Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) Gaboman válasza Csupingo (#10150) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm!

Még finomítok rajta, mivel az elért hőmérséklet után felpörgeti a ventilátorokat, jelenleg azon dolgozom hogy 49 foknál 27%-on pörögjön.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#10152) laychi válasza Gaboman (#10149) üzenetére


laychi
veterán

Hogy sikerült szerkesztened?
Én mikor változtattam valamit a 960-as bioson nem engedte felrakni.
Igaz engem a venti nem zavar,illetve nem is hallom.
Többit meg megoldom afterburnerrel.- Problem solved.

Csak az elmélet érdekelne,hogy mégis....?
Maxwell Tweaker 1.36-tal próbáltam

(#10153) polgi803


polgi803
őstag

Azért azt örömmel látom, hogy a maximális hőfok több óra játék után is 61 fok volt...Jó kis kari ez... :K elégedett vagyok vele a sok radeon után...jól választottam...

(#10154) Gaboman válasza laychi (#10152) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A furcsaság itt is az hogy ha 0-ra van levéve és eléri a 49 fokot akkor hiába emelkedik szépen fokozatosan a fordulat, mindig belepörget hol kisebbet hol nagyobbat.
A gyári Biosába 1105 fordulat van megadva idle állapotban, de ez nem igaz mivel a kártya 1580 fordulaton megy alaphangon ami közel sem 33% a 3150 fordulatnak.
MSI AB és GPU-Z is ezt jelzi, tehát a gyári Biost-nem tudja produkálni, érthetetlen számomra is hogy miért, azt írja a Bios hogy 1105ford/perc 33%-nál.De ez 1580 valójában, és ha lejjebb viszed megkavarodik a rendszer.
Nincs még hozzá jó program amivel megtudnám írni.
Visszaraktam az eredeti Biost, nem foglalkozom vele tovább mert kellene hozzá olyan progi amit ténylegesen érzékeli a fordulatot.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#10155) cdm12


cdm12
tag

Nem tud valaki más megoldást a cicergésre mint az fps korlátozása RivaTunerrel? Nálam ez nem jött be , akkor is ciripel ha leveszem 30ra az fps-t. A kari egy Gigabyte GTX 960 WF2OC.

(#10156) Gaboman válasza cdm12 (#10155) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Furcsa, nálam cicergés egyáltalán nincs, viszont megnézhetnéd nekem hogy a te Giga GTX950OC-d milyen ventilátor fordulaton üzemel alapon.
Nálam 1580-1590 között, ezt Afterburnerben vagy GPU-Z-ben megtudod nézni, megtennéd nekem?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#10157) cdm12 válasza Gaboman (#10156) üzenetére


cdm12
tag

960OC-m van , de persze , majd ránézek ha hazaértem.

(#10158) Gaboman válasza cdm12 (#10157) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Oh bocs, már olvasni sem tudok! :( :DDD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#10159) simico válasza cdm12 (#10155) üzenetére


simico
aktív tag

Hol vetted a kártyát?

Ma utalták a visszaküldött kártya árát. Gondoltam mindjárt meg is rendelem az újat, hát hétfő óta nem felment 65e-re a Gigabyte 960 WF2OC 4GB ára... Erősen gondolkozom, hogy akkor már inkább az EVGA GTX960 4GB SSC GAMING ACX 2.0+ kártyát veszem meg amihez játékkupon is jár, tehát maga a kártya olcsóbb mint a Gigabyte.

(#10160) cdm12 válasza simico (#10159) üzenetére


cdm12
tag

http://www.magicomp.hu/webshop/keres.php?keresendo=gtx%20960&oldal=1
Innen rendeltem , de ha jól látom jelenleg nincs náluk 4 gigásból OC csak sima WF2.

[ Szerkesztve ]

(#10161) Bugfix1984 válasza cdm12 (#10160) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Szia !

Ezt a boltot kerüld el, nem túl megbízhatóak és nem is magyar beszerzés. :R

(#10162) Long Man válasza Bugfix1984 (#10161) üzenetére


Long Man
tag

+1 "Ezt a boltot kerüld el ..."

(most nem részletezném, hogy miért ...) :U

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10163) LiteCross91 válasza bogarfx (#10100) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Na megrendeltem ezt az MSI-t. Most egy Asus GTX 750Ti van a gépben. Hogy cseréljem ki? Előtte DDU-val töröljem le a mostani drivert? Aztán tegyem be és indítsam el a gépet és utána telepítsem a drivert? Vagy hogy?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#10164) Bjørgersson válasza LiteCross91 (#10163) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem kell DDU-val húzni az időt. Legújabb driver letölt, 750Ti kivesz, 960 berak, majd tiszta telepítéssel telepítsd az új drivert.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10165) LiteCross91 válasza Bjørgersson (#10164) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Igenis értettem! :D

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#10166) MrDerekas válasza Gaboman (#10156) üzenetére


MrDerekas
addikt

Bár nem nekem szólt :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#10167) Bjørgersson válasza LiteCross91 (#10165) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pihenj! :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10168) Gaboman válasza MrDerekas (#10166) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm!
Nem rossz, próbálkozom én is tovább, hátha kisül belőle valami.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#10169) MrDerekas válasza Gaboman (#10168) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nincs mit ;)
Eleinte kísérleteztem, de ez a gyári beállítás. Böngésző jó sok füllel, meg a natur rendszer és így ennyit teker, fogyaszt. Semmi tweak vagy tuning progi.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#10170) Csupingo válasza Gaboman (#10168) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem adtak ki hozzá új biost? Hátha azzal nem rakoncátlankodna a venti.

Szerk.: ez van neked? GV-N950WF2OC-2GD Az oldalán sajna nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10171) Mark023


Mark023
tag

LOL ezek megint átbasztak. Kiadtak egy új biost az oc4gd-re. Valakinek valami új vátozás az új biossal?

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#10172) Mark023


Mark023
tag

Jah igen, Nálam előferdül, hogy ha húzva van a kártya akkor a hdmi-re kötött monitor/tv filmlejátszáskor akad. Egy visszaállítás default módban msi-ben és máris jó lett. Szóval gondolom, hogy beakadhat a 2d profil, bár eddig csak ezzel a driverrel csinálta ezt, de lehet az msi, buggol egyet kettőt, ha valakinek is ilyen baja van, csak húzza vissza és jó lesz. Bár relatív, hogy kinek miért akad.

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#10173) Csupingo válasza Mark023 (#10171) üzenetére


Csupingo
veterán

Azoknál szokott segíteni az új bios, akiknél véletlenszerűen fel szoktak pörögni a ventilátorok. Azt hiszem a min. venti fordulatot 1300 rpm-re állítja.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10174) Gaboman válasza MrDerekas (#10169) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nekem most sikerült lejjebb vinnem, de 24%-ra már lehetetlen levinni, nem stabil a ventilátorfordulat, össze-vissza ugrál.

Csupingo Sajnos nem adtak ki még hozzá újabb Biost, igen pontosan az a típus van nekem.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#10175) Hachiko95 válasza Gaboman (#10174) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Sziasztok!

Az imént vásároltam egy msi gtx 960-at, amihez elméletileg jár rise of the tomb raider.
Kellett volna kapnom egy kupont vagy hogyan tudom beaktiválni?
A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#10176) gears27


gears27
aktív tag

Sziasztok! Kérdésem az lenne, hogy R7 370(4gb) 256 bit vagy egy Gtx 960(2gb) 128bit jobb játékra? :U

Seggsztézis

(#10177) Mika1227 válasza gears27 (#10176) üzenetére


Mika1227
őstag

Teszt!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#10178) Tikakukac válasza gears27 (#10176) üzenetére


Tikakukac
titán

960 ellenfele a 380. A 370 egy ligával lentebb van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10179) Long Man


Long Man
tag

R9 380 és GTX 960 között töprengőknek mégegy összehasonlítás:

R9 380 vs GTX 960 in NEW Games (Hitman, Lara, Primal, NFS, Division)

(döntésnél érdemes még figyelembe venni az ár mellett a fogyasztást is)

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10180) Mercutio_ válasza Hachiko95 (#10175) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha boltból vetted, akkor a doboz oldalánra van nyomtatva és/vagy a garipapíron találod a kódot.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10181) polgi803 válasza Long Man (#10179) üzenetére


polgi803
őstag

Én, most hogy a 960-at vettem egyértelműen nem bántam meg a 380 helyett...Pedig sok éven keresztül Radeon-os voltam. :C

(#10182) Long Man válasza polgi803 (#10181) üzenetére


Long Man
tag

Csak ne vette volna ki a driver-ből az NVIDIA az nView részt valamint a profilok mentésének lehetőségét ... és működne rendesen a "Surround" mód ... :F
(még jobbnak/használhatóbbnak tűnik az exAMD drivere és programrészei, de sebességben ég és föld, egy/két HD5750-hez képest)

plusz nagyon jól néz ki a 3D Vision még anaglyph módban is :C
(csak ne enné ennyire a teljesítményt és ne lenne ennyire drága a 3D Vision szemüveg) :U

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10183) gears27 válasza Long Man (#10182) üzenetére


gears27
aktív tag

köszi a válaszokat :R

Seggsztézis

(#10184) polgi803 válasza Long Man (#10182) üzenetére


polgi803
őstag

25k-ért már van szemcsi...az szerintem nem vészes a többihez képest

(#10185) Long Man válasza polgi803 (#10184) üzenetére


Long Man
tag

Igen, a szemüvegért nem lenne annyira vészes, de amelyik monitorba nincs beépítve az adó (régebbi 120Hz-esek) oda a 3D Vision 2 Wireless Glasses Kit kellene.
(vagy pedig a 3D Vision Wired Glasses, de azt meg égen-földön nem kapni)

Egyenlőre marad 2D ill. az anaglyph, de ki tudja mit hoz a jövő ... :DD

(pedig eszméletlen jól néz ki az FSX "igazi" 3D-ben)

[ Szerkesztve ]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10186) Long Man


Long Man
tag

Egy kis kiegészítés, hogy miért előnyös a 3D ... A New Dawn :B

;)

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10187) polgi803 válasza Long Man (#10185) üzenetére


polgi803
őstag

Youtube-on vannak nagyon baresz tesztek horror game Oculusba...van para rendesen... :DDD

(#10188) roberto7


roberto7
csendes tag

Sziasztok!

Vennék egy 960-as kártyát.
Ezzel a típussal van valami gond a többihez képest, vagy igazából sok különbség nincs a kategórián belül.
Nem szeretném ha túl meleg lenne, de azt sem ha hangos. Tuningolni nem akarom.
Erre a típusra gondolok.
GIGABYTE GTX960 4GB GDDR5 WF2 OC (GV-N960WF2OC-4GD)

Köszönöm a segítséget előre is.

üdv.

(#10189) Csupingo válasza roberto7 (#10188) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem szokott vele gond lenni. Ajánlott, mert egész jó árban van. Hűvös, halk kártya.
Van akinek cicereg, de az bármelyiknél előfordulhat, sajnos.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10190) roberto7 válasza Csupingo (#10189) üzenetére


roberto7
csendes tag

és a cicergés ha jól olvastam akkor nem garanciális hiba?

(#10191) Csupingo válasza roberto7 (#10190) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem azért a legtöbb helyen nem cserélik vissza, hacsak nem elég rendes az eladó, de ez ritka eset, sajnos. Viszont ezzel a dologgal együtt kell élni. Többnyire a középkategóriától kezdve bármilyen kártya cicereghet, r9 380, gtx 970, r9 390 stb. Általában magas fps-nél jön elő. Sokaknak segített, ha pl. 60-ra maximalizálták az fps-t külső programmal.

Long man engedelmével.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10192) roberto7 válasza Csupingo (#10191) üzenetére


roberto7
csendes tag

köszönöm a gyors segítséget :R

üdv.

(#10193) majorp80


majorp80
csendes tag

Sziasztok!

Gigabyte GTX 960 4GB- os kártyának van egy 8+6 pines tápcsatija. A tápomon van egy 6+2pines PCI táp csati ami belemegy a 8pines csatiba az ok.
A másik 6 pineshez használnám a gyári mellékelt átalakítót, amiböl két hagyományos 4 pines tápcsati lesz. De itt azt néztem , hogy a tápegységemböl kijövö hagyományos tápcsati szinkiosztása nem egyezik az átalakító szinkiosztásával. Ez okozhat gondot? Egyenlöre nem kapcsoltam még be a gépet. Köszi a választ!
Üdv...

(#10194) Csupingo válasza majorp80 (#10193) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem. Összedugod, és működnie kell.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10195) majorp80 válasza Csupingo (#10194) üzenetére


majorp80
csendes tag

Köszi!

(#10196) majorp80 válasza Csupingo (#10194) üzenetére


majorp80
csendes tag

Szisztok,

Gigabyte gtx960 wf2 4gb kártya miért csinálja azt ,hogy az egyik ventilátor szabályozva van a másik meg szerintem maxon pörög nagyon hangosan???

Köszi a választ.

(#10197) majorp80 válasza majorp80 (#10196) üzenetére


majorp80
csendes tag

Az OC guruba is olyan mintha nem csinálna semmit.

(#10198) majorp80 válasza majorp80 (#10197) üzenetére


majorp80
csendes tag

Légyszi valaki SOS volna?!

(#10199) Gaboman válasza majorp80 (#10196) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Szia!

Hasonló effektus mint ami nekem volt a Giga GTX950OC-nál, én Bios módosítással oldottam meg a dolgot, ha másként nem megy, semmit nem tudsz vele kezdeni írj és segítek átírni a Biost!

Gábor

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#10200) majorp80 válasza Gaboman (#10199) üzenetére


majorp80
csendes tag

De miért külön forgatja őket?
Hibás a kártya?
Olyan hangja van mint egy sugárhajtőműnek, és azért vettem ezt mert ,hogy majd milyen jó csendes lesz!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.