Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) JoolsNOS válasza akoska07 (#887) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ez de király. Utálom, hogy a 680 30%nál nem megy lejjebb idle. Ezzel tényleg síri csend lesz.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#902) Motion_Blur válasza JoolsNOS (#901) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Királyul befűti a házat :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#903) warcat válasza JoolsNOS (#901) üzenetére


warcat
veterán

Ez az egy baj van vele,hogy csak lesz...ha majd hoznak készletet.

Azért vannak nagyon elborult emberek - ami vigasztaló, mert 1 hetes X99 rendszeréből dobja a 780-at 980ért (ASUS X99 Rampage V Extreme stb)
De ami árulkodó: 1000Wattos táp ;]
Ezek után már nem érzem magam olyan pazarlónak,hogy 670SLI-ről akarok váltani.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#904) havenger válasza KAMELOT (#896) üzenetére


havenger
tag

Nekem is pont most írtak az iPon-tól, hogy már a futárnál van az Asus-om, következő munkanapon megkapom.
(Miért nem csütörtök van ma? :DDD )

(#905) hitman, válasza havenger (#904) üzenetére


hitman,
őstag

Egyetértek, nekem is reggel írtak, de így hétfő vagy kedd lesz belőle. :W :W

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#906) akoska07


akoska07
nagyúr

Én kiharcoltam,hogy holnap kihozzák. :D
Remélem be is tartják.

#901 JoolsNOS : Nekem is tetszik ez az opció.

#902 Motion_Blur : Ez szted befűti a házat ?
19:50-től nézd a hőfokot.

#903 warcat : Vegyek nektek ?
Itt van készleten.(igaz már csak 2 db,tegnap délután amikor én rendeltem még 21db volt,ma délelőtt még 12db volt)
Kiváncsi leszek hogyan fogják beárazni otthon az MSI-t.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#907) warcat válasza akoska07 (#906) üzenetére


warcat
veterán

Jöhet,de csak ha mz/x módszerrel el is juttatod ide :K
Szépen fogy mindenfelé,most mondhatnám,hogy alul van árazva,de inkább a 980 fölé,na.
150k alulról és rendben lenne az is.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#908) akoska07 válasza warcat (#907) üzenetére


akoska07
nagyúr

Holnap pont küldök haza egy nagyobb csomagot,az szerdára ér haza. ;)
Abba bele tudnám rakni amit most vettem,újabb vásárlás után nekem meg csak hétfőn lenne vga-m.Nem mintha nem bírnám ki addig.
Sajna fizikai lehetetlenség addigra beszereznem újabb vga-kat,holnap sajna nincsenek nyitva,de sztem addigra el is fogyna a készlet (4db-ra emelkedett a számuk).Mondjuk ha még ma megvenném,akkor az enyém lenne mind. És hétfőn fel tudnám venni onnan.
OcUK-n is elfogyott már,délelőtt még volt 7db.

980 nem érint meg,970-el tudom hozni azt a szintet sokkal olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#909) westlake válasza akoska07 (#908) üzenetére


westlake
félisten

"980 nem érint meg,970-el tudom hozni azt a szintet sokkal olcsóbban."
Úgy szeretem, amikor valaki ilyen féligazságot ír le. Lehetnél annyira gyakorlatias ember, hogy konkrétan leírsz valamit, és esetlegesen nem vezetsz félre másokat.
A 980 default teljesítményét el lehet érni egy tuningolt 970-nel. Ugye mennyivel másabb a jelentése? :U

Play nice!

(#910) pr05p3c válasza havenger (#904) üzenetére


pr05p3c
tag

Én is abban reménykedtem múlt hétvége óta, hogy legkésőbb szerdáig legyen nekik raktáron, de csak csúszott egy napot a dolog. :U
Mondjuk legalább annak lehet örülni, hogy sikerült lecsapni egy példányra mielőtt az összeset elkapkodták volna... :)

(#911) Alice90


Alice90
aktív tag

1db
aki kapja marja

http://ipon.hu/webshop/product/evga_04g_p4_0972_kr_gtx970_4gb_gddr5_acx_pcie/790748

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#912) ST05 válasza NoLF_ (#899) üzenetére


ST05
őstag

mondjuk mert közvetlen vetélytársa? Mert neked mi jön le abbol ,hogy 2 közel azonos teljesitményü kártya, egyik 2 percig sem kapcsol ventit, másik meg 20mp után felpörög esetleg már 80 körül is jár?

(#913) akoska07 válasza westlake (#909) üzenetére


akoska07
nagyúr

akoska07 magyar hangja westlake :DDD
Kösz,de megy még egyedül is a beszéd.

Sztem mindenki értette,de köszönöm azoknak a nevében akik nem értették volna a mondandóm lényegét.

[link]
[link]
Ezeket is fordítsd le légyszi azoknak akik nem tudnak angolul,illetve nem tudják hogyan használjanak fordítót.
Köszi!

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#914) westlake


westlake
félisten

Gyári BIOS-szal nem lehet a boost miatt hiteles C2C tesztet csinálni. A 980 például beállított 1200MHz-ről néhány perc után átállítja a sebességet 1188MHz-re. Egyáltalán nem indokolt, hogy miért csinálja ezt. Cseppet bosszantó.
Nem hiszem el, hogy minden egyes tesztet úgy kell lefuttatni, hogy közben monitorozni kelljen mindent. Egyébként nem derülnek ki azek a dolgok. Gyakorlatilag emiatt egy fél napi munkám ment kárba.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#915) gainwardgs válasza h1mpi (#898) üzenetére


gainwardgs
addikt

Egy 3dmark 11et kerhetnek 1500mhzen

(#916) akoska07 válasza akoska07 (#913) üzenetére


akoska07
nagyúr

Javítás:
A második link ez lenne:
[link]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#917) h1mpi válasza gainwardgs (#915) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Miért pont 1500 mhz-en?

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#918) #35434496 válasza h1mpi (#917) üzenetére


#35434496
törölt tag

Jól van na lehet 1501MHz is. :DDD

(#919) akoska07


akoska07
nagyúr

Akik jófajta GTX 980-ra várnak.
GALAX GTX 980 HOF Spotted While ASRock’s Nick Shih Achieves 6.6 GHz Core i7-5960X World Record

Megnézném GTX 970 HOF-t is. :))

#920 westlake : Nálad csak evga van ?

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#920) westlake


westlake
félisten

Öt percnyi 3D-s alkalmazás alatt három különböző GPU sebességet állt a 980. Fenomenális. :(

#919: Nope.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#921) akoska07 válasza westlake (#920) üzenetére


akoska07
nagyúr

És mindkettő ezt csinálja ?

Újra egy kis MSI :))
[link]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#922) westlake válasza akoska07 (#921) üzenetére


westlake
félisten

Nem. A 970 Strix fixen annyin megy, amennyit beállítok neki. Kellene egy custom 980-as, és egy referencia 970-es kártya is.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#923) westlake


westlake
félisten

Akkro jöjjön egy újabb érdekesség, ezúttal nem konkrét típust, hanem a GM204-et említve.
OpenCL benchmark futtatása közben a memória sebessége 1500MHz-re ugrik a gyári 1752MHz helyett. A mérés végeztével a sebesség egy pillanatra felugrik a gyári MHz-re, de utána azonnal át is lép 2D (powersave) módba. A 780 Ti (GK110) ilyet nem csinál. Remélem Abu tud valamiféle hivatalos választ kérni az NVIDIA-tól. Rettentő kíváncsi vagyok, hogy ez bug, vagy "feature". Ha feature, akkor meg a magyarázatára.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#924) JoolsNOS válasza Motion_Blur (#902) üzenetére


JoolsNOS
veterán

IDLE nem hiszem, ha meg igen, azt kiviszi a házventi.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#925) ÁdiBá válasza NoLF_ (#899) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Mert abban igaza van hogy meleg a kártya. A Gtx 980 ahhoz képest fagyos.

Ohh te jo ég mertem ajánlani radeon topikba nvidiát. Most kapok a fejemre.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#926) - = Zk = - válasza ÁdiBá (#925) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nvidia topikban vagy, az gondolom leesett :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#927) westlake


westlake
félisten

Hangsúlyozom, hogy nem pontos eredmények, de nagyságrendileg elfogadható. Szerintem a GK110 (780 Ti) a fogyasztást leszámítva hasonló tudású GPU, mint a GM204 (980). Nekem olyan érzésem van, mintha a 980/970 GPU azért bírná az 1500MHz-et, mert arányosan annyival kevesebb shader van bennük, mint a 780 Ti-ben.

3DMark (v.1.3.708) - Fire Strike (v.1.1) @ 1100/1750MHz
GTX 970 - 8857 (Graphics score 10151) - 68C / 38% RPM
GTX 980 - 10285 (Graphics score 12013) - 69C / 39% RPM
GTX 780 Ti - 10315 (Graphics score 11986) - 77C / 100% RPM

A hőmérséklet és a ventilátor fordulatszám a maximális értéket jelenti.

A 970 custom, a 980 és a 780 Ti referencia modell.
A 780 Ti "kihajtásához" kellett a módosított BIOS, mivel a TDP 117.6% volt maximum. A ventilátor fordulatszámot manuálisan kellett 100%-ra állítanom, mert még a gyári BIOS-szal (TDP max. 106%) is 90 fokos volt a kártya. Na ez a különbség a Kepler és a Maxwell között.

[ Módosította: radi8tor ]

Play nice!

(#928) akoska07 válasza westlake (#927) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem tudom mennyire reális ez... nekem kicsit sántítós. :U
Ha igen akkor újabb magyarázat miért nem kell 980.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#929) #35434496 válasza westlake (#927) üzenetére


#35434496
törölt tag

Köszi a tesztet west. Milyen órajelen mentek a kártyák? A 980 ref órajelen ment de a ti-t hozzà kellett igazítani. Milyen órajelen ment a ti?

[ Szerkesztve ]

(#930) westlake válasza akoska07 (#928) üzenetére


westlake
félisten

Kíváncsi vagyok a véleményedre, miért lenne ez sántítós.
Nem tegnap kezdtem hardverekkel, meg méréssel foglalkozni. ;)

#929: Lehet nem voltam egyértelmű. Az egy C2C teszt, tehát minhárom kártya azonos sebességen üzemelt. Pont ez volt a teszt lényege. Mondtam már, hogy klasszikus kártyatesztet nem csinálok, mert tele van vele az internet. Én azzal szeretek foglalkozni, amivel más nem. ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#931) #35434496 válasza westlake (#930) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ok. Más: skyn3t-nek írtàl a biossal kapcsolatban?

(#932) kovsol válasza westlake (#927) üzenetére


kovsol
titán

különböző architektúrák esetén nem sok értelmét látom a shader egységek számának összehasonlításának

May the Force be with you!

(#933) ST05 válasza kovsol (#932) üzenetére


ST05
őstag

+1 ennél már csak a clock to clock összehasonlitási probálkozások a furábbak ... :DDD
probálják, probálják :D de minek....

(#934) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Hát ha ez is kijön idén akkor az amdnek lőttek [link]

(#935) #35434496 válasza gainwardgs (#934) üzenetére


#35434496
törölt tag

Szerintem az adu ász úgy fog jönni mint a 290x re a 780ti. Kiadják a 390x karit ès rá kèt napra jön az új nv. :DDD

(#936) westlake válasza ST05 (#933) üzenetére


westlake
félisten

Nem attól nem lesz értelme a C2C összehasonlításoknak, hogy te nem érted. Egyébként meg ez egy fórum, ahol az (értelmesebb) emberek tapasztalatokat, információt cserélnek.

Igen, írtam. Még nem válaszolt.

#935: Nagyon is jól teszik!

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#937) Crytek válasza gainwardgs (#934) üzenetére


Crytek
veterán

Értelmetlen lenne kiadni.Majd ha veszélyeztet az amd csak akkor.

Next PC Upgrade: 2022

(#938) ST05 válasza westlake (#936) üzenetére


ST05
őstag

Nem attól nem lesz értelme a C2C összehasonlításoknak, hogy te nem érted.
hanem akkor mitől? vagy mi értelme? kaptál X eredményeket C2C, ebböl milyen konzekvenciát vontál le?
Nem trollkodásbol ,de tényleg nem látom értelmét, nekem ugy logikus, hogy azért nem csinált semelyik oldal C2C tesztet, mert nincs értelme? :F

(értelmesebb) emberek tapasztalatokat, információt cserélnek.
mondja ezt az, aki egyenes arányba állítja a shaderek számát az órajellel különböző architekturák esetében? :(

[ Szerkesztve ]

(#939) gainwardgs válasza #35434496 (#935) üzenetére


gainwardgs
addikt

Úgy ám :)

(#940) helkis válasza westlake (#927) üzenetére


helkis
addikt

köszi! úgy látom beigazolódott a meglátásom.. ;)
az hogy mezei vga tesztekben melyik kari van elől csupán mhz kérdése, amivel a 9xx-ek jól el vannak látva, a korábbi 7xx-ek meg kevésbé.. röviden ennyi.. semmi értelme váltani az előző szériáról ezek szerint, elég egy afterburnert felrakni szvsz.. :K

más:
milyen konfig volt alatta?
esetleg egy FSExtreme-et is futtatnál? ott talán jobban kijönnének a különbségek..
ami feltűnt hogy a nem annyira preferált benchmarkokban, ill. amik inkább játékmotorok tudását próbálják meg bemérni, jobban elmaradnak az újdonságok.. ezekre nincs driverpath? a régi exe átnevezős trükköt is be lehetne dobni, hátha van különbség..

(#938) ST05 : mert mondjuk ebből látszik, hogy valójában mennyit fejlesztettek? ha van egy 1000mhz-es procid, ami 1Tflops-ot tud számolni, majd érkezik az "új" ami 1300mhz-es és 1.3Tf-tud, akkor nagyon nagyot fejlesztettek ugye?

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#941) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Evga GTX 970 ACX 1.0 hűtéssel mind széria hiba lenne [link], mert az frankó lesz hogy kifizetek 100k és szart kapok... :(((

[ Szerkesztve ]

(#942) h1mpi


h1mpi
nagyúr

C2C összehasonlítást lehet csinálni, érdekes is, de mivel ez 200 Mhz-et ráver az elődükre, ezért a való életben nincs jelentősége. Szerintem, akkor lehet összehasonlítani, ha mind a két vagy mind a négy vga-nak a végső határait teszteljük. Ott meg gyorsabb a new generation.

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#943) helkis válasza h1mpi (#942) üzenetére


helkis
addikt

miért kell olyat írni, ami nem fedi a valóságot?

a végső határokra ott a hwbot:

980 vs 780ti

ahol a 980 vezet, ott már 5960x-el teszteltek.. akkor hogy is van ez? :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#944) Alice90 válasza Rathrol (#941) üzenetére


Alice90
aktív tag

Hát igen :S ilyen az r9 290-nél is volt azthiszem az asusnál ott nem érint 1 hőcsövet

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#945) h1mpi válasza helkis (#943) üzenetére


h1mpi
nagyúr

léggel nem nitróval gondoltam vagy max vízzel.

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#946) Rathrol válasza Alice90 (#944) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Nem érdekel, 3 év gari van rá, ha csak piszmog vagy akármi viszem ipon és lecseréli!

(#947) h1mpi válasza Rathrol (#946) üzenetére


h1mpi
nagyúr

és 1 hónapig igp-d van. Azért a garis se nagy öröm...

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#948) westlake válasza ST05 (#938) üzenetére


westlake
félisten

Jó-jó, majd felveszem a "ritmust" és néha-néha írok valami semmitmondót egy szakmai fórumba.

#940: i7-4770K (4000Mhz).Futtattam Extreme-et is, csak jött ez az állandó össze-vissza szabályozgatás a 980-nak és egy kicsit elment a kedvem az egésztől.

#942: Természetesen iyen méréseket is szándékomban áll csinálni. Ezek nélkük a C2C adatok valóban keveset mondanak.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#949) akoska07 válasza helkis (#943) üzenetére


akoska07
nagyúr

Az a helyzet,hogy vagyunk itt sokan akiket nem nagyon érdekel a 780Ti.
A 3-way sli 780-t sem cseréltem,mert semmi értelme nem lett volna.

Senki nem mondta,hogy nem jó a 780 vagy a 780Ti.
Mindenki szépen megtartja a kártyáját és örül neki.
Látom arra megy ki a beszélgetés ki miért és hogyan talál önigazolást,hogy ne cserélje a 780Ti kártyáját.
Nem is kell,megy az ugyanúgy.
Magyarázni sem kell mitől jó a 780Ti és mitől jó a 970 980.

Aki cserélni akar ugy is meg fogja kérdezni érdemes-e.
És mindig azt a választ fogja akpni,hogy akkor cseréljen ha ki akar mást próbálni,érinti a kisebb fogyasztás... egyébként nem érdemes a 780Ti-ről váltani.

Mi pedig örülünk a 970 980 kártyáinknak.
Új generációt ami erős,megvesszük "olcsón",nem sűrűn fordul elő ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#950) westlake válasza akoska07 (#949) üzenetére


westlake
félisten

Nem hiszem, hogy bárki is önigazolást keres jelenleg. Legalábbis én biztos nem. Nem lehet, hogy az emberek szimplán csak kíváncsiak?

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.