Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) gears27 válasza LZs?! (#11047) üzenetére


gears27
aktív tag

Ahogy látom ua kártyám van. Nálam szinte hangja sincs, még terhelés alatt sem. :U

Seggsztézis

(#11052) Mans20 válasza gears27 (#11051) üzenetére


Mans20
addikt

Milyen processzor van mellette?

(#11053) mcs válasza Bjørgersson (#11050) üzenetére


mcs
veterán

Ha használtan vette, akkor szerintem 35-40ért. L2 Plussal jobb lesz, mint az alap két ventis WF, és drágábban se fog kijönni. :)
Nekem meg úgy tűnik, hogy holnap érkezik az extrém gagyi. Alig várom már, mert ilyesmi különlegességem sose volt még. :D

[ Szerkesztve ]

(#11054) LZs?! válasza mcs (#11048) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a meglátásokat. :)

@mcs

Nem áldoznék rá a muszáj kategórián túl; alapvetően HTPC, amibe csak a Skyrim és egy-két egyéb, néha napján pihentető jelleggel elővett játék miatt nem elég az integrált VGA.

@synthattik

Ha csak valami nem jön közbe, akkor előreláthatólag ez a konfig pár évig nem nagyon fog változni.

@kovy29

Ahogy írták is, használtan vettem itt, és Aprón abból tudok válogatni, ami fent van.

@gears27

Ahogy látom ua kártyám van. Nálam szinte hangja sincs, még terhelés alatt sem. :U

...és azt is megosztanád, hogy ezt hogyan érted el? Vagy gyári állapotában csendes? :)

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#11055) AxBattler válasza LZs?! (#11054) üzenetére


AxBattler
félisten

Elég lesz az L2 Plus. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11056) gears27 válasza LZs?! (#11054) üzenetére


gears27
aktív tag

Tegnap vettem itt ph-n 3 hónapos kártya. Teljesen gyári.

Seggsztézis

(#11057) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Lehet hülyeséget kérdezek de azért megkérdezem: az lehet valami beállítás kérdése GTX 960-as kártyánál, hogy ha streamelek egy műholdas adást vlc-vel pc-re és pillanatképet készítek akkor a pillanatkép készítésekor megállítja a képet, majd amikor megvan megy tovább az adás.

Eddig nem volt ilyen más videokártyák esetén, hanem simán ment az adás és nem akadt meg.

(#11058) mcs


mcs
veterán

Na megjött a cumó :)

(#11059) Tikakukac válasza LZs?! (#11054) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt hívják szubjektívnek, ezért felesleges hangról vérre menő csatákat nyitni. Ami neki hangtalan, nekem esélyesen hangorkán. Mások vagyunk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11060) mcs


mcs
veterán

Project Carsban alig 2-3 fpsel lehet lassabb a korábbi 960asomnál, és kis túlzással jéghideg :D

Itt éppen rányomtam az oc gurus gyári 25 mhz oc módot is.

[ Szerkesztve ]

(#11061) Bjørgersson válasza mcs (#11060) üzenetére


Bjørgersson
félisten

1500/8000-ig nem állnék meg. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11062) Mans20 válasza mcs (#11060) üzenetére


Mans20
addikt

A 2819 RPM valami vicc?

(#11063) thomeef válasza mcs (#11060) üzenetére


thomeef
őstag

Vigyázz mert elrepül a géped :DDD

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#11064) mcs válasza Mans20 (#11062) üzenetére


mcs
veterán

Az igen, valami félreméres, mert amúgy valósan a fele.

(#11065) mcs válasza thomeef (#11063) üzenetére


mcs
veterán

Időnként hasonlóan félremért a mini WF 960al, de azzal ellentétben ennek legalább nincs felpörgős nyavalyája. :D
Előbb Valley alatt kikapcsoltam a szobaventimet, meg a hangszórót is, és 1400on alig van hangja. Bírom, hogy gyorsan felkúszik 60 fokra, de onnantól kezdve ahogy felpörögnek a ventik, 62nél nem engedi tovább.
Amúgy üresben is felpörög néha fél-1 perc erejéig, de ez gondolom csak időnkénti portalanítás lehet, mert a silent-stop feliratok ezalatt is világítanak. :)

(#11066) mcs válasza Bjørgersson (#11061) üzenetére


mcs
veterán

8000ig nem mindegyiknek bírják a ramjai. A legtöbb teszt alapján 7600-8000ig voltak a maximumok. :)

(#11067) 4264adam válasza Bjørgersson (#11061) üzenetére


4264adam
veterán

1500 semmi, 1570 felett járjanak ;]

mcs:

Ismét szerencsés vagy és mennek 8000-en?

[ Szerkesztve ]

(#11068) mcs válasza 4264adam (#11067) üzenetére


mcs
veterán

Még nem feszegettem a határait, de ami késik, nem múlik. ;] Egy Fire Strikeot lefuttattam a guru oc profiljával, és szerintem az alap 960 környékére fel is tudom majd nyomni:

(#11069) mcs


mcs
veterán

(#11070) Bjørgersson válasza mcs (#11069) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Vilag osszes ledje? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11071) Mercutio_ válasza Bjørgersson (#11070) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha bekapcsolnám a Giga B85N Phoenix lapomon az tudna ilyen leszállópálya effektust, még ez hiányzik mellé ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11072) mcs


mcs
veterán

Na ez a max, amin stabilan lefutott a fire strike:
Ramok a 8000et már nem bírták Valleyban, a gpu pedig 1550en dobott hátast. A célomat így is elértem, vagyis pont elkaptam a korábbi alap órajeles 960at. :C

[ Szerkesztve ]

(#11073) mcs válasza Bjørgersson (#11070) üzenetére


mcs
veterán

Már csak az alsó házventit kellene kicserélnem ledesre, és full giccses lenne az összkép. :DDD
Amúgy ennek a Windforce nyavalyának lehet változtatni a színét, és a világításának módját is, hogy pulzáljon, vagy bevillanjon. Értelemszerűen pinken a legszexibb. :D

(#11074) laychi válasza mcs (#11072) üzenetére


laychi
veterán

valami nem kerek,nálam kisebb órajelen,alacsonyabb vram freki mellett többet ment.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11075) 4264adam válasza mcs (#11073) üzenetére


4264adam
veterán

gucci mcs :DDD

Grat hozzá

laychi: Valami nem kerek nálad mert az alap gyári OC-s 960 7800-at produkál. Határon járatva 8400-8700 graphicsscore

[ Szerkesztve ]

(#11076) Tikakukac válasza laychi (#11074) üzenetére


Tikakukac
titán

Neki 950-e van :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11077) laychi válasza Tikakukac (#11076) üzenetére


laychi
veterán

Óóóóóóóóóóó:D
:W
:R

Nem szóltam,azt is csak halkan és a süket-néma-vak-béna sem olvasta le a számról :)

Egyébiránt elköltöztem tőletek,csak még visszahúz a szívem és benéztem.
Most itt vagyok:
[link]
[link]
[link]

(Még itt figyel a gtx960 is a szekrényben,ha van valaki németből a közelemből)

[ Szerkesztve ]

(#11078) mcs válasza 4264adam (#11075) üzenetére


mcs
veterán

Köszi! :)
Mondjuk az árával nem voltam a legszerencsésebb, mert egy ezressel olcsóbb lett, ami egy 28as pizza ára. :D

laychi: Amikor a WF1 Giga 960am volt, asszem 85xx volt a max graphic scoreom hasonló, vagy inkább akörüli gpu órajelen, mint nálad. Az enyém gyengécske volt tuningban, mert 1490en végződött stabilan, de a ramok simán vitték a 8000et. Ami furcsa, hogy a gpuja sose fagyott, hanem fekete pacákat kezdett el dobálgatni.
Most a 950en természetes minden, mert a gpu fagy, a ram pedig szemetel. :D

[ Szerkesztve ]

(#11079) Tikakukac válasza laychi (#11077) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem kéne még egy tápcsati és kb. végtelen tuning. Minden hideg a kártyán és mindennek menne még bőven energy, csak szegény 8 pinből ennyit bír felszívni.
De annyira nem érdekel amit meg amennyit én játszok 3 évig elég, utána megy eladásra úgyis :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11080) mcs válasza Tikakukac (#11079) üzenetére


mcs
veterán

8 pinről jut eszembe. Először majdnem fordítva dugtam be a 6 és 2 pines végeket. :DDD
Alapvetően nem értem, hogy ezen a 950en miért 8 pin van, amikor például 100% fogyasztás közelében elkezdi visszaboostolni 12 mhzel a gpu-t, hiába tolom ki a limitet 108ra és állítok be hőmérsékleti prioritást. :)

(#11081) Tikakukac válasza mcs (#11080) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha unom magam nyáron majd ránézek, 500. dolog a sorban jelenleg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11082) gears27 válasza Mans20 (#11052) üzenetére


gears27
aktív tag

fx 6300

Seggsztézis

(#11083) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Nektek is ilyen lassan tölt a GeForce.com-ról? :o

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11084) JayZ


JayZ
tag

Sziasztok! Gépet építek és egyelőre csak G4400ra futotta CPU téren. Fél-egy éven belül lehet megy a helyére egy i5, de mit mondtok, mit érdemes vennem? 750ti-950-9604gb? Sok évig csak laptopom volt, xbox van, régi játékokat szívesen vennék elő..nem tudom mennyire van így szükségem 960 4gb-re :) Eléggé elbizonytalanodtam, hogy belegondoltam abba, hogy elég karcsú a procim :DDD

(#11085) 4264adam válasza Bjørgersson (#11083) üzenetére


4264adam
veterán

nekem max sebeséggel jött (1.7mb/s) 3 napja.

JayZ: Ha most építesz gépet akkor a legújabb LGA foglalatnál nézelődnék. I3 proci SP-ben elég a 960 mellé, kicsi CPU limited lesz némely címnél. Régebbi játékoknál viszont nem lesz gond. Az igényeid mondják meg, hogy kell e 960 4gb. FHD mediumra elég egy 750Ti is. De ez már nagyon OFF! "Milyen gépet vegyek topicba" fáradj át.

[ Szerkesztve ]

(#11086) Bjørgersson válasza 4264adam (#11085) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Remek, akkor csak engem utálnak. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11087) mcs válasza JayZ (#11084) üzenetére


mcs
veterán

Ha újabb játékokkal is akarsz majd játszani minél magasabb grafikán, akkor a 4 gigás 960al fogsz legjobban járni.
Célzottan régebbiekhez és kevésbé vram igényesekhez viszont jó a 950 is.
750 Ti se rossz, de a 950 sokkal erősebb, és megéri a tízezres felárat. :)

[ Szerkesztve ]

(#11088) JayZ válasza mcs (#11087) üzenetére


JayZ
tag

Szerintem maradok a 950nél végül. :R Giga Extreme Gaming 950 jó anyag? 50k az egyik nagy boltban, az világi. Esetleg jobb variáns? MSI sárkányos verziója ahogy látom alacsonyabb órajelen muzsikál. Ezen van hőcső is, jónak kell lennie. Valakinek tapasztalat?

(#11089) Bjørgersson válasza JayZ (#11088) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mindkettő jó választás, de ne az órajelek alapján dönts, magadnak pár kattintás megemelni az órajeleket. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11090) thomeef válasza JayZ (#11088) üzenetére


thomeef
őstag

950 és 960 között amennyi különbség van, azt max egy fps számlálón fogod észrevenni, mert amúgy semmi különbséget nem érezni. Én most váltottam 950-ről 960-ra, nem azért mert kellett az erősebb, csak jó 50k alatt tudtam hozzájutni, a 950 meg ment az asszony gépébe :)

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#11091) mcs válasza JayZ (#11088) üzenetére


mcs
veterán

Xtreme Gaminget csak akkor vegyél, ha különlegességet akarsz, ahogyan én is. :D
Ezen is van amúgy egyetlen rézcső, de igazából egyik gyártóval se jársz rosszul, mert hozzáadott extrákban és gyári órajelben különböznek csak. Az MSi-t mennyiért tudnád megvenni?

(#11092) JayZ válasza mcs (#11091) üzenetére


JayZ
tag

Ötven az is :D

[ Szerkesztve ]

(#11093) mcs válasza JayZ (#11092) üzenetére


mcs
veterán

Akkor már érthető, hogy melyik az a nagy bolt. :)
Döntsd el, hogy mi a fontos. Az egyventiseket kerüld, mert jobban melegszenek, és hangosabbak is. Ha olcsón akarsz venni, akkor jó a 45 ezres Windforce Giga, de az nem fogja leállítani a ventiket üresjáratban (kivéve, ha megpiszkálod a biosát). 50ért az MSi már leállítja, és terheléskor is csendes. Asus Strix is jó lenne, csak az Xtreme Gamingnél is drágább, pedig az MSi Gaminggel azonos tudású és felszereltségű. Az Xtreme Gamingen van backplate, és világító feliratok, amit plexis házzal vagy levett oldallappal fogsz csak látni. Az órajel igazából lényegtelen, mert mindegyik kártyát hasonló mértékben lehet húzni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11094) JayZ válasza mcs (#11093) üzenetére


JayZ
tag

Ha MSI minőségre megbízhatóbb valszeg maradok nála. Amatőr kérdés, de mivel jár garivesztés egy vidkártyánál? Overclock, bios babrálás?

(#11095) mcs válasza JayZ (#11094) üzenetére


mcs
veterán

Azt nem tudom, hogy megbízhatóbb-e, de talán a legcsendesebb az összes közül. Azt a hűtést tökéletesen eltalálta az MSi. Garivesztés akkor jár, ha például letörsz valamit a kártyáról, megreped vagy eltörik a díszkeret, vagy a hűtést rögzítő csavarokat teljesen kikoptatod. Nem tudom, hogy a bios babrálást mennyire nézik a szervízben, de egy végzetes túlhúzást nem tudnak bizonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#11096) thomeef válasza mcs (#11095) üzenetére


thomeef
őstag

Elég ha leszedi a csavarról a gari matricát, és ugrik a gari. Egyedül az Evga engedi hogy hűtést babrálj garivesztés nélkül.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#11097) Tikakukac válasza thomeef (#11096) üzenetére


Tikakukac
titán

+MSI ;)

Egyébként ha ki van adva,hogy egy (vagyis x darabot) karit meg kell húzni garin, akkor simán elintézhető. Nincs olyan csavarhúzó ami ne hagyna annyi nyomot, hogy ne tudjak róla makrózni és küldhessem fentebb :B De ez csak úgy elméleti szinten, elviekben ilyennek nem kéne lennie. Elviekben.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11098) Bjørgersson válasza thomeef (#11096) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Gigán sincs garimatrica.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11099) Tikakukac válasza Bjørgersson (#11098) üzenetére


Tikakukac
titán

Rengeteg terméken nincs garimatrica. El sem hiszed mennyi garimatrica nélküli dolog van visszadobálva. A matricának nem ez a funkciója.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11100) mcs válasza thomeef (#11096) üzenetére


mcs
veterán

Ezt pont kihagytam. Bár én még nem láttam lematricázott csavart, de azt nem lehet visszarakni úgy, mintha mi sem történt volna?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.