Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) h1mpi válasza KAMELOT (#350) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Csak Neked :DDD

[link]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#352) batt


batt
aktív tag

de bosszantó,hogy készlet hiány van! KELL egy msi 970 gaming! De csak merlinbe van! mi van az MSI vel,ennyire nem készültek fel! :( :( :( :( :( :(

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#353) h1mpi válasza batt (#352) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Csak Asus volt még más nem. Gondolom 1 hét és lesz mindenhol

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#354) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

Hol lehet részletre venni vgat? :D lehetőleg ahol nem kell sokat vissza fizetni?

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#355) KAMELOT válasza h1mpi (#351) üzenetére


KAMELOT
titán

Tudod mit! Elmész te a fenébe! :DDD

(#354) kisbancsa: Itt nálunk az üzletben! itsk.sk 10x 10% hitel!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#356) Glaz-dozfhut válasza batt (#352) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ez a bolt szállít magyarhonba cirka 3600 Ft-ért +600 tranzakciós díj, de az ára normál. Rendeltünk többször, kb egy -másfél hét mire ideér. Bár nem 'tom melyik futárszolgálattal, mert nekem csak jött, nem én intéztem.

- Glaz-doz-fhut -

(#357) KAMELOT válasza Glaz-dozfhut (#356) üzenetére


KAMELOT
titán

Hova siet mindenki? 1-2 héten belül lesz mindegyik gyártótól elég a boltokban. Lehet vásárolni.
Ez a kártya kezd olyan lenni mint annó a 6950. Azt vették rengetegen! :) Nem is csoda. Ár / teljesítmény verhetetlen!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#358) Glaz-dozfhut válasza KAMELOT (#357) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Én annyira azért nem. Csak mint opció, ha annyira kell.

- Glaz-doz-fhut -

(#359) batt válasza Glaz-dozfhut (#356) üzenetére


batt
aktív tag

Köszönöm,de annyira nem sos! meg mire ideérne lehet már nálunk is leszí4

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#360) slick-adam válasza batt (#352) üzenetére


slick-adam
aktív tag

en nemetorszagban elek, de sehol sincsenek GTX 970-esek. szombaton megrendeltem egyik nagyobb online üzletnel egy EVGA-t, akkor azt irtak, hogy 3-10 napon belül lesz. ma delelött atirtak "oktober 10-töl"-re, majd "meg nem elerhetö" lett belöle. rakerdeztem ---> nem tudjak mikor lesz. ennyit erröl. sztem nektek hamarabb lesz otthon.:D

szerk.: ja es az arat közben felvittek kb. 20-30 euroval. erzik, hogy sikeres lesz. kis huncutok.:)

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#361) KAMELOT válasza Glaz-dozfhut (#358) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha van 1440p monitord megértem a váltást. 1080p-re akámilyen high end jó!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#362) Glaz-dozfhut válasza KAMELOT (#361) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nem, nem is pályázok ilyenre, csak követem az eseményeket. Egy akármilyennel be is érném; nem nagyok az igényeim.

- Glaz-doz-fhut -

(#363) Bjørgersson válasza #35434496 (#347) üzenetére


Bjørgersson
félisten

[link]

;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#364) h1mpi válasza Bjørgersson (#363) üzenetére


h1mpi
nagyúr

lol :))

Az összefoglalót úgy csináljátok meg, hogy a vga képnek ne lógjon ki a teteje zárt állapotban, mert olyan gagyin néz ki. ;] :B

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#365) ÁdiBá válasza h1mpi (#346) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Gratulálok nagyon szép darab. Én is pár napon belül jutok hozzá a nagy tesóhoz. GTX 980.
Teszteket várjuk... ;]

Ez referencia amúgy?
Jaaj látom DCU2-es.
Pontosan hogyan is nézki?

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#366) Bjørgersson válasza h1mpi (#364) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Annyira szerintem nem lehet összenyomni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#367) SzlobiG válasza ÁdiBá (#365) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez nen dcu2, strix.

(#368) regener válasza Bjørgersson (#366) üzenetére


regener
veterán

Nemis kell, feléraknak egy Nvidia logót vagy pedig pár üres sort :D

[ Szerkesztve ]

(#369) h1mpi válasza regener (#368) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Pontosan :))

ÁdiBá: Így néz ki: (ez 970-es, tehát gyengébb, mint a 980-as)

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#370) ÁdiBá válasza SzlobiG (#367) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ez teljesít úgy mint egy GTX 980? Milyen áron lehet beszerezni?

ÁdiBá

(#371) Bjørgersson válasza regener (#368) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Vagy téged. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#372) Sonja válasza SzlobiG (#367) üzenetére


Sonja
veterán

Végülis de, DCU2. A hűtés neve DirectCU II, ami a hátlapon rajta is van. :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#373) h1mpi válasza Sonja (#372) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen a Strix a félpasszív hűtésre utal.

(#374) ÁdiBá: erőben nem kell szerintem, de lehet, hogy lesz 980-an majd, ha kijön valami brutál változat :))
Mondjuk egy Lightning vagy Mátrix :K

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#374) ÁdiBá válasza h1mpi (#369) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nagyon jól nézz ki.
Elég lesz? Nem lesz MÁTRIX PLATINUM GTX 980 ? ;]

ÁdiBá

(#375) akoska07


akoska07
nagyúr

Srácok....

970 kártyáknál sztem áremelkedés lesz,ezért nem lehet kapni,még ott sem ahol elvileg van raktáron.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#376) batt válasza akoska07 (#375) üzenetére


batt
aktív tag

Én is ettől tartok!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#377) h1mpi


h1mpi
nagyúr

szépet estek a 780 árak :Y 1-2 gyártónál ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#378) daveoff válasza akoska07 (#375) üzenetére


daveoff
veterán

Valószínűleg igazad lesz.....aki most behúzta 110k-ért a Strix-et, az nagyon jól járt! :K

Elvileg haver is ma vette át iponnál, csakúgy mint h1mpi.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#379) Erdei88 válasza h1mpi (#377) üzenetére


Erdei88
veterán

Remélem a 970-hez adnak majd Borderlands: The Pre-Sequel-t

(#380) tailor74 válasza akoska07 (#375) üzenetére


tailor74
őstag

Szerintem október lesz a vészesebb, aztán vissza állnak majd a mostani kezdő árra....
Nagyon jó a 970 fogadtatása, gyorsan meglovagolják az első két hónapot... :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#381) akoska07


akoska07
nagyúr

Még valami...

Nem árt megnézni mit veszünk....
EVGA !!!
Aki nincs teljesen tisztában az angol szöveggel illetve nem tudja hogyan fordítsa le az oldalt...
A hűtőn nem minden hőcső érintkezik,vagy csak részlegesen a GPU-val.
A kérdés,vissza kell-e hívni a kártyákat...
Ekkora hibát azért nem vártam volna EVGA-tól.

Illetve mire és meddig várunk,javítják-e a hibákat.

Remélem nem igazolódik be amit már fentebb is írtam vkinek a kérdésére.
Sajna emelkedhetnek a 970 árak.
Túl jó a vga az árazásához képest.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#382) Asbee válasza akoska07 (#381) üzenetére


Asbee
veterán

Pont ezt írtam 2 napja. Hogy durva hiba. Ha ezt nem javítják akkor felejtős ez az EVGA hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#383) slick-adam válasza akoska07 (#381) üzenetére


slick-adam
aktív tag

ez az ACX 1.0 vagy 2.0-as? elsö körben 1.0-s modellek kerültek ki. vagy ez egy review peldany?

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#384) Asbee válasza slick-adam (#383) üzenetére


Asbee
veterán

2.0

[ Szerkesztve ]

(#385) SzlobiG válasza akoska07 (#381) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csúnya baki a 3. Cső kb disznek van ott.

(#386) Montesantos válasza akoska07 (#375) üzenetére


Montesantos
senior tag

Nem voltam elég gyors :) mire rákattintottam nem volt raktáron az iponba..... azt hiszem marad 290x (visszavettem az eladást is) ha igazad lesz és felmegy az ára akkor már nem éri meg cserélni......

Gabi

(#387) westlake válasza akoska07 (#381) üzenetére


westlake
félisten

A hűtős dolog nem kicsit túl van "pörögve". Tudatosult bennetek, hogy valójában mennyi hőt tud termelni egy GTX 970? Szerintem nem. Most nem egy R9 290X-ről beszélünk, ami képes felfűteni háromtagú család esti fürdővizét. Valóban "viccesen" hat a dolog, hogy a GPU nem érintkezik mind a három (vagy akármennyi) hőcsővel, de ki mondta, hogy eleve úgy tervezték? Az összes rézcsövet alumínium veszi körbe, eleve az alumínium adja le a hőt. Az én meglátásom szerint ezt a minimális hőt a hőcsövek nagyrésze (és a köztes alumínium) amúgy is átadja a szabadon lévő höcsöveknek. Túldramatizált téma. Kitalált megint valaki valami furcsát és kelti a hangulatot. Inkább mindenki örüljön annak, hogy kaptunk két ilyen kápázatos kártyát.

Semmi nem indokolja, hogy emelkedjen a GTX 970-ek ára. Ha még a nehezebben kihozható 2048 shader-es GTX 980-ról lenne szó, akkor még meg is érteném. Azért nincs jelenleg Magyarországon egyik kártya sem, mert keveset kaptunk. Nem azért meg szétkakodják őket. Ha így lenne, már tele lenne vele az internet. Jelenleg csak ez a fórum van tele. ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#388) helkis válasza SzlobiG (#385) üzenetére


helkis
addikt

kérdés, hogy tudtak-e erről eleve, de mivel nem nagy a fogyasztás a 970-en, ezért engedték kimenni a piacra, eszerint elég a 2pipe is, de pl. plusz költség lett volna, ha át kell tervezni csak 2pipe-osra a coolert (vagy kevés volt az idő rá), így meg mehet 980 alá is mondjuk, ergo csak egy desing van mindkét karira (esetleg maradt polcon a korábbi bordákból, csak a műanyag lett cserélve..)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#389) akoska07 válasza SzlobiG (#385) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ekkora hibát hogy lehet elkövetni ?!
Ki volt az aki megnézte mi hová kerül a kész terméken,Sztrogoff Mihály ? :DDD
Aki nem tudná,őt megvakították.

#386 Montesantos : Ha egy árban lesz majd a 290X-el még akkor is érdemes lesz rá váltani.

#387 westlake :
Most nem egy R9 290X-ről beszélünk, ami képes felfűteni háromtagú család esti fürdővizét.
1. Ne hasonlítsd össze a 290X-el.
2. Ne hasonlítsd össze a 290X-el.

Túldramatizált téma. Kitalált megint valaki valami furcsát és kelti a hangulatot.
Én nem vennék meg ilyen sz@rul rárakott hűtést,pláne nem EVGA árazással !
Ez nem túl lihegett dolog,ezek tények. El b@szták !

Semmi nem indokolja, hogy emelkedjen a GTX 970-ek ára.
Abszolút indokolt,én tuti nem adnám el annyiért,ha tudnám látnám mire képes a kártya a versenytársakkal szemben,még saját házon belül is.
Nem azt mondom,hogy emeljék meg,mert jobb olcsón megvenni.
Viszont aki tudja sztem vegye meg most,mert nem tudni hogyan alakul az ára.
Lehet kivárni,de nem biztos,hogy jobban jár.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#390) slick-adam válasza westlake (#387) üzenetére


slick-adam
aktív tag

mondjuk az teny, hogy a Techpowerup tesztjeben az EVGA csak 2 fokkal volt melegebb terheles alatt, mint mondjuk az ASUS (71 vs 73 fok)

es az ö fotojuk is ugyanolyan az EVGA-rol...

szerk.: ja hogy az egyik kep pont onnan van kiemelve... :D mindegy, ott vannak a szamok.

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#391) SzlobiG válasza helkis (#388) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valszeg ment rá a 980 után 1 az 1be. De mivel tényleg nincs nagy hő termelés így nagy problémát nem okozhat a dolog.

Mindenestre kíváncsi leszek az evga kozlemenyere. Kétlem, hogy ezért vissza hívják őket.

(#392) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Még jó, hogy a mostani Strix jól van megtervezve :P

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#393) westlake válasza akoska07 (#389) üzenetére


westlake
félisten

Jól van, igazad van. Szakmailag kikezdhetetlenül levezetted, miért is van igazad. Mert "El b@szták".
Azt hittem, hogy én vagyok az, aki mindenbe beleköt.
Ezúton szeretnék elnézést kérni.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#394) Asbee válasza westlake (#387) üzenetére


Asbee
veterán

Szerintem akkor is tervezési hiba ez és nem jó az álláspontod. Ilyen alapon akkor tegyenek rá még szarabb hűtést ami pont határon tartja. Lehet ezt úgy is nézni hogy az a +1 hőcső, kevesebb hangot jelent. Teszt alapján nem is olyan hú de halk ez az evga. Lehet hogy a fogyasztás alacsony, de annyira azért nem extrém hűvösek ezek a 970-ek. Úgy is nézhetjük miért vegye ezt az ember amikor ott a jól megcsinált Asus vagy más? Nem azt mondom, hogy használhatatlan, de azért ilyenekre illene figyelni.

(#395) akoska07 válasza westlake (#393) üzenetére


akoska07
nagyúr

Bármilyen iróniát raksz a hsz-be a tényen nem változtat a dolog.

#394 Asbee :
Nem azt mondom, hogy használhatatlan, de azért ilyenekre illene figyelni.
Elég óvatosan fogalmaztál. :)
A mai piacon ilyen gyártó névvel és ekkora szakmai háttérrel ami az EVGA-nál jelen van,nem engedhet meg magának ekkora hibát.

Én CNC esztergályos is vagyok,pár század pluszért is képesek lennének levenni a fejünket,ha sz@r munkát adunk ki a kezünkből. Én azért kérdeztem,ezt ki ellenőrizte le.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#396) akoska07 válasza SzlobiG (#391) üzenetére


akoska07
nagyúr

Mindenestre kíváncsi leszek az evga kozlemenyere. Kétlem, hogy ezért vissza hívják őket.

Pedig az lenne a legjobb legkorrektebb lépés a vásárlók illetve a leendő vásárlók felé.

Rengetegen beszélnek a marketingről.
Hát ez szép kis negatív marketing saját maguk részéről,amivel az összes konkurens gyártó azonnal élni fog. Én ezt tenném Asus MSI és Gigabyte oldalról. Kis támogatás vagy kis árengedmény a disztributoroknak illetve a viszont eladóknak,és már nem is a jó minőségről ismert EVGA-t ajánlják,hanem a többi gyártót,mert az EVGA-ra,nem jól rakták rá a hűtést. Illetve boltosként nem is rendelnék belőle "annyit".
Lehet ezt még fokozni tovább is,de nem az én dolgom.
Én csak hangot szerettem volna adni nem tetszésemnek illetve annak,mekkora gyártói hibát követtek el EVGA-nál.
És ez tény.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#397) - = Zk = - válasza h1mpi (#392) üzenetére


- = Zk = -
félisten

levetted?! :Y ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#398) akoska07 válasza - = Zk = - (#397) üzenetére


akoska07
nagyúr

Dehogy vette.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#399) Erdei88 válasza - = Zk = - (#397) üzenetére


Erdei88
veterán

techpowerup-os kép

(#400) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

sarcasm :U
ott volt a smile ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.