Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) MrDerekas válasza mcs (#11250) üzenetére


MrDerekas
addikt

Én nem gondoltam semmire :DDD Vagyis de... valahol a 950-nél lemaradtam, vagy vakvágányra futottam :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11252) Mercutio_ válasza Mans20 (#11247) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szuper! :C :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11253) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Van egy Giga GTX950 Xtreme VGA-m, venti ~1850 RPM környékén elkezd benne rezegni valami, ezzel mit lehet tenni? Otthon orvosolható (szedjem szét és nézzek köröl benne) vagy küldjem vissza garanciába?
Köszi!

(#11254) mcs válasza zzola (#11253) üzenetére


mcs
veterán

Miközben ennyin megy a kártya, nyomkurászd meg a díszkeretet, hátha azzal koccolnak a ventik.
Amúgy milyen környezetben van, hogy ennyire magas fordulaton pörögnek? Nálam kirakva asztal tetejére a gépet max 1400, és ugyanaz a kártya. Zörej nincs.

[ Szerkesztve ]

(#11255) thomeef válasza mcs (#11254) üzenetére


thomeef
őstag

Alkalmazás/videobeállítás függő hogy mennyire pörög a kártya/venti.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#11256) mcs válasza thomeef (#11255) üzenetére


mcs
veterán

Nálam max terheléskor van 1400-1500 között.
Ő 1850re miért is állítaná, amikor alig
melegszik 60-63 fok közé? :)

(#11257) Bjørgersson válasza mcs (#11256) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nekem se ment még 1500 fölé.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11258) zzola válasza mcs (#11254) üzenetére


zzola
félisten

Kösz.

(#11259) Grafirka


Grafirka
őstag

368.22 driverrol milyen tapasztalatok vannak?

(#11260) mcs válasza Grafirka (#11259) üzenetére


mcs
veterán

950el teljesen stabil.

(#11261) MrDerekas válasza Grafirka (#11259) üzenetére


MrDerekas
addikt

950 és szintén stabil. Mondjuk a The Crew-ban olykor fura bevillanások vannak. Az árnyék kezelésre tippelek, de annyira apróság ez a villanás, hogy be sem tudom azonosítani, hogy miféle grafikai hiba. Saccra árnyék, vagy textura... Kettővel ezelőttinél láttam, vagy inkább érzékeltem ilyesmit. (Igazából mire tudatosodik, csupán halvány emlék ez a villanás. Egy képkockányi lehet... csak hát mégis van)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11262) MrDerekas válasza MrDerekas (#11261) üzenetére


MrDerekas
addikt

Szerk helyett:
Közben megjött a 368.39 is. Próba szerencse. Letöltés folyamatban... :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11263) Trailblazer válasza MrDerekas (#11261) üzenetére


Trailblazer
addikt

Jó is hogy említed, nekem is van bevillanás Fallout 4-ben, ua. driver és 950. Már töltöm is az újat. (Érdekes, pár órája néztem a Guru3d-t, akkor még nem volt semmi. Igencsak ropogós lehet.)

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#11264) MrDerekas válasza Trailblazer (#11263) üzenetére


MrDerekas
addikt

A bevillanás megszűnt. Remek. A Crew működése leállt... :D És ne trollkodjak ilyenkor? :D Nagyon nem lehet indítani a játékot.
Szerk: Experience-ből sem indítható normálisan. Illetve indul, csak épp le is áll azonnal, ahogy megjelenik. Aknakereső indít....

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11265) Trailblazer válasza MrDerekas (#11264) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hoppácska, újratervezés. ;] Azért mégis megnézem majd.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#11266) MrDerekas válasza Trailblazer (#11265) üzenetére


MrDerekas
addikt

Én nem tudom mi a baj. De gondolom nem mindenki az Oculussal nyomul... Részemről mára ennyi. Pár restart, másik fiók, programok letiltása megvolt. Legfeljebb megy majd vissza a régi driver. Ez így nekem nem pálya. ("Régi" ájemdésként ez részemre messze rosszabb, mint a katalizátor legelkapkodottabb verziója. Aztán lehet a véremet venni, bár még sosem szidtam egyik oldal támogatását sem. A dolgok működtek, különösebb fennakadások nélkül. Nyilván nincsenek az egekben az igényeim, de na.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11267) Trailblazer válasza MrDerekas (#11266) üzenetére


Trailblazer
addikt

No fennvan, persze a régit az új, fazonigazított DDU-val zúztam le. Jöhet a gámálás...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#11268) MrDerekas válasza Trailblazer (#11267) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hajrá! :) Tomb Raider 2013 remekül fut ezzel. Kicsit még feljebb lehet srófolni a grafot fps esés nélkül. Pici öröm mára :D
Amúgy meg nem értem a ddu létjogosultságát. Én piros és zöld vonalon is mindig, azaz mindig rendszertelepítéskor felraktam, aztán csak a frissítés ment és sosem okozott ez gondot. Ennek így kell működnie. Egy egykattintásos telepítőcsomaghoz, minek kell (minek kérik) plusz szoftvert futtatni??? Ehh, csak az mélabú dől belőlem, kedvenc játékom korai halála miatt.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11269) Bjørgersson válasza MrDerekas (#11268) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem is felesleges, ritka amikor tényleg szükség van rá.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11270) Grafirka válasza mcs (#11260) üzenetére


Grafirka
őstag

Koszonom! Gondolom akkor a 960 is rendben lesz.

(#11271) mcs válasza Grafirka (#11270) üzenetére


mcs
veterán

Most már lehet, hogy érdemesebb lesz megvárnod a mai driverről alkotott véleményeket. Annyira örülök, hogy pont egy winreinstallom után jött ki. :D

(#11272) Trailblazer válasza MrDerekas (#11268) üzenetére


Trailblazer
addikt

Fallout 4 is jól megy, bevillanás sincs immár.

DDU azért kell, mert bizonyos file-okból rendre hagy maga után az előző driver, nem pucolja le tökéletesen magát. Legalábbis számomra ez is fontos, hogy felesleg ne foglalja az értékes helyet az ssd-n.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#11273) Grafirka válasza mcs (#11271) üzenetére


Grafirka
őstag

Nalam is esedekes egy win reinstall, igy, hogy mondod , valoszinu nekem is az ujabbat kene telepiteni ha nincs vele gubanc.

(#11274) mcs válasza Grafirka (#11273) üzenetére


mcs
veterán

Most raktam fel én is, és lefuttattam pár benchet húzva, hogy felkerüljenek a ph-s 3DMark adatbázisba. :)

(#11275) hunvarlan


hunvarlan
aktív tag

Sziasztok multhónapban vettem 1 gigabyte gtx950 extrem karit érdemes frissíteni a biosát vagy nem? Sosem csináltam eddig és nem szeretném elrontani addig eljutottam hogy lementettem a mostani biosát valaki leírhatná egyszerűbb nyelven mint az első hozzászolás. Köszi előre is.

(#11276) edari válasza hunvarlan (#11275) üzenetére


edari
őstag

Ami jó azt nem kell bántani. Ha nincs semmi probléma, akkor hagyd úgy ahogy van.

(#11277) Bjørgersson válasza mcs (#11274) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A boost 2.0 pont nem látszik. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11278) mcs válasza Bjørgersson (#11277) üzenetére


mcs
veterán

Azt legutóbb a 960nál se kérték a mark topikokban. Amúgy 1530ra lőttem be, hogy biztosan le tudjon futni minden. :)

[ Szerkesztve ]

(#11279) Bjørgersson válasza mcs (#11278) üzenetére


Bjørgersson
félisten

De engem az erdekel, nem a hulye mark. ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11280) mcs válasza Bjørgersson (#11279) üzenetére


mcs
veterán

Jut eszembe. Neked az Xtreme matrica alján volt védőpapír, amit le kellett húzni? Az enyémet valamelyik kotsog boltos szűzteleníthette, mert nélküle volt a dobozban. :( :D
Viszont a kártyát szerencsére én rontottam meg. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11281) Bjørgersson válasza mcs (#11280) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Fogalmam sincs, nekem meg a zacsijaban van. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11282) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

Egyik barátom gondolkozik egy MSI GeForce GTX 960 GAMING 4G kártyán. Tud valaki véleményt alkotni erről a kártyáról? Érdemes a 4GB-os verziót megvenni?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv:
Ronyman

(#11283) Dogengar válasza Ronyman (#11282) üzenetére


Dogengar
aktív tag

Üdv!
960-ból csak a 4GB-os verziót érdemes megvenni, számít az a +2GB VRAM. :) Az MSI Gaming verzió meg nagyon jól sikerült, komoly hűtése van.

(#11284) pendre54 válasza Ronyman (#11282) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Meg tudom erősíteni, hogy 960-asból már csak a 4 gigásat érdemes venni. Tavaly a GTA V-öt toltam elég sokat, ott átlagban 3,1-3,3 GB-ot használt a játék folyamatosan, jelenleg a The Division van napirenden, na ez még annál is jobban zabálja a memóriát.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#11285) Devas válasza Ronyman (#11282) üzenetére


Devas
őstag

Egy gyenge felbontasu (pl 1366x768) monitor melle eleg lehet a 2 gigas is. De altalaban olyan kicsi az arkulonbseg, hogy a 4 gigasat erdemes megvenni.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#11286) benvolio válasza Devas (#11285) üzenetére


benvolio
őstag

Csak megjegyzésként: 1600x900-as felbontásig elég egy 950-es 2GB-os kártya is. 1920x1080-asnál már tényleg érdemesebb a 960 4GB. :K

(#11287) Daw93 válasza benvolio (#11286) üzenetére


Daw93
senior tag

Nekem 1600x900as monitorral is a gta 5 kb 3.3 gb vramot fogyaszt, szóval szerintem még 1366on is érdemes lehet 4gbos 960-ba fektetni.

GTA Online: Daweee93

(#11288) Devas válasza Daw93 (#11287) üzenetére


Devas
őstag

Nyilvan ha eleg a 30 fps, es nem kell 60, akkor lehet jol jon a 4gb-os kartya, es lehet esz nelkul maxra tenni a grafikat.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#11289) thomeef válasza Daw93 (#11287) üzenetére


thomeef
őstag

Ha már ennyire Gta 5, akkor érdemes azt is megjegyezni, hogy full hd-re sokszor a gtx 980 is kevés a 60 fps-hez...

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#11290) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Az mitől lehet hogy időnként kapok egy fekete képernyőt 1-2mp-ig aztán visszajön és minden rendben?
Órajelet nem veszi vissza meg semmi hasonló. Több drivert is próbáltam már, afterburner megy a háttérben venti szabályzás miatt muszáj.

(#11291) 4264adam válasza Grave_444 (#11290) üzenetére


4264adam
veterán

" az illesztő program nem válaszolt majd helyre állt"

(#11292) Grave_444 válasza 4264adam (#11291) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem írja ki. Ilyenkor mit kéne csinálni? :U

(#11293) benvolio válasza Daw93 (#11287) üzenetére


benvolio
őstag

Igazad van, most megnéztem a gyerek gépén, mert neki 950-es van 1600-as monitorhoz és tényleg kevés a 2GB a GTA-hoz. De amikor láttam vele játszani azt hittem full-on van a grafika, mert elég szép volt. Úgy látszik az új játékok még normálon is gyönyörűek, de ha valakinek kell az ultra, hát vegyen nagyobbat. Mondjuk én minden mai játékot szépnek látok még ha nem is very high vagy ultra, mert még Commodore plus4-essel kezdtem a pályafutásom, ami után a Sega és a PS1 is über volt, nem hogy ami most van. :DDD

(#11294) MrDerekas válasza benvolio (#11293) üzenetére


MrDerekas
addikt

+1 :C

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11295) 4264adam válasza Grave_444 (#11292) üzenetére


4264adam
veterán

Engem ugyan nem zavart, de két hete mikor új ssd jött (amit beszéltünk) teljes új rendszer (SSD1+SSD2+HDD) formázás telepítés, akkori legfrisebb driver meg oldotta. Csak windows alatt böngészve jött elő.

[ Szerkesztve ]

(#11296) Daw93 válasza thomeef (#11289) üzenetére


Daw93
senior tag

Hát ha ész nélkül mindent maxra teszünk akkor igaz, hogy a 980 is megizzad, de ha normálisan ésszerűen állítgatsz be mindent, akkor nagyon magas szintre is lehet tenni a grafit magas fps mellett pl egy 960-on vagy egy erősebb 950-en is. Nekem is 60 fps alá csak a legdurvább helyeken megy, lazább helyeken, pl éjjel városban a 90 fps-t is verdesi (igaz, mint mondtam nekem csak 1600x900am van, de ilyen vga mellé nem is szívesen teszek fullhd-t, bár fps számláló nélkül a fullhd-s tv-n futva nemigazán láttam különbséget az 1600x900hoz képest). A beállításokat nem vágom fejből, de a dolgok nagy része maxon van, valamint élsimítást mókolni kell a driverben, és ahhoz belőni az élsimítást a játékban is, így sokkal jobban fut mintha csak a játékban állítom, és a szélek sem recések(ez persze attól is függ hogy kinek mit bír a gépe)

[ Szerkesztve ]

GTA Online: Daweee93

(#11297) Hauptmann válasza Daw93 (#11296) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ezt a driverben történő élsimítás mókolást kifejtenéd bővebben?

(#11298) sutyi^ válasza Ronyman (#11282) üzenetére


sutyi^
senior tag

Ha nem bír várni, akkor igen.

Egyéb esetben hónap végén RX 480 4/8GB-os kivitelben, és GTX 1060 4/8GB kivitelben szeptember környékén. Ha más nem akkor a használt piacos árak esése miatt érdemes lehet türelmesnek lenni.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#11299) Hauptmann válasza sutyi^ (#11298) üzenetére


Hauptmann
addikt

Előreláthatólag mennyivel megy lejjebb a használt 960 ára, ha kijön az 1060? Egy 10-essel?

(#11300) 4264adam válasza sutyi^ (#11298) üzenetére


4264adam
veterán

Saitama :Y :Y :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.