950V 2010MHz, és 60 fok fölé nem megy jatekban.

(#9809) Kami11 válasza Benhill (#9808) üzenetére


Kami11
őstag

Remélem beválik az áthelyezés, nálam így még nem volt gond a dedikált hangkártyával. ;)

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#9810) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Egyik ismerősömmel cserélnénk a thermal padokat a ramokon.
Milyen vastagságút érdemes venni, vagy előtte vegyem le és mérjem meg?
Gainward Phantom 3070-em van, havernak ASUS TUF 3070

(#9811) nagyonjjo válasza szacsee (#9810) üzenetére


nagyonjjo
tag

Neten kell keresni,hogy milyen kell rá.
Vagy le kell venni,és lemérni.
Nem 1 méretű szokott rajta lenni.

(#9812) GIORGIONE76 válasza szacsee (#9810) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Csak olyat ami méretben ugyanaz! Ha eltartja kicsit is, nem fekszik fel a hűtő a gpu die-ra rendesen, kisebb a leszorítás és 10-15 fokkal is melegebb lehet! Tapasztalat, amúgy a GW 0.5ös volt...

[ Szerkesztve ]

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#9813) Benhill


Benhill
senior tag

evga step up programnál van valakinek itt pozitiv velemenye mostanában?

Most nézegetem, nemrég vettem a 3070 ftw3-at, de a "step up" árai kicsit eltérnek az alapártól, vagy ez normális?
Ugyanazon kategóriában step upolhatok csak, vagy 3080 ftw3, vagy 3090 ftw3.

3080 step-up ára 993eur, 3090 ára meg 2057eur.

De amugy a shopban meg 782 illetve 1620eur.

Viszont ha mondjuk 3080-ra lépnék, akkor a számla alapján az evga-nak kéne nekem fizetni vissza pénzt, ilyet csináltak valakinek?

3090-re lépés az meg 300e be kerülne.

Visszaküldés eredeti kártyát az kinek a sara?

(#9814) laychi válasza Benhill (#9813) üzenetére


laychi
veterán

Visszafele biztos nem fognak fizetni.
A postaköltség a te sarad és azután küldik neked az új kártyát, amint beérkezett hozzájuk a te aktuális karid.

(#9815) omfgk válasza Benhill (#9813) üzenetére


omfgk
addikt

993/782 az 1,27
2057/1620 szintén :))

https://eu.evga.com/products/productlist.aspx?type=0&family=GeForce+30+Series+Family&chipset=RTX+3080

Ezek itt mind nettó árak.

[ Szerkesztve ]

(#9816) szasanyi


szasanyi
félisten

Aki használ MSI RTX3070 Gaming X Trio kártyát: hogyan lehet kikapcsolni a kártya tetején lévő LED sávot? Zavaró mert nagyon fényes, és nem homogén a világítás. ASUS lapom van, tehát a Dragon Centert nem akarom telepíteni.

(#9817) omfgk válasza szasanyi (#9816) üzenetére


omfgk
addikt

Open RGB. Ez támogatja az MSI Gaming RTX 30-as kártyákat már.

Dragon Centert senki ne akarjon feltelepíteni sehova.
Többet árt mint használ.

[ Szerkesztve ]

(#9818) szasanyi válasza omfgk (#9817) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, ez valóban kikapcsolja - de az egészet. Én csak a teteján lévő sávot akarom (amit a DC-ben lehett külön állítani, de MSI lap hiányában azt mát nem akarom telepíteni).

(#9819) laychi válasza szasanyi (#9818) üzenetére


laychi
veterán

Szvsz. csak 1x kell kikapcsolni, aztán törölheted a dragon centert.

(#9820) GIORGIONE76


GIORGIONE76
őstag

Most már MSI Center van egy ideje ;)
Amúgy fokkal kulturáltabb, de ua az a Msytices, nem használom mert kilőttem az rgb-t, a kártyáról még le is húztam ;]

[ Szerkesztve ]

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#9821) szasanyi válasza laychi (#9819) üzenetére


szasanyi
félisten

Időközben megoldottam. Nem kell DC hanem MSI Center lett telepítve és azzal - pontosabban annak a részeként teleptített Mistyc Light programmal - megy. Ti. az egy keretprogram, amiben a megllévő hw-ektől és igényektől függően lehet kijelölni és telepíteni a különböző program összetevőket.

(#9822) intuicio válasza omfgk (#9817) üzenetére


intuicio
aktív tag

Mi a baj a Dragon Center programmal? Nekem fel van telepítve, és nem látom hibáját, de érdekelne. :)

(#9823) omfgk válasza intuicio (#9822) üzenetére


omfgk
addikt

Az ,hogy a háttérben belepiszkált mindenbe.
Lan Manager? Minek? Auto-tuning és egyéb bloatware szarságok. Elcseszi a vga beállításokat az MSI Afterburner-ben. AMD prociknál voltak a legnagyobb gondok.

----
De jó ,hogy itt feljebb írták amúgy, tényleg kijött az új MSI Center. Még pár hónapja volt egy béta hozzá, azt feltettem anno, de nálam folyamatosan fagyott az egész. Lemaradtam arról ,hogy most már kijött és stabil a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#9824) vtommy válasza intuicio (#9822) üzenetére


vtommy
aktív tag

Nálam a CPU OC-t keltette önálló életre, úgy, hogy ki volt kapcsolva minden performance és game booster mód.
Már tervezgettem, hogy visszaküldöm a lapot, vagy a procit.. Bizonyos appok alatt mindig beállt egy fix alacsonyabb frekire, úgy, hogy a biosban 5.0 override volt bementve, hőfok bőven 60C alatt, semmi AVX offset stb.. Végül kiderült, hogy a Dragon Center által használt MSI SDK okozza.. :W Mióta letöröltem tökéletes minden, sosem fogok visszarakni.

[ Szerkesztve ]

(#9825) intuicio válasza vtommy (#9824) üzenetére


intuicio
aktív tag

Nekem egy r5 5600x procim van, ami IDLE módban gondol egyet, és restartol a gép Kernel Power hibakód 41-el. Lehet nekem is lehet ez okozza a galibát?
Ha törlöm a gépről, akkor a Mystic led világítás sem fog működni? (nekem bejön a csilivililed :D )

(#9826) Kami11 válasza intuicio (#9825) üzenetére


Kami11
őstag

Nálam is van ilyen hiba, azonos hibakóddal (41) és már frászt kapok tőle. Annyi az eltérés, hogy nekem Asus lapom van. Már gyanakodtam mindenre, hogy mi lehet a hiba forrása, de akkor ezek szerint nem egyedi a gond. És valóban érdekes, hogy IDLE állapotban jön elő, ha leterhelem a gépet, akkor semmi gond akár napokig is.
Nincs semmi lap, vagy kártyabizergető alkalmazás, sőt már a Wint-t is újraraktam, de néha előjön a probléma, jellemzően bekapcsolás után. 1x-2x újraindul, utána már jó. Ha esetleg rájössz a megoldásra, ne tartsd magadban kérlek! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#9827) intuicio válasza Kami11 (#9826) üzenetére


intuicio
aktív tag

Dobi 562 fórumtárssal pár levelet váltottam, mert nála is volt ilyen hiba, és ezt írta:
Az Event ID az veletlenul nem 41 a Kernel Power hibakodoknal? Ahogy neztem kulfoldi forumokat azok a procik amik random restartoltak es ezt a hibat dobtak (koztuk az enyem is) mind hibasak voltak es az AMD cserelte oket.
Ergo az van, hogy vissza lehet küldeni nekik, bevizsgálják, és küldenek helyette egy jót.
De b@sszák meg magukat.. míg kiér+ott ülnek rajta+küldenek helyette.. hány hónap gép nélkül?
Arról nem is beszélve, hogy akkor megint vehetek pasztát, szétszedni a gépet etcetc...
Én úgy döntöttem, hogy vele élek. (Amióta kicsit oc-ztam a ramokat, azóta 1x volt resi, az előtt viszont majdnem napi szinten. Szóval még egy ram oc-t megnézhetnél, hátha)

(#9828) Kami11 válasza intuicio (#9827) üzenetére


Kami11
őstag

Én meg pont visszavettem a ramokat :D hogy nem-e az a hibás?
Mondjuk nálam csak bekapcsolás után jön elő, a leírt módon, utána jó. Most hogy tudom a választ -remélhetően- így még kísérletezek kicsit, azután lehet cserélem/gariztatom, mert lehet nem tudok belenyugodni a dologba.
Akkor ezzel a hibával a bolthoz nem is fordulhatok, egyenesen a gyártóhoz kell?
Konkrétan egy 3600x-ről van szó.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#9829) intuicio válasza Kami11 (#9828) üzenetére


intuicio
aktív tag

+2 hét amíg a bolt ül rajta+elküldi. Érdemes egyből az amd felkeresni, és indítani a garanciát.
BIOS frissítés remélem már megvolt a legfrissebre :D
Na viszont ne offoljuk szét a vga topicot. :C

(#9830) Kami11 válasza intuicio (#9829) üzenetére


Kami11
őstag

Már a 3., vagy 4. BIOS ment fel, minden változatlan. Ok, utánaolvasok a garinak, köszönöm a segítséget és infót! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#9831) rasotamas


rasotamas
veterán

Segítség, kód 43 hibám van a 3070-en de az integrálton is :F

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9832) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Problémám a következő lenne (warzoneban) fhd-ban és 2k-ban is u.a fps-em van és a beállítások sem változnak csak a felbontás...Ez mitől lehet?
Friss driverek, gép:
ryzen 5 3600 @4,5ghz
16gb 3200mhz cl16 (2x8gb)
b450 aorus elite lap
rtx 3070 gigabyte

Van ötletetek?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#9833) Benhill válasza rasotamas (#9831) üzenetére


Benhill
senior tag

Volt nálam pár ilyen kártya igaz régebbiek, de szakszerviz szerint memóriahiba miatt van a 43-as hibakód.

De lekopogom, nehogy baja legyen a 3070ednek! :F
Írj majd hogy sikerült-e megoldanod.

(#9834) BiP válasza steewcv65 (#9832) üzenetére


BiP
nagyúr

FullHD: 1920x1080
2K: 2048x1080 [link]
Persze, hogy nincs különbség.

Jaaaaaa, hogy te 1440p-re gondolsz.... ;]

(#9835) steewcv65 válasza BiP (#9834) üzenetére


steewcv65
őstag

Tudod te is, hogy a köznyelvben mi a 2k....

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#9836) rasotamas válasza Benhill (#9833) üzenetére


rasotamas
veterán

Leszedtem a legújabb drivert és fölraktam. Utána már működött rendesen, játszottam egy órát erős gpu limitben óriás felbontást downscalingelve, a 8 gigából 7,5-7,7 folyamatosan használva próbaképpen, nem tapasztaltam rendellenességet.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9837) apollo12 válasza steewcv65 (#9832) üzenetére


apollo12
veterán

nézd meg mekkora gpu kihasználtság :)

[link] tessék sajnos 3070 nek már kevés 3600x proci

(#9838) echterion válasza apollo12 (#9837) üzenetére


echterion
nagyúr

Én nem úgy fogalmaznék, hogy kevés, inkább úgy, hogy lehet jobbat is venni alá. Ugyanis szerintem (vagyis nekem) az már mindegy, hogy 79 vagy 90 fps, esetleg 115 vagy 129 (játéka válogatja).
Nem ez lesz a gondja, ez biztos.

**********

(#9839) echterion válasza steewcv65 (#9832) üzenetére


echterion
nagyúr

Vsync nincs esetleg bekapcsolva? Több játékban is produkálja vagy csak abban az egyben?

**********

(#9840) steewcv65 válasza echterion (#9839) üzenetére


steewcv65
őstag

Csak a warzoneban

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#9841) echterion válasza steewcv65 (#9840) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor ott valami beragadt vsync vagy játékbug lesz a bibi. Cserélgesd a drivereket, próbálj ki pár régebbit.

**********

(#9842) Benhill


Benhill
senior tag

3070 ftw3-nál ezek a hőmérsékletek milyenek? Ventiket 58%-ra engedtem max, igy hangtalan, jól is megy és annyira nem fogyaszt sokat.
Amit észre vettem a 2x8 pinen, nem ugyanannyi áramot vesz fel, az baj?
Par óra Days Gone után produkált ilyen adatokat.

Órajel 2055mhz 0.975v, memória +1000mhz

(#9843) Maelephant válasza Benhill (#9842) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Szerintem normális. Nekem 3070 xc3-am van, ami gyengébb hűtésű és kb. ugyanilyen ventisebesség mellett vagyok 58-64 fok környékén, DE! alaposan alulfeszelve, 800 mV / 1815 vagy 1830 Mhz boost, tetszése szerint elállítgatja magát az AB-ben (korábban 1860-on használtam, de a tesztekkel szemben, ahol minden oké volt, erős hardverigényű, különösen RT-s játékokban fagyogatott).

(#9844) s.bala31 válasza Maelephant (#9843) üzenetére


s.bala31
őstag

"tetszése szerint elállítgatja magát" Ez igen bosszantó hogy még nem javították, mert pl azok a beállításaim amiket korábban stresstest-el stb jónak véltem bizonyos játékoknál fagyást produkálnak. Visszább kellett vennem az órajelből vagy a feszt kellett kicsit növelni.

[ Szerkesztve ]

(#9845) Maelephant válasza s.bala31 (#9844) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Igen, sajnos elég bosszantó, de még így is megéri, hogy a default üzemhez képest mennyivel halkabban hűthető normális hőmérsékletekkel.
Azt elfelejtettem írni Benhill-nek, hogy az általam írt értékek is Days Gone-ozás alatt (1440p, max settings) értendőek.

(#9846) Nevoptic


Nevoptic
friss újonc

Sziasztok! Kérlek segítsetek! Tegnap kaptam egy RTX 3060-at (rx 580-ról váltottam), és tegnap még minden jó volt, este kikapcsoltam a gépet és reggel be akartam kapcsolni és azt írta ki a monitor, hogy no signal entering the power saving mode shortly. Még a BIOS-ba se tudok belépni. A videó kártyához letöltöttem a legújabb drivert, és újraindítottam a gépet. Ezután tesztelgettem játékokat és minden fasza volt,és reggel ez fogadott. Valaki tudna segíteni?

(#9847) Semin válasza Nevoptic (#9846) üzenetére


Semin
senior tag

Sajnos nem látom a konfigod, ha van alaplapi VGA azzal nézd meg ad e képet.
Ha van alaplapi VGA, de azzal sem ad képet, próbáld másik kábelel első körben.

Ha nincs:
Teljes kikapcs kihúz vár fél percet vissza.
MInden venti rendben működik?
Táp mikori?
Régi kártya vissza ha van rá lehetőség

[ Szerkesztve ]

(#9848) Nevoptic válasza Semin (#9847) üzenetére


Nevoptic
friss újonc

Másik kábellel is próbáltam, de semmi. Másik monitorral is ugyanez van. A ventilátorok jól működnek. A táp az most lesz októberben 1 éves. Megpróbálom a régi kártyát visszarakni,és azzal megnézni.

(#9849) csaba951 válasza Nevoptic (#9846) üzenetére


csaba951
veterán

Lehet valami egyszerű ok is. Pl. Nem érintkezik rendesen a táp csatlakozó (lehúz, újra csatlakoztat). Vagy lehet, hogy a PCI Express foglalt nem érintkezik rendesen. Szedd ki a kártyát teljesen, és rakd vissza! Ha még mindig semmi, akkor kezdhetsz aggódni.

[ Szerkesztve ]

(#9850) shteer válasza Nevoptic (#9846) üzenetére


shteer
titán

Milyen kábelre van dugva?

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.