Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) #35434496 válasza akoska07 (#396) üzenetére


#35434496
törölt tag

EVGA 980 Classified karit veszek pár hét mùlva. :D Még jó hogy a Tek9 Fat pot tökéletesen illeszkedik rà. :DDD

(#402) akoska07 válasza #35434496 (#401) üzenetére


akoska07
nagyúr

:DDD :C

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#403) BomiBoogie válasza KAMELOT (#348) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nagyon drágák, szerintem annyit nem ér.

(#404) Lapajbacsi válasza KAMELOT (#361) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

High end volna a 970? Nofene, megint valami új nekem...

Nekem itt a másik adekvát topikban - még le is trolloztak - és elmagyarázták, hogy ezek az újak, nemhogy 970-esek, de a 980-asok is közép (legfeljebb felső közép vga-k)... Mit akarok én hogy gondoltam én, nem értem én, hogy közép kategória ez...

Hát itt meg high endről beszélnek... Hogy a 970-es egy high-end vga....

Hát én eddig naiv kis - most már persze troll is - munkásparaszti ésszel azt gondoltam, hogy a GTX ... 80-ra végződő kártyák, sem nem közép sem nem high end, hanem kvázi urambocsá "normál" csúcs kártyák.

Ami fölött ugyebár van a hig-hend vga-k szűk halmaza, a dual gpu-s 90-re végződők illetve a titan-ok és Quadro-k...
A 70-re végződőkre gondoltam hogy felső illetve határvonalas felső-közép; és aztán igen széles közép-közép és alsó-közép palettát képzeltem (a listákat látva), hiszen nagyon sokféle 50-re 60-ra végződő (és kb ennyi ezer is), kvázi olcsóbb kártyát kínál az Nvidia, és vannak a 10-20 ezer forintos tényleg igazán úgymond belépő szintű, nem is nagyon játékra alkalmas videokártyák is.

Azt képzeltem-saccoltam, buta, naiv, troll fejemmel, hogy úgykb 70-ezer forint az "álomhatár"... és efölött indul a felsőközép, és kb 100-120 ezer Forint fölött már a top kártyák világa. A high end pedig - úgy képzeltem - a 180-200 ezer forint, illetve afölötti szegmens.. Tehát úgy hittem (mielőtt ez az ominózus 9-es széria megjelent) hogy a sima GTX780 a top kategória, a csúcskártya; a GTX780TI és az új Titan-ok és Quadrok a high-end (millió körül is kapni ugyebár)... egy gtx770-re pedig úgy gondoltam hogy belépő szintű épphogy top vga, de már nem felső közép... tehát nem közép kategória... hiszen 100 ezer fölötti áron, már csak ha az árat nézzük sem igazán tűnik annak...

De rendkívül képzett kollegák itt a Ph-n, bölcsen és kedvesen elmagyarázták nekem a nagy igazságot, és le is trolloztak engem közben, mert kérdezni és kételni mertem, hogy mondjuk egy kb 200 ezer forintba kerülő új 980-as az nemhogy nem high-end és nem is top vga, hanem csak felső közép (tehát ugyebár közép, hiszen a felső közép az mi? Top? Nem! Hanem közép ugyebár... felső-közép)...
Ergo 200 ezer forint körüli pénzt ha költök (és Magyarországon ki is költ ennyit vga-ra, hát nem az egyszeri melós, nem a középréteg), még mindig csak a közép kategóriához jutok, felsőhöz közöm nincsen...
Nos ezt magyarázták nekem itt kedves régi motoros PH tagok, kedvesen arrogánsan letrollozva engem, hogy én nem értem, én hülye vagyok, mert a GTX 980-as, az bizony márpedig (felső)közép kártya, meg egyáltalán minden GTX ...... 80-ra végződő Nvidia vga, mindig is (felső) közép kategória volt és lesz, és a top tól messze van ez a kategória... high endről pedig meg ne is álmodjunk ezen a szinten, szóba se hozzunk, mert az valahol a mennyországban van, milliókért csak szupergazdag szuperhatalmak szupergazdag szupersztárjai férnek hozzá csillárdokért... valami ilyesmi világlott ki legalábbis számomra nagyon buta nagyon troll szerencsétlen nyomorult egyszeri halandó munkásparaszt embernek...

Ehhez képest itt meg most a GTX 970-ről olvasom azt, hogy az bizony egy high-end vga.. Nem a 980-as, hanem már a 970-es is high-end-nek van feltüntetve....

Namost úgy gondoltam eddig hogy van az alsó illetve belépő kategória, utána jön, az alsó közép, majd közép, majd felső-közép, majd felső, azaz csúcskategória, ezután pedig jön a high end... Namost nekem itt bölcs PH-s kollegák, kettő azaz két darab kategóriával lejjebb sorolták az egyel feljebbi számozású új Nvidia vga-t is... (tehát majdhogynem 3 kategória eltérést vélek észlelni a vélemények közt itt meg ott) azaz engem le-trollozva hurrogtak le, hogy mit képzelek, a GTX 980 egy középkategóriás vga, legfeljebb felső közép kategória (mindegy hogy 200 ft körül van, mindegy hogy átlagember számára elérhetetlen álom hazánkban, mindegy hogy tesztben - ha nem is sokkal de - veri, egy gpu-ban a többit a palettán; meg minden mindegy... az a lényeg, hogy a 80-ra végződő Nvidiák mindig is középkategóriás vga-k voltak és lesznek és egyáltalán mit képzelek én, teljesen hülye vagyok és troll is vagyok, mert egyáltalán ezt meg mertem kérdezni)

Itt meg lelkesen high-end-ezik, nemhogy a 980-ast, de már a 970-est is...
Most akkor én nem vagyok tisztában a kategóriákkal és mondjuk a high- end a felső közép kategória alatt helyezkedik el vagy valami más a probléma?

Akkor most hogy is van ez? Most vagyok aztán végképp összezavarodva, és tanácstalan és persze, igen igen természetesen randalírozó troll is vagyok, ahogy ezt itt kedves PH-s őstag kollegák megállapították ... igen-igen-persze-természetesen... bocsánat hogy élek, igérem többet nem fordul elő....

[ Szerkesztve ]

(#405) KAMELOT válasza Lapajbacsi (#404) üzenetére


KAMELOT
titán

Papa nem kell regényt írni!
970 hozza a 780Ti-t 1-2 FPS-el lemaradva. Szerinted akkor nem high-end kártya? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#406) Habugi válasza Lapajbacsi (#404) üzenetére


Habugi
addikt

Csúnyán magadra vettél valamit amit egyáltalán nem kellett volna.

A személyes értékrendemnek speciel tökéletesen megfelel az amit a sajátodnak is vallasz.
Ehhez mérten fogok most High-endet emlegetni. Szóval amikor a PH-n egy High-end GTX kártya topicjába bemész bármiért is, egy dolgot tarts észben. A jelenlevők többsége tengermélyen belevan zubbanva a VGA-k testi/lelki világába. Egyrészt értenek hozzá szakmailag, aztán ez a hobbyjuk is, harmadrészt pedig szemrebbenés nélkül kivágnak 200k-t bármi újdonságért, nem ritkán átbírkozzák magukat 3-4 gyártón is pár hét alatt.

Teljes mást képvisel számukra az adott VGA mint a hozzánk hasonlóknak, nincs minőségbeli jó/rossz értelemben vett tulajdonsága ezeknek az embereknek, egyszerűen tényleg az a legjobb szó, hogy mást képvisel. Magam sem túl régóta vagyok aktív ezen a fórumon, egy dolgot észrevettem ezalatt a fél év alatt, a világon semmiről sem tudnék velük érdemben beszélgetni és ezért egyik fél sem hibás a fent említett dolgok miatt. Egy elég jól/régóta összerázódott brancs adja a magot, nincs nvidia/ati fanatizmusuk, egyik oldalról vándorolnak a másikra folyamatosan, hajtja őket a kíváncsiág.

Teljesen feleslegesen veszed magadra a szavaikat, olyan dimenzionális eltérés van az értékrendek, alárendelhető anyagi háttér és háttértudás terén az ő javukra. Egy dologra kiválóak ezek a topicok (számomra legalábbis..), az említett okokból izzé-porrá cincálnak/tesztelnek minden aktuális TOP kártyát, olyan lelkesedéssel és alapossággal amire új szó kéne a nyelvünkben a szőrszálhasogatás minőségén felül.
A tudásuk megvan hozzá, az idejük megvan hozzá, a pénzük megvan hozzá. Speciel ez nekem szuper, ugyanis 10x jobban adok a szavaikra/véleményükre bármilyen teszt/tesztoldallal szemben, akkora elánnal/rutinnal, hülye szóval élve már-már szenvedéllyel csinálják.

Pontosan el tudom dönteni milyen VGA-t fogok venni x hónap/év múlva, amikor a most 200k hufos kártya a magyar realizmusba beilleszhető áron lesz majd megvásárolható. Ha elfogadsz egy baráti jótanácsot, se megérteni se megingatni ne akard az ő realizmusukat. Te nem érted az övékét, ők nem értik a miénket/tiédet, viszont azzal, hogy a tevékenységüket/megszállotságukat/hobbyjukat egy nyílt fórumon végzik, a magunkhoz hasonlóknak egy hatalmas szívességet tesznek, ugye már leírtam miért.
Rengeteg időt és/vagy adott esetben pénzt spórolnak meg nekünk. Letrolloztak? Hát ez szörnyű.., amikor valaki idegen nyelven a gesztikulációjából kivehetően beszól neked azt is magadra veszed? Nem érdemes.., hidd el nekem! :N

:R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#407) westlake válasza Habugi (#406) üzenetére


westlake
félisten

Mekkora szöveg! Itteni 12 éves pályafutásom alatt ritkán olvasok ehhez hasonó értelmes, összeszedett hozzászólsát. Respect!

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#408) Montesantos válasza Habugi (#406) üzenetére


Montesantos
senior tag

Szép írás maximálisan igazad van :R

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#409) akoska07 válasza Habugi (#406) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én nem feltétlenül tartozom ebbe a rétegbe,
de köszönöm azoknak a nevében akikhez szólt a hsz. ;)

Más:
A 970 pedig egy highend vga,jelenleg. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#410) Lapajbacsi válasza Habugi (#406) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Óh megtisztelsz kedves bölcs szavaiddal. Azonban kételyeim meghagytad.

Először is engem speciel ezek a bizonyos itteni szuperfiúk inkább összezavarnak és elbizonytalanítanak, mintsem megspórolnának bármit is nekem. Sőt inkább még több időm megy el hogy még másik tucat tesztet más forrásokból olvasgassak, hogy a katyvasz, amit a szerény képességű troll-fejemben előidéznek, kicsit tisztuljon...
Persze nem tudom, ebben a bizonyos kis magyar valóságban, ha már így megemlítetted, honnan pattannak elő milliomos fiúk akik mellesleg csúcs hardvermérnök szinten vágják a témát..? Marsról érkeztek netán?
De eddigi élettapasztalatom során úgy tűnt nekem hogy a két típus szinte oppozitív, azaz a milliomos aranyifjak akik akár heti kétszer kétszázezrekért, apu pénzéből hardverre szórják szét a pénzt, halovány fingjuk nincs a témáról (legfeljebb nagyon próbálnak úgy tenni, mintha igen...); aki viszont vérprofi szaki, az nem csak azért nem pazarol, mert nem milliomos, hanem (de még ha netán kivételesen történetesen az is) azért mert ésszerűen és optimalizáltan költ, hiszen pont ezért végzett el mondjuk egy Kandót, mert van esze... tud ésszerűen és optimalizáltan gondolkodni és költeni...

Hogy magamra vettem-e valamit? Amikor valakit konkrétan, egyértelműen le-trolloznak, azt még hogy lehet venni? Mondjuk a szomszédnénire kellett volna vegyem?

Tehát tartok tőle, kissé túl kultiválod eme, biztos nagyon ügyes-okos-gazdag (az valós pozitívum vajon?) és lelkes kőkemény magot.. Ha más nem, legalábbis, pontosan a trollozás utal arra, hogy nagyobb a füst mint a láng. Mert amikor az arc nagy, és egyesek trollozgatnak, az általában valamit takar, valami hiányt fed el, tartok tőle.
Ahol meg nincsen ilyen hiányosság, ott nem is sértegetik a másikat, hanem az ilyen bősz nárcisztikus érzelmi kirohanások helyett, tiszta szakmai villanás és érvelés, higgadt, józan, mitöbb kimondottan jókedélyű és szórakoztató objektív meggyőzés van... és engedtessék meg de én szerény munkásparaszti élettapasztalatom során azt tapasztaltam, hogy ahol igazán profi, igazán bölcs szakemberek leledzenek, ott szerénység is van és alázat, és nem igazán divat mások minősítgetése, alázása, pláne le-trollozgatása, hanem kedves türelmes, bölcs, empatikus-toleráns, ember-tisztelő magyarázást szoktam tapasztalni leginkább ilyen körökben... mely körök bizony sajnos nekem nagyon úgy tűnik, nem ezek a körök... ;)

Egy szó mint száz, az alap probléma maradt: továbbra sem tudom, hogy a 970-es most akkor high-end vga vagy felső-közép vga... vagy mi a jó bánat..? ;)

Mindez amúgy azért merült fel, mert a gtx780 OC-met gondoltam hogy lecserélném egy 980-asra, de mivel az ugyebár alig látszik jobbnak a 780TI-nél és a ref 780TI pedig alig produkál valamivel többet mint az én szerény kis nem is tudom milyen, talán középkategóriás - és akkor remélem az ominózus PH-s szuperfiúk sem gondolnak talán túl nagyképűnek - gtx780 OC-m, így hát, ahogy a TI-re sem láttam sok értelmét lecserélni, így a 980-ra sem látom jobban; hanem esetleg akkor ezek szerint, ki kellene várjam, hogy kiadjon az Nvidia végre egy igazi high end kártyát..? Amire már tényleg érdemes egy 780-ast lecserélni, mert valóban jelentősen gyorsabb és jobb lesz... (kérdés hogy lesz-e rá pénzem akkor majd)

[ Szerkesztve ]

(#411) akoska07 válasza Lapajbacsi (#410) üzenetére


akoska07
nagyúr

Először is engem speciel ezek a bizonyos itteni szuperfiúk inkább összezavarnak és elbizonytalanítanak, mintsem megspórolnának bármit is nekem. Sőt inkább még több időm megy el hogy még másik tucat tesztet más forrásokból olvasgassak, hogy a katyvasz, amit a szerény képességű troll-fejemben előidéznek, kicsit tisztuljon...

Vmi itt nálad elmegy elsiklik.
Ez a fórum főleg a "kemény mag" helyesen "osztja az észt".
Van megszerzett tudás az adott témákban.
Nem igazán szoktak a levegőbe beszélni.
Én inkább adok az itteni fórumban megszerzett tapasztalatokra,legyen szó bármely tag megosztott információiról. Ezek a valós személyes felhasználói tapasztalatok.
Ez a hiteles.
Nem a tesztelők tesztjei,akik innen-onnan kapnak támogatást. (persze támpontkét kezelhetők)
Azzal sincs semmi baj,az üzlet mindenkinek vmilyen formában.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#412) helkis válasza Lapajbacsi (#410) üzenetére


helkis
addikt

egyetértek..

alapjaiban azt kell tudnod, hogy hogyan gyártják a gpu-kat, procikat..
röviden: mindig csúcsdarabokat gyártanak, és ha nem sikerül akkor kicsit megvágva/tiltva pár áramkört, lefelé skálázzák őket (pl pentium/celeron)
vga-nál általában több kategória születik.. illetve van phase1 és phase2-es gpu..

van az a helyzet a piacon mint most is, amikor az új gyártmány már a piacon van, a régi pedig nem futott még ki, itt a high-end mint teljesítményjelző szerepel és van sok közös metszéspontja a két halmaznak, tehát ma egy 780-780ti-970-980 is mind high-end kártya, teljesítményük alapján. De!

ha a felépítésüket nézzük, akkor a korábbi sorozat csúcskártyái a 780ti-k "voltak". oda csak a kihozatalból a legjobb chipek kerültek, mert ezek érték el a kívánt paramétereket. ezzel szemben a mostani új kártyák, hiába gyorsabbak, mint a korábbi csúcskártyák, igazából csak középkategória jegyeit mutatják magukon, azt hogy milyen az igazi csúcs maxwell még senki nem tudja, ill. valszeg új névvel is fog jönni, így mindenki csak találgat. de a relatív teljesítménye kb úgy fog aránylani a 980-hez mint anno a 680-hoz a 780ti anno
(többször el lett mondva: az 580at (gf110) is elkalapálta a "buta" 680 (gk104), de az igai csúcs a 780ti (gk110) volt. sőt az átnevezés után a 680-770ként folytatta az útját.. sokan még váltottak is rá.. :F)
de nem ez a lényeg..

hanem hogy teljesítményben high-end kártya a 970-980 páros, mert jelenleg nincs nagyobb high end tudású 1gpu-s kártya.. de amint kijönnek azok a chipek, (valszeg a gyártás még nem 100%-os) akkor ezek a kártyák visszakerülnek a helyükre, a felső közép kategóriába..

ez az egész dolog csal a profitmaximalizálás miatt van (nem győzöm leírni) azért van szinte ugyanaz a chip 2-3gen-ben is benne, hogy ne kelljen nagyon fejleszteni, mégis újként el lehessen adni.. hiába szűkül a vga piac, szvsz a profitjuk nem csökken, sőt..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#413) h1mpi válasza helkis (#412) üzenetére


h1mpi
nagyúr

+1 egyetértek

Lapajbácsi: és még annyi, hogy itt nem nagyon van apuci pénzéből vga-t vásárló tag max. majd a fiam lesz az...

Szerintem a 970 nem high end vga, hanem egy erős közepes most. Az erős a 980, a high end a Titan-Z.

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#414) Erdei88 válasza Lapajbacsi (#410) üzenetére


Erdei88
veterán

Szerintem egyre kevesebben vannak, akik nem saját fizetésből vesznek hardvereket.

780 - 980-hez. Teljesítményüket láttad, lényegében %-ra pontosan tudod a különbséget a két kártya között. A kérdés, megér-e Neked újabb 80-100k pluszt az a pár %

(#415) kovsol válasza Lapajbacsi (#404) üzenetére


kovsol
titán

Quadro kártyákat ne keverd ide, mert azok munkára szánt kártyák. Spéci driver és a support miatt is van a jelentős felár.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#416) jani04


jani04
aktív tag

Én a 970 ára miatt nem aggódóm.Jó szokás szerint visszatartják a meglévő raktárkészletet a magyar kereskedők.Én kivárok decemberig.Ha addig nem normalizálódik az ára még az a szentségtörés is megtörténhet,hogy amd kártya megy a gépembe. :)

(#417) anytime válasza BomiBoogie (#403) üzenetére


anytime
őstag

Ez azert egy szubjektiv dolog, kinek, mi es mennyit er :)

KAMELOT (#405)
Szerintem nevetned kellett volna rajta (hozzateszem, nem rajtuk) ne vedd a szivedre, nem eri meg.
Vazze, dupla, bocsanat Csigu!!!

Már nem dupla. :)

[ Módosította: BomiBoogie ]

(#419) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Beraktam a kis drágát a gépbe :)) ASIQ 71.1% Jól húz a kicsike :P
1316 Mhz-re boostol :Y

Alap:

OC:

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#420) Erdei88 válasza h1mpi (#419) üzenetére


Erdei88
veterán

Kellemes kezdet
Akkor most 1,3V és max órajel ;]

(#421) h1mpi válasza Erdei88 (#420) üzenetére


h1mpi
nagyúr

ja rendelem az LN2-t :DDD

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#422) slick-adam válasza h1mpi (#419) üzenetére


slick-adam
aktív tag

hosszutavon mennyire tehet "jot" a kartyanak, hogy alapjaraton 45-50 fokos a passziv hutes miatt?

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#423) h1mpi válasza slick-adam (#422) üzenetére


h1mpi
nagyúr

semennyire, mert ha belegondolsz 45-50 fok az nem meleg egy olyan eszköznek, ami tartósan is elvisel 80-90 fokot.

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#424) kovsol válasza slick-adam (#422) üzenetére


kovsol
titán

Nekem volt 3870 kártyám ami nem volt passzív, és így is 50fok volt alapon és 90-95 terhelve, mégis több mint 5 évet bírt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#425) BomiBoogie válasza anytime (#417) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Persze, ez igaz, akkor úgy mondom, hogy nekem nem ér annyit, és az áruk is durva.

Még ha mondjuk 100k lenne egy QHD, de sokkal több.

(#426) anytime válasza BomiBoogie (#425) üzenetére


anytime
őstag

Persze igaz, akarom mondani igy igaz.

Nekem se, mint tudod, unitig eleg az FHD, raadasul amire nekem kell, oda nem kell a csucs-csucs high end, vagy a fene tudja, hogy is fogalmazzak :), bar igaz, a 3 monitor feladja a lecket a 670-nek. Huzni meg nem akarom, mert nem ertek hozza es nem akarom tonkretenni.

Egy 970-re vagyom, kerdes, ha ujra lesz, az ara hogyan alakul, ahogy azt a Sracok mar fentebb targyaltak.
Mikozben pedig igy esik a 780 azert elgondolkodtat ...., de afene egye meg, egy uj gen. jobban tartja az arat majd az apron is, meg az osszes tobbi elony ugye.

Azt hiszem ulok a seggemen es varom a 970-et es kozben megy az aprora a 670.

Ja, a mod-ot koszonom! :R

[ Szerkesztve ]

(#427) #35434496 válasza h1mpi (#419) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nagyon jó vga! Grat hozzá h1mpi! :C Ha van egy kis időd megnéznéd így alapon mennyire melegszik maximum pl: Firestrike és játékok alatt. :R

(#428) kornel76 válasza akoska07 (#381) üzenetére


kornel76
aktív tag

Evga Official resposnse a cikkre itt. A lényege , az h így lett tervezve nincs ok a parára.

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#429) westlake válasza h1mpi (#419) üzenetére


westlake
félisten

Azt nem néztem, hogy ASUS kártyákról van-e szó, de talán a 900-as szériánál méginkább semmitmondó az ASICq érték. Ez persze nem biztos információ. A jelenleg rendelkezésre álló adatokból következtettem erre.

Más:
Azon gondolkoztam, hogy ha a 900-as szériának ennyire A++ -os a fogyasztása, akkor a jelenlegi elképesztő tuningpotenciál mellett még milyen lehetőségek lehetnek bennűk feszültségemelés mellett. Elkezdek voltmodra vadászni. Gondolom szoftveres emelésre megint csak a top modellek képesek.

Play nice!

(#430) Alice90 válasza h1mpi (#421) üzenetére


Alice90
aktív tag

én a 4k-s 1080p monitoron kiváncsi lennék ,hogy lehet-e látni változást.

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#431) #35434496 válasza h1mpi (#419) üzenetére


#35434496
törölt tag

Mikor veszed meg a 980-as változatot?

(#432) Alice90 válasza #35434496 (#431) üzenetére


Alice90
aktív tag

amikor gondolom lehet kapni

mivel a ref-es gtx 980-as is elfogyott az iponba úgytünik

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#433) ViiiiktorOC válasza h1mpi (#419) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Ez igen, gratulálok! :)
1463-om megy?
Oc 51 fokos alapon? Azért egy 400-at pöröghetne, hogy valami légmozgás legyen bent.
Ez a Strix különlegessége, hogy alapon 0 zaj.

Várjuk a teszteket! :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#434) h1mpi válasza #35434496 (#427) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Na vannak eredmények. Játékok alatt 70 fokos automata venti vezérléssel.

FS alatt viszont szinte ugyanaz, mint a 780 Strix volt maxra megtuningolva. Az alap Ti szintet veri OC-val, de egy lightos Ti tuning meg már ezt veri simán. Véleményem szerint, aki árában le tudja cserélni a 780-at annak megéri váltani, aki ráfizetne sokat annak nem. Persze ki tudja ennek hol a vége, mert az összes csúszka a maxon van a GPU Tweakerben és még menne... ;]

Az összpontszám nem mérvadó csak 4.6-on megy a CPU és a ramok is alapon.

Példaképp a 780 STRIX FS score:

És régebbről egy FGainward 780 Phantom "GLH":

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#435) #35434496 válasza h1mpi (#434) üzenetére


#35434496
törölt tag

Szerintem még sokat fog gyorsulni a Maxwell az új driverektől.

(#436) h1mpi válasza #35434496 (#435) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szerintem is még nem használja ki a FS se a vga-ban rejlő lehetőségeket.

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#437) Alice90 válasza h1mpi (#434) üzenetére


Alice90
aktív tag

super dynamic resolutionról mi a véleményed?

elvileg a gtx 900-es szériák tudják ezt ,hogy 1080p monitoron 4k képet.

pl a csgo támogatja a 4k-t.

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#438) westlake válasza #35434496 (#435) üzenetére


westlake
félisten

Optimalizálni még tudják a populárisabb játékokhoz, de nem 2005-öt írunk, hogy félkész driver-ekkel jöjjenek ki a gyártók minden második kártyához. A 900-as széria így is elképesztő nem kell ennél jóval többet várni.

Play nice!

(#439) h1mpi válasza Alice90 (#437) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem tudom beállítani, mert nem ad képet 4K felbontáson.

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#440) #35434496 válasza westlake (#438) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ezt én is így gondolom. De ettől függetlenül szerintem még sokat fog gyorsulni a Maxwell. (Az utolsó driver beta! :D ) GEFORCE 344.16 DRIVER (BETA)

(#441) h1mpi válasza #35434496 (#440) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Megnézem ezt a beta drivert is ;)

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#442) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Ez mitől lehet se a beta se a whql driverrel nem akarja az igazságot?

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#443) westlake válasza h1mpi (#442) üzenetére


westlake
félisten

Gondolom a jelenlegi programban nincsenek (még) 900-as profilok.

#444: Miért ne csinálná? Nagyon sok ember használ még Windows 7-et. Semmi baj nincs vele. Most mondjam például azt, hogy az NVIDIA a driver-eket XP alatt teszteli? :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#444) daveoff válasza h1mpi (#442) üzenetére


daveoff
veterán

Win7? Ne csináld már!

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#445) h1mpi válasza daveoff (#444) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Miért nekem megfelel, minek vegyek 8-at? :) Majd a 9-es jönni fog.

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#446) #35434496 válasza h1mpi (#445) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ezzel én is így vagyok. Jelenleg win7 van majd váltok 9-re. :K

(#447) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Mit gondoltok. Az új GTX 970-esk közül egy EVGA-t, vagy Giga-át vegyek?

Köszi!

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#448) h1mpi válasza Forestgreen (#447) üzenetére


h1mpi
nagyúr

EVGA-ra szavazok. A Giga az előző szériában gyengusz volt...

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#449) #35434496 válasza Forestgreen (#447) üzenetére


#35434496
törölt tag

EVGA

(#450) Forestgreen válasza #35434496 (#449) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

És abból melyik modellt?

[link]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.