Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#10501) rasotamas válasza lo_jo (#10498) üzenetére


rasotamas
veterán

És megvan még ez a kártyád ami méri a ram hőmérsékletet? Nem néznéd meg kérlek (és sokaknak másoknak is hasznos lenne) hogy milyen ventilátorszázalékon milyen gpu és milyen memória hőfokod van bányamódban?
Mondjuk 30-40-50-60-70%-on.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#10502) lo_jo válasza rasotamas (#10501) üzenetére


lo_jo
senior tag

Megvan még, teszi is a dolgát, de ne haragudj, nem fogok nekiállni órákig terhelni és méricskélni (pár perc terhelés nem számít, át kell melegednie mindennek, hogy valós legyen a mérés). Bányában kapta a fix fordulatot, de hónapok óta nem kapart már, játékokban pedig a gyári profillal megy. A GPU-Z indítás is csak a bányascriptemben van benne (ahogy az MSI AB profilváltás is), amióta megvan a sweetspot UVOC, azóta MSI AB overlay is ki van kapcsolva, nem mérni akarok, hanem flight simezni :))

Egyébként nagyjából azért állít mindenki fix fordulatot, mert a VBIOS a GPU-hoz köti a venti fordulatot, bányában pedig a VRAM melegszik jobban és a GPU kevésbé. Nem lineárisan ráadásul, mert az alig dolgozó GPU-t felmelegítik a körülötte lévő chipek, ahogy az egész bordát is, tehát félig-meddig egy rendszerként kezelendő, de a VBIOS csak egy komponens hőmérsékletét figyeli. És akkor a VRM-ről még nem is beszéltünk. Tehát komplexebb annál a dolog, hogy csak úgy alapbeállításon merjem hagyni.

(#10503) MYSTX válasza omfgk (#10500) üzenetére


MYSTX
csendes újonc

Igen, EVGA notification érkezett EU oldalról

(#10504) omfgk válasza MYSTX (#10503) üzenetére


omfgk
addikt

Sehol máshol nem fogsz kapni ennyiért.

Szóval én megvenném a helyedbe. És mehet egy step up mondjuk 3070-re. Hátha küldenek ajánlatot egyszer. Még az RTX40 előtt. :))

Nem tudom ,hogy ha ilyenkor EOL lesz a 3070 akkor szimplán törlik, vagy mondjuk áttesznek a 4060-asra. Nem hinném ,hogy van ezzel kapcsolatban tapasztalat. Ilyen vga gebasz nem volt még soha. :))

[ Szerkesztve ]

(#10505) tisztelturam válasza MYSTX (#10503) üzenetére


tisztelturam
tag

Mikor íratkoztál fel rá? Én több mint fél éve de semmi :(

[ Szerkesztve ]

(#10506) lo_jo válasza MYSTX (#10503) üzenetére


lo_jo
senior tag

Akkor az igazából 420€+áfa+szállítás, de tény, hogy ennyiért nem kapsz sehol máshol újat. Jó vétel.

(#10507) tisztelturam válasza lo_jo (#10506) üzenetére


tisztelturam
tag

A szállítás mennyibe kerül egyébként onnan? (Mondjuk nem mintha számítanék rá hogy valaha is jeleznek nekem :( )

(#10508) warcat válasza tisztelturam (#10507) üzenetére


warcat
veterán

Mindenhol ez a sírás... 20 euró, legalábbis a 3060 esetén, és 465 euró ott a vége, DHL Express küldeményként érkezik Hong Kongon keresztül a csomag.
Én június végén kerültem sorra úgy, hogy 56 másodperccel az indulás után iratkoztam fel.
A Ti esetén a legelején talán még nem volt akkora terhelés de gyakorlatilag 1-2 napnyi feliratkozást szolgáltak ki eddig, ha később jelentkeztél, nem kapsz soha.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#10509) MYSTX válasza lo_jo (#10506) üzenetére


MYSTX
csendes újonc

Igen, közben kiderült hogy EVGA nem enged cégre vásárolni, úgyhogy lett is 420 helyett 553€. Megrendelem így is, ahogy látom így is bőven jó áron van (átszámolva 195k HUF), ha jól gondolom ennyiért sima 3060-at is nehezen kapni.

@tisztelturam: 2020 dec 6-kor iratkoztam fel, juniusban tették át LHR verzióra.

[ Szerkesztve ]

(#10510) ScomComputer válasza MYSTX (#10509) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ennyit egy jó nőre se várnék,nemhogy egy vga-ra... :P :DDD

(#10511) Iramirez válasza Rusher4587 (#10485) üzenetére


Iramirez
aktív tag

Gainward : Alcsony fogyasztás.Venti hang nincs.Hőfok félpasszív állapotban 50-68.Állandó ventik melett 32-42.Alap+game.29 fokos lakásba FHD alatt. Külföldi Videók ajánlják,én pláne.
RGB, méhsejt rács nekem külön tetszik.

Tippre azért pöröghet aprón,ha még pörög,mert egy kisker "relative" olcsóbban adta 1-2 hétig.Gondolom felvásárolták.Talán,....

(#10512) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ezt az Asus ASUS Premium Care-t hogyan aktiválhatom?
Csinált már itt valaki ilyet....ezt írja a regelt vga alatt, de ez hol van ?

Milyen garancia kártya? :)

[ Szerkesztve ]

(#10513) MYSTX válasza ScomComputer (#10510) üzenetére


MYSTX
csendes újonc

Türelmetlenség nem volt, tudtam hogy majd talán vmikor nem lenne rossz egy új gép. Hallottam a feliratkozásról, gondoltam miért ne, max majd nem veszem meg :D. Azóta úgy alakult hogy nagyon is akarnék gépet, csak drágálltam minden kártyát, ezt így ebben a formában viszont elfogadhatónak tartottam.

(#10514) warcat válasza ScomComputer (#10512) üzenetére


warcat
veterán

Kaptál/vettél hozzá premium care-t? akkor lenne hozzá kártya (mármint egy papírdarab ) amin szerepelnek a kért infók.Gondolom nincs rá, mert tipikusan német boltoknál láttam elérhetőként, akkor nincs tennivalód.

ASUS Premium Care

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#10515) ScomComputer válasza warcat (#10514) üzenetére


ScomComputer
veterán

Oh köszi szépen az infót,az,hogy be van regelve a vga, ér egyáltalán valamit? :R
Dokumentumokat fel kell tölteni hozzá,vagy érdemes ? Köszönöm a segítségedet !

[ Szerkesztve ]

(#10516) warcat válasza ScomComputer (#10515) üzenetére


warcat
veterán

Asus a szériaszám alapján követi a termékeit.Ha nincs számla, dátummal, akkor a gyártás napjától adnak rá 3 év gyártói garanciát, kisker számla vásárlási dátummal ellátva esetén a vásárlás napjától jár a 3 év gari.
Alapvetően ennyi az előny - bár garanciális ügyintézés esetén úgy is elkérnék a számlát, szóval ha fel van töltve már előny.
Bár mindig kérni fogják amúgy, az ügyintéző általában saját hatáskörében eltérhet tőle méltányossági stb alapon- AMD procikat pl lehetett úgy gariztatni.Nyilván ilyenkor is élnek az egyéb kitételek, pl semmiféle működést befolyásoló fizikai sérülés.

EA: It's in the crate!

(#10517) ScomComputer válasza warcat (#10516) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet ! :R

(#10518) mozso


mozso
senior tag

Sziasztok!

Ez a kártya (3070 Ti) miért relatíve olcsó a többihez képest (és még raktáron is van)?

[link]

(#10519) flashpointer válasza mozso (#10518) üzenetére


flashpointer
őstag

Az MSI ventus karijai a legbudgetebb karik, kisebb max power limittel mint az FE.

(#10520) Iramirez válasza mozso (#10518) üzenetére


Iramirez
aktív tag

Talán a "Ventus" féle hangos és gyatrább hűtés :U ?

+ 1 kérdés.ha ez itt ennyi..akkor a konkurenciánál miért 636 980 Ft ?

Szürke import,szlovák féle áfa vagy a híres magyar árrés ?

(#10521) s.bala31 válasza mozso (#10518) üzenetére


s.bala31
őstag

Nem a legjobb a hűtése. MSI-nél ez a belépő szint.

(#10522) fahrii válasza mozso (#10518) üzenetére


fahrii
őstag

Nagyon olcsónak nem mondanám, ennyiért már csúcs 3070Ti kártyákat is ki lehet / lehetett fogni.

(#10523) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Az a baj,hogy erről a ventusról,még egy normális tesztet sem találni,hőfokok,órajelek,stb,stb....még egy bios sincs feltöltve a techpowerup-ra,hogy legalább tudnánk a pw limit és egyéb dolgot,a boost az 1800mhz,azt látom...a newegg-en vagy egy pár jó értékelés róla...
#10518mozso:
Ideje megvenni valakinek,azaz neked és tolni egy pár tesztet ide... :K ;]
Pumi-nak Gaming X van ami jobb kategória talán ,de szerintem hasonló a ventus is : [link]

[ Szerkesztve ]

(#10524) tisztelturam válasza ScomComputer (#10523) üzenetére


tisztelturam
tag

Amit 240K-nál nem kerül többi megveszem.Szóval soha ne várjatok tőlem tesztet :DDD

(#10525) mozso


mozso
senior tag

Nem akarok beta tesztelni. :-)

3070-ben gondolkodom (nem Ti-ban), emiatt nagyobbra csereltem a hazamat is nemreg. Nem fert volna el egy ilyen a vizhutestol.

Melyik gyarto es verzio szamit jonak / ajanlottnak? Nem akarok hangos / forrofeju kartyat.

(#10526) Puma K válasza ScomComputer (#10523) üzenetére


Puma K
veterán

Milyen Pumi...? :DDD

Ez kérlek szépen Gaming X Trio és ha nincs 30-32°C a szobában ahol nyúzom akkor jobbak a hőfokok sokkalta :K

Biztos nem egy Strix, de így finomhangolva hozza azt amit elvárok tőle.

Megpróbáltam feltölteni a techpowerup adatbázisába a kártyám BIOS-át, de azt írja hogy már ilyen van nekik, viszont 2db 3070 Ti Suprim X-et listáz és a BIOS verziók nem igazán ugyan azok ha a számokat nézem:

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10527) Puma K


Puma K
veterán

Helló,

akinek mondjuk Asus alaplapja van az mondjuk az MSI VGA-jának az RGB fényeit egyszerre az alaplappal együtt szinkronban hogyan vezérli avagy milyen programmal...?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10528) omfgk válasza Puma K (#10527) üzenetére


omfgk
addikt

Open RGB, ha felismeri a lapot is.

Ha nem akkor meg Aura Sync standalone + Open RGB
Vagy Aura Sync st. + MSI Center és ott csak a Mystic Light-ot feltenni (végre rájöttek ,hogy az MSI Dragoncenter egy kalap szar).

Másik oldalon is kerülném az Asus Armoury Crate nevezetű szutykot. Szerencsére még fent van a honlapjukon az Aura Sync is, csak már nem frissítik.
https://www.asus.com/campaign/aura/us/download.php

Szinkron csak ugyanazzal a programmal jönne össze.

[ Szerkesztve ]

(#10529) ScomComputer válasza Puma K (#10526) üzenetére


ScomComputer
veterán

Fenn van ott tiéd is meg, a ventus is csak tudni kell hol keresd... [link] :K
Majd ha ellenőrzik csak akkor kerül át a "main"-be.. :)

(#10530) Puma K válasza omfgk (#10528) üzenetére


Puma K
veterán

Ezzel bíbelődtem mielőtt ide írtam.

Az a baj, hogy az Asus féle Aura Sync nem látja az MSI VGA RGB-it, az MSI Dragon Center meg nem látja az Asus alaplap RGB-it...

Igen gondoltam, hogy ugyan az a program fog kelleni, de jó lenne ha működne egyszerre a MB+VGA a kettő közül valamelyik programban... :DDD

Ha felrakom az Open RGB-t akkor ajánlott lepucolni az Asus és MSI saját RGB vezérlő programját...?

Ehh... az Open RGB a billentyűzetet és az alaplapot látja... a VGA nincs a listában... :(

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10531) Puma K válasza ScomComputer (#10529) üzenetére


Puma K
veterán

Tudtam hol keressem.

A BIOS feltöltés procedúra végén hozta be a GPU-Z egymaga az általam linkelt oldalt, hogy már szerintük fent van a BIOS-a a kártyámnak.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10532) omfgk válasza Puma K (#10530) üzenetére


omfgk
addikt

Gyorsan kiderül ,hogy ismeri-e az Open RGB a lapot. Nem is hinném ,hogy galibát okozna a többi RGB proginak.

Gaming X-et tuti ismeri. Pontosabban a Gaming X-en lévő RGB strip-et.

szerk : Nincs a listában? Nálam működött (és másnál is) 3060Ti és 3070-es Gaming X-el. Lehet ,hogy akkor mégis frissíteniük kell külön az eszközöknél.

Vagy esetleg az új kártyáknál (3070Ti/3080Ti - vagy a Gaming Z-nél) cserélték a ledeket. Mert sok volt a panasz ,hogy fehérre állítva az egyik led vöröses, a második zöldes, a harmadik meg kékes... :))

[ Szerkesztve ]

(#10533) reaper0220


reaper0220
tag

Sziasztok,

Olvastam itt a hozzászólásokat és nem túl pozitívak az MSI Ventusról.
Most rendeltem egy MSI Ventus RTX 3070TI 3X kártyát, akkor rossz lóra tettem?
UI: Nem tudja valaki a frontja fém vagy műanyag? A hátlapja az fém azt olvastam.

(#10534) ScomComputer válasza reaper0220 (#10533) üzenetére


ScomComputer
veterán

Kiírt rosszat,fogadjunk egynek se volt.....a ventus 3070Ti-ről nincs is teszt majd most te.... :K
[link]
#10535Benhill
Pontosan ahogy írod....játékra tökéletes.. :K

[ Szerkesztve ]

(#10535) Benhill válasza reaper0220 (#10533) üzenetére


Benhill
senior tag

[Which RTX 3070 to BUY and AVOID! 38 cards compared! Ft. Asus, MSI, EVGA, Gigabyte, Palit, PNY, etc.]

Nem magyar videó ugyan, de elmondja miért nem a legjobb választás a ventus.
Ha nem tervezel tuningolni, csak berakod a gépedbe és tadam, arra jó.

Ezt a videót amúgy be lehetne rakni az összefoglalóba is akár, mert tényleg sok mindent elmond.

[ Szerkesztve ]

(#10536) ScomComputer válasza Benhill (#10535) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ja igen ezt a videót láttam de ez a non Ti 3070, a ventus 3070ti azért másabb vastagabb a hűtés más vrm,más hátlap..stb, a többit nem tudjuk.. :)

(#10537) reaper0220 válasza Benhill (#10535) üzenetére


reaper0220
tag

részletes videó, de ebben egy darab 3070TI kártya sincs feltüntetve

[ Szerkesztve ]

(#10538) Dare2Live válasza Benhill (#10535) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

MSInél amire még figyelni kell, hogy rakás modellje műanyag backplates.

Ami baromi könnyen törik és sokkal szarabb hővezető mint a fém. Ez 3080aknál (avval kombinálva, hogy MSI még szar padokat is használ) sokkal jobban melegszik. Ha ez van 3070TInél is ami 3080 szinten fűt akkor MSI erősen kerülendő.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10539) omfgk válasza Dare2Live (#10538) üzenetére


omfgk
addikt

3070Ti és 3080Ti Gaming X kártyákra már eleve fém blackplate került.
Ventus-nál szintén.

Illetve a friss Gaming Z (3060Ti-3070-3080) kártyákra is már fémet raktak.

[ Szerkesztve ]

(#10540) Fehercsoki válasza omfgk (#10539) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

3060 Ti Gaming X is fém (alumínium) hátlappal van szerelve.

(#10541) omfgk válasza Fehercsoki (#10540) üzenetére


omfgk
addikt

szerk : Viszont most rájöttem ,hogy esetleg a nem Trio verzióra gondoltál.

Ez tényleg fém.
https://www.msi.com/Graphics-Card/GeForce-RTX-3060-Ti-GAMING-X/Overview

Viszont a csak 2 ventis verzió később jött mint a sima Trio. Addigra már tudták ,hogy ez a grafit marhaság... nos, egy marhaság.

[ Szerkesztve ]

(#10542) fahrii válasza Fehercsoki (#10540) üzenetére


fahrii
őstag

Volt 3060ti és 3070 gaming X is nálam egy rövid ideig, egyik sem volt fém. Ettől függetlenül én meg voltam elégedve velük hűtés szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#10543) Fehercsoki válasza omfgk (#10541) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Ez a Trio, én a sima Gaming X-et írtam (ez 2 ventis).

fahrii: Nálam most is 3060 Ti Gaming X van és fém a hátlap (nem a Trio!).

[ Szerkesztve ]

(#10544) omfgk válasza Fehercsoki (#10543) üzenetére


omfgk
addikt

Igen, ez már igazából egy Gaming Z.
PCB is változott a Trio-hoz képest.

Ezt nem is frissítették. Szóval maradt az X. Mint az új kártyáknál.

[ Szerkesztve ]

(#10545) Bujdy_1987


Bujdy_1987
újonc

Abban tudnátok segíteni hogy mi a különbség a 3070eseknel a core clocknal a -502 es +1000 között? -502 nel a fogyasztás 130w korul volt a plusznal 107w es jobban is hashel. A -502nel sokszor volt invalid share a plusznal meg nem tapasztaltam. De félek h a plusz jobban gyilkolja a kártyát.

(#10546) aradebil2 válasza Bujdy_1987 (#10545) üzenetére


aradebil2
senior tag

Irány az altcoin topic

(#10547) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok.

v.ki rendelt már az Alternate.de webshop.-ból ? mennyire megbízható /rugalmasak rma téren stb

Szinyák

(#10548) flashpointer válasza Szinyák (#10547) üzenetére


flashpointer
őstag

az nem webshop hanem webshopgyujtemeny mint az argep.hu , csak epp nem latod az uzlet nevet hogy honnan rendeled, igy az rma-ra sincs egy altalanos valasz.

(#10549) Szinyák válasza flashpointer (#10548) üzenetére


Szinyák
őstag

köszi a választ :R

Szinyák

(#10550) warcat válasza Szinyák (#10549) üzenetére


warcat
veterán

Helytelen választ kaptál.

EA: It's in the crate!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.