Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) Long Man válasza lacus83 (#10750) üzenetére


Long Man
tag

Ez nem hangzik jól ... :(
(nálam, ugyanez a kártya már ~120-150 FPS alatt csendben van)

Sajnos itt jön a kártya-alaplap-táp háromszöge ... :U

(ebben már nincs tapasztalatom, de most jutott eszembe ...
... egy próba, hogy más ágról adod a tápot a a kártyának?)

Illetve mégegy ... biztos, hogy a VRM-ek ciceregnek?

(ha terheléstől függően változik a cicergés-nyüszítés, az a VRM,
ha egyenletes, akkor más (is lehet) a hunyó.)

[ Szerkesztve ]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10752) lacus83 válasza Long Man (#10751) üzenetére


lacus83
senior tag

3 d mark alatt teljesítmény tesztek váltása közben csönd lesz,amit kezdi a tesztet megint csinálja.
Pl mikor Cpu + vga teszt van akkor hallkabb.
Játék és teszt program alatt sem ugyan akkora a cicergés.
2 d alatt eddig nem csinálta.
A betáp csatlakozást még esetleg megpróbálom aztán frame limitet adok neki hátha.
De ez igy akkor sem teljesen okés.
Jah alaplapra már én is gondoltam de mivel extreme lap Z chipes igy passz.
Ismerősöm tavaly adta át Ugy hogy 1 évet csak zacskóban ált bontatlannul mivel beragadt áru lett boltban.
Berendelték, aztán nem mentek érte (72k),én meg kis pénzért elhoztam.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Corsair H110i GT,Cooler Master Case,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,Focus+ 850W Gold,ASUS ProArt 4060 OC,LG 27GL850B

(#10753) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Üdv!

Idő hiányában nincs időm végig nyálazni a topikot.
960 4GB-ot keresek.
Asusból van a sima Strix illetve egy Black verzió.
Gigából WF2 illetve G1 Gaming.
MSI-ból Gaming és Gaming G1
Plusz egy Zotac AMP.

Árban szinte full megegyeznek. Melyiket a nyerő?

(#10754) Májkii válasza csucsbicep (#10753) üzenetére


Májkii
senior tag

Giga WF2 ha ~5k-val drágább akkor MSI Gaming de ennél többet szerintem nem ér.

(#10755) TechN7ne válasza csucsbicep (#10753) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

EVGA vagy MSI Gaming, Giga nem egy csúcs minőség ,olcsó húsnak híg a leve.

(#10756) Bjørgersson válasza TechN7ne (#10755) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pont kezdett már hiányozni valami szakértő Gigahater. :U

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10757) TechN7ne válasza Bjørgersson (#10756) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem szakértés,csak eddig nem voltak jó élményeim a Giga kártyáiról,pedig volt már egy jó pár,tele van velük a használt piac.

(#10758) Puma K válasza Bjørgersson (#10756) üzenetére


Puma K
veterán

Giga cuccokkal szivtam mar en is. Kicsit tobbet mint mas gyarto termekevel, de mint tudjuk egy gyarbol sem ekrezik mindig problemamentes termek.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10759) Csupingo válasza TechN7ne (#10757) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem védeni akarom a gigát, de a 960-as kártyái nagyon jóra sikeredtek. A g1 az egyik legjobb (bár 3 venti már túlzás erre a szintre). Nekem wf2oc van, még 63 °C-nál nem volt melegebb játék alatt és hangja sincs.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10760) tibcsi0407 válasza Csupingo (#10759) üzenetére


tibcsi0407
félisten

+1

Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

(#10761) Tikakukac válasza Bjørgersson (#10756) üzenetére


Tikakukac
titán

Ergo, ha nem tetszik egy márka mert sorozatban szívtál vele, akkor hater vagy.

Mindig tanulok, azt hittem ez csak Apple-Droid témakörben szokás :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10762) Bjørgersson válasza Tikakukac (#10761) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen, szó szerint ezt írtam én is, ügyes vagy. :o

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10763) Trailblazer válasza Csupingo (#10759) üzenetére


Trailblazer
addikt

Szintén egy +1 a Giga 960-asai mellett.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10764) Pala válasza Puma K (#10758) üzenetére


Pala
veterán

Mondjuk az eleve gyanús, hogy a Giga kártyák valahogy mindig olcsóbbak, mint a többi gyártó megoldásai, néha nem is kevéssel. Valahol tehát spórolás van... én nem tudom, hogy hol, de az egészen biztos, hogy nem szeretetből kerülnek kevesebbe a kártyáik.

[ Szerkesztve ]

(#10765) Tikakukac válasza Bjørgersson (#10762) üzenetére


Tikakukac
titán

Mármint te is szarkasztikus voltál? Ha igen, akkor bocsi, te voltál az ügyesebb, ötödjére sem érzem ki, de biztos jól elrejtetted :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10766) gbors válasza Pala (#10764) üzenetére


gbors
nagyúr

A spórolás az állam(ok)nak fizetendő javakon van, az olcsó Giga kártyák nem teljesen hivatalos csatornán jönnek be az országba. Ha megnézel egy Newegget, ott nincs nagy Gigabyte olcsóság.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#10767) Bjørgersson válasza Tikakukac (#10765) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem, az első hozzászólásom még nem az volt. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10768) Pala válasza gbors (#10766) üzenetére


Pala
veterán

Na ezt nem tudtam, megcsekkolom! :R

ps.: én már csak ilyen paranoiás vagyok, sosem veszem meg semmiből a legolcsóbbat, mert egyszerűen gyanús (még akkor is, ha ismert, bejáratott márkáról van szó).

[ Szerkesztve ]

(#10769) GEIL válasza Trailblazer (#10763) üzenetére


GEIL
addikt

Lassan 1 éves lesz a Giga 960GTX 2Gb IXOC-m....semmi cicergés....minden baba...zárt házban is max 68 fok volt nyáron dögmelegben.....ilyenkor terhelve is 64 fok körül mozog...pedig nincsen plusz venti a házban...csak a CPU-n lévő gyári hűtő......tök csendes minden.... :C :C :K :K "kis rövid nyákos egyventis vacak" ;]

[ Szerkesztve ]

i7 13700K - 64Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600K - 32Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#10770) Trailblazer válasza GEIL (#10769) üzenetére


Trailblazer
addikt

Azé' mondom, hogy a Giga nagyon eltalálta ezt a 960-as szériát. Nekem WF2OC volt, szintén csak jókat tudok mondani róla.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10771) lacus83 válasza lacus83 (#10752) üzenetére


lacus83
senior tag

A vga,alaplap, táp kombóból a tápom lesz a ludas
Nem rossz csak Giga Wf2 vel nagyon tudnak gerjedni egymásra :P
Nem gond,ugyis hónapok óta tervezem a táp cserét.
A kártya nagyon jó,ezért vissza küldeni nem fogom
Szóval cicereg de igy is + 1 a Gigabyte-nak.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Corsair H110i GT,Cooler Master Case,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,Focus+ 850W Gold,ASUS ProArt 4060 OC,LG 27GL850B

(#10772) Long Man


Long Man
tag

Egy kis marketinges gondolatébresztő a "melyik a jobb" témakörbe:

I. GV-N960IXOC-4GD

II. GV-N960WF2OC-4GD

Egyazon boltban kb. 2500 Ft. a különbség köztük.
(ami - az út közbeni sarcokat is beleszámítva - pont a +egy vent., kicsit nagyobb hűtő, +egy video és +egy táp csatlakozó, valamint a kicsit átírt VGA BIOS ára)

Igencsak valószínű, hogy - használat szempontjából - maga a "vas" ugyanaz mindkettőben.
;]

p.s.
majdnem el felejtettem a csicsás hátlapot ... :DD

[ Szerkesztve ]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10773) Csupingo válasza Long Man (#10772) üzenetére


Csupingo
veterán

Tehát: a felsorolásod alapján, minden más rajt. A nyák is. :DDD Azt a 2500 Ft-ot simán megéri.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10774) nagybá


nagybá
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Afelől érdeklődnék, hogy tudnátok e nekem olyan programot ajánlani amit használt 960 tesztelésére használhatnék? Most tervezek egy használtat venni a fent megemlített termékből és szeretnék biztosra menni. Illetve ha tudtok mondani külön erre a típusra jellemző tulajdonságot, melyre oda kell figyelni azt is megköszönöm!

Előre is köszönöm a választ!

(#10775) Long Man válasza Csupingo (#10773) üzenetére


Long Man
tag

"Azt a 2500 Ft-ot simán megéri."
Szerintem is. :B

(és természetesen az "el felejtettem", az "elfelejtettem") :U

Pont ezt szerettem volna érzékeltetni, hogy mind a gyártó, mind a kereskedő tudja, hogy mit/mennyiért ad.
(ők jobban figyelik és látják egymást, mint mi, vásárlók) :D

Pl.: egy "Günter"-nek vagy egy "John"-nak - a jövedelméhez képest - lehet, hogy olcsóbb egy EVGA, mint nekünk egy Gigabyte ... :U

Ettől függetlenül, nekünk kell észnél lenni, mert a mi pénzünkre fáj a foguk ... :DDD
:B

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10776) Long Man válasza nagybá (#10774) üzenetére


Long Man
tag

FurMark

(ha ez nem fekteti meg, akkor semmi sem) ;]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10777) nagybá válasza Long Man (#10776) üzenetére


nagybá
senior tag

Köszi! Erről hallottam már, de félek tőle (olvastam pár szétégetős témáról). Kis tippet még kérhetek, hogy miként mennyi ideig kell tolatni vele?

(#10778) Long Man válasza nagybá (#10777) üzenetére


Long Man
tag

"de félek tőle (olvastam pár szétégetős témáról)"

Az igaz, hogy szélsőségesen terheli a kártyát, de károsodni nem ettől fog.
(vennél olyantól autót, aki azt mondja:
"Főnök! Esztet veggye mek, csak ne kapcsojja ötösbe és ne pőgesse mán nétyezeee fölé" ?) :U ;]

"Cicergés" ellenörzésre pedig jó a TessMark.
(ez meg pont az ellenkezője a FurMark-nak ... könnyen kapni 1500 FPS feletti értékeket, amikor nagyon hangosan nyüszít(het) a kártya)
A reális az, hogy kb. 200 FPS alatt már nem szabadna cincognia.

Ezek csak tesztprogramok.
Valódi játékok soha nem terhelnek ennyire egyoldalúan és egyenletesen egy kártyát.

"miként mennyi ideig kell tolatni vele?"
én kb. 30p FurMark-ot adtam annó és hiba nélkül bírta még húzva is
(ennél többet nem láttam értelmét kínozni)

[ Szerkesztve ]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10779) nagybá válasza Long Man (#10778) üzenetére


nagybá
senior tag

Nagyon szépen köszönöm! :)
Off: Így, hogy idézted a kérdéseimet, meg a mondatrészleteimet eléggé gettó-s szöveget sikerült "veretnem", ezért bocsi :D

[ Szerkesztve ]

(#10780) Long Man válasza nagybá (#10779) üzenetére


Long Man
tag

"eléggé gettó-s szöveget sikerült "veretnem""
Semmi baj ;) , a tartalmi része volt a lényeg. :)

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10781) Peat;) válasza csucsbicep (#10753) üzenetére


Peat;)
veterán

Az MSI minőségi darab, nagy ventik vannak rajta, halk, maga a hűtés ugyanaz ami a 970-esen is muzsikál és már ott is ajánlott modell. Erősen túlméretezett a hűtése, cserébe talán nevetségesen nagy a kártya kategóriájához mérten, ha kisebb házad van nézd meg belefér-e.

Az említett giga modelleket úgy tudom nem érinti a ventilátor felpörgetési hiba, de azért kérdezz rá az itteni tulajoknál. De ha egy árban van az msi-vel nem érik meg, mert msi-nek nagyobb az értéke a használt piacon is kicsivel.

Zotac-ot én nem vásárolnék, tesztekből valahogy nem volt meggyőző és ahol én néztem anno pont ez a modell elég cicergős volt a teszt szerint. (ami persze bármelyiknél előfordulhat)

[ Szerkesztve ]

(#10782) laychi válasza Peat;) (#10781) üzenetére


laychi
veterán

Nem azért drágább az msi a használtpiacon,mert jobb,hanem,mert a bolti árak ezt diktálják.
Én márkahűtlen vagyok,totál mindegy melyik gyártó,csak legyen jó.
Én a giga wf2oc 2gb mellett tettem le a voksom anno(akkor még csak hírek voltak,hogy lesz majd 4 gigás is,aztán bejöttek...),nem bántam meg,ugyan azt tudja,mint bármelyik másik,olcsóbb,hűvös,halk,nem cicereg,csak (számomra) irreálisan magas fps-nél(de az is lehet,hogy nem a kártya,hanem a táp,nem hallgatóztam,nem izgat,mert játék alatt nem ér el olyan értéket, hogy előidézze.
750Ti után óriási(mármint méretre)

[ Szerkesztve ]

(#10783) TechN7ne válasza TechN7ne (#10739) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Túl is adtam rajta,jöhet vissza az AMD,R9 380 4GB lesz...

:R

(#10784) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Én csak kiváncsiskodnék. A 960 viszonylag új, minden rendben vele.
Érdeklődöm, hogy általánosságban mik a normális hőmérséklet értékek, és akár a CPU is érdekelne.
Adatlapon minden infó megtalálható. És nyilván jelen időjárási viszonyokra értendők, kánikulában egyértelműen változni fog a helyzet.

PC indulás esetén ez a helyzet:
CPU: 38 C (itt ugye több adat is van, a négy mag 32-40 C, CPU Package 41 C)
VGA: 27-30 C (ekkor a ventik nem is mennek)

Miután ment a gép, játékprogram, és mondjuk egy Unigine Valley 2, akkor meg ez:
CPU: 41 C (a négy mag: 46-55 C, CPU Package: 49 C)
VGA: 52-55 C

(Amúgy a Valley 1.0 Deafult (High - 720p) eredménye ez lett: 99 FPS / 4159)
Tudom, nem feltétlen ide vág a kérdés, csak szeretném mások tapasztalatait megismerni ezen a téren.
Amúgy HDD-k, meg 28-35 C között vannak, attól függ, melyik van középen :) )

Segítséget előre is köszönöm!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#10785) Sarkadi válasza Hunork (#10784) üzenetére


Sarkadi
tag

Nálam alaphelyzetbe a CPU 28-30 fok körül mozog (6 mag), terhelés alatt több órányi játszás után 58-60 fokot érek el, ez teljesen jónak mondható!

A HDD-m alaphelyzetbe lekapcsol, mivel a rendszerem SSD-n van, így az SSD 31 fokos, míg a HDD 32. A rendszert terhelve is csak 34 ill. 35 fokosak lesznek.

A VGA pedig nálam alaphelyzetbe 31 fokos, ez talán köszönhető a hangszigetelt szivacsos gépháznak. Terhelve több órányi játék után 70 fok az átlag hőmérséklet, e fölé nagyon ritkán látom menni, akkor hozzá tesz a szobában lévő meleg is.

Véleményem szerint teljesen jónak mondhatók az adataid! Sokáig figyeltem a játék közbeni értékeket, de most már én is megnyugodtam és inkább a játékra figyelek! :K

Remélem tudtam segíteni!

(#10786) Tikakukac válasza Hunork (#10784) üzenetére


Tikakukac
titán

Hőmérséklet: teszt/játék/munka/önigazolás függvényében változik. Amíg nincs valamin throttling addig nincs para.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10787) Grafirka válasza Hunork (#10784) üzenetére


Grafirka
őstag

Homersekleteid teljesen rendben vannak.
Ugyancsak Strix960 ,hangszigetelt FD-R5 hazban ,~23C szobahomersekleten :
Idle (135mhz) 38-43 C kozott.
Youtube vagy hasonlo flash tartalom lejatszasa kozben ~45-52 C
Jatek (3D) ~58-65 C ( legtobbszor 61-63 kozott ugral, legalabbis azoknal a cimeknel amelyekkel en jatszottam ( GTA5, WitcherIII, Skyrim+mod , FarCry Primal, FC3, FC4, AC Rogue, Grid Autosport , Sacred2 )
Furmark alatt tapasztalt max homerskelet 68c Mas programban/jatekban nem lattam hasonlo erteket.
Adobe Illustrator CC alatt a ( cc verzioban van hardveres gyorsitas ) ~55 C

(#10788) Peat;) válasza laychi (#10782) üzenetére


Peat;)
veterán

Valamivel komolyabb a hűtés rajta. Giga talán jobban húzható. Nem írtam hogy jobb egyik mint a másik.

(#10789) Hunork válasza Grafirka (#10787) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm szépen mindenkinek a gyors reagálásokat!
Akkor nagyjából a háznak és a zsúfoltságnak megfelelő minden. :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#10790) Csupingo válasza Hunork (#10789) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem giga wf2oc van. Azon terhelés után még mennek egy darabig a ventik, egészen 31-32 fokra visszahűti.
Aztán lekapcsolnak, és beáll passzívan 41 fokra.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10791) Bjørgersson válasza Csupingo (#10790) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A Giga 950 Xtreme-en meg már 45-50 °C között megállnak a ventik játék után. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10792) Csupingo válasza Bjørgersson (#10791) üzenetére


Csupingo
veterán

És az milyen hőfokon van terhelés nélkül, álló ventilátorral? 45-48?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10793) Bjørgersson válasza Csupingo (#10792) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Most épp 34 °C.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10794) Csupingo válasza Bjørgersson (#10793) üzenetére


Csupingo
veterán

Fütyül a szél a házba? :DDD

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10795) Hunork válasza Bjørgersson (#10791) üzenetére


Hunork
veterán

Nálam is állnak a ventik, és most 50 C. Igaz, két órán át toltam a Deus Ex HR-t. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#10796) Bjørgersson válasza Csupingo (#10794) üzenetére


Bjørgersson
félisten

:N 3 db Coolink SWiF2-1201 venti van a házban, BIOS-ból 50%-ra szabályozva, csak közelről hallani őket.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10797) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#10793) üzenetére


Bjørgersson
félisten

3+ órányi Battlefield 4 után ~10 perccel 38 °C.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10798) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Az mennyire van rendben, hogy 57 °C-ot ír a GPU-Z, de a ventilátorok még most sem forognak gyárilag, alaphelyzetbe van állítva minden?

(#10799) Bjørgersson válasza Atomantiii (#10798) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mondjuk ha tudnánk, milyen vga-ról is van szó, nekünk is segítene.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10800) Atomantiii válasza Bjørgersson (#10799) üzenetére


Atomantiii
őstag

GTX 960 WF2OC-4GD

Közben csak elindultak a ventik, most már lement 43°C-ra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.