Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) Long Man válasza Trailblazer (#10500) üzenetére


Long Man
tag

és használja a videókártya hardveres gyorsítását?

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10502) laychi válasza Bjørgersson (#10488) üzenetére


laychi
veterán

Akartam ellenőrizni a drivert,de sajnos nem engedi a win10 kompatibilitási problémákra hivatkozva,új drivernél nálam is ez a helyzet. mint nálad.

(#10503) mcs válasza Condor-c1 (#10483) üzenetére


mcs
veterán

Az az 1329 Mhz a másodlagos és maximális boost órajele, amire akkor kapcsol fel, ha éppen nem fut se hőmérsékleti, se fogyasztási limitbe, és ez kártyánként általában változó értékű. A Giga N960OC kártyák gyárilag 1300-1400as boost2 órajellel rendelkeznek, és 1480-1540ig lehet stabilan tuningolni.

[ Szerkesztve ]

(#10504) Trailblazer válasza Long Man (#10501) üzenetére


Trailblazer
addikt

A presetek között szerepel külön AMD, Intel és NV, úgyhogy feltehetően igen. Jómagam a "hagyományos" cpu-erő segítségével encode-olok, mert az x264 jóval részletesebben paraméterezhető.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10505) diegho válasza Mercutio_ (#10493) üzenetére


diegho
nagyúr

6,5k-ért már viszik is azonnal, ahogy megkapom, így máris 58k lett postával együtt. A 950 SSC meg lett volna 56,5k, szóval mondhatni nagyon jó vételt csináltam, bár délutánra 1k-t esett az ára, de akkor nem kaptam volna meg a héten. Ha pedig már ez szép fekete-fehér, akkor majd a gépfejlesztésnél mindent úgy válogatok össze, hogy az egész gép fekete-fehér legyen belül :))

(#10506) Teaway válasza diegho (#10505) üzenetére


Teaway
veterán

„úgy válogatok össze, hogy az egész gép fekete-fehér legyen belül ”

Plexiházat vegyél, hogy értelme is legyen :)

Nincs itthon csokid??

(#10507) diegho válasza Teaway (#10506) üzenetére


diegho
nagyúr

Asztalban van, szóval látszani nem fog.

Mondjuk az is óriási kérdés, hogy az i5 2500k-t (alapon megy) mire érdemes cserélni... 1150-re nem lenne vészes, 1151-re már zsebbe kell nyúlni.

[ Szerkesztve ]

(#10508) Bjørgersson válasza diegho (#10507) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Semmire, pont ez lenne a K lényege, hogy ne alapon járjon.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10509) diegho válasza Bjørgersson (#10508) üzenetére


diegho
nagyúr

Olcsóbb volt, mint a nonk ezért van az már 5 éve.

(#10510) Teaway válasza diegho (#10509) üzenetére


Teaway
veterán

Ez vmi régi fajta árpolitika, mostanában ilyennel nem nagyon találkoztam.

Nincs itthon csokid??

(#10511) thomeef


thomeef
őstag

Nah jól jártam az olcsó Iponos Evga 950 ssc-vel...úgy búg a ventije mint egy 50 éves ikarus busz. Alacsony fordulaton semmi, majd 750-800 rpm elkezd búgni. Ilyet se hallottam még. 900 fölött ugyan elkezd halkulni a búgás, de ott meg megjön a szélzaj szép lassan. Küldhetem vissza...

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#10512) Isual válasza thomeef (#10511) üzenetére


Isual
veterán

Ajaj, nem jó hír. Nekem holnap jön a 960 ugyanezzel a hűtővel. Remélem nem lesz búgás. Majd beszámolok a tapasztalataimról!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#10513) Teaway válasza thomeef (#10511) üzenetére


Teaway
veterán

Akkor nincs más, marad az MSI Gaming :K

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#10514) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Kellene egy kis segítség, melyiket érdemes választani a GTX 960-as verziók közül, ha fontos, hogy minél halkabb legyen a hűtése?

Ezt vagy ezt?

(#10515) thomeef válasza Isual (#10512) üzenetére


thomeef
őstag

Biztos nem :) Én a ventikkel mindig ráfázok, 2 laptopot garanciáztattam már tök újat venti hibával, plusz nemrég egy fsp tápot is. Mondjuk erről azért nem gondoltam volna, lévén az egyik legkomolyabb venti van rajta a vga piacon.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#10516) Trailblazer válasza Atomantiii (#10514) üzenetére


Trailblazer
addikt

Egyértelműen a WF2OC kivitel. Idle állapotban ez le is kapcsolja a ventilátorait.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10517) Atomantiii válasza Trailblazer (#10516) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi, ugyanez a kérdés a GTX 950-re is. Mert még nincs eldöntve a dolog.

Tehát ez vagy ez a másik verzió az ajánlott?

Mert még nem döntöttem el, hogy van-e értelme megvenni a 960-at vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#10518) Isual válasza thomeef (#10515) üzenetére


Isual
veterán

Sajnos az első STRIX 960-asomat én is ventihiba miatt gariztattam. Azóta járt nélam STRIX 970, ami szintén kegyetlen motorhanggal búgot, tegnap adtam vissza, holnap jön az EVGA mert ahogy mondod elvileg nagyon halk és minőségi a hűtése. A legkésőbb kapcsol be, alacsony fordulaton megy és hamar kikapcsol, és nekem most mindenek előtt a halk működés a szempont.
Holnap meglátjuk milyet kapok! :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#10519) Trailblazer válasza Atomantiii (#10517) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ezek közül egyiket sem ajánlom jó szívvel. Annak fényében, hogy a WF2OC 950-es is veszettül melegszik és hangos is (egy hétig alkalmam nyílt tesztelni egyet, rossz véleményem alakult ki róla), az egy ventist egyáltalán nem venném számításba. Ha már 950, érdemes más gyártók igényesebb kivitelű példányaiban gondolkodni. Nem sokkal drágábban már hőcsöves verziót osztanak, a tapasztalatból kiindulva szükség is van az efféle hűtésre.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10520) Atomantiii válasza Trailblazer (#10519) üzenetére


Atomantiii
őstag

Értem, köszi, maradnék az nvidiánál mert van egy műholdas program ami csak nvidia alatt fut, ezért keresgélek, de akkor elgondolkozom a 960-as verzión.

(#10521) Bjørgersson válasza thomeef (#10515) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Komoly, nem komoly, a hibaszazalek mindenhol megvan.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10522) laychi válasza Atomantiii (#10520) üzenetére


laychi
veterán

Úgy értette a kolléga,hogy másik cég által legyártott nvidia videókártyát nézz esetleggtx950 esetén),pl msi,evga,stb

(#10523) Atomantiii válasza laychi (#10522) üzenetére


Atomantiii
őstag

Értem, vagyis olyan kellene ami Cuda kompatibilis, de lehet maradok a GTX 960-nál akkor.

(#10524) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Viszont a képek alapján úgy látom, hogy a GTX 960-nak 2x3 + 2x4 pin-es táp csatlakozója van pluszban, vagyis mindkettőre rá kell dugni a tápkábelt? Mert 2x3-as csatlakozóm szerintem van, de 2x4-es nemigen, csak úgy, hogy 2x2-ből 2 db vagy adnak hozzá valami átalakító kábelt?

(#10525) Csupingo válasza Atomantiii (#10524) üzenetére


Csupingo
veterán

Adnak átakalítót. Szerintem a boltban már rev.1.1-et kapsz a wf2oc kártyából. Azon 2 db 6-os csatlakozó van. Mindkettőt be kell dugni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10526) Atomantiii válasza Csupingo (#10525) üzenetére


Atomantiii
őstag

Rendben, köszi. :)

(#10527) Trailblazer válasza Atomantiii (#10524) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem, ez úgy van, hogy a WF2OC 960 első revíziójának kellett 2x3+2x4-es leosztású betáp, a rev. 1.1 már "csak" 2 db. 2x3-os dugót igényel. Bár ezzel egy füst alatt garantálva van a megfelelő tuning "headroom". :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10528) Peat;)


Peat;)
veterán

Szerintem nvidia fronton az msi gamer szériának még nem volt hibás sorozata. Drágább de akinek nincs ideje biost frissíteni, kikísérletezgetni az vegye meg azt, ha akciózzák ára is jó. A 960-os meg különösen brutál darab hiszen a 970-es hűtése van rajta, anno még kint volt a súlyadat a gyártó oldalán és a 970-es 10-20 grammal volt nehezebb mint a 960-os kártya.

Mondjuk ezt már leírta pár msi gamer tulaj, csak azért vagyunk csöndben többnyire mert a vga is csöndben teszi a dolgát és ár érték arányban ha nem akciózzák nem éri meg a többség számára. Meg volt a fázis vagy milyen mánia hogy az msi spórolt valamit, még egy helyen nem olvastam hogy bármi baj lett volna belőle a gyakorlatban, sem működésben sem tunningban.

[ Szerkesztve ]

(#10529) Csupingo válasza Peat;) (#10528) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán az azonnali fórumban olvastam, hogy valaki vadi új 960-as gaming kártyáján megszorult az egyik ventilátor és a másikat emiatt igen vadul forgatta. Több szoftveres kísérlet után a srác benézett a házba és kézzel elindította a ventit. Azután mind a kettő beállt a normál fordulatra és többet nem volt vele gond. (Csak azért írtam, hogy új msi gaming-el is megeshet ilyesmi. :) )

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10530) laychi válasza Csupingo (#10529) üzenetére


laychi
veterán

Minden gyártás során keletkezik selejt-hibás,gyengébb minőségű termék.
Mindegy,hogy az melyik gyártó,mindegy,hogy műszaki cikk,vagy egy flakon üdítő,nincs olyan,hogy tökéletes.

(#10531) Condor-c1 válasza mcs (#10503) üzenetére


Condor-c1
újonc

Köszi! :R Ez így ok ,csak számomra zavaró , hogy azt az értéket amin fut azt nem említik, ezért volt némi bizonytalanság , de ha 1500-ig is elmegy az nagyon jó lenne.

(#10532) Gaboman válasza Trailblazer (#10519) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Azért nem ennyire vészes a dolog, egy kis Bios írással tökéletessé lehet tenni a Giga WF2 hűtést, úgy hogy idle állapotban csendes és terhelve 71-72 max a hőfok!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#10533) Peat;) válasza Csupingo (#10529) üzenetére


Peat;)
veterán

Sorozat volt a lényeg. A bios gond láthatólag sorozatgond, sajnos nem első és nem utolsó a gigától hogy ilyet csinál, de ugye ez benne van az árban is és aki ért hozzá annak nem gond.

(#10534) Trailblazer válasza Gaboman (#10532) üzenetére


Trailblazer
addikt

Utóbbi időben az "idle állapotban csendes" nekem a teljesen leállt ventilátorokat jelenti, a 72 fokot meg egyszerűen sokallom. Tehát mindenféle tweakelés dacára még nem nőnek rá hőcsövek... Éppen ezért nem tartom egy jó konstrukciónak a GB WF2OC 950-est. A 960-asuk már más kávéház, az egy nagyon jól sikerült kártya.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10535) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Egy ismerősöm szeretne 960-at venni,és a egy ventisből nézte a kis Gigát. Beférne hozzá a WF is,de nem szeretne a venti problémákkal kinlódni. Tapasztalat hő és zaj terén lenne valakinek? A 4 gigásat venné. Köszi!

(#10536) Csupingo válasza Pehi (#10535) üzenetére


Csupingo
veterán

Mekkora hely van pontosan? Szerintem csak 2 ventiset érdemes venni, ha nem akar magas hőfofokat vagy süvítő ventilátort. Elég nagy a választék.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10537) Pehi válasza Csupingo (#10536) üzenetére


Pehi
senior tag

6 éve Giga kártyái voltak csak,és nem szeretne váltani. Árban is a legjobbak közé tartozik.Amúgy olyan hangos lenne? VGA max 26 cm fér el. Ház cseréje kilőve!

[ Szerkesztve ]

(#10538) Csupingo válasza Pehi (#10537) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor elvileg egy wf2oc is beférne. Az 24,4 cm. Azokkal nincs gond.

Gai kolléga tesztelte a kártyát: [link]

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10539) Pehi válasza Csupingo (#10538) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi! Talán nem is olyan vészes a hangja a kis Gigának,ahogy a tesztből is kiderül. Esetleg még 950-be is gondolkodott,de az nem biztos hogy nagy előrelépés lenne. Abból viszont simán beférne a WF Giga!

[ Szerkesztve ]

(#10540) MrDerekas válasza Pehi (#10539) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nekem is giga wf oc van és semmi panaszom rá. Csendben teszi a dolgát. Nincs rálátásom a sorozatra, de aki az ajánlásom alapján ilyenre ruházott be az is elégedett vevője a kártyának. Részemről ajánlott vétel.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#10541) Pehi válasza MrDerekas (#10540) üzenetére


Pehi
senior tag

Nem tudjuk,hogy a gép többi részéhez melyik passzolna jobban. Kérdés,hogy megéri e Neki valójában a 4 gigás 960! Teszteknek se hiszek mindig,mert mindenkinél mások a körülmények! :U Mégis csak jó 10-12 e ft a difi!

[ Szerkesztve ]

(#10542) Tikakukac válasza Pehi (#10537) üzenetére


Tikakukac
titán

A hang az örökké téma. A gond, hogy rendes frekis és süketszobás tesztet nem sokan csinálnak. Több tucat barátom van aki állítja a gépe atom halk még játék alatt is. Sima desktopon egyszer bekérdeztem: render fut a háttérben vagy valami baja van a gépnek? Na, kb ekkora diffi van emberek és emberek között. A halk nekem az, amikor letakarva a ledet a gépház tetején nem tudom megmondani, hogy megy-e vagy sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10543) Csupingo válasza Pehi (#10541) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezen szokott vacakolni a ventilátor vezérlés. Ezzel nincs semmi gond, ez egész jó kártya.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10544) Pehi válasza Csupingo (#10543) üzenetére


Pehi
senior tag

Ezért is nem szeretné a kis WF-t,de (nem tudom miért) passzívat se. :F

(#10545) Pehi válasza Tikakukac (#10542) üzenetére


Pehi
senior tag

Mivel nem a saját gépemről van szó,ezért nem is szeretnék túlozni! :D Az Ő gépe tényleg baromi halk! Mintha egy laptop menne tőled 80 centire. Inkább a tápot lehet hallani.

[ Szerkesztve ]

(#10546) Tikakukac válasza Pehi (#10545) üzenetére


Tikakukac
titán

Tippelj melyik topikban vagyok érdekelt és ennek ellenére miért nincs laptopom :B A legtöbb laptop simán idegesítőbb 1 méterről is, mint egy közepesen jó asztali, elég neki egy minimális terhelés is :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10547) Pehi válasza Tikakukac (#10546) üzenetére


Pehi
senior tag

Egyetértek! :K Itt már csak az a kérdés,hogy 2 gb 950,vagy 4gb 960. Jelenleg 750Ti-e van!

[ Szerkesztve ]

(#10548) Gaboman válasza Trailblazer (#10534) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ahhoz képest hogy a Zotac és a EVGA is 71 fokos terhelve miért is lenne rossz?
Főleg ez maximum terhelés alatt értendő, átlagosan 60-65 fok között mozog, játék és program függő!
Az hogy csendes lesz mert lekacsolja valamelyiknek a ventilátort, és a többi sem forog a gépben?(processzor hűtő, szívó és kifújó ventilátorok).
Csak mert azokat elnyomja a kártyáét, ennél is.
Nálam meg az nem tetszik hogy eme kártyák amiket te említesz idle 49 fokosak, nekem meg 32.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#10549) Tikakukac válasza Pehi (#10547) üzenetére


Tikakukac
titán

Ki melyiket szereti :K A mobil verziósokat teszteltem eleget, én nagyobb vRAM-ra voksoltam :K

Egyébként ha vidkarikat lőttök egymáshoz: ugye külső hő is meg van egyenlítve mindig, órajelek is, házak és ventik is, ugye? 10 fokokat lehet így elmászni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10550) Grafirka válasza Pehi (#10547) üzenetére


Grafirka
őstag

Velemenyem szerint 750Ti rol 950 re cserleni nem tul nagy elorelepes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.