Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) Isual válasza simico (#10439) üzenetére


Isual
veterán

Köszi a részletes beszámolót. Majd én is kísérletezgetek a ventivel, először nyilván gyárin próbálgatom, aztán ha nem tetszik, akkor lehet én is csinálok majd saját profilt. Te milyen programmal állítottad be a saját ventiprofilt?
Tuningot első körben biztos nem teszek rá, de majd ha lesz valahol játék, ahol számít esetleg valamit, akkor majd arra is ránézek. :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#10452) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok!

Adott egy GV-N960IXOC-4GD videokártya.

Kettő FHD monitort és egy 4K TV-t hajt meg (60Hz mindet), de abban a pillanatban, amikor pl. egy 4K videót játszok le a TV-n (egyszerű youtube videó), újraindul a gép. Mi lehet a probléma?

(#10453) Ozsi009


Ozsi009
tag

Sziasztok!

Egy GTX 950 2Gb és egy GTX 960 4 gb között csak 10% teljesítmény különbség van a 960 javára? Ennek alapján egy Msi gtx 950 gaming jobb vételnek tűnik 50-51k-ért mint egy gigabyte gtx 960 62-63k-ért.

Szeretek játszani ha időm engedi, de nem az lesz a leggyakoribb tevékenység.

Vagy tévedek?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10454) Long Man válasza Ozsi009 (#10453) üzenetére


Long Man
tag

Jól látod. :K

(ezért árulják több, mint 10%-al olcsóbban) ;]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10455) gbors válasza Ozsi009 (#10453) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem a kettő közül simán a 4GB-os 960 a jobb vétel - ha másért nem, akkor azért, mert ha 2-3 év múlva el akarod adni, akkor a 4GB-os kártyáért jobb árat fogsz kapni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#10456) Grafirka válasza Ozsi009 (#10453) üzenetére


Grafirka
őstag

+1 szavazat a 4 Gb verziora. Lehet idovel ( ujabb jatekok, nagyobb texturak) ez a 10% kulonbseg mas mereteket olt, es amint mar emlitettek a 4Gb kartyat konnyebben/ kisebb veszteseggel tudod majd eladni. Valoszinu hogy 1-2 ev mulva a 2Gb kartyak mar nem lesznek keresettek. Nyilvan ha csak bizonyos cimekkel jatszol , amikhez a 950 is eleg, akkor megsporolhatod azt a penzt amit a 960/4GB-ra koltenel.

(#10457) Ozsi009


Ozsi009
tag

Köszi mindenkinek!! :)

Igazából változó hogy mivel játszom, mindig amihez kedvet kapok. Mivel egy 2,5 éves laptopom van i3-3130 és AMD 8570 ( mostmár R5 a neve azt hiszem) kombóval, még a far cry 3 sem ment rajta számomra élvezhető módon, szóval az utóbbi 3-4 év kimaradt nekem játékok terén. így nagy előrelépés lesz nekem bármelyik VGA.

Meggyőztetek a 960-ról :) Eléggé agyalok hogy mit hogy kellene, mert minél hosszabb távra tervezek és sok pénzről van szó.

(#10458) Mika1227 válasza Ozsi009 (#10453) üzenetére


Mika1227
őstag

+1 960 4GB-ra! :D

Más: Szerintetek számottevő visszalépés lenne egy 780-ról 960-ra váltás?

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#10459) Ozsi009


Ozsi009
tag

960 kiütéses győzelemmel nyert! :D

(#10460) Bjørgersson válasza Mika1227 (#10458) üzenetére


Bjørgersson
félisten

~25%-kal gyorsabb a 780, úgyhogy valószínűleg igen.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10461) Csupingo válasza kovimre (#10452) üzenetére


Csupingo
veterán

Milyen tápod van? Az igaz, hogy 3 kijelzőnél már megemeli az órajeleket, de ha nagyobb terhelés alatt nem csinál ilyet, akkor valószínűleg nem ez lesz a probléma. 3-4 kiadással régebbi driverrel is próbáld meg, talán segít.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10462) Long Man


Long Man
tag

GeForce GTX 950 vs. GeForce GTX 9x0 ...

Videocard Benchmarks

Video Card Performance Comparison

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10463) kovimre válasza Csupingo (#10461) üzenetére


kovimre
tag

CTG50080P tápegység. Megpróbálom egy régebbi driver-el, sajnos csak eggyel régebbi van fent.

(#10464) Mika1227 válasza Bjørgersson (#10460) üzenetére


Mika1227
őstag

Az túl sok. Legfeljebb hűtőt cserélek majd.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#10465) kovimre válasza Csupingo (#10461) üzenetére


kovimre
tag

Nem nyert, régivel is ugyanaz. Még egy dolog, ha éppen nem indulj újra a gép, akkor ha megnyitok bármit is, csak az ablak jelenik meg tartalom nélkül. Prtinscreen-t nem tudtam készíteni, így lefotóztam.

Az lehet gond, hogy az alaplap csak PCI Express 2.0 csatlakozóval rendelkezik?

(#10466) laychi válasza kovimre (#10463) üzenetére


laychi
veterán

(#10467) Csupingo válasza kovimre (#10465) üzenetére


Csupingo
veterán

Vagy itt mazsolázz. Nekem egy jó régi van: 353.06 de még nem volt vele gond. [Régi driver link]

Érdekes, csak a memória órajelet emeli meg 3 kijelzőnél?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10468) diegho


diegho
nagyúr

58.4k a 4GB Giga rövid 2 ventis iponban. Ez mennyire ajánlott cucc? Ennyire olcsón már lehet tényleg inkább ezt veszem és nem 950et.

(#10469) Long Man válasza diegho (#10468) üzenetére


Long Man
tag

Nem kérdés, hogy ezen az áron egy GTX960.
(úgy rémlik - de a többiek majd kijavítanak, ha nem - , hogy ennél voltak az "egyik ventillátor teljes sebességen forog" probléma)

Viszont ott van még +4e Ft. a WF2 OC változat.
(nálam minden gond nélkül megy és gyors, mint az olajozott villám)

[ Szerkesztve ]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10470) diegho válasza Long Man (#10469) üzenetére


diegho
nagyúr

BIOS frissítés megoldja a venti gondot úgy tudom.

(#10471) Long Man válasza diegho (#10470) üzenetére


Long Man
tag

Ebben nincs tapasztalatom, de akinek ilyen van és frissített is, az tud majd pontosan válaszolni.
(lehet, hogy egyedi eset volt)

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10472) mcs válasza diegho (#10470) üzenetére


mcs
veterán

Nekem megoldotta, és mindig stabilan működött a kártya.
Ha nem zavar, hogy nem állítja le a ventiket, akkor hajrá. ;)

(#10473) diegho válasza mcs (#10472) üzenetére


diegho
nagyúr

Mennyire hangos játék alatt?

(#10474) mcs válasza diegho (#10473) üzenetére


mcs
veterán

70 foktól kezdik picit jobban hallatni magukat a ventik, de akkor is csak enyhe szélzajuk van.
Ha használsz v-syncet, és hűvös környezetbe kerül a kártya, akkor nagyon csendes lesz.

(#10475) Long Man


Long Man
tag

Azért vannak itt viccek is: :F

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10476) Mercutio_ válasza diegho (#10468) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha jár hozzá tomb raider, akkor azt eladva olcsóbban jössz ki mintha 950-et vennél.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10477) diegho válasza mcs (#10474) üzenetére


diegho
nagyúr

V-sync nélkül használom most.

Ma 11-ig várok, akkor megnézem mi van éppen jó áron és azt veszem. Asus, MSI, EVGA esetleg Gigabyte négyesből válogatok, ha 50k alatt kapni valamelyik jóféle 950-et, akkor az lesz, ha nem, akkor megnézem a 960-akat is.

(#10478) diegho válasza Mercutio_ (#10476) üzenetére


diegho
nagyúr

Meggyőztetek MSI 4GB White Tiger edition lesz.

(#10479) diegho válasza diegho (#10478) üzenetére


diegho
nagyúr

Meg is rendeltem. Ha 5k-ért elmegy a kód, akkor 60k volt szállítással.

(#10480) Hauptmann válasza diegho (#10479) üzenetére


Hauptmann
addikt

Szerintem 5k-ért biztos elmegy.

(#10481) diegho válasza Hauptmann (#10480) üzenetére


diegho
nagyúr

Remélem, azt hiszem így a legjobb döntést hoztam. A Gigákhoz nem volt kupon, azért vettem az MSI-t. Remélem a hűtése is halk lesz, mondjuk a ház szellőzésemmel nincs gond, mondhatni top, így szerintem nem fog nagyon pörögni.

(#10482) mcs válasza diegho (#10481) üzenetére


mcs
veterán

Talán még jobb is, mint a kis Giga. Elméletileg passzíváltatja magát. :)

[ Szerkesztve ]

(#10483) Condor-c1


Condor-c1
újonc

Sziasztok!

Van 1 GIGABYTE GV-N960OC-2GD GTX960 2GB GDDR5 OC PCIE ő sikerült ne kérdezzétek miért.
Elvileg ezeket tudja : Boost:1279 MHz/ Base: 1216 MHz in OC Mode
Boost:1253 MHz/ Base: 1190 MHz in Gaming Mode
A kérdésem annyi lenne ha nincsen semmiféle tuning bekapcsolva mégis , 1329MHZ indul , az rendben van ,hogy Maxwellel nézve a 62 -s sorban ez van írva, na de én nem húzom (amúgy a G1 szériánál van ez alapra írva ha jól néztem)
A gyári BIOST át kellett írni F3 -ra mert ennél is pörgött a venti ,de itt is 1329-en megy.Ha pedig ez a normális akkor ezt meddig lehet húzni?

(#10484) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Tudok ezzel kezdeni valamit?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10485) polgi803 válasza Bjørgersson (#10484) üzenetére


polgi803
őstag

Mindenesetre vicces :DDD ...bár tudom neked nem... :U Hogy jött elő?

[ Szerkesztve ]

(#10486) Bjørgersson válasza polgi803 (#10485) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Gyanúsan sok idő volt átkonvertálni egy mkv-t mp4-be, aztán a fájlnévre tolva az egeret, írta a program, hogy CUDA off. Megnéztem a beállításokat, erre ezt látom. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10487) polgi803 válasza Bjørgersson (#10486) üzenetére


polgi803
őstag

Esetleg az alkalmazás tiltja le?

(#10488) Bjørgersson válasza polgi803 (#10487) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Elvileg nem, a 337.88 után megjelent driverekből kimaradt két dll fájl, ezért nem működik. Mindjárt kipróbálom, remélem jó lesz.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10489) polgi803 válasza Bjørgersson (#10488) üzenetére


polgi803
őstag

:C

(#10490) Bjørgersson válasza polgi803 (#10489) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na, nem működik. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10491) Long Man válasza Bjørgersson (#10488) üzenetére


Long Man
tag

A legutolsó CUDA video encoder, amit találtam: 337.94

The rar contains 2 folders "System32" and "SysWOW64", they both contain a "nvcuvenc.dll"

Just extract both of the folders to your "Windows" folder, the default path is "C:\Windows".

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10492) Bjørgersson válasza Long Man (#10491) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Közben rájöttem, hogy rosszul csinálom.

szerk.2: Bemásoltam ezt a két fájlt a megfelelő mappákba, de tényleg nem jó továbbra sem. :D

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10493) Mercutio_ válasza diegho (#10479) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nyugodtan rakd fel 80-ért, 2 nap alatt lesz rá 10 ajánlat, ebből 1-2 a hirdetett áron.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10494) hamizoli


hamizoli
tag

Sziasztok!
Az N960OC-4GD kártyámon most F2beta bios van fent a ventivezérlés miatt, most nézem kint van az F2 bios is. Lehet valami változás a kettő között vagy csak végletesítették a beta-t?

régi név:hammer1

(#10495) Long Man válasza Bjørgersson (#10492) üzenetére


Long Man
tag

próbáltam utánajárni, de enyenlőre komplikáltabbnak tűnik a hardveres videó kódolás használata, mint gondoltam
(a CUDA encoder-ek nálam sem működnek) :F

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10496) Bjørgersson válasza Long Man (#10495) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor annyi, azért köszönöm a segítséget! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10497) gyurkikrisz válasza Trailblazer (#10427) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Nekem is ez lett most. :D Kártyának nem lesz baja tőle?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#10498) Trailblazer válasza gyurkikrisz (#10497) üzenetére


Trailblazer
addikt

Dehogy lesz. Alkalmasint egy csipesszel könnyen és gyorsan eltávolítható. Amikor eladtam az enyémet, az újdonsült tulajnak mutattam is, szerintem ő is hasznát vette a fapados "moddolásnak". :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10499) Long Man válasza Bjørgersson (#10496) üzenetére


Long Man
tag

Még nem biztos: StaxRip 1.3.4.0

[ Szerkesztve ]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10500) Trailblazer válasza Long Man (#10499) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én is ezt használom, az egyik legjobb frontend.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.