Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#10701) joco120l


joco120l
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Adott 3db LG 23MP68VQ-P monitor, amik 75Hz-et tudnak VGA, DVI és HDMI bemenet van rajtuk, ezek a régi 1060 6GB-os VGA-val működtek is 2db DVI-HDMI és 1db HDMI-HDMI kábellel. Az új VGA-n RTX3060Ti azonban már csak 3db DP Port és 1db HDMI csatlakozó van és csak a HDMI kimeneten tudom elérni a 75HZ-et. A DP Port - HDMI vonalon csak 1080p 60Hz képfrissítésem van. Ebben kérném a segítségeteket, hogy megoldható-e, hogy a DP Port - HDMI csatlakozáson keresztül is 75Hz-en tudjam használni a monitorokat?!

Vagy fogadjam el, hogy ez ilyen ?!

Előre is köszönöm.

Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. - Ayrton Senna

(#10702) mozso válasza robyg (#10700) üzenetére


mozso
senior tag

Hát ez nem jó irány. Tegnap beraktam a kártyát, minden frankó érezhető a gyorsulás, elégedett vagyok vele. Viszony a hőtermelése is érezhető, szépen befűti a szobát pár óra alatt. Szerencsére a vízhűtés hidegen tartja az 5900X-et mellette, de szerintem következő generációknál már lehet kevés lesz a léghűtés.

Cyberpunk 1440p-ben kipróbáltam ezt a DLSS-t (quality), de nekem látszik a minőségromlás azonnal. Mondjuk nem igazán kell, elég jó a frame rate.

(#10703) aradebil2 válasza joco120l (#10701) üzenetére


aradebil2
senior tag

Nvidia settingsben próbálj egyedi felbontást és képfrissítést megadni. Nálam dp-n is tudja overclockolva a 75-t a Dellem

(#10704) robyg válasza mozso (#10702) üzenetére


robyg
senior tag

(#10705) errorcode06 válasza robyg (#10704) üzenetére


errorcode06
őstag

Nem bánom ha 1100 dodó/ojró egy 4080, csak legyen legalább 40%-kal gyorsabb az előző szériánál (3080).

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#10706) Mettallo válasza errorcode06 (#10705) üzenetére


Mettallo
tag

Meg főleg elérhető legyen,ne csak a scalper botoknak

(#10707) VikMorroHun válasza bozont (#10662) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Fogalmam sincs.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#10708) Dare2Live válasza errorcode06 (#10705) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

1100dodo/euroért még 3080at se kapsz.... ;]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10709) joco120l válasza aradebil2 (#10703) üzenetére


joco120l
csendes tag

Sajnos nem lehet mást állítani, mert Nvidia Surroundban használom a monitorokat.

Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. - Ayrton Senna

(#10710) joco120l válasza aradebil2 (#10703) üzenetére


joco120l
csendes tag

Sikerült megoldanom a problémát, anny még, hogy előtte először az Nvidia Surroundot le kellett tiltani, hogy mind a 3 monitort újra külön lássa a rendszer, majd minden kijelzőhöz egyesével új, egyedi felbontást állítottam be 75Hz kép frissítéssel és CVT-csökkentett móddal. Utána már az Nvidia surrond-ban is tökéletesen látta a 75Hz-es lehetőséget és ki lehetett választani.

Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. - Ayrton Senna

(#10711) MuNy3Z


MuNy3Z
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit off kérdés. Bécsben hol tudnék "jobb" áron venni RTX 3070Ti kártyát, és melyik fajtát lenne érdemesebb?

(#10712) warcat válasza MuNy3Z (#10711) üzenetére


warcat
veterán

Nagyon off a konkrét hely miatt.
3070 Ti eltűnt a boltokból, ahol van ott meg kapott 200-250+ euró felárat.
Vélhetően ez a legjobb választás bányára most nvidia oldalról, ha nincs hozzáférés lhr mentes kártyához, én ezt sejtem mögötte.

Próbálkozhatsz a helyi mediamarkt üzletekben van-e készlet valahol.

EA: It's in the crate!

(#10713) Puma K válasza MuNy3Z (#10711) üzenetére


Puma K
veterán

1. Asus Strix
2. Asus TUF
3. MSI SUPRIM X
4. MSI GAMING X Trio

Én most azon gondolkodom, hogy a power limitet kitolnám a TUF BIOS-ával egy Gaming X Tirón... :U

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10714) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok most néztem hogy nekem a TUF 3070-es kártyám tdp limitje max 270w viszont van fent neten 350w-os limittel ellátott bios. Nekem teljesen gyári a kártya de jó lenne kicsit megrángatni :D

(#10715) ArsenalF válasza MuNy3Z (#10711) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Múlthéten vettem havernak 3060 TI-t egész jó áron 700 euróert az E-tech boltjában. [link]
Javaslom nézegesd a Geizhals-on őket. [link]

(#10716) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Clean 472.12 RTX WHQL - x64 Desktop
Clean RTX Driver without additional bloat and telemetry (RTX features kept intact). Specific for RTX cards.
Win 10 | Win 11
[link]

(#10717) Elmör válasza s.bala31 (#10652) üzenetére


Elmör
senior tag

Nálam az alap Giga Eagle oc ennyit tud. Szép eredmény az a 13000+

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#10718) zakarmihaly


zakarmihaly
tag

Sziasztok. Sikerult ujitani egy gainward ghost 3060ti-t. Nagyon kellemes kis kartya egy 2060at valtott. Ami fura hogy alapjaraton nem porognek a ventik szoval terheles nelkul is felmegy 60fokra es csak utana kapcsolja be 30%ra a ventit lehuti 40re majd megint kikapcsol. Kb 10 percenkent csinálja. Ez nem art a kartyanak? A regi 2060 (az is gainward volt bar nem ghost) 30 fok koruli volt folyamatosan. Tok jo amugy mert halk csak aggaszt hogy terheles nelkul is ilyen meleg

(#10719) Puma K válasza zakarmihaly (#10718) üzenetére


Puma K
veterán

Ez a gyári beállítása a kártyának, hogy 60°C-nál bekapcsol és a gyári ventilátorprofilnak megfelelően forgatja a ventilátorait. Majd ahogy visszahűl leállítja a ventilátorokat. Csak ez ugye ismétlődik ha adott terhelést kap a VGA-GPU.

A kártyának nem árt. Miért ártana? Maximum a ventilátor motorjai nem szeretik hosszabb távon, de mire gond lenne belőle már réges-régen nem nálad lesz a szóban forgó VGA.

A magam részéről már anno az Asus Strix GTX 1070-nél is rühelltem a ventilátor leállítósdit.

Beállítottam MSI Afterburner-ben hogy állandóan forogjanak 30%-on 41°C-ig, majd onnantól emelte 95°C-ig 40-90% között a fordulatot attól függően mennyire melegedett.

Van a kártyának egy forró pontja ami a legmagasabb hőmérsékletet éri el a VGA-n. Ezt egy ideje már Nvidia kártyákon is lehet monitorozni a GPU-Z programmal. Általában 20°C-kal magasabb ez a legmagasabb hőmérsékleti érték mint amit a GPU-nál látsz.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10720) zakarmihaly válasza Puma K (#10719) üzenetére


zakarmihaly
tag

köszi, elkezdem nézegetni ezzel is. milyen hőmérsékletek nem tesznek jót a kártyának? mi alapján szabályozzam a ventiket? eddig annyira figyeltem hogy az msi afterburnerrel jelzett sima GPU temperature ne menjen 80 fölé, de akkor ennél jóval komplexebb ez a dolog

(#10721) pandras83 válasza zakarmihaly (#10718) üzenetére


pandras83
senior tag

MSI AB-ben simán felül lehet írni egy jó görbe beállításával. LINK
+ videó

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#10722) Benhill


Benhill
senior tag

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/asus-rog-strix-rtx-3060-ti-v2-gaming-oc.b9089

Egy kérdésem lenne a fenti kártyával kapcsolatban...
Ennek a kártyának mi az értelme a létezésének?

Mármint megvettem büszkén vidáman, hogy majd durva hűtés meg 300w TDP limittel szépen felnyomom 3070 szintre, aztán eladom a nem lhr-es 3070 tuf-om.

Erre szépen berakom gépbe, akárhogy tolom 240w fölé nem megy.... rákeresek TDP limit 200w... Ez tényleg ennyi? A GPU mindössze 55fok amire fel tudom tornászni, hot spot is csak 68fok. Venti éppen hogy forog 33%on, 1000RPM-et.

Bő 20fps minusz 2160-MHZ-en is, az 1980MHz-en járó 3070-hez képest.

Oké jól néz ki a kártya, meg a hangja kárpótol, mert nincs neki, de miért csak 200W a TDP limit?

(#10723) omfgk válasza Benhill (#10722) üzenetére


omfgk
addikt

MSI Afterburner és ott power slider-t told fel.

Mindig van egy stock tdp és egy érték ameddig még emelheted.

Itt is van.
https://www.techpowerup.com/vgabios/226962/asus-rtx3060ti-8192-201021-1

240W gyárilag, de emelheted 325W-ig.
Board power limit
Target: 240.0 W
Limit: 325.0 W
Adj. Range: -58%, +35%

A 200W amit linkeltél az a 3060Ti alap TDP-je.

[ Szerkesztve ]

(#10724) Benhill válasza omfgk (#10723) üzenetére


Benhill
senior tag

alap 100% TDP-vel 195-200W amit eszik, kitolom 133%, akkor megeszi a 245-öt is...

szerk.: Nekem a V2 változat ami nem bányászós, én is arra számitottam hogy 325W-ig tudom tolni...

Nem bányászok, jó lenne ez a kártya nekem magasabb TDP limittel, nem is értem minek ez a hűtés rá, ha csak ilyen kevés a TDP.

[ Szerkesztve ]

(#10725) omfgk válasza Benhill (#10724) üzenetére


omfgk
addikt

Hacsak nem változtattak ezen az LHR kártyákon (már kiderült volna korábban) akkor jóval magasabbra lehet azt pöckölni.
Ez az OC verzió. A sima nem OC verzió-nál is a 3070-es és a 3080-as kártyák alapján a max tdp ugyanott kéne ,hogy legyen (strix esetén), csak a gyári stock tdp alacsonyabb esetleg.

szerk.: Nekem a V2 változat ami nem bányászós, én is arra számitottam hogy 325W-ig tudom tolni...
Ezt akkor viszont csekkold le kétszer is. Asus GPU Tweak esetleg, MSI AB, bios pöcköt át lehet kapcsolni, hátha...
DDU se árt egy korábbi kártya után.
Mert az kurva gáz lenne ha tényleg változtattak ezen. Mert akkor tényleg nem nagyon lenne értelme a Strix 3060Ti-nak.

[ Szerkesztve ]

(#10726) omfgk válasza Benhill (#10724) üzenetére


omfgk
addikt

Illetve GPU-Z advanced fülecske. Ott legalább az értékeket látni fogod.

(#10727) Benhill válasza omfgk (#10725) üzenetére


Benhill
senior tag

Csináltam eredményt, ahol ki van tolva minden, kb ez a vége.

Bios pöcök a kártyán performane mode-on van.
Nem tudom hogy valami beállítási hiba van-e vagy mi, de ez a 200W tdp édes kevés...

DDU-val tettem fel uj drivert.

[ Szerkesztve ]

(#10728) omfgk válasza Benhill (#10727) üzenetére


omfgk
addikt

Ha nem boost görbét állítasz, hanem csak szimplán adsz neki egy +200-as core clock-ot, akkor se vesz fel többet? A lényeg ,hogy 2100 felett legyen. Ott már azért meg kéne ennie 270W-ot simán.

[ Szerkesztve ]

(#10729) s.bala31 válasza Benhill (#10727) üzenetére


s.bala31
őstag

Szerintem inkább futtass egy TimeSpy-t, az jobban megterheli a kártyát, mint a SuperPosition.

(#10730) s.bala31 válasza Elmör (#10717) üzenetére


s.bala31
őstag

Alapon nekem is kb annyi mint neked:

Biztos van bőven tartalék abban a Giga-ban is.

(#10731) Elmör válasza s.bala31 (#10730) üzenetére


Elmör
senior tag

A feszhez nem nyúltam, de kapott egy pici tuningot (+106Mhz, mem +200Mhz és a power limit maxra húzva).

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#10732) bozont válasza bozont (#10653) üzenetére


bozont
veterán

Úgy néz ki, 2050MHz@1000mV és +800MHz memória mellett stabil a kis 3060Ti.

A gpu 68°C-nál, a HS 80°C-nál tetőzőtt. Nem tudom ez jó-e vagy sem. Venti meg sem mukkant, 1200rpm körül forogtak.

(#10733) Puma K


Puma K
veterán

Nekem ez a max a legújabb driver-el és még játékokban is stabil beállításokkal:

Az Unigine Superposition meg elég furcsán reagál a kártya órajeleinek a változtatására :DDD

A fogyasztási és hőmérsékleti limit ki van tolva alapból a maximumra a 24/7-es beállításaimnál, de mivel korábban így mértem így saját magam referenciájaként tartom az akkori beállításaimat... :U :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10734) blu79


blu79
addikt

sziasztok, már egy ideje undervoltoltam a kártyát ( 3070 ) , 0.9v sikerült lemenni, majd ha lesz időm még játszok a beállításokkal, az alábbi képen látható, órajel / fesz jónak mondható? Ezt kb 2 óra játék után lőttem

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#10735) Puma K válasza blu79 (#10734) üzenetére


Puma K
veterán

Nem valami VGA terhelő játékot indítottál rá...

Küldj rá egy Overwatch-ot vagy Metro Exodus Enhanced Edition-t. Ha valamelyiket ráindítod akkor majd megmondja hogy stabilis-e az adott órajel-feszültség duó.

Nekem rendszerint a stabilnak hitt órajelek-feszültségek tekintetében az OW szokta eldönteni, hogy fogom-e tudni használni 24/7-es beállításnak vagy exe error-ral elszáll a játék mert valójában instabil...

Ez a 0,9v@2GHz feszültség és órajel meseszerű.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10736) blu79 válasza Puma K (#10735) üzenetére


blu79
addikt

akkor ez jónak számít ezek szerint :) , nálam pl a Shadow of TR az amivel ki szokott bukni nagyon hamar ha nem stabil az OC , az alábbi képek a SOTR után csináltam, kb kicsit több mint 1h volt és a végén egy bench-et is nyomtam , itt már több a hőfok de auto ventivel sztem ez is jónak mondható

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#10737) Puma K válasza blu79 (#10736) üzenetére


Puma K
veterán

Nem hiába írtam, hogy "Ez a 0,9v@2GHz feszültség és órajel meseszerű."

A jobb VRM-el és tuningra kihegyezett szilícium lottó nyertes 3080 és 3080 Ti példányok nem mennek ilyen feszültséggel ilyen órajelet... 0,925 vagy 0,95v-al már inkább hihető a majd' 2GHz GPU órajel mellé. De inkább az 1v@2GHz már reálisabb.

A kártya fogyasztásából látszik, hogy lóf@sz terhelést kap... így könnyű magas órajeleket meg alacsony feszültséget monitorozni némi terhelés mellett...

Írtam 2 címet amik az átlagtól érzékenyebbek a tuningra és még terhelik is a VGA-t és hamar kiütközik ha nem stabil a beállítás.

Amiket te írtál azokat meg felejtsd el VGA tuning tesztelésre.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10738) blu79 válasza Puma K (#10737) üzenetére


blu79
addikt

Szóval nem kap terhelést? Mégis mennyit kéne fogyasszon? 300w ?
Azok a gémek amiket írtál nincsenek meg mert nem jönnek be...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#10739) Maelephant válasza Puma K (#10735) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Nálam a RE: Village volt az alkalmas alany...nem értettem, az utolsó bossfight mi a szarért fagy ki folyamatosan kb. fél perc után, visszavettem a grafikán, úgy végigment. Ezután ébredtem rá, hogy hiába ment a játék kb. egésze rendesen, az utolsó jelenet olyan terhelést adott (valószínűleg RT-ben), hogy ott már nem, mégsem, volt stabil az UV-m.
Most stabil, de - mea culpa - 800 mV-on használom, azonban csak 1815 Mhz-t tud így (lehet, hogy az 1830 még menne, de az 1860 biztosan nem OK már).

[ Szerkesztve ]

(#10740) Puma K válasza blu79 (#10738) üzenetére


Puma K
veterán

Amikkel nézted azok nem adnak akkora terhelést, hogy kibukjon az instabil feszültség-órajel. A kártyád kb 70%-ra van terhelve az általad nézett címekben.

Eressz rá egy Unigine Superposition-t 4k optimized beállítással. Vagy egy 3DMark Fire Strike-ot.

Amúgy mekkora felbontáson és képfrissítés mellett használod a kártyát?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10741) Puma K válasza Maelephant (#10739) üzenetére


Puma K
veterán

Na valami ilyesmiről beszélek a fórumtársnak, csak nem jön át neki...

De ahogy olvasom a sorait már a feszültség-órajel, terhelés és fogyasztás összefüggést sem érti...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10742) blu79 válasza Puma K (#10740) üzenetére


blu79
addikt

ne haragudj de honnan veszed hogy 70% van terhelve a kártya? :U
tehát ha csökkentem a feszt akkor a fogyasztás nem csökken vele együtt?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#10743) blu79 válasza Puma K (#10740) üzenetére


blu79
addikt

ráengedtem egy superposition , ez így mit mutat? de még mindig nem mondtad meg honnan veszed hogy 70% on megy a kártya?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#10744) tupacamaru válasza blu79 (#10743) üzenetére


tupacamaru
veterán

Lehet hogy nem jól gondolom, de pl. ha EVGA 3070 FTW3-ad van, akkor annak a Power Limit-je 300 Watt. Az utolsó tesztedben a kártya még mindig csak 226 W-ot fogyasztott. Nem tudom milyen kártyád van egyébként.

Ja, látom már XC3 Ultra-d van, annak 260 W a limit-je, akkor már nem vagy messze.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#10745) blu79 válasza tupacamaru (#10744) üzenetére


blu79
addikt

Szia, Evga XC 3 ultra 3070, 220w tdp-t ír. Mitől nem járok messze? A power limithez nem nyúltam, alapon van. Játékban látom hogy 100%-on megy a kártya, SOTR- grafikai beállítások minden max kivéve a motion blur, 1440p 165hz, bench végéről lőttem is képet (fentebbi hsz) ott is látszik hogy 100% on megy a kártya vagy hazudik az afterburner? Pl SoTR a kártya full alapon van 82fps average, full tuning 91, így undervoltolva 86 fps. Akkor mi a nem jó? Csináltam superposition benchet ahogy a kolléga írta, az is rossz?
Nem tudom honnan veszi hogy 70%-on megy a kártya, superpositon futás közben is fotóztam...

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#10746) Puma K válasza blu79 (#10742) üzenetére


Puma K
veterán

Én aztán nem haragszom.

Azt írtam, hogy kb avagy hozzávetőlegesen. De egy a lényeg, hogy amikben nézted az nem ad akkora terhelést hogy valóban kiütközzön az esetleges instabilitás.

Ezeken a teszteken felül rá kell engedni a kártyára olyan címeket amik 2020-2021-ben jelentek meg. Azok majd eldöntik, hogy stabil-e vagy sem a tuning.

Pl:
- Crysis Remastered
- Metro Exodus EE

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10747) R3laX válasza blu79 (#10745) üzenetére


R3laX
addikt

3D Mark Stress Test Time Spy sima+extreme. Ha van kedved adj neki egy olyat. 2x20 kör alatt tuti kidob, ha nem oké a tuning. Eredményként frame rate stability %-ot is kapsz. [link]

[ Szerkesztve ]

(#10748) blu79 válasza R3laX (#10747) üzenetére


blu79
addikt

szia , több lett a fogyasztás de simán lefut , megpróbálom még kicsit magasabb órajelen vagy még kisebb fesszel , de nekem így is nagyon jó, AC Valhalla is gond nélkül megy így , a metro nem jön be, az Avengers is simán így megy de ez a game sem nagyon jön be de kipróbáltam vele... Project cars is ugyanúgy jó, ha azok a játékok amivel játszok nem állnak le akkor nekem tökéletesen megfelel, csak érdekelt hogy ez jó arány e , a 0.900v és közel 2000Mhz

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#10749) R3laX válasza blu79 (#10748) üzenetére


R3laX
addikt

Stress Testet mondom, ez a sima test. Oké ugyanezt nyomja, de többszörinél dobja néha csak ki. Azért is linkeltem az eredeti kulcsot, de ahogy érzed, ez jól néz ki amit beraktál :).

[ Szerkesztve ]

(#10750) Benhill válasza omfgk (#10728) üzenetére


Benhill
senior tag

Időközben amúgy játék és izmosabb tesztek alatt bekajalja a 300wattot is a 3060ti. Ennek ellenére hiába magas órajel, elmarad kicsit a 3070tol. Valamelyik megy, valamelyik meg marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.