Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) Bugfix1984 válasza majorp80 (#10249) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Szia !

Igen,ez vezérlés probléma lesz,amit a BIOS orvosol, csak azért abban van némi rizikó,próbálj meg hivatalosat használni,mert gányolt BIOS-al,ha gariztatod probléma lesz.

(#10252) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
Van egy Asus 950 oc strix kártyám, és a napokban cseréltem alaplapot. Azt vettem észre, hogy míg a korábbi (asrock 970 ex3) lapban bekapcsoláskor se pörögtek fel a ventik, csak ha játszottam, most az új lapban (asus m5a97 evo r2.0) bekapcsoláskor felpörögnek, majd Win7/Win10 betöltésekor leállnak, és csak játék közben indulnak meg ismét.
Gondolom az új lapban bekapcsoláskor teszt jelleggel pörgeti. Ez most jó nekem, illetve a kártyának? Szükséges ez? Illetve akkor a korábbi lapban miért nem csinálta? Ott valami máshogy (rosszul) volt beállítva?
Kb csak erre tudok gondolni, hogy a 2 lap beállítása különbözik, mert minden más alkatrész maradt.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#10253) majorp80 válasza Bugfix1984 (#10251) üzenetére


majorp80
csendes tag

Visszaküldtem a boltba, zsír új kártya.

(#10254) MaidenFan


MaidenFan
tag

Sziasztok urak! Pár hónapja vetem egy Gigabyte GTX 960 2Gb-os vga-t és egy barátom is ilyen karit akar de megkért hogy kérdezzem meg a szakiktól "tőletek" hogy mennyire érné meg a 4Gb-os változat. Látott nálam sok játékot hogy milyen teljesítményt nyújt egy 4460-nal de akkor is köti az ebet a karóhoz hogy kérdezzelek meg titeket is, én amiket olvastam róla mielőtt megvettem nekem nem éri meg a +4 vagy több ezer forintot a pár FPS többlet amiket láttam eddig összehasonlító videóban - tesztekben. Én teljesen meg vagyok elégedve " én legalábbis úgy tudom hogy 1080p felett érdemes csak nagyon vrammal ellátott VGA-t vásárolni én meg max 1080p-be játszom" a teljesítményével de akkor legyetek szívesek tanácsot adni hogy akkor mit is tegyen a vásárlás terén! 2Gb vagy 4Gb? :B
Előre is köszönöm! :R

(#10255) Májkii válasza MaidenFan (#10254) üzenetére


Májkii
senior tag

Ha 960-at akar akkor csak 4GB. Az Összefoglalóban le van írva hogy miért.

(#10256) MaidenFan válasza Májkii (#10255) üzenetére


MaidenFan
tag

Ah ne haragudj azt nem is olvastam, akkor holnap meg is mutatom neki, bár kicsit lelombozott hogy nekem 2 gigás van de ennyi volt a keret de remélem azért még el fog karistolni pár évig a vga meg a proci az új játékoknál. :U
Köszönöm! :R

(#10257) mcs válasza MaidenFan (#10256) üzenetére


mcs
veterán

Annyira megnövekedett az új játékok vram igénye, hogy pusztán emiatt kénytelen leszel idővel lejjebb venni a grafikát, vagy hagyod magasabb részletességen, és akkor microlaggolva játszol. Némelyik már ,,ellenkezik" is, ha túllépnéd a vram korlátot. Nem érdemes hosszabb távra tervezni a 2 gigával, ha folyamatosan játszol újabbnál újabb játékokkal.

[ Szerkesztve ]

(#10258) MaidenFan válasza mcs (#10257) üzenetére


MaidenFan
tag

Na igen van benne valami lehet a 4 gigásat kellett volna megvennem most már kezd is idegesíteni a dolog hogy csak 2 gigás :O

(#10259) simico


simico
aktív tag

Tegnap beszereltem az új EVGA 960-as kártyát. Abszolút meg vagyok vele elégedve. Hangtalan, nagyon jó a hűtése, gyárilag is 1430 MHz volt végig játék alatt. A játékkupont már be is váltottam és mivel amúgy is lassan kéne egy új egér, ezért valószínűleg az 50% egérkupont is be fogom váltani. Ha levonom a játék árát, akkor olcsóbb volt mint a Gigabyte WF2OC.

(#10260) thomeef válasza simico (#10259) üzenetére


thomeef
őstag

A legjobb minőségű vga-k egyike valaha, grat hozzá :)

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#10261) Long Man válasza MaidenFan (#10258) üzenetére


Long Man
tag

Ez a 2GB / 4GB téma azért nem annyira fekete-fehér kérdés.

Ha a játékban nem futsz ki a 2GB-ból, akkor semmi különbség nem lehet.
(legalább is a különbséget nem a memória mérete okozza)

Az érem másik oldala viszont, ha egy kicsivel is kifut/na a játék a 2GB-ból, akkor már előjöhet a 4GB előnye.
(kicsit magasabb min. fps, egyenletesebb futás, nincs "microlag")

De szerepe van még a "játék motor"-oknak is, sőt még a programozók ügyességének is.

Az esetek többségében nem jelent semmi hátrányt a 2GB VRAM, mert mind az op. rendszer, mind egy jól megírt játék, jól kezeli, ha a beállítások miatt kifutna a program a 2GB VRAM-ból.
(természetesen mindenre van egy-két kivétel, de ott már ok lehet a rossz optimalizáción túl, a GM206(GTX950/960) chip tudásának határa is;
és ilyenkor kellhet a GM204(GTX970/980) vagy a GM200(980Ti/Titan X), de ez már más árkategória)

Végül egy példa, hogy még 1680x1050-ben is szinte tele lehet rakni a 4GB-ot.

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10262) Grafirka válasza MaidenFan (#10258) üzenetére


Grafirka
őstag

Szerintem nincs ertelme beleszomorodni ebbe a "csak 2 gb" dologba , mert realis eletben tokeletesen mukodik es nem fogsz olyan hatranyt erzekleni ami realisan befolyasolja a jatekelmemyt.
Termeszetsen megkozelitoen azonos arfekvesben nyilvan hogy a 4Gb erdemes valasztani foleg a jovore valo tekintettel de azert nem kukaznam a 2 gb modellt :N

(#10263) benvolio


benvolio
őstag

Nálunk most jött el az idő a gyerek kártya cseréjének. Ugyanolyat akartam neki mint az enyém /MSI 950 Gaming/, de csábító volt a jobb paraméterű Giga 950 xtreme. De mivel én az MSI hűtését tartom a legjobbnak ezért inkább berendeltem magamnak egy MSI 960 Gaming 2GB-t, mert ez még belefért a keretbe, de a 4GB már nem, az még plusz több mint tízezer lett volna. A gyerek megkapja az én 950-emet, én meg kíváncsi leszek mennyivel jobb a 960. :) /Azt még hozzá teszem, hogy én még a 950-et annyiért vettem mint most a 960-at. A héten megérkezik remélem :) /
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#10264) MaidenFan


MaidenFan
tag

Köszönöm a válaszokat és a bátorító szavakat :DDD Remélem tényleg oda tudja majd tenni magát a GTX az új játékoknál és mosolyt csal majd az orcámra attól függetlenül hogy 2 gigás a kártya :K
Köszönöm! :R

(#10265) Peat;) válasza mcs (#10257) üzenetére


Peat;)
veterán

Az új játékoknak a ramigénye olyan 1-2 éve növekedett meg és azóta stagnál. Azóta a gpu-t kezdték el jobban terhelni és a 960 ma már kompromisszumos vga lett. Ezért én a jelenlegi játékkínálat alapján tenném függővé hogy melyik éri meg kinek, aki pl tudja magáról hogy 100 órát belenyom a gta5-be ott nem kérdés hogy a 4gb-os modell a javallott. Aki évente pár játékot fogyaszt el, a legújabb címek közül az nem (csak) a 2gb miatt fogja csökkenteni a grafikát hanem a gyenge gpu erő miatt és a többletmemória kicsit értelmét is veszti ennél fogva mert a butítás a gpu miatt alapból memóriát is felszabadít. Ahogy megyünk majd előre az időben ráadásul egyre jobban kell butítani a grafikát és egyre csökken a memóriaigény. Max a programozás miatt jöhet majd ki értelmes előny, pl a textúrát csak akkor engedi átállítani high-ba ha fizikailag megvan a 4gb. Ez van!

Ez természetesen csak fhd-ra vonatkozó írás, a fölé menni 960-assal hülyeség, akkor már inkább a drivermizériás 380-as..

[ Szerkesztve ]

(#10266) Sarkadi


Sarkadi
tag

Sziasztok!

A mai naptól kezdve én is csatlakoztam a táborba egy GIGABYTE GTX960 4GB (GV-N960OC-4GD) személyében. 7870-es AMD kártyáról történt a váltás, miután megelégeltem a folytonos driver gondokat ill. erősebb kártyát szerettem volna. Az F1-es BIOS-ról a frissítést megcsináltam a gyári oldalon elérhető F2-esre, a fentebb írtak alapján, sikeresen. A játék tesztek majd csak most jönnek, pár adatot ha gondoljátok szívesen megosztok majd, hogy a vásárlás előtt állók könnyebben dönthessenek. A FurMark-ot az imént lefuttattam és 69 fok volt a max. egy Cooler Master Silencio 450-es hangszigetelt házban, tehát ez nagyon jó eredmény számomra!

Van bármi tanácsotok a beállításokra nézve?

Köszönöm! :R

(#10267) mcs válasza Sarkadi (#10266) üzenetére


mcs
veterán

1080p-ben legalább high grafikán elvisz minden játékot, de némelyiket akár ultrán is. A hőmérséklet teljesen reális. :)

(#10268) Long Man


Long Man
tag

Egész jó összehasonlítások:

RISE OF THE TOMB RAIDER | GTX 960 vs GTX 970 vs GTX 980 GAMEPLAY

FAR CRY PRIMAL GTX 960 vs GTX 970 vs GTX 980 Gameplay

játékélmény(fps) kontra vételár ;]

:B

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10269) Sarkadi


Sarkadi
tag

Pár játék tesztelésén túl vagyok és elmondhatom, hogy jól teljesít a kártya!

- Shadow of Mordor Ultra beállításokkal 55-60FPS-el futott, míg a kártya 66°C-ot ért el max.

- The Witcher 3 Ultra textúra beállítással és minden más Magas beállítással 50-55FPS között futott, itt "izzadt" leginkább a kártya, 71°C-os lett, ennél feljebb nem ment!

- Mad Max c. játék maximumon stabilan hozta a 60FPS-t, 66°C-os hőfokkal.

- Fallout 4 High/Ultra beállításokkal 45-60FPS-el futott, a nyitott/zárt terektől függően, 65°C-os értékkel.

Egyenlőre más játékkal nem teszteltem, de már ezekből az adatokból is látszik, hogy megérte a váltást és aki a kártya vásárlása előtt áll, az ne habozzon! :K

(#10270) mcs válasza Sarkadi (#10269) üzenetére


mcs
veterán

V-Syncel visszább esik a gpu kihasználtság, ezért a kevésbé igényes játékoknál nem melegszik annyira, ahol 60nál több fpsre is képes a kártya. Ahol egy bizonyos szint alá megy a terhelés, ott még vissza is veszi a driver akár alap, boost nélküli órajelre is a gpu-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#10271) Peat;) válasza Long Man (#10268) üzenetére


Peat;)
veterán

A 970-es eléggé meglepett hogy csak ennyivel jobb, lehet tényleg lassan kifúj a maxwell lendülete, volt pár jó éve és fuss el véle. Az viszont látszódik hogy a 960-as máig eléggé odapörköl a konzoloknak, magasabb grafikával hozza azt a sebességet, furcsa látni mennyire megdőlt az eddigi tendencia, miszerint a konzolok első pár évében csak jóval drágább pc tudta azt amit a konzol, nem véletlenül volt nekem is. Előző gen még anyagilag is megérte, kemény 50 ezres x360 arcade 2008 környékén odapörkölt ár érték arányban... :D Jó kis platform lesz a pc, megint megy fel a renoméja így hogy helyzetbe hozták a gyengus új konzolok.

[ Szerkesztve ]

(#10272) Long Man válasza Peat;) (#10271) üzenetére


Long Man
tag

Nekem is úgy tűnik, hogy egy ideig még marad, mint a józan középút a GTX 960 / R9 380 vonal. (ezek felett már nagyot ugranak az árak, de kisebbet a teljesítmény) :U

Az új NVIDIA (GP100) meg egyenlőre egy nagy ugrás az ismeretlenbe.

[ Szerkesztve ]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10273) mcs válasza Peat;) (#10271) üzenetére


mcs
veterán

,,Jó kis platform lesz a pc, megint megy fel a renoméja így hogy helyzetbe hozták a gyengus új konzolok."

Egyre kevesebben vesznek gamer pc-t, mert többen is beérik a konzolok minőségével. Hát még bizonyos fejlesztő cégek mekkora nagy ívben tojnak a pc-s optimalizálásra... :(

(#10274) csaba17


csaba17
senior tag

helósztok
nálatok nincs olyan hiba, hogy irreálisan pörög a vga? Ha filmet nézek egyből felugrik a ram és a gpu órajele maxra, ahogy bezárom a lejátszót lecsökken...
De pl ha indítok egy gf experiencet, akkor is. Malwarebytes lefuttatva,semmi találat. Driver? Pár napja frissítettem.

[ Szerkesztve ]

(#10275) Csupingo válasza csaba17 (#10274) üzenetére


Csupingo
veterán

Lehet driver is. Kicsit régebbit tegyél vissza, hátha jó lesz.
Az nvidia vezérlőpultban, 3d beállítások kezelése, energiagazdálkodási mód adaptív-on van?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10276) majorp80


majorp80
csendes tag

Sziasztok.

Akinek ilyen kártyája volna:
Msi GTX960 Gaming 4G
Tudna nekem mérni az alaplaptól a kártya legmagasabb pontjáig egy pontos méretet?
A képeken úgy látszik a höcsö az.

Elöre is köszönöm!!
Üdv...

(#10277) Bjørgersson válasza majorp80 (#10276) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha minden igaz, kereken 14 cm.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10278) csaba17 válasza Csupingo (#10275) üzenetére


csaba17
senior tag

köszi, egy isten vagy :)
max teljesítményen volt, átállítottam adaptívra és már okés, ahogy megnyitom a fájlt még felugrik maximum teljesítményre de vissza is esik alapra :)

(#10279) polgi803


polgi803
őstag

Tudnátok abban segíteni hogy ha AB-el beállítok egy ventiprofilt akkor meg is maradjon? Mert kicsit össze-vissza pörgeti a ventiket valamikor...amikor először beállítottam akkor le is állította de megint pörögnek alapból, de hogy miért felejti el a beállítást azt nem tom.

(#10280) Bjørgersson válasza polgi803 (#10279) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Apply overclocking at startup be van pottyozve?

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10281) polgi803 válasza Bjørgersson (#10280) üzenetére


polgi803
őstag

igen, bár most mintha kicsit csendben lenne bár 29 fokos jelenleg a kari ...a fan speed (%)-al kell kezdenem valamit (illetve autó, vagy ki kell venni a pöttyöt belőle?), vagy csak a settings-be kell a fan fülbe mókolni?

[ Szerkesztve ]

(#10282) majorp80 válasza Bjørgersson (#10277) üzenetére


majorp80
csendes tag

Köszi,

Még annyi ,hogy ezeknek az MSI kártyáknak is szokott lenni mizéria ventikkel, vagy itt stabilan úgy müködik ahogy kell?

(#10283) Hauptmann válasza simico (#10259) üzenetére


Hauptmann
addikt

Már aki játszik a Tomb Raider-rel, annak megéri, én speciel rühellem. De végülis el lehet adni. Viszont az érdekelne, hogy milyen egérkupont adnak hozzá?

Ja, és ha már EVGA, a 3967 (SSC) és a 3969 (FTW) között csak órajel különbség van?

[ Szerkesztve ]

(#10284) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

950-hez mehet a legujabb driver?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10285) MrDerekas válasza Bjørgersson (#10284) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mehet. Nálam semmi gond vele.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#10286) Bjørgersson válasza MrDerekas (#10285) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm! :)

Ilyen lassan se töltöttem még drivert a GeForce oldaláról, ~500 KB/s, máskor meg jönni szokott csutkán 2,5 MB-tal. :o

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10287) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Na hello mindenki, versenyre kész a gépvasgép. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10288) balage25 válasza Csupingo (#10247) üzenetére


balage25
senior tag

A megoldás a windows egér kurzor beállításnál volt. [link]

(#10289) laychi válasza Bjørgersson (#10287) üzenetére


laychi
veterán

xtreme edition?

Lementenéd nekem a biosát? :)

Kíváncsi vagyok mit bír tuningban,adj neki :)
Grat hozzá egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#10290) Bjørgersson válasza laychi (#10289) üzenetére


Bjørgersson
félisten

[link], parancsolj.

Inspector szerint 1468 MHz-re boostolt gyárilag, este megnézem majd, 1500/8000-et bírja-e, én már azzal is boldog leszek. :D

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10291) Sarkadi


Sarkadi
tag

GIGABYTE GTX960 4GB (GV-N960OC-4GD) kártyához nincs valakinek olyan BIOS-a, ami az F2-essel járó alapjárati 45%-os ventilátor szabályzást csökkentené/átírhatóvá tenné? Szoftveresen sajnos nem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#10292) laychi válasza Bjørgersson (#10290) üzenetére


laychi
veterán

általában a boost table 65-ös számánál lévő érték szokott lenni a boost 2,az pedig 1455

Még a feszültségre is kíváncsi lennék,meg az ASIC-ra,ha nem sok,amit kérek. :B

(#10291) Sarkadi próbáld átírni a biost és újre felrakni,nem hiszem,hogy szoftveresen bármelyiket is mahinálni lehetne,esetleg felfelé lehet állítani, illetve fixálni lehet

[ Szerkesztve ]

(#10293) Bjørgersson válasza laychi (#10292) üzenetére


Bjørgersson
félisten

ASIC 73,7%, feszültséget majd megnézem játék közben. :)

szerk.: GPU-Z render teszt közben 1468 MHz a boost órajel, 1,212 V pedig a feszültség.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10294) Sarkadi válasza laychi (#10292) üzenetére


Sarkadi
tag

A BIOS átírásának mik a lépései? Megköszönném, ha segítenél! :R

(#10295) laychi válasza Sarkadi (#10294) üzenetére


laychi
veterán

Előszöris gpu-z-vel lemented a biost,aztán a maxwell tweakerrel (v.1.36) megnyitod a letöltött fájlt,rögtön az első(common) fülön tudod állítani a fordulatszámot RPM 11-12-13,Per 11-12-13-mal %-osan
lent sarokban PER01-02 min,ill max %,másik sarok RPM01-02 min,maximum fordulat.

Aztán ezzel felteszed: [link]

nvflash "új bios nev.rom"(nem kell idézőjel) -A
töltsd le az nvflasht a techpowerupról is,abban van egy konfigurációs fájl,azt másold bele a mappába,amiben a fenti linken található van,aztán a szerkesztéssel add meg az új bios nevét benne(meg az új biost ismásold abba a mappába)

Szerk.: az értékeket igényeidnek megfelelően változtasd. Az is lehet,hogy nem történik majd semmi

Ja meg amikor fel akarod tenni(jópár hozzászólással ezelőtt )beraktam egy képet,amin rajta van,hogy hogy tiltsd le a kártyát,amég telepíted,aztán restart,ha újra betölt a rendszer,akkor pedig újra engedélyezni kell a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#10296) Sarkadi válasza laychi (#10295) üzenetére


Sarkadi
tag

Köszönöm! :R

(#10297) laychi válasza Bjørgersson (#10293) üzenetére


laychi
veterán

akkor lehet a magasabb fesz miatt emeli annyira,az enyémnek 1,193V a feszültsége,így 1455-ig megy,ha átírom a tied biosának paramétereit,de ha emelnék feszt,akkor feljebb menne,mint neked

oc vagy gaming módban van a kártya? oc módban nekem 1480-ig megy 1,218V-ra emelve a feszt 1493Mhz
Gaming módban emelt fesszel 1467,7Mhz

[ Szerkesztve ]

(#10298) Bjørgersson válasza laychi (#10297) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Fogalmam sincs, ahhoz valami Gigabyte cuccot kellene telepítenem?

~másfél óra GTA V után.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10299) simico válasza Hauptmann (#10283) üzenetére


simico
aktív tag

A kártya regisztrációja után bármelyik EVGA egérre 50%, tápegységre 30% kedvezményt adnak 30 napon belül. A Tomb Raiderért én se vagyok oda, de őszintén szólva a Gigabyte WF2OC kártyáját én még egyszer nem vettem volna meg (nem csak a személyes rossz tapasztalat miatt, hanem mert utána több ugyanolyan panaszt olvastam másoktól akik szintén mostanában vették hazai boltokban), a többi meg ugyanúgy 70-72e Ft, szóval a játékkupon nélkül is ezt vettem volna.

(#10300) diegho válasza simico (#10299) üzenetére


diegho
nagyúr

És hol tudod beváltani a kedvezményt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.