Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) 4264adam


4264adam
veterán

Nem szeretnék többször hozzászólást törölni. Ha még egyszer AMD/ ATI. illetve nagy hozzá értés szerint

Gigabyte tiporlás lesz a téma azonnal jár a KITILTÁS!

(#11902) mcs


mcs
veterán

Na megoldódott ez a dum hármas csúfság. Át kellett írkálnom ezt-azt a konfig fájlban. :)

(#11903) 4264adam válasza mcs (#11902) üzenetére


4264adam
veterán

Nem tetszett neki a FHD és Win10?

(#11904) embe válasza Tikakukac (#11898) üzenetére


embe
nagyúr

Hazai fórum.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11905) Tikakukac válasza embe (#11904) üzenetére


Tikakukac
titán

Futár ki hozzájuk (vissza ha jó arcok akkor ingyér van) az mennyibe is van? Szerintem kezded megérteni miért nem hozatom be USA-ból a dolgokat raklapszám és EU-n belül is csak azt amit lehet honosítani vagy sn-re is gariznak számlára az importőrök/kirendeltségek :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11906) Hunork válasza 4264adam (#11901) üzenetére


Hunork
veterán

Őszintén remélem, hogy nem leszek kitiltva! :N

Szóval: az rendben van, hogy trágárkodás, ócsárlás, vagy magyarul fikázás nem fér bele, ez tiszta sor. :K Ezt én sem szeretem.
De hogy ne lehessen beszélgetni, érvelni / ellenérvelni, uram bocsá, nosztalgiázni, az már szerintem túlzás.
Olyan ez, mintha azt várná el az ember, hogy a zöldségessel csak a zöldségekről lehetne beszélni, vagy nőgyógyásszal meg csak a hüvelygombáról. Akár mindkettő lelkes Trónok harca és/vagy BF4 rajongó is lehet.
Szerintem!

Mondom ezt úgy, hogy eddig sokat kérdeztem itt, mert NV kártyám volt, és a legutóbbi tesztem kapcsán is örömmel vettem mások hozzászólásait, hogy nem vagyok egyik irányban sem elfogult.
Az off-topik kapcsoló pont arra van, hogy néha elkalandozzon az ember, mert néha azt is kell.

És ez nem kötekedés akart lenni, csak egy személyes vélemény. :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#11907) Bjørgersson válasza Hunork (#11906) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Amíg értelmes dolgokról menne az offolás, addig nem is lenne gond.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11908) 4264adam válasza Hunork (#11906) üzenetére


4264adam
veterán

Nem, ezért nem leszel kitiltva. De nincs semmi szükség a mostani kártyád tesztjeit mutogatni meg róla beszélni, arra ott van az AMD/NV topik. Ez itt a GTX960 kártya topic és ez maradjon is így. Az pedig, hogy el kalandozás megvan a helye a megfelelő mennyiségben, de ami mostanában már itt folyik azt úgy hívjuk hogy SZEMETELÉS. Ezek fényében folytatódjon a beszélgetés.

(#11911) mcs válasza 4264adam (#11903) üzenetére


mcs
veterán

Olyan megkötések voltak megadva a cfg fájlban, hogy az ultra beállításra ne legyenek érvényesek. Ezekből a sorokból kellett bizonyos opciókat 0-ra írkálnom az alapértelmezett 1 helyett:

seta image_downSize "0"
seta image_downSizeBump "0"
seta image_downSizeSpecular "0"
seta image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR"
seta image_ignoreHighQuality "0"
seta image_roundDown "0"
seta image_useCompression "0"
seta image_useNormalCompression "0"
seta r_renderer "best"

(#11912) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Csak hogy egy kis on is legyen;

960 SLI teszt érdekel esetleg valakit? :) Válaszható játékok listája; Batman Arkham mind, Bioshock: Infinite, GTA V, Rainbow Six: Siege, Mad Max, esetleg Battlefield 4, bár beépített benchmark nélkül értelmetlennek látom. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11913) 4264adam válasza Bjørgersson (#11912) üzenetére


4264adam
veterán

Jöhet!

(#11914) Bjørgersson válasza 4264adam (#11913) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Játékok közül mind legyen? :D Batman Arkhamból valószínűleg az Origins-szel fogunk tesztelni, mivel a Knight ugye nem kapott SLI támogatást, a többi viszont tiszta sor. Battlefield 4-et nem erőltetem, úgysem tudjuk kétszer ugyanazt a helyzetet reprodukálni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11915) 4264adam válasza Bjørgersson (#11914) üzenetére


4264adam
veterán

Minél több játékkal ha lehetséges, annál átfogóbb képet kapunk az eltérő kihasználási tényezőből. Mad MAX-nél 90% felettinek kellene lenni-e.

[ Szerkesztve ]

(#11916) Bjørgersson válasza 4264adam (#11915) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor ami tuti lesz;

- Batman Arkham Origins
- Bioshock: Infinite
- GTA V
- Mad Max
- Rainbow Six: Siege
- ha időnk engedi, akkor Tomb Raider is

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11917) Dogengar


Dogengar
aktív tag

Esetleg Crysis 3 is lesz, de ahhoz van-e valami script, hogy egy adott szegmens menjen le a játékból?

(#11918) Bjørgersson válasza Dogengar (#11917) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Valami hosszabb szkriptelt jelenetet lehetne naplózni, de eeeeeh. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11919) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali, egy GV-N950WF2OC-2GD meddig érdemes húzni? Nem akarom maxon pörgetni

(#11920) mcs válasza nepszter1 (#11919) üzenetére


mcs
veterán

Gpu-t úgy, hogy terhelés alatt 1500 Mhz-re boostoljon fel, ramoknak pedig 7500-7600 Mhz, ha bírják.

(#11921) nepszter1 válasza mcs (#11920) üzenetére


nepszter1
addikt

Melyik programmal érdemes? :)

(#11922) mcs válasza nepszter1 (#11921) üzenetére


mcs
veterán

MSi Afterburner vagy Gigabyte OC Guru, de a burner kiforrottabb. :)

(#11923) lemusz válasza mcs (#11922) üzenetére


lemusz
addikt

Ez esetben ezeket a progikat folyamatosan futtatni is kell mellette hogy annyin menjen, ugye? Annó HD4850-emnél a gpu biosát irattam át valami progival, itt nincs ilyen lehetőség?

(#11924) mcs válasza lemusz (#11923) üzenetére


mcs
veterán

A burnert indítás és állítás után bezárhatod, mert maradni fognak a tuningolt órajelek következő rendszerindításig.

[ Szerkesztve ]

(#11925) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#11916) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kis változás a játékok listájában;
+ Batman Arkham Origins
+ Bioshock: Infinite
+ GTA V
+ Hitman: Absolution
+ Thief
+ Tomb Raider
+ Rainbow Six: Siege
- Mad Max, utólag tudtam meg, hogy nincs benne benchmark

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11926) Ezüstpenge


Ezüstpenge
csendes újonc

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy https://www.pcx.hu/termek/gigabyte-gtx950-oc-2gb-ddr5-gv-n950oc-2gd-videokartya-736268 és https://www.pcx.hu/termek/asus-gtx950-2gb-ddr5-strix-gtx950-dc2oc-2gd5-gaming-videokartya-074628 között árkülönbség reális-e? Ér-e annyival többet a Strix? Mivel most egy olyan helyzetben vagyok, hogy egy kiskerben másfél éve vettem egy Giga 750 Ti-t, amit most gariztatok, mert elszállt róla a hűtő. A boltos azt mondta, hogy vagy megjavítják, vagy küldenek egy újat és akkor eldönthetem, hogy az kell, vagy ráfizetek egy jobb kártyára. Bolti áron a Giga 750 Ti most 38k ott és, ha a ráfizetést választom, akkor a Giga 950 OC-re 13k-t, a STRIX-re 21k-t kellene ráfizetnem. Mindent egybe vetve (gondolok itt ár/teljesítmény/fogyasztásra, hűtési hatékonyságra és jövőbeni eladhatóságra) megérné-e a STRIX-ért kifizetni azt a +8k felárat a másikhoz képest, avagy nem? Mit gondoltok? Ha igen miért igen és , ha nem, akkor miért nem? Egyik kártyával kapcs. sincsenek korábbi tapasztalataim. Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#11927) mcs válasza Ezüstpenge (#11926) üzenetére


mcs
veterán

Egyik 950 sem rossz, de a Strixnek jobb hűtése van, erősebb tápellátó részlege, és talán megbízhatóbb szervíz háttere is. A helyedben rászánnám azt a 8 ezret.

(#11928) laychi válasza mcs (#11927) üzenetére


laychi
veterán

Eladhatóság szempontjából viszont kalkulálnia kell,hogy nem fogja tudni ennyivel vagy közel ennyivel többért eladni.

Itt vannak sokan gigások,sokan giga ellenesek,így egyszerűbb,ha ő maga dönti el.

Most pl pont kapóra jött neki,hogy a giga kártyája hibás lett,mert feljebb tud váltani. ez is egy szempont :D
lehet ez pro és kontra is :)
(ezt csak azért,mert úgy is fogja itt pár ember bizonygatni,hogy na ez a giga,mi megmondtuk blablabla.)

Nekem is volt 750Ti wf2oc,szerettem,aztán 960wf2oc,azt is, most msi van 970-ből,de ha befért volna a házba,akkor a giga gaminget választottam volna valószínűleg.

Ezüstpenge (#11926)Jobb, ha a szívedre hallgatsz :)

(#11929) mcs válasza laychi (#11928) üzenetére


mcs
veterán

Gigából az igényesebb kialakítású hőcsöveseket érdemesebb venni, mint amilyenek a tieid is voltak. Nekem 750 Ti-ből a legpuritánabb, cső nélküli Windforce volt, és főleg a bordája volt nagyon sovány. A mostani Xtreme 950be pedig bele se tudok kötni, és ez még a mini 960on lévőnél is jobban hűt, mert fogyasztásban egál a kettő, de ennek kevesebb fordulat is elég ahhoz, hogy akár 65 fok alatt tartsa teljes terhelésen. ;)
Eléggé fura amúgy, hogy mennyire felment mostanság a combosabb 950ek ára, amikor itt a nyakunkon a Pascal. :F

szerk.: találtam egy új érdekességet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11930) Hauptmann válasza mcs (#11929) üzenetére


Hauptmann
addikt

Hát, ennek a 950 G1 Gaming-nek kb. csak annyi az értelme, hogy van, 4 ezerrel drágább a 4 Gigás 960 WF2OC... :DDD Van olyan ember, aki nem ez utóbbit választaná? De ugyancsak 'van' kategória a 960 Xtreme is.

(#11931) mcs válasza Hauptmann (#11930) üzenetére


mcs
veterán

A 960 Xtreme a 90 ezerrel rekord. :D
Amúgy alapvetően jónak tűnik ez a 950 G1, de ami nagyon fura, hogy 6+1 fázist kapott és 6+8 pines csatlakozókat.

(#11932) Mercutio_ válasza mcs (#11929) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom, mert az "utódok " magasabb teljesítmény és árkategóriában vannak :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11933) benvolio válasza mcs (#11931) üzenetére


benvolio
őstag

Lehet, hogy jónak tűnik, de tényleg semmi értelme, ennyiért egy 2GB-os 960-as MSI Gaming-et lehet venni.

(#11934) Mans20 válasza mcs (#11929) üzenetére


Mans20
addikt

A 950 Strix is 53-ért van most,épp amikor megvenném..

(#11935) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#11925) üzenetére


Bjørgersson
félisten

No kész vagyunk a kétkártyás mérésekkel, majd ahogy időm engedi, végigmegyek rajtuk egy kártyával is, aztán jöhet az összesítés, átlagolás, stb. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11936) MrDerekas válasza Bjørgersson (#11935) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Szép munka! ...lesz velük :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11937) Joker94Hun válasza Bjørgersson (#11935) üzenetére


Joker94Hun
tag

Várjuk :)) :R

(#11938) mcs válasza Mans20 (#11934) üzenetére


mcs
veterán

Kész vicc azután, hogy több hétig is 50 környékén tanyáztak az Xtreme Gigával és MSi Gaminggel együtt.
51ért szerintem a fehér keretes Asus sem lehet rossz, bár az nem tudom, hogy leállítja-e a ventiket idle.

(#11939) Dogengar válasza Bjørgersson (#11935) üzenetére


Dogengar
aktív tag

A GTA V volt a legnagyobb élmény... :D

(#11940) Bjørgersson válasza MrDerekas (#11936) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Főleg munka mellett lesz még jó móka, de legalább unatkozni nem fogok. :)

S.Richard a legnagyobb kihívás pedig, hogy ne aludjunk el közben. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11941) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Üdv mindenki
Egy hallott HD7850 utódját keresem, és ár/teljesitmény alapján asszem a GTX 960 lesz a befutó.
A kérdés már csak a hűtés tipus,memoria kérdése, garancia,megbizhatóság stb...
Asus Strix vagy MSI illetve Gigabyte? 4gb-os csendes kari kellene, de fő szempont a megbizhatóság..
Gyorsan kellene döntenem ,sajnos nincs időm most hetekig forumokat olvasni,tesztekben pedig elég közel vannak egymáshoz a karik. Az emberek tapasztalatára lennék kiváncsi.

(#11942) 4264adam válasza s.s.j.goku (#11941) üzenetére


4264adam
veterán

Msi gaming 4gb a legjobb választás (nem a le verzió ) utána az Asus strix majd gigabyte g1

(#11943) Csupingo válasza 4264adam (#11942) üzenetére


Csupingo
veterán

Ahogy írták, az egyik legjobb az msi gaming, bár a gigabyte g1-nek talán még jobb a hűtése, de a 3 ventilátor kis túlzás szerintem erre a kártyára. Érdemes még megemlíteni a gigabyte wf2 oc-t is, mert annak is jó hűtése van, 3 év garanciával és az egyik legolcsóbb 960.

Bocsi, 4264adam. Szintén a kérdésre szerettem volna válaszolni, csak félrement picit.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#11944) thomeef válasza Csupingo (#11943) üzenetére


thomeef
őstag

Mitől olyan jó a G1 hűtése? Még csak nem is dupla golyós csapágyas :F 2x akkora mint a többi, így nyilván valamelyest nagyobb hőleadó felülete van, de ettől még messze van a jótól...

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#11945) Long Man válasza s.s.j.goku (#11941) üzenetére


Long Man
tag

Ha szükséges két DVI kimenet, akkor Gigabyte az egyetlen lehetőség.
(pl.: GV-N960WF2OC-4GD vagy GV-N960G1 GAMING-4GD)

Ha elég egy DVI is, akkor jók a többiek is.
(azonos képességűek között csak pár ezer Ft. a különbség
ezért amelyik jobban tetszik vagy jobbat gondolsz róla)

Ha tetszik a házból kifelé fújó, "dobozos" hűtő, akkor pl.:
ASUS GeForce TURBO-GTX960-OC-4GD5 4GB

Legtöbben az "MSI GTX 960 GAMING 4G"-t dícsérik.

Tapasztalatom csak "GV-N960WF2OC-4GD"-vel van.
Jól működik, gyors, csendes.

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#11946) 4264adam válasza Csupingo (#11943) üzenetére


4264adam
veterán

A legjobban kiképzett heatpipe az MSI, ha a G1 is lenne olyan jó akkor ajánlott lenne az AMD 380X hűtésére is pedig ott nagyot hasal a G1 a topikjában.

(#11947) Asbee válasza thomeef (#11944) üzenetére


Asbee
veterán

Miért ne lenne jó? Nekem a sima wf2 4 gigás van, de néma csendben 60 fokos a vga 1500-on. Sokkal inkább G1 mint egy Asus az alulméretezett vrm hűtésével és nulla memória hűtéssel meg a szokásos hőcsővel.

[ Szerkesztve ]

(#11948) Bjørgersson válasza s.s.j.goku (#11941) üzenetére


Bjørgersson
félisten

MSI Gaming vagy Giga WF2OC.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11949) Csupingo válasza thomeef (#11944) üzenetére


Csupingo
veterán

Sok teszt a leghalkabb és leghűvősebb változatnak hozta ki a 960-ak között, csak azért bátorkodtam írni, hogy nem rossz.

Jó, de az 190 W-os, ez meg csak 120. Ezt könnyebb lehűteni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#11950) s.s.j.goku válasza Bjørgersson (#11948) üzenetére


s.s.j.goku
tag

Nem volt még Msi kártyám,de most nagyon abba az irányba hajlok illetve a Gigabyte WF 2 a másik
Az MSI 70K a Giga 63K legalábbis az Iponon, hát ez mondjuk elég nagy különbség..
Ezek a 4gb -s verziók persze, a kérdésem az lenne még hogy megér 10K fel árat az a +2gb RAM?
Full hd-felbontáson?? Diablo 3 WoW Fallout4 és hasonló játékok alá?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.