Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#9751) omfgk válasza Garsza (#9750) üzenetére


omfgk
addikt

Nincs elég infó a képen ,hogy el lehessen dönteni ,hogy jó-e vagy sem.

Kéne egy fogyasztás még a GPU-Z-ben.

A pontszám az jó.

A hőfok/ventilátor fordulatszám már kevésbé. Gondolom kétpofával zabálta itt már a watt-okat a 3060Ti. 1800rpm-en már hangos a Strix.

[ Szerkesztve ]

(#9752) Garsza válasza omfgk (#9751) üzenetére


Garsza
veterán

A csip power 180W környéke a Board power 230W

(#9753) Garsza válasza Garsza (#9752) üzenetére


Garsza
veterán

Itt belőttem fix 55% a ventiket úgy még nagyon csendes szerintem és nem ment sokkal feljebb a hőmérséklet.

(#9754) f3rdzs0 válasza Garsza (#9752) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

szerintem teljesen jók a te eredményeid, főleg ha stabil. nekem ez a Gainward Ghost ezt tudja (egy ideje már nem futtattam Superpositiont):

#9743 pdw_ph
nekem R5 3600 mellett nem számított semmi. OC-zhattam a procit ahogy akartam, a játék beszaggatott ahol úgy gondolta. persze vannak olyan részek ahol egyértelmű a proci vagy GPU limit, de ekkora headroomot nem tud senki hagyni, hogy folyamatos 60 FPS legyen (legalábbis nem kéne hagyni normálisan befejezett játék esetén)

f3rdzs0

(#9755) Garsza


Garsza
veterán

Alul feszelni hogy kell ezeket a kártyákat? Jelenleg a 2115MHz -hez 1,068V társít a kártyám. A GPU Tweak -ben % lehet a feszt állítani de csak felfele.

(#9756) omfgk válasza Garsza (#9755) üzenetére


omfgk
addikt

MSI Afterburner

És a Boost Curve-t kell átállítani.

[ Szerkesztve ]

(#9757) rasotamas


rasotamas
veterán

Szétszedtem kicsit a GW Phantomot megtisztítani, a rácsos keretet a világító Gainward felirattal könnyen le lehet venni, 8 csavar tartja körben.
A ventiket is szépen le lehet csavarozni, viszont a madzagjuk úgy van átbujtatva hogy a cseréhez le kell venni az alsó keretet is amire rá vannak egyenként csavarozva, ahhoz pedig le kell venni a hátlapot ami plombaszakítós móka így garivesztős.
Ami érdekes, hogy most mintha másik venti kerregne nem ami eddig. Lehet a csavarok meghúzásának erősségétől függ?
Azt a nyomorult RGB-t meg lehúztam a πcsába

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9758) Garsza válasza omfgk (#9756) üzenetére


Garsza
veterán

Azt lehet a GPU Tweakben is.

(#9759) Maelephant válasza Garsza (#9758) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Nem tudom, mit tud az általad írt, gondolom gyári progi, de nem javaslom, az EVGA Precision X1-gyel fennálló tapasztalataim alapján. Sajnos a boost (voltage) curve laposításának, buherálásának esetén nincs valódi alternatívája az MSI AB-nek. Lényeges, hogy új, idén február utáni verziót tölts le, a korábbiak nem kezelik megfelelően a 30x0 sorozat ventijeit.

(#9760) Garsza válasza Maelephant (#9759) üzenetére


Garsza
veterán

Így néz ki a GPU Tweak -ben a görbe. Akkor ha jól értem úgy tudom alul feszelni, hogy a görbe végét el laposítom, hogy már alacsonyabb fesznél elérje az adott frekvenciát.

Ezekhez a kártyákhoz van valami progi bios múkolásra?

[ Szerkesztve ]

(#9761) Maelephant válasza Garsza (#9760) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Lényegében igen, ellaposítod a végét, a laposítást automatikusan megcsinálja az MSI AB és a korrekciónál is utánállít, így kényelmes a használata. Megnézed fullon, mennyire boostol fel a kártyád, ez alapján kiválasztasz egy (kisebb) órajelet, amihez alacsonyabb feszültséget rendelsz, ellaposítod a görbét onnan, majd teszteled, fagy-e, majd mész lejjebb 25 mV-tal, teszteled, így tovább.
A kép alapján a kártya 1875 Mhz-nél 981 mV-t kap, ez elég soknak tűnik, nálam most 1860 Mhz megy 800 mV-on.

[ Szerkesztve ]

(#9762) Benhill


Benhill
senior tag

[EVGA GeForce® RTX™ 3070 FTW3 ULTRA GAMING]
forgalmazó emag, ára 936k :Y Ma került ki úgy láttam, marhára kíváncsi leszek hol lesz a csúcsa az áraknak. :(

(#9763) Laraxior válasza Benhill (#9762) üzenetére


Laraxior
titán

Hetek óta van ~1500EUR-ért 3070 a Casekingen. Nem kell senkinek. :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9764) echterion


echterion
nagyúr

Üdv Urak,
Belépek a klubba. A kártyám: Asus EKWB RTX 3070. Nem tudom, van már itt valakinek tapasztalata ezzel a kártyával?
Egy 6700k társaságába került, ami lehet, hogy kevés lesz neki. Vagy tuningolva olyan 4,5-4,8 GHz körül már jó is lehet akár? Egy gyors Horizon Zero Dawn bechmark alatt 90% felett volt végig a proci 4,2 GHz-en.

[ Szerkesztve ]

**********

(#9765) omfgk válasza echterion (#9764) üzenetére


omfgk
addikt

Ha rendesen kitaposod a cpu belét és nem nagyon játszol proci gyilkos játékokkal akkor egy ideig el lehet lenni a 3070 - 6700k párosítással.

De mondjuk BFV/BF1 vagy COD MW Multiban/WZ-ban, WD Legions-ben, bármelyik AC játékban, Cyberpunk-ban, lesznek majd fps bezuhanások.

És még van ez is:

Nvidia Has a Driver Overhead Problem, GeForce vs Radeon on Low-End CPUs
Tehát cpu limites környezetben, gyenge procival az új Nvidia kártyákban még több marad mint a vörös oldalon.
Itt van 3070 és 2600x procival tesztelve (az valahol arrafelé tanyázhat mint a tuningolt 6700k).

Sok helyen rengeteg marad a kártyában.

[ Szerkesztve ]

(#9766) echterion válasza omfgk (#9765) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát igen, valami ilyesmit érzek én is. 4,8-ra húzva a procit sokkal jobban szalad a HZD teszt szemmel is láthatóan mega számok nyelvén is, meg a Timespy teszt is jobb eredményt mutat így, bár még nem az igazi az se. Viszont maga a kártya nagyon jó, 50 fok körüli hőfokokat mutat, ami tetszik. Csak annak a fránya rgb kábelnek kellene valami csatit találnom, mert a lapomon csak 4-es csati van, ennek meg hármas dugója van. :(

**********

(#9767) apollo12 válasza omfgk (#9765) üzenetére


apollo12
veterán

cyberpunk 2077 iszonyúan érezhető low cpu jelenség :((( , 5700xt azonos grafikai beállításoknál, nem tud több fps 3070, pedig 3800x el tolom

vicc az 3070 átlagosan 150w eszik cyberpunk 2077 :(((, cpu meg 80-90% on :(

(#9768) Garsza


Garsza
veterán

Csináltam egy kis finomhangolást a kártyát Strix 3060TI 2055MHz 981mV RAM 16 000 200W fogyasztás 1000rpm mellett 60°C tartja a GPU -t
Ez így jó lehet általános használatra?

(#9769) rup1u5 válasza echterion (#9764) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Grat!
Ilyet szeretnék én is. Hol vetted?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#9770) echterion válasza rup1u5 (#9769) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi. Itt aprón vettem bontatlanul egy eladótól. Németből olcsóbb lett volna, de hetek óta nem láttam az általam figyelt boltokban.
Mellesleg sztem kiváló kártya, nem bántam meg, hogy lecseréltem a léghűtéses kártyám egy ilyenre. 50-52 fokos HZD alatt, ami szvsz remek, bányászni is tud, 121W mellett 62 MH/s megvan stabilan, hiba nélkül.

**********

(#9771) Találtgyerek válasza echterion (#9770) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Mennyi és mekkora radiátor van a rendszerben és milyen pumpa, proci?

06-3o/9759I39

(#9772) echterion válasza Találtgyerek (#9771) üzenetére


echterion
nagyúr

Egy Barrow D5 pumpa+150ml-es Aqualis tartály, egy i7 6700k Magicool Butterfly blokkal (ez ha minden jól megy, le lesz cserélve egy M9A Monoblokkra) és egy 45-ös tripla radi 3 ventivel hűti a dolgokat.

**********

(#9773) Találtgyerek válasza echterion (#9772) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Köszönöm! :R
Ez nem is rossz eredmény egy radiátorral.

06-3o/9759I39

(#9774) rasotamas


rasotamas
veterán

Az mitől lehet, hogy hiába kapcsolom be az fps limitet nvidia control panelben nem korlátozza le?
Illetve: 143,972Hz-et lát 144 helyett és néha mintha tearinget látnék de sose a kép közepén.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9775) omfgk válasza rasotamas (#9774) üzenetére


omfgk
addikt

Mármint Control Panelben benyomtad a függőleges szinkronizálást?

A Windows 143,912Hz-t fog írni mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

(#9776) rasotamas válasza omfgk (#9775) üzenetére


rasotamas
veterán

Korábbi driverrel 144-et írt.
Nem, hanem így:

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9777) omfgk válasza rasotamas (#9776) üzenetére


omfgk
addikt

Azért látsz tearinget mert néha-néha 144 fölé megy az fps pillanatokra.

Inkább használj Rivatuner-t. Ha esetleg így is látsz tearinget akkor pedig 142-re tedd a limitet.

[ Szerkesztve ]

(#9778) Lord Myn válasza rasotamas (#9776) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Miért nem használsz G-Sync-et + V-Sync-et + Ultra Low Latency módot? (mind Nv panelből állítható) Az fps limitert meg kapcsold ki, így nekem nincs egyáltalán tearing.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#9779) rasotamas válasza omfgk (#9777) üzenetére


rasotamas
veterán

Jelenleg ez OFF-ban van mert nem működik, simán 180 fps körül szaladgál, így inkább rtss-sel korlátoztam be de nem tudom hogy ha a win 143,972-t lát akkor annyira, vagy 144-re kéne-e korlátoznom?
Lord Myn
Ez nem az én képem, netről kerestem ki hogy megmutassam az fps limitet. G-Sync elvileg be van kapcsolva, V-syncet miért kapcsolnám be mellé?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9780) apollo12


apollo12
veterán

Hali bányászatra milyen beállításon érdemes hajtani a kártyát :) ?

(#9781) aradebil2 válasza apollo12 (#9780) üzenetére


aradebil2
senior tag

Memóriát felfelé tolni amíg nő a hashrate (közmegegyezés alapján +1000 fölé már nem nagyon illik), aztán a powerlimitet lefelé húzni amíg nem csökken a hashrate. A kialakult hőmérséklet függvényében pedig lődd be a ventiket, 50 fok-nál ne nagyon legyen melegebb ha megoldható.

Nálam +990 memória, 47% powerlimittel 59.5 MH/S 112 W kijelzett fogyasztással. Ja és irány az alternatív kriptopenzek bányászata topic!

(#9782) Lord Myn válasza rasotamas (#9779) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Azért mert a V-sync automatikusan korlátozza a kijelző frissítési frekvenciájára, ami esetedben 144 Hz, így nem kell (a sokszor nem jól működő) limitert használni, a low latency 'ultra'-ra állítása meg kompenzálja a v-sync késleltetését. :K

"War does not determine who is right - only who is left."

(#9783) s.bala31


s.bala31
őstag

Vége lehetne már: [szetvertek-a-kriptovalutakat-melyrepulesben-a-bitcoin]

[ Szerkesztve ]

(#9784) BiP válasza s.bala31 (#9783) üzenetére


BiP
nagyúr

Félek, hogy ez csak arra lesz elég, hogy az új kocabeszállókat eltántorítsa.
De még mindig elég magas az árfolyam, hogy megérje bányászni, így aki komolyan gondolja, az ezután is nyomatni fogja. Bár bizakodó vagyok, ez kevés lesz még, attól tartok :(

(#9785) shteer válasza s.bala31 (#9783) üzenetére


shteer
titán

május 1-i árakra korrigált vissza - vastagon profitábilis még az ETH. egy 3070 még mindig havi 40k fölött termel

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#9786) savoo válasza s.bala31 (#9783) üzenetére


savoo
addikt

Ó szegény portfólió, naponta lehoznak ilyen cikket, elég vicces.. :D

(#9787) Wilks válasza BiP (#9784) üzenetére


Wilks
tag

---De még mindig elég magas az árfolyam, hogy megérje bányászni----

Nézőpont kérdése,h mennyi az a "magas árfolyam",ami miatt megéri......

(#9788) shteer válasza Wilks (#9787) üzenetére


shteer
titán

sztem még a havi 10-15ezer is megéri. de még mindig 40k fölött vagyunk

..szerintem jónak tűnik

(#9789) ballazol válasza savoo (#9786) üzenetére


ballazol
senior tag

amíg hetvenezren ráklikkeltek, le is fognak... :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#9790) echterion válasza shteer (#9788) üzenetére


echterion
nagyúr

Pláne, ha nem a nappaliban tárolja az ember vagy épp sikerült levizezni és szinte hang nélkül megy a masina.

**********

(#9791) Wilks válasza shteer (#9788) üzenetére


Wilks
tag

40k is egy nézőpont....... pár db kártyával........

[ Szerkesztve ]

(#9792) shteer válasza Wilks (#9791) üzenetére


shteer
titán

1db kártya

..szerintem jónak tűnik

(#9793) BiP válasza Wilks (#9787) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerinted nézőpont, szerintem meg a bányászok kimatekolják, és a számok nem hazudnak.
Akinek már megy a bánya, még mindig bőven profitot termel iyen bezuhanty de még mindig elég magas árfolyam mellett is.
Hogy most sok költséggel beszállni/elkezdeni megéri-e, az a nézőpont kérdése.

(#9794) maross válasza shteer (#9788) üzenetére


maross
veterán

havi 10-15k megeri, de nem 600k-s kartyakkal. Jo lenne ha beesne 10k kornyekere a bitcoin, vegre felezné a videokartyak arat.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#9795) shteer válasza maross (#9794) üzenetére


shteer
titán

Júniustól LHR kártyák jönnek, de felezés nem lesz, 10k BTC-vel se

..szerintem jónak tűnik

(#9796) Wilks válasza BiP (#9793) üzenetére


Wilks
tag

Aha.... :)
Még jó,h nnagyon kevés "gamernek" van 30 szériás kártyája......... ;) amivel bányásznak.......

(#9797) maross válasza shteer (#9795) üzenetére


maross
veterán

barcsak ott tartanank, es kiderulne, szivesen fizetnem a naugyedat is, ha nincs igazam :DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#9798) s.bala31 válasza BiP (#9793) üzenetére


s.bala31
őstag

Szerintem meg érdemesebb és kevésbé macerás adni-venni ezeket a coinokat mint bányászni.

(#9799) BiP válasza s.bala31 (#9798) üzenetére


BiP
nagyúr

szerintem is.

(#9800) rumkola válasza s.bala31 (#9798) üzenetére


rumkola
veterán

A bányászott coin tiszta haszon, a vétel-eladás pedig szerencsejáték.
Mennyiért vettél coin az elmúlt 1-2 hónapban?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.