Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61) Devid_81 válasza BiP (#59) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nalam az alap graphics score 10.8XX, ha nalad alapon 10.000 volt akkor epp hogy 8% a kulonbseg.
Azt jatekok alatt (tetelezzuk fel, hogy ott is 8% van) eszre sem lehet venni. :N

...

(#62) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Nvidia RTX 2080 & 2080 Ti REVIEW

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#63) Joshi válasza AMATŐR (#62) üzenetére


Joshi
titán

Itt az átlag fps-re gondolnak?

(#64) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Háát, látom nem tombol a topik, mint anno a gtx 970-es topik tette, a tesztek alapján érthető okokból...

Én elsősorban munkára keresek karit, davinci Resolve gyorsításához. Compute téren úgy néz ki, hogy csak a 2080Ti az igazi újítás, a sima 2080as teljesítményét "láttuk már". És bizony nem mind1, hogy egy 400EUR-ért elpottyantott bányászkarival 10%-on belül megközelítem a kb duplaanyiba kerülő 2080 teljesítményét, vagy az új kari lemossa majd compute-ban

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#65) Joshi válasza t72killer (#64) üzenetére


Joshi
titán

Vagy megvárod a tavaszt, addigra kiderül hogy NV mit gondol az árazásról. Ha munkára kell és pénzt hoz a konyhára, akkor hosszabb távon nem biztos hogy a régebbi architektúra a nyerő.

(#66) Enton


Enton
addikt

Nekem valahogy a teljesítmény per watt mutatók nem tezazenek az eddig átfutott tesztekben a 1070-eshez viszonyítván.
Kéne vr alá teljesítmény pluszba de szerintem eddig még mindig a 1080ti a legjobb valasztás kicsi pénzérr kicsit kevesebb fogyasztással.
12nm? Tervezik-e kissebb csíkszélen ezt az uj szériát fogyasztás végett ha mas nem is frissíteni majd?

"just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#67) Devid_81 válasza Enton (#66) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ezt mar eredetileg is 10nm-en akartak kiadni. :K
De kozbeszolt a gyartastech csuszas es az nVidia nem tudott varni, mert marhara kellett nekik a penz :U :W
Eppen ezert adtak ki most egyszerre a Ti-t a 2080-al, ez a szeria igen csak rovid eletu lesz az atlaghoz kepest.
NVidia allitasa szerint ezek a kartyak lesznek 2020-ig es kesz, felejtsunk el mindent.(bla bla vedd meg a Turingot 2x-es aron mert RayTracing)
En meg nem lennek meglepodve attol ha jovo Aug/Szept korul "veletlenul" kijonne 10-8-7nm-en egy frissites.

Ezt mindenki maga dontse el, hogy megeri-e varni vagy sem. :U
Akinek most GTX 1080 Ti van a gepeben, en annak kitartast javasolnek, mert azzal kihuzza a kovetkezo generacioig 99%

...

(#68) lavorka


lavorka
aktív tag

Minden szép és jó, de valahogy nem érzek semmiféle késztetést arra hogy a jól bevált 1070-et lecseréljem, főleg hogy ennyire magas az árazás...

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#69) VTom válasza lavorka (#68) üzenetére


VTom
veterán

Nem is kötelező a váltás :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#70) t72killer válasza Joshi (#65) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, ez a munka pénzt nemigazán hoz, hobbi videószerkesztésről van szó, nem arról, h másnapra ügyfélnek kellene szállítani a vágott-színezett félórás klipeket keményvalutáért:). Így viszon nagyon nem mind1, hogy az eszköz 500 vagy 1200eur-ba fáj...

A tavasz sajna nagyon messze van, és most egy gtx 1050Ti-n vagyok, ami nagyon sovány, szval lépnék valamit. Az ex-bányász 1080Ti-k 1+év garival már egész jó árakon mennek, és sehol se látom a tesztekben - az opencl-re kihegyezett számolgatós cuccokban se - hogy a sima 2080 elkalapálná.

#67: nekem is ez a gyanúm:R. Sőt, addig elmennék, hogy nálam elképzelhető, h 1080Ti kerül a gépbe ilyen árak mellett.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#71) torma1981 válasza Devid_81 (#67) üzenetére


torma1981
veterán

Látom te is látó vagy. Ki tudja mennyit fog csúszni a gyártás. Mi jön közbe addig még. Ki tudja mikor adja ki az AMD az új szériát. Erre kár alapozni.

(#72) Devid_81 válasza torma1981 (#71) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem vagyok lato, csupan logikusan gondolkodo, hiszen eredetileg is 10-nm-en jott volna.

...

(#73) t72killer válasza Devid_81 (#72) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sokminden függvénye, hogy mikor adnak ki egy új szériát: gyártási ktg-ek, verseny, stb. Ha az AMD végre méltóztatik visszajönni a szabadságról, akkor látunk majd új geforceokat is. Illetve ha ténylegesen bekövetkezik a bányaomlás, ami hazavágja a használt 1080 árakat, és kénytelenek lesznek mutatni vmi újat a (piac legnagyobb részét kitevő) középkategóriában.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#74) torma1981 válasza Devid_81 (#72) üzenetére


torma1981
veterán

Az lehet de hogy mikor jön a következő generáció azt nem lehet előre megmondani. Kár rajta filozni. Addig ki tudja mi lesz.

(#75) hokuszpk válasza t72killer (#73) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az AMD elvezi a szabadsagot, szivjatok csak. ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#76) t72killer válasza hokuszpk (#75) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Látom nem sikerült megérteni a mondanivalót, akkor fogalmazzam semmittevésnek, amit csináltak az elmúlt kb 3évben? Vagy te másképp látod az RX 480 óta eltelt "örökmásodik" időszakot?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#77) hokuszpk válasza t72killer (#76) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szerintem pontosan ertem a mondanivalot, es ugylatom, ahogy az elozoekben irtam.
nincs oka tornaznia az Amdnek csak azert. hogy neked olcsobb NV kartyad legyen.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#78) t72killer válasza hokuszpk (#77) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem ragaszkodom az nvidia kártyához, ha előjönnek valami versenyképessel a pirosak... De mivel a bányászok elkényeztették őket, nemigazán igyekeznek a saját piacuk fenntarthatóságával foglalkozni - egyelőre.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#79) VTom


VTom
veterán

Mikorra várhatóak R tesztek? Van már rá játéktámogatás, vagy benchmark?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#80) Devid_81 válasza VTom (#79) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En amennyire tudom Szeptember vegen esedekes egy Windows 10 update, vele egyutt a 3DMark update.
Jatekok passz igy hirtelen :U

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.