Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#410) Lapajbacsi válasza Habugi (#406) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Óh megtisztelsz kedves bölcs szavaiddal. Azonban kételyeim meghagytad.

Először is engem speciel ezek a bizonyos itteni szuperfiúk inkább összezavarnak és elbizonytalanítanak, mintsem megspórolnának bármit is nekem. Sőt inkább még több időm megy el hogy még másik tucat tesztet más forrásokból olvasgassak, hogy a katyvasz, amit a szerény képességű troll-fejemben előidéznek, kicsit tisztuljon...
Persze nem tudom, ebben a bizonyos kis magyar valóságban, ha már így megemlítetted, honnan pattannak elő milliomos fiúk akik mellesleg csúcs hardvermérnök szinten vágják a témát..? Marsról érkeztek netán?
De eddigi élettapasztalatom során úgy tűnt nekem hogy a két típus szinte oppozitív, azaz a milliomos aranyifjak akik akár heti kétszer kétszázezrekért, apu pénzéből hardverre szórják szét a pénzt, halovány fingjuk nincs a témáról (legfeljebb nagyon próbálnak úgy tenni, mintha igen...); aki viszont vérprofi szaki, az nem csak azért nem pazarol, mert nem milliomos, hanem (de még ha netán kivételesen történetesen az is) azért mert ésszerűen és optimalizáltan költ, hiszen pont ezért végzett el mondjuk egy Kandót, mert van esze... tud ésszerűen és optimalizáltan gondolkodni és költeni...

Hogy magamra vettem-e valamit? Amikor valakit konkrétan, egyértelműen le-trolloznak, azt még hogy lehet venni? Mondjuk a szomszédnénire kellett volna vegyem?

Tehát tartok tőle, kissé túl kultiválod eme, biztos nagyon ügyes-okos-gazdag (az valós pozitívum vajon?) és lelkes kőkemény magot.. Ha más nem, legalábbis, pontosan a trollozás utal arra, hogy nagyobb a füst mint a láng. Mert amikor az arc nagy, és egyesek trollozgatnak, az általában valamit takar, valami hiányt fed el, tartok tőle.
Ahol meg nincsen ilyen hiányosság, ott nem is sértegetik a másikat, hanem az ilyen bősz nárcisztikus érzelmi kirohanások helyett, tiszta szakmai villanás és érvelés, higgadt, józan, mitöbb kimondottan jókedélyű és szórakoztató objektív meggyőzés van... és engedtessék meg de én szerény munkásparaszti élettapasztalatom során azt tapasztaltam, hogy ahol igazán profi, igazán bölcs szakemberek leledzenek, ott szerénység is van és alázat, és nem igazán divat mások minősítgetése, alázása, pláne le-trollozgatása, hanem kedves türelmes, bölcs, empatikus-toleráns, ember-tisztelő magyarázást szoktam tapasztalni leginkább ilyen körökben... mely körök bizony sajnos nekem nagyon úgy tűnik, nem ezek a körök... ;)

Egy szó mint száz, az alap probléma maradt: továbbra sem tudom, hogy a 970-es most akkor high-end vga vagy felső-közép vga... vagy mi a jó bánat..? ;)

Mindez amúgy azért merült fel, mert a gtx780 OC-met gondoltam hogy lecserélném egy 980-asra, de mivel az ugyebár alig látszik jobbnak a 780TI-nél és a ref 780TI pedig alig produkál valamivel többet mint az én szerény kis nem is tudom milyen, talán középkategóriás - és akkor remélem az ominózus PH-s szuperfiúk sem gondolnak talán túl nagyképűnek - gtx780 OC-m, így hát, ahogy a TI-re sem láttam sok értelmét lecserélni, így a 980-ra sem látom jobban; hanem esetleg akkor ezek szerint, ki kellene várjam, hogy kiadjon az Nvidia végre egy igazi high end kártyát..? Amire már tényleg érdemes egy 780-ast lecserélni, mert valóban jelentősen gyorsabb és jobb lesz... (kérdés hogy lesz-e rá pénzem akkor majd)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.