Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) Rebell válasza Tikakukac (#11800) üzenetére


Rebell
senior tag

:B azt hiszem nincs több hozzá fűzni valóm! Köszi ;)

Bár az ingyen videókari kecsegtető ajánlat :C

[ Szerkesztve ]

(#11802) Long Man válasza Rebell (#11794) üzenetére


Long Man
tag

"..., van olyan, hogy ideális hőfok?"

Természetesen: -273 °C ;)

De alternatívaként, ha nincs mostanában otthon néhány csupor folyékony Nitrogén,
akkor érdemes lehet még egy meredekebb vent. profilt létrehozni az Afterburnerben.

Előny: hamarabb/jobban kezd el hűteni terhelésre ill. magasabban tartja a fordulatot. (persze ezek beállítási paraméter függők)

Hátrány: hamarabb lesz hangosabb a hűtés.

(egyszer érdemes kitotózni az optimimális meredek beállítást, menteni egy külön profilba és ha kell, ezt a profilt alkalmazni)

[ Szerkesztve ]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#11803) Bjørgersson válasza Rebell (#11797) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Miert bosszanto? Az egy perc alatti visszahulessel tobbet artasz a videokartyanak, mintha hagyod szepen 10 perc alatt visszahulni

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11804) Rebell válasza Bjørgersson (#11803) üzenetére


Rebell
senior tag

miért is? nem 100% RPM hűti vissza, hanem 35%.. Nem 0 fokos levegő megy rá, hanem amit a gépházból szív \fúj a kártyára!

És talán a paszta is hosszabb életű lesz így.

[ Szerkesztve ]

(#11805) Bjørgersson válasza Rebell (#11804) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mert a hirtelen hőingadozás előbb-utóbb tönkreteszi a forrasztásokat, aztán majd lehet nézni, hogy miért nem ad képet a vga. A 65 °C csak neked számít soknak, a vga-nak az semmi, sőt, 80 °C-ig teljesen jól érzi magát.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11806) TechN7ne válasza Bjørgersson (#11805) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

"hirtelen hőingadozás előbb-utóbb tönkreteszi a forrasztásokat"

Ezt meg honnan vetted?

(#11807) 4264adam válasza TechN7ne (#11806) üzenetére


4264adam
veterán

Ez így van! :K

Reflowt is nem 30°C-265°C-on használjuk SMT forrasztásnál, hanem elő melegített 100°C, de az igazi az lenne ha a PCB-t is elő melegíteném 60-80°C-ra.

100°C-tól is széepn lassan mászik fel 265-re nem szabad ugrania.

[ Szerkesztve ]

(#11808) Peat;) válasza Rebell (#11804) üzenetére


Peat;)
veterán

Szerinted a gyártónak az az érdeke hogy olyan gyári beállítást alkalmazzon amivel tönkremegy a 3, vagy akár 5 éves garanciával ellátott termék, vagy olyan beállítást alkalmazzon amivel ez elkerülhető? Nem véletlenül fokozatosan lassulnak vissza a ventik és nem véletlenül fokozatosan gyorsulnak a ventik. Bele lehet ebbe nyúlni kézzel, csak semmi értelme. De ezt már sokan írták, szerintem állítsd be magadnak tetsző konfigot, addig úgy sem leszel nyugodt.

(#11809) Tikakukac válasza TechN7ne (#11806) üzenetére


Tikakukac
titán

Reflow topikban tedd fel a kérdést, szerintem szívesen elmagyarázzák mit és miért csinálnak úgy ahogy. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11810) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Hát én most nagyon hülye leszek. Mondjuk az elmúlt 20 hsz alapján ez nem is olyan kirívó :) Csak filózom itt, hogy, mi van ha lekapcsolom a gépet mondjuk 65 fokos vga-val, cpuval....? Lekapcsolom ugye akkor a tápot, alaplapot, hdd/ssd-ket és a hűtő ventilátorokat. Aztán mi van a gépben? Okoslevegő? Mer' tudja, hogy neki most aztán hűteni kell és csak áramlik és áramlik és hűt, csak úgy magától... oszt jéggé veri a vga-t. Azt senki ne magyarázza be nekem, hogy a lekapcsolt gép pillanatokon belül lehűl. (átlag vagy akár gamer pc-jére gondolva) Sőt, kotyogom mindezt úgy, hogy a forrasztások hőingadozás miatti "elöregedésévél" is talán tisztában vagyok.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11811) Tikakukac válasza MrDerekas (#11810) üzenetére


Tikakukac
titán

Kinek mi a lehűl. De igen, instant elvágod a hőtermelésed, ott megzuhan a görbéd nem kicsit, aztán attól függően, hogy lég-víz a hűtőd plusz mekkora a bordád fognak majd a komponensek lehűlni. Nomeg mennyire nyitott a házad, leginkább felül, ugye.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11812) 4264adam válasza MrDerekas (#11810) üzenetére


4264adam
veterán

Attól függ milyen hőmérsékletről kapcsolod ki. Lesz egy kis törés az elején mert a felvett hő mennyiség gyorsan sokat csökken majd ismét fokozatosan kezd el vissza hűlni.

[ Szerkesztve ]

(#11813) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Srácok ez akkor igaz 100%-osan, ha megunom a játékot és lecsapom a tápot. Ám ha kilépek a játékból és leállítom a gépet ez a görbe, illetve benne a zuhanás már sokkal simulékonyabb. Ha a kari 65 fok, a szoba 20, akkor a teljes hűlés 45 fok, aminek mennyi lehet a zuhanó része? 22,5 fok? Tényleg ez a brutálisan nagy deltaT fogja kinyírni a forrasztásokat. Gyakorlati emberkeként ez a téma rohadtul túl lett spilázva. Legalább jókat derültem ;) Főleg, hogy ti is, mint szakik, sem igazán értitek a kirobbantó kérdés hétköznapi létjogosultságát.
Egyébként pedig grat a válaszotokhoz! Azok legalább megállják a helyüket :R

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11814) Tikakukac válasza MrDerekas (#11813) üzenetére


Tikakukac
titán

Bevallom férfiasan: én már régóta nem értem mi a tököm van itt, meg akkor most mit is kéne meg kinek.

Elméleti hülyéskedés megy úgyis, hát ki a tök fogja lecsapkodni a kismegszakítókat meg "turbo timert" építeni géphez. Vízhűtéshez voltak még ilyenek, asszem Aquaeroban van is ilyesmi kitalálva. Értelme annak sincs, de mondjuk egy 45k-s vezérlőpanelnél már megértem, magát szórakoztatnia kell az embernek. ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11815) 4264adam válasza MrDerekas (#11813) üzenetére


4264adam
veterán

Kedvencem mostanába, hogy Úristee... 70°C-ig megy a kártyád/kártyám valamit tegyünk ellene. :U

(#11816) Mika1227 válasza 4264adam (#11815) üzenetére


Mika1227
őstag

:K Maximum GPU Tempurature 960 Maximum GPU Tempurature 950

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#11817) 4264adam válasza Mika1227 (#11816) üzenetére


4264adam
veterán

És mit kellene néznem? :U

(#11818) Long Man válasza Mika1227 (#11816) üzenetére


Long Man
tag

Szívesen megkérdeznék egy NVIDIA mérnököt, hogy miért bír három fokkal kevesebbet egy GTX950.
:U

(... vagy a GTX960 hárommal többet ...)
;]

+1
Viszont, legalább kiderült, hogy a GTX960 már egy elavult kártya, mert "hivatalosan" már "nem támogatja" a Windows 10-et.
(és Open GL-ből is csak a 4.4-et, de legalább képes a MFAA-ra)
;]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#11819) távcsőves válasza Long Man (#11775) üzenetére


távcsőves
senior tag

Tényleg jó konfig, :R de a csaj sem hazudtolja meg magát. A videó 2/3-a milyen színben is tudd világítani a LED világítás... ;] Édes isten..

[ Szerkesztve ]

(#11820) Mika1227 válasza 4264adam (#11817) üzenetére


Mika1227
őstag

A hőfokokat azért linkeltem mert egyetértek Veled, hogy sokan mennyire odavannak, hogy 70 fok a kártya! De azt hittem ez egyértelmű! :F

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#11821) 4264adam válasza Mika1227 (#11820) üzenetére


4264adam
veterán

Bocsánat, nem értettem a szarkazmust , Sheldon módban voltam :D

Nálam 74°C szokott lenni maximum de akkor is meg tartja a tuning órajeleket 1480/7400Mhz

[ Szerkesztve ]

(#11822) laychi válasza Mika1227 (#11820) üzenetére


laychi
veterán

Oké,hogy a 70 pár fok nem káros,de pl az msi gtx 970 oc-m bizonos hőmérsékletnél droppolja az órajelet.Tudtommal más 970-es kártyáknál is létező dolog ez.
Így azért egyedi ventiprofil nálam is van,hogy bizonyos hőmérséklet +- 1-2 fok-ig ne menjen.

(#11823) mcs


mcs
veterán

Ó hogy már megin új drivert köpött ki az NVidia. ;]
Rühellek egyfolytába pucolni, de nálam kényszeres a frissítés. Nem tudok nyugodtan aludni nélküle. :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11824) MrDerekas válasza mcs (#11823) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hátténööö az utolsónál megnyugodtam teljesen... miután visszaraktam az azt megelőzőt. Azóta megy ami kell. Nem is feszegetem egyelőre a dolgot :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11841) Mika1227 válasza laychi (#11822) üzenetére


Mika1227
őstag

Az én 970-em 74-77 is szokott lenni most a melegben de nem veszi vissza az órajelet ha jól láttam!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#11842) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Hoppácska, milyen flame volt amit takarítani kellett? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11844) Devas válasza laychi (#11822) üzenetére


Devas
őstag

70 fokos vganal mar en magam droppolom magamrol a verejteket, annyira befuti a szobat. :) Ha egyszer lesz freesync monitorom, akkor a leghuvosebb OC nelkuli amd vga t fogom megvenni hozza az holtbiztos. :) Addig meg marad a jo oreg vsync hasznalata...

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#11845) laychi válasza Devas (#11844) üzenetére


laychi
veterán

Bent volt a gépház az asztal és a fal közt,nem volt szellőzés,ezért ment fel így a hőmérő higanyszála,azóta megváltoztak a körülmények :)

Eggyébként +200-220MHz tuningnál előfordul,hogy jobban melegszik :)
Végig ki van fizetve a kártya,miért használjam alapon? :D

AMD-t ne offolj ide,sokaknak vérzik az ínye tőle :D

(#11846) Hauptmann


Hauptmann
addikt

A tuning hogy néz ki egy g1:gaming-nél? Az OC Guruban megemelem a frekiket, és szevasz?

A memóriát nagy átlagban hová lehet húzni az alap 7010 MHz-ről? A GPU OC módban 1266/1329 MHz-n jár, ezt még kb. hová lehet emelni? Többlet feszültséget szabad valamennyit adni, vagy inkább ne?

Ja, és mivel érdemes tesztelni? Furmark?

[ Szerkesztve ]

(#11847) mcs válasza Hauptmann (#11846) üzenetére


mcs
veterán

A ramok 7500-8000ig húzhatók általában. A gpu boost 2 órajele 1470-1570ig terjedhet, de ez csak terhelés közbeni monitorozáskor lesz látható, hogy pontosan mennyi. Tesztelésre a Valley nekem mindig bevált, mert nálam ez roggyasztotta meg leghamarabb a 960at és most a 950et is. Futtasd ablakos módban, és emeld közben párhuzamosan az órajeleket oc guruban. Először keresd ki a gpu maximumát, amin még nem hibázik, utána pedig a ramnak is.

(#11848) hunvarlan


hunvarlan
aktív tag

Hali amióta felraktam a windows 10et nem indul el az OC guru programm ha feláll a rendszerem mit tudnék ezellen tenni illetve ha nem kapcsolom be akkor automatikusan ugyanugy beindulnak a ventilátorok ahogy kell vagy nem?

(#11849) mcs válasza hunvarlan (#11848) üzenetére


mcs
veterán

Telepítsd újra az oc gurut, válaszd ki telepítéskor a costum installt, és pipáld ki utána a kettő összetevőt, amiket felajánl.

(#11850) Bjørgersson válasza hunvarlan (#11848) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hasznalj helyette mondjuk Afterburnert.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.