Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) Lauda


Lauda
félisten

Nagyon ott van a szeren ez a kartya, nem is gondoltam volna, hogy a gtx970 is ilyen szepen viszi a cuccot. :C Pedig meg sincs huzva, alapon ketyeg, megy minden ahogy kell. :K

Sareth semmi hangja nincs, egyaltalan. :N Cicerges sincs, elobb day light betoltesnel 1800 fps, semmi hang szinten.

glspeter1 Neked maximum mennyire szokott felmelegedni? Amugy tenyleg nagyon jo kis cucc, hangtalan es minosegi az egesz ahogy van. :K

[ Szerkesztve ]

(#22802) Sareth válasza cyberkind (#22800) üzenetére


Sareth
senior tag

Nekem is a sima dobozos van meg, még sem dilemmázok. Privibe írd már meg az érvet a Steam-es mellet, (már ha van van) ne offoljuk itt szét a topikot. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#22803) Sareth válasza Lauda (#22801) üzenetére


Sareth
senior tag

Remek, ez jól hangzik. Hangra milyen? Coil Whine?

(#22804) glspeter1 válasza Lauda (#22801) üzenetére


glspeter1
őstag

Nem véletlenül írtam róla azt a sok pozitívat jó egy hónapja. :K
Igen jól összerakott egy kártya.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#22805) demmer123


demmer123
őstag

Black plate mennyire fontos ?

Evga 970 kártyát akarok venni de gyárilag nincs hozzá black plate láttam lehet külföldi oldalról rendelni hozzá 6ezerért csak a felszerelésnél gondolom a garancia is ugrik a kártyáról.Nektek van rajta?

(#22806) Lauda válasza glspeter1 (#22804) üzenetére


Lauda
félisten

Amugy ennek a nyakja is mas mint a strix, mert annak ilyen:

A black-e pedig hasonlit a 980-ra, szerintem ilyen, mint eze a kartyae, legalabbis amit latni a cooler alatt es a bordakon atnezve:

[link]

(#22807) katt777 válasza #85552128 (#22793) üzenetére


katt777
félisten

Nyilván a (rendkívül optimalizált) Battlefieldek lefedik a teljes játékpalettát. :DDD Azokat a teszteket meg hagyjuk, amelyek direkt kiválogatják a HT-ből hasznot húzó játékokat, a többiről meg mélyen hallgatnak. ;)

qad: És ki mondta, hogy nem osztja el a terhelést? :F

Lauda: Volt alkalmam tesztelni Project Cars-t, hát, 21FPS-re zuhan a Riviérán a sebesség, szóval vissza kell venni a grafikából, nincs mese. No meg eszerint a játék egy optimalizálatlan szar, semmi nem indokolja ezt a lassúságot, főleg, hogy a legmagasabb grafikával sem zabál meg 2500MB-nál több RAM-ot (azaz nincsenek hatalmas felbontású textúrák). Far Cry 4-nél is ez volt amúgy, az nV-s élsimításoktól behalt az egész (de az a VRAM-ot is zabálta legalább), aztán az update-ekkel és a driverekkel megoldódott, lehet, hogy a következő meghajtóval már javítanak rajta.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22808) eventus válasza demmer123 (#22805) üzenetére


eventus
veterán

Dehogy ugrik, azert van hozza mert szabad :) merlinhardver forgalmaz itthon.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22809) #85552128 válasza katt777 (#22807) üzenetére


#85552128
törölt tag

"Azokat a teszteket meg hagyjuk, amelyek direkt kiválogatják a HT-ből hasznot húzó játékokat, a többiről meg mélyen hallgatnak."

Tehát magad is elismered, hogy bőven van olyan játék ami profitál a HT-ből még i7-en is.
Az összes Frostbite játék (BF3,BF4,DA:I, Hardline, PvZ, Battlefront*) ilyen...
A "többi" pedig max hibahatáron belül tér el, jelentősen rosszabbul nem fut egyik sem HT-vel...
Nem kell régi urban legendekre alapozni, igen is van értelme a HT-nek játékokban is (rosszabb nem lesz tőle...), hogy megéri e a +30k-t az más dolog.
Kipróbáltam DA:I-vel sokkal többször droppolt 40 körülire az FPS HT:OFF.

[ Szerkesztve ]

(#22810) TTomax válasza katt777 (#22790) üzenetére


TTomax
nagyúr

Jó leragadtál,ez kb 6 éve volt igaz amikor még az i7 920 volt a forgalomban.Haladni kéne a korral...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#22811) Lauda


Lauda
félisten

Teszt kozben azt irta jobb oldalt, hogy gpu 1655mhz. :DDD

(#22812) katt777 válasza #85552128 (#22809) üzenetére


katt777
félisten

Mi nem volt érthető azon, hogy vannak játékok, amelyek nem szeretik? 1x sem tagadtam, hogy van, amikor jó, de ha van 2 <> játékod, akkor vagy a 2 között restart és biosban HT off, vagy a rosszabb lassabban fut (mint te is írod) v. laggol. Ha nem csak a mondanivalóm feléig jutottál volna megspóroltunk volna pár hsz-t. :B

TTomax: Mutass egy játékot, amely i7/HT támogatással 2x olyan gyorsan fut (de nem fogsz, mert a HT + teljesítménye még az árkülönbséget sem éri el), mint azonos órajelű i5-tel, aztán máris kiderül, megéri-e i7-et venni (amiről a z elején szó volt, hogy majd "kell"), még ha hoz is valamit (amihez meg legalább CPU limit kéne, amit a "tesztekben" mesterségesen állítanak elő, deklaráltan a HT előnyét kimutatandó). ;) Ezért szálltam ki az i7 vonalból. Ha van egy kihajtott VGA-m az az i7-től sem fog gyorsulni, ahogy a 7870XT-m egyetlen FPS-t sem gyorsult, amikor 6800K helyett 4670K-t tettem alá.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22813) #85552128 válasza katt777 (#22812) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nincs olyan játék ami "nem szereti" mert ha nem volt rá optimalizálva nem kell a HT szálakat használnia van elérhető 4 fizikai mag, ez max a HT-s korszak elején volt probléma amikor az OS ütemezője úgy kezelte a HT magokat mintha fizikai magok lennének és azokat osztotta ki a programoknak... De a W8+ már nem ilyen és egyre több motorban/játékban van HT optimalizáció.

Mellesleg te nem ezt írtad hanem tényként állítottad be hogy ha i7-et vesz akkor ki kell kapcsolnia a HT-t, ami hülyeség...
Csőjátékokban lehet, hogy nem fog CPU igényes játékokban viszont igen ha más nem a minimum FPS.
Bár lehet szólnod kéne az intelnek, hogy az utóbbi x-évben mellé lőttek az egész HT vonallal :))

[ Szerkesztve ]

(#22814) Lauda


Lauda
félisten

Asbee erdeklodott delutan a vrm-ek irant.

Futtattam unigine heaven 4-es tesztet.

Alapgazon, ami 1753mhz memoria, 1253 mhz boost gpu orajelet jelent, a vrm-ek minimum 33 fok, maximum 69 fokig melegedtek fel.

Tuningolva kicsit, ami 1853mhz memoria es 1453mhz boost gpu orajelet jelent, a vrm-ek maximum 73 fokig melegedtek. Hwinfoval mertem.

Ugy nez ki, elegge eltalaltak ezt is a kartyan.

[ Szerkesztve ]

(#22815) demmer123 válasza eventus (#22808) üzenetére


demmer123
őstag

És ez mit javít dizájnosabb lesz csak ennyit?

(#22816) Asbee válasza Lauda (#22814) üzenetére


Asbee
veterán

Köszi itt is és mindenki másnak a Black infókat. :R

(#22817) Fisherhun válasza Lauda (#22814) üzenetére


Fisherhun
tag

Hali!
Nvidia karinál te hogy tudod nézni a vrm hőfokot ?
Tudtommal a hwinfo azt nem mutatja csak amd kariknál írja ki.

(#22818) #85552128 válasza Fisherhun (#22817) üzenetére


#85552128
törölt tag

Úgy néz ki csak ASUS kártyákon van olyan szenzor amitől lelehet kérni, legalábbis eddig csak Strix/Blackről jött infó VRM hőmérséklettel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#22819) Asbee válasza Fisherhun (#22817) üzenetére


Asbee
veterán

Asuson olyan fesszabályzó van.

(#22820) TTomax válasza katt777 (#22812) üzenetére


TTomax
nagyúr

Elkezdtem megírni,de ráhagytam.Ezt a kört már lefutottad másokkal is,velem nem fogod.Ez pont ugyanaz a marhaságod,mint amit a 980ról írtál.Az egész onnan indul,hogy neked ezek a dolgaid vannak,aki ennél jobbat vesz (i5+970 ami neked van) az h@lye...az is aki FHD felett játszik,meg az is aki 5960Xet vesz,meg az is aki 980SLI-t... tudjuk... :))

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#22821) Fisherhun válasza Asbee (#22819) üzenetére


Fisherhun
tag

Jahm értem.
Kösz.
Akkor az msi n kár is keresnem :D

(#22822) eventus válasza demmer123 (#22815) üzenetére


eventus
veterán

Merevit, elvileg -3 fok es persze desing. Ilyen erteku kartyaknal alap lenne, sokkal igenyesebb, mint a puszta nyak. Ha mar olyan cupakos az a resze, ami pont lefele van es nem latszik.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22823) Asbee válasza demmer123 (#22805) üzenetére


Asbee
veterán

A posta 13 euró körül van. Gpu részen gap paddel van kontakt. Nekem úgy jött le le átlagos szellőzésű házban ugyanaz vagy ront a hőmérsékleten, jól szellőzőben 1-3 fok mínuszban.

[ Szerkesztve ]

(#22824) Archanon


Archanon
őstag

Itt is megkérdem, hátha találkozott már valaki ilyen problémával. [link]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#22825) MiklosSaS válasza TTomax (#22820) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Akkor en a 290X CF-el mar a zart osztalyra valo vagyok? ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#22826) brumi1024 válasza MiklosSaS (#22825) üzenetére


brumi1024
veterán

Nincs meleged? ;]

(#22827) demmer123 válasza Asbee (#22823) üzenetére


demmer123
őstag

Te tettél rá?

(#22828) stratova


stratova
veterán

Szép darab ez a GTX 970 Black. Annyira fekete, hogy nem látom, felfekszik a borda a VRM-re is?

(#22824) Archanon
If you actually have the equipment to run the game with "Übersampling" fully on (Übersampling=2 in User.ini), then it will decrease it somewhat. Most of us don't have that option though...

The other option that seems to lessen it rather well is setting "AllowSharpen" in "User.ini" to "0". "AllowSharpen" doesn't correspond to a specific setting in the configurator, but it gets enabled/disabled along with AA. However, AA is a separate setting in "User.ini", so disable "AllowSharpen" manually if you still want AA.

[ Szerkesztve ]

(#22829) Asbee válasza demmer123 (#22827) üzenetére


Asbee
veterán

Igen, de 980-ra.

(#22828) stratova: Nem fekszik fel, nem is kell neki. Külön borda van rajta.

(#22830) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Ma váltottam GTX970-re R9 290 után.
Szokásomhoz híven megcsináltam a 10 perces FurMark tesztet.
Sajnos a VRM tényleg melegszik nálam egészen 97°C-ig melegdett, míg a GPU megállt 67°C-on.
Másik érdekesség, hogy a R9 290 127FPS produkált a GTX970 108FPS-vel szemben :O

(#22831) blu79 válasza Poiro7 (#22830) üzenetére


blu79
addikt

Szia, elsősorban Grat. a karihoz , ne aggodj ez erősebb és jobb mint a 290 :K

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#22832) MiklosSaS válasza brumi1024 (#22826) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Meglepo de 2-3 ora crysis es teszt utan 80-81 a felso, 72-73 az also....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#22833) Archanon válasza stratova (#22828) üzenetére


Archanon
őstag

Superuberlegjobbsample off

AllowSharpen=1
AllowSharpen=1

AllowSharpen=0
AllowSharpen=0

Nem észlelek túl sok különbséget, mosottabb lett a kép, a csíkozódás viszont ott van elég erőteljesen.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#22834) maross válasza Archanon (#22833) üzenetére


maross
veterán

Az arcan jelentos a kulonbseg.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#22835) sixpak válasza Poiro7 (#22830) üzenetére


sixpak
nagyúr

Az szép...ezért nem látni sehol vrm hőfokokat.... :D

(#22831) blu79 : gondolom most marhára megnyugodott.... :U

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#22836) stratova válasza Poiro7 (#22830) üzenetére


stratova
veterán

Furmarknak extrém magas az ALU:tex terhelése (hasonlóan egy 3D Mark Texel Fillrate teszthez ami GCN-nek fekszik jobban míg a Pixel Fillrate Maxwellnek). Emiatt nem lehet csak ebből 1:1-ben levetíteni a játék alatti teljesítményt, viszont keményen befűt a kártyáknak.

(#22833) Archanon én ugyan itt a TV előtt ahol kis túlzással meg tudom számolni a pixeleket, látok némi javulást, de textúrák romlása tán zavaróbb, mint amennyivel kisebb az árnyék zajossága. Ennél jobb ötletem nincs.

Asbee :R Köszi, a két kép alapján nem láttam, vagy csak vaksi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#22837) blu79 válasza sixpak (#22835) üzenetére


blu79
addikt

- nekem nincs vrm hőfok mérő, és 2000 ren mennek a memóriák, mennyi lehet a hőfok? kit érdekel .... amíg jól működik senkit, ha nem tettek rá vrm szenzórt, akkor azt jelenti hogy nem kell annyira figyelni.... mert vállaltak rá garit.... mindenki megnyugodhat a 970 egy jól eltalált példány.... nV4ever :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#22838) kpal válasza cyberkind (#22751) üzenetére


kpal
veterán

Grat ,visszatértél mégis :) most már nem lesz konzol ? :)

(#22839) cyberkind válasza kpal (#22838) üzenetére


cyberkind
félisten

Köszi, de de, most is megvan, de meg is marad az exkluzívoknak, arról a részről mesteri portok jönnek, csak a multi címek olyan semmilyenek. :)

Paranormal Cocktivity

(#22840) Lauda válasza Poiro7 (#22830) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Gratulalok a kartyahoz, jol valasztottal! Pontosan melyik tipus? ;) Azert nezd meg jatekokban is, vagy futtass egy unigine benchet es ott nezd meg mennyi. :)

(#22841) ÁdiBá válasza cyberkind (#22839) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Jól döntöttél én nem vásároltam volna GTX960-ast, 970 azért nem picivel jobb.
Idővel megfogja magát hálálni ha nem cserélgeted hetente mint itt páran. ;]

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#22842) cyberkind válasza ÁdiBá (#22841) üzenetére


cyberkind
félisten

Az nagyon gyenge lett volna, sehogy se tudtam magam rávenni, annyira nem illett bele az én középkategóriámba, így jobb lett. :D

Nem akarom ezt cserélni, majd a procit egy jó i5-re, de azt is kifogni...

Paranormal Cocktivity

(#22843) Lauda válasza cyberkind (#22842) üzenetére


Lauda
félisten

Jo az mindegyik, csak meg kell adni neki a megfelelo feszultseget. ;] :P

--------------------------------

(#22828) stratova

Szép darab ez a GTX 970 Black. Annyira fekete, hogy nem látom, felfekszik a borda a VRM-re is?

A vrm-en egy kulon borda van vegig, aminek fesus a teteje es a gpu nagybordan atfujo ventillator tudja huteni azt is. Most nem tudom megigerni, hogy van-e a kepeim kozott olyan, amin latszik.

Itt a kepek kozott van egy, amin latszik a huto:

a nagy bordanak van nekitamasztva az a fekete hosszukas borda, az van a vrm-eken. :K

[ Szerkesztve ]

(#22844) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Tudnátok nekem segíteni abban hogy keresek egy referencia kártyához ASUS GTX980 BIOS-t. Sikeresen megformáztam a gépem úgy hogy most elvesztettem minden adatomat.
Sajnos vele együtt az eredeti BIOS-t is elhagytam. A módolt 1404Mhz használom.
Valaki megtudná velem osztani, hogy biztonság esetére meglegyen?

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#22845) h1mpi válasza MiklosSaS (#22825) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem, mert ahogy olvasom a másik topicban magadtól is rájöttél, hogy Neked az nem való ;] :P

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#22846) katt777 válasza #85552128 (#22813) üzenetére


katt777
félisten

Miért vitatkozol, amikor ellentmondasz saját magadnak? :F "egyre több motorban/játékban van HT optimalizáció", tehát szerinted sincs mindben, régebbiekben meg főleg. Ez a :))
Ráadásul SOHA nem állítottam tényként, hogy ki kell kapcsolnia a HT-t (csak az erre érzékeny alkalmazásoknál). :B

TTomax: Ennyire nem érteni valamit már művészet. :C Félremagyarázni vagy nem mondottakat más billentyűzetébe adni (nem vagy vele egyedül) meg rosszindulat. :(( Tényleg hagyjuk. :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22847) #85552128 válasza katt777 (#22846) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem állítottam hogy minden játék képes 4+ szálat használni, azt írtam, hogy attól hogy van HT-s

"Ráadásul SOHA nem állítottam tényként, hogy ki kell kapcsolnia a HT-t (csak az erre érzékeny alkalmazásoknál), ennyit a szövegértésről."

[link]

"Ja, i7, aztán majd tilthatja le a HT-t, ha normálisan játszani akar, "

Nem persze... De ott sem kell kikapcsolni, mert azok vagy nem használnak még 4 magot sem, vagy ha mégis akkor szépen eloszlik a terhelés HT-vel.

[ Szerkesztve ]

(#22848) katt777 válasza #85552128 (#22847) üzenetére


katt777
félisten

Bakker, de tényleg! Én nem adtam a szádba semmit. HT-nél meg nagyvonalúan megfeledkezel azokról az alkamazásokról, amelyeknél a HT bekapcsolása laggolást, kilépést, v. más hibákat okoz. Hagyjuk már, ráadásul totál OFF is! :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22849) Fisherhun válasza ÁdiBá (#22844) üzenetére


Fisherhun
tag

Talán itt : [link]
vagy asus honlap (gondolom csak egyféle ref van): [link]

[ Szerkesztve ]

(#22850) Lauda


Lauda
félisten

Szuperul mukodik a shadowplay is. Probaltatok esetleg egyedi bitratat? Mintha a magas minoseg se lenne az igazi. Amugy szinte eszre sem venni, hogy vesz fel, jo kis program. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.