Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) #35434496 válasza Forestgreen (#450) üzenetére


#35434496
törölt tag

EVGA GeForce GTX 970 Superclocked ACX Halk megbízható és jól hűt az új ACX 2.0 hűtés. :K

[ Szerkesztve ]

(#452) Erdei88 válasza #35434496 (#451) üzenetére


Erdei88
veterán

Az ACX nem sikerült valami halkra a többihez képest. Az ACX 2 halkabb?

(#453) Forestgreen válasza #35434496 (#451) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Olvasgattam és azt írják egy tesztben, hogy a Giga jobban hűt, mint pl. az ASUS Trix

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#454) Alice90 válasza Forestgreen (#453) üzenetére


Alice90
aktív tag

nem csak az számít hogy hűt hanem még a hang is :)

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#455) Sonja válasza Erdei88 (#452) üzenetére


Sonja
veterán

Nem halkabb, sőt! Hangosabb az ASUS/MSI-hez képest.

(#453) Forestgreen: Jobban hűt pár fokkal, cserébe hangosabb.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#456) - = Zk = - válasza Forestgreen (#447) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Giga... igaz nekem 770OC van... WF3... de nincs vele bajom. első Giga nV-m... szal :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#457) h1mpi válasza Forestgreen (#453) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az lehet, de a legtöbb elhullott példány vagy memória hibás vga a 780 szériából a Giga volt...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#458) - = Zk = - válasza h1mpi (#457) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát, pedig ha cserélem valaha a 770-et, akkor tuti 780Ti lesz, és Giga... :U
(nem kell nekem a 970/80. FHD-ban "élek". ez meg bőven afölé készült :C )

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#459) Erdei88 válasza - = Zk = - (#458) üzenetére


Erdei88
veterán

780Ti 140k-s új árával vagy a 970 a 110k körül árával azért szerintem nem mindegy. a 970, szerintem minden tekintetben jobb, igaz teljesítményben lehet 5-7%-al gyengébb.

(#460) h1mpi válasza - = Zk = - (#458) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ne a korábbi márkahűséged vedd alapul, mert szériánként változó, hogy miként sikerül egy széria egyes gyártóknál. Nekem volt Giga és nem volt semmi baja, de legalább tudok 5 db-ot ami meghalt vagy villódzik a memória

(#461) Asbee: statisztika nincs, de nézd meg mindig a giga a legolcsóbb vga. Nem véletlen...
Ez lehet, hogy jól sikerül, majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#461) Asbee válasza h1mpi (#457) üzenetére


Asbee
veterán

Erről tudsz mutatni egy pontos statisztikát? Ez most nem 780 széria. Vagy meg kell várni a felhasználói tapasztalatokat, vagy addig nem véleményt mondani róla.

Más:
Elhiszem, hogy nagy az evga majmolás és ezt nem támadásként mondom, mert vannak brutál kártyáik, persze megkérik az árat is érte, meg extra szolgáltatások stb. De, tesz alapján a többihez képest bizony a sor végén van hang-hőmérséklet alapján ez az ACX 2.0. Giga G1 az egyik legjobb. Persze érdemes user véleményeket is olvasni, de ha valaki siet a vásárlással, asus, msi, giga jobb választás.

(#462) - = Zk = - válasza Erdei88 (#459) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ofkorsz. de én a használtpiacra gondoltam... :R

tudom, hogy újonnan már nem éri meg a 780/Ti.... most majd úgy is kiszórja a sok" bamba" a 780-át a 970/80 miatt (némelyiket megértem, némelyiket nem)...
és én majd lecsapok egy normális, még garisra... :K

(#460) h1mpi
:Y
8 év után ez az első nVidiám :C
életem első giga kártyája na az meg a másik :C :R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#463) Firestormhun válasza Forestgreen (#447) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Ahogy néztem külföldi fórumokat, egyelőre a Gigabyte G1-et tartják a legtuningosabb 970-nek. 6+2 power phase, 8+6 pin tápcsati, backplate. Akinek viszont fontos 4k 60Hz az nézzen alaposan körbe mert nem mindegyik custom kártyán van HDMI 2.0 csatlakozó.

...

(#464) SzlobiG válasza #35434496 (#451) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csak épp nem érintkezik a 3. hőcső. ;]

(#465) #35434496 válasza Asbee (#461) üzenetére


#35434496
törölt tag

Miért lenne a sor végén? Hang tekintetében az uj acx hozza a szuperhalk 3ventis giga karit. :))

(#466) westlake válasza Firestormhun (#463) üzenetére


westlake
félisten

Ezek közül csak a komolyabb VRM-et tudnám előnyként említeni. Egyáltalán nem számít annyit a hátlap, hogy számottevően magasabb tuningeredményeket lehessen elérni. Szerintem csak véletlen, hogy a Gigabyte-ot tartják a legjobbnak. 20-30 darab kártyából nem nagyon lehet statisztikázni.

Play nice!

(#467) Asbee válasza #35434496 (#465) üzenetére


Asbee
veterán

Sajnos nem ugyanaz a mérési távolság, ~25cm különbség van giga javára, illetve azt teljesen lényegtelen dolgot elfelejted, hogy ~13C-al hűvösebb a giga. :))
Nincs bajom az evga-val de ez az acx nem sikerült olyan jól bármennyire is erősködsz.

(#468) #35434496 válasza Asbee (#467) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ne érts félre mindenki azt vesz amit szeretne én pl: Classified 980-at. :) Nekem jobban bejön az EVGA mint a Gigabyte. Nincsenek jó emlékeim a giga kártyáimról. :(

[ Szerkesztve ]

(#469) Asbee válasza #35434496 (#468) üzenetére


Asbee
veterán

Nekem is van rossz tapasztalatom gigával vga téren viszont pl a mostani 290 teljesen rendben van (leszámítva, hogy tuningra a hűtés már necces nagyon, ezért is gondolkodom 970 ben). Azért is írtam előtte akinek nem sürgős érdemes várni tapasztalatokat. Egy classi-val természetesen nem igazán lehet mellé lőni. Én pl evga-t vennék a szabad hűtő csere, szerelés és jó garancia miatt, de ez az acx nem szimpatikus. :(

[ Szerkesztve ]

(#470) kovsol válasza #35434496 (#468) üzenetére


kovsol
titán

Írd le léci még 5x, hogy te 980 Classified fogsz venni, mert eddig még csak 4x írtad be a topicba.

May the Force be with you!

(#471) H@lede


H@lede
tag

Remélem nemsokára kapható lesz a 970-es kártya már nagyon várom!

Battletag: Halede#2912 Wot Nick: Halede

(#472) ÁdiBá válasza h1mpi (#419) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem rossz nem rossz. Ezen a sebességen beéri a nagy tesot? 780Ti vagy 980 ast?
Egy valley tesztet tudnál nekem nézni alapon és tuningolva?

ÁdiBá

(#473) h1mpi válasza ÁdiBá (#472) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A 780Ti-t beéri 980-an meg még nincs összehasonlítási alapként. Csinálok majd Valleyt is.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#474) slick-adam


slick-adam
aktív tag

LinusTech ASUS GTX 970 Strix review:
KATT!

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#475) h1mpi válasza slick-adam (#474) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez mekkora :D szerintük a 780 gyorsabb, mint a 970... Ezt is csak ők mérték, mert mindenhol és nálam is gyorsabb.

Vagy, amit még el tudok képzelni, hogy az MSAA kavarhat be.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#476) slick-adam válasza h1mpi (#475) üzenetére


slick-adam
aktív tag

igen, mindenhol gyorsabbnak irjak a 970-est. no de azokban a cikkekben nem a referencia 780-ashoz hasonlitjak ezeket az OC-s 970-eseket?

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#477) h1mpi válasza slick-adam (#476) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ott a linkelt összehasonlításom OC-s 780 Strix és OC-s Phantom GLH-val szemben. Egyedül a 780 Strix van mögötte, a másik 780 simán lemarad, pedig 1280 mhz-en megy. Mind a három VGA a saját kategóriájában a jobbak között van. Nem antituning egyik se.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#478) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Látom az itt kapott eredményeket és nem az a kellemes helyzet merült fel mint ami az AMD 290 sorozatban volt, hogy a nagy és a kis tesó kártyák között kb. 5% diferencia van.
Tesztek azt mutatják hogy a GTX 980 hiába egyedik memória mennyiségben illetve ROP egységek számában, maga a GPU erősebb mint holmi 5%.
Sajnos viszont nem annyival mint amilyen árat kérnek érte. Így a GTX 970 teljesen BESTBUY kártya lett, lesz.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#479) westlake válasza ÁdiBá (#478) üzenetére


westlake
félisten

Én már nézegetem mindkét kártyát (igazából hármat, ha a 780 Ti-t is beleszámolom), de semmi nagy tesztre nem kell számítani. Engem nem nagyon érdekel, hogy melyik játék alatt mennyit mennek. Sokkal jobban izgat a kártya valódi "tartalma". ;)

Play nice!

(#480) #Morcosmedve válasza afrojack1 (#266) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

*muszáj!
vlszg ez(ek)ért

várom a fecskéket, valami 980-at :) kéne egy ref forumos velemeny :B

© asszongya'hogy

(#481) ÁdiBá válasza westlake (#479) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én is így vagyok vele.
Szimplán kíváncsi vagyok a GTX 980 teljesítményére. Felépítésére, maga a kártyára a kezembe.
Ez is egy hobbi....

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#482) eventus


eventus
veterán

Nvidia GeForce GTX 980 SLI / 3-way SLI / 4-way SLI review: [link]
Azta qqqqq :Y

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#483) cyberkind válasza eventus (#482) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha már annyira több kártyát akar az ember, még mindig az SLI az ésszerű választás. :)

Paranormal Cocktivity

(#484) blu79 válasza eventus (#482) üzenetére


blu79
addikt

hát ez szép eredmény , de megéri azt a sok lóvét amit kiad rá az ember? :DDD

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#485) eventus válasza blu79 (#484) üzenetére


eventus
veterán

FPS mániásoknak igen :P

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#486) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Én értem az FPS mániát, de hogy a bánatban van hűtés ezen a 4 VGA-n amikor csak az alsó ventilátora van szabadon? :) Főleg a két középső kártya nem fő meg?

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#487) Bjørgersson válasza Forestgreen (#486) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nézd meg a kártya elejét, ott szívja be a hideg levegőt, hátul pedig ki a meleget. Ez az előnye az ilyen turbina hűtőknek, ezért jók többkártyás rendszerekhez. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#488) - = Zk = - válasza Bjørgersson (#487) üzenetére


- = Zk = -
félisten

azért házba nem tenném :v :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#489) Bjørgersson válasza - = Zk = - (#488) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Gondolom ki is vágnád az ablakon, ha mondjuk nyernél egyet. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#490) - = Zk = - válasza Bjørgersson (#489) üzenetére


- = Zk = -
félisten

egyet?! az más... én a 4Way SLi-re értettem :C
hát a 270X CF olyan hőt termelt, hogy csak lestem :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#491) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Nekem nem kell CF, sem SLI, most egy GTX 970-re fáj a fogam, csak lehetne már rendelni IPON-ról...

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#492) eLit-MiLan válasza - = Zk = - (#490) üzenetére


eLit-MiLan
senior tag

De az AMD-k melegebbek is, nem? :DDD

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#493) hitman, válasza Forestgreen (#491) üzenetére


hitman,
őstag

Az aquanál van most asus.
Én rendeltem belőle a délután folyamán, majd kiderül hogy meg is jön e
délkörül volt 2 féle evga is 102 és 107k-ért

[ Szerkesztve ]

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#494) Bjørgersson válasza - = Zk = - (#490) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azt hittem csak egyre gondolsz. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#495) Sonja


Sonja
veterán

Silvercomp-nál van Giga GTX 970!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#496) helkis válasza eventus (#482) üzenetére


helkis
addikt

c2c a 780ti még mindig a legerősebb kártya szvsz..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#497) - = Zk = - válasza eLit-MiLan (#492) üzenetére


- = Zk = -
félisten

neeeem! :))

(#494) kovy29
egyért nem cserélem le a 770-et :v :))

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#498) #35434496 válasza helkis (#496) üzenetére


#35434496
törölt tag

Igy igaz de a 780ti nitró alatt tudta azt az órajelet amit 980-ból egy ref léggel! :DD

(#499) Forestgreen válasza Sonja (#495) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Valaki már rendelt tőlük? (Silvercomp)

Én még nem hallottam erről a webshopról...

[ Szerkesztve ]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#500) h1mpi válasza #35434496 (#498) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Csalóka az órajel, mert nem ugyanaz a teljesítmény párosul hozzá. Ha összeveted a két eredményem FS alatt látszik is, hogy a 780 1320 mhz-en tudja azt, amit a 970 1463 mhz-en :K

Véleményem szerint nem kell elájulni a 970-től, de a maxwell és a +1GB ram megéri a 110K-t. 780Ti-t viszont én se cserélném. Keldor Matrixa az meg kimondottan jó vétel 149K-ért.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.