Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) Csupingo válasza whitezo88 (#11399) üzenetére


Csupingo
veterán

Egy jól sikerült darab.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#11402) whitezo88 válasza Csupingo (#11401) üzenetére


whitezo88
nagyúr

jónak tűnik, bár 50 az a nagyon plafon. Esetleg ez? [link] Itt aprón van 40,5ért újonnan, csak azért. Vagy Giannitól +1kért.

[ Szerkesztve ]

(#11403) benvolio válasza whitezo88 (#11402) üzenetére


benvolio
őstag

Szerintem ne sajnáld azt a plusz pénzt ez a hűtés megéri: MSI Gaming. Vagy ha bevállalsz apróról egy Asus 960 4GB-ot.

(#11404) Pehi válasza whitezo88 (#11402) üzenetére


Pehi
senior tag

Az egy ventist pláne ne! Akkor inkább a WF! Amúgy valakinek bejött,valakinek nem a WF Giga.A fiam gépébe ilyen van és meg vagyunk elégedve vele! Előtte egy Giga 750Ti volt a gépbe,de semmi különbség zaj tekintetébe,pedig én aztán nem bírom a hangzavart. :D Alapon 30-32 fok,a WF Giga,furmark-kal 20 perc után max 70 fok volt,legalábbis nálunk. Játékok alatt persze nincs ennyi. Ez függ attól is,hogy milyen környezetbe van a kártya!

[ Szerkesztve ]

(#11405) whitezo88 válasza benvolio (#11403) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Köszi, ezután is érdeklődök. Amúgy véletlenül 2x linkeltem ugyanazt :B

Pehi: köszönöm a véleményt tőled is, meglátom még mi lesz belőle. Mivel fejhallgatóm van, és nagy a szoba, ablak nyitva úgyis, engem se zavar a zaj általában, a ház meg elől+hátul ventis, nem poros, szellőző.

A hangos és nem csöves ventitől eltekintve egyéb panasz van a fent linkelt wf-re? biost, vagy valamit nem lehet mókolni, hogy állítsa vissza magát ha kell?

(#11406) Devas


Devas
őstag

Szerintem a hutes igazabol akkor fontos, ha 99%-ban szeretne az ember kihasznalni a vga-jat. Peldaul G-sync eseteben. Amugy meg hala a V-syncnek az en wf2oc-m sose megy 99%-on igy nem is eri el a 70 fokot.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#11407) Pehi válasza whitezo88 (#11405) üzenetére


Pehi
senior tag

Egy biztos,hogy nem a Giga WF a legrosszabb hűtésű 950! Árban meg szinte a legolcsóbb. Persze ha valaki nem komálja a Giga gyártotta kártyákat, vegyen olyat amibe bízik! Én meg mást nem vennék! :D Bármikor belenyúlhatsz egy hibás darabba,akármilyen gyártó is legyen az. Akkor aztán oda a becsület! ;)

(#11413) mcs válasza Grave_444 (#11411) üzenetére


mcs
veterán

Inkább gpu nincs rajta. :D

(#11414) TechN7ne válasza Grave_444 (#11411) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Pfff :W

(#11415) mcs válasza Bjørgersson (#11412) üzenetére


mcs
veterán

És még engem vádolnak meg időnként azzal, hogy elfogult Gigás vagyok. Pedig szokásom ajánlani más gyártók kártyáit is, mint ahogyan múltkor az 50 k-s Asus Echelont is vagy az MSi Gaminget. :D
Az egy ventis Gigáról pedig talán mindenki elismeri, hogy ócska. :)

[ Szerkesztve ]

(#11416) Pehi válasza mcs (#11415) üzenetére


Pehi
senior tag

Én úgy vagyok vele tipikus Tescót utálom effektus! Sokan mondják,de mindig találkozok velük! :D Természetesen jó a többi gyártóé is,én is csak haveri kör után tudok nyilatkozni! Eddig mindegyikük belefutott valami hibás darabba,legyen az bármelyik gyártóé! A mai világba minden így működik!

[ Szerkesztve ]

(#11417) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Nem értem ezt a Giga alázást. Nekem az van. Működik, nem eszi meg a tápom, nem izzik és nem üvölt. A hangcucc lett zajos tőle, de belefér. El kéne már fogadni, hogy az alig fogyasztásával (szinte) teljesen felesleges rá egy komoly hűtő. Ha nem játék fut a gépen, tán még pufajkát is adhatnék rá, hogy valami testhőt produkáljon...
Szar a' élet - mondta Aeditke ovónéni...

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11418) Grave_444 válasza MrDerekas (#11417) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Azért a WF2 meg a G1-en lévő hűtés nem rossz, sőt a G1 kifejezetten jól működik. :)

Itt az olcsóbb megoldásokról volt szó, mondjuk bajom nekem sincs vele, igaz biost muszáj volt frissíteni rajta. Ezek szerint még régebbi kártyát kaptam, hiába volt új.

(#11419) Trailblazer


Trailblazer
addikt

A WF2-es 960-nal nem volt nekem se problémám, sőt, az volt eddig a legjobb kártyám. Sajnálatos, hogy a 950-esüknél látható, lowcostosított, alubordás kivitelt is WF2-nek nevezik a ventik után. Szégyent hoz a névre, mondhatni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#11420) mcs válasza Grave_444 (#11418) üzenetére


mcs
veterán

Az Xtreme 950en is szuperül működik egyelőre a WF2. Terheléskor alig van hallható szélzaja úgy, hogy a ház és prociventik ,,silent" módban járnak. Élvezet volt kibontás után is kézbe venni, mint valami ékszert. :)
Egyedül a ventik minőségén csiszolhatna még a Giga egy picit, és vastagíthatná az olcsóbb kártyáik bordáit, de alapvetően stabilan működnek. Azért a következő kártyám csak azért is MSi lesz, mert újan sose vettem olyat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11421) whitezo88


whitezo88
nagyúr

közben halkan megjegyzem hogy a korábban ajánlottak közötti MSI Gaming lett a befutó. PH! tesztet is elolvastam, pozitív.

(#11422) MrDerekas válasza whitezo88 (#11421) üzenetére


MrDerekas
addikt

Jó választás :) Használd egészséggel, megelégedéssel! (Nem melegedéssel :D )
Nem kell halkan megjegyezni ;) Ez a topic erről a családról szól.

(#11418) Grave444 Azért a ~sz@ragiga~ nem kimondottan a gyengébb hűtéseknek szólott fentebb. Az egyventis természetesen még nekem is eléggé alsó kategória :) A többi teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11423) TechN7ne válasza MrDerekas (#11417) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Vannak minőségi kategóriák és kb. jelen esetben a Gigabyte kártyák vannak az utolsó helyen.
Silány minőségű minden egyes alkatrésze ,volt egy pár Giga kártya a kezeim között nem az újaimból szoptam ki, működésileg nem volt velük gond ,de vlhol a biztonságérzet és a kényelem elmarad részemről.
VGA hűtésekből tudnak jókat csinálni ,csak a bibi hogy nem egy hűtésből áll egy kártya.

Mindenkinek más az igénye és különbözőek vagyunk ,de az én igényeimet alapjába véve a gépembe nem teszek Gagyi alkatrészt és többet nem is szeretnék találkozni egy Giga vga-al sem ,nem fogok rá szorulni ,inkább rádobom azt a pár ezer forintot ,hogy kikerüljem.
Szerencsére alaplapok terén más a helyzet ,odafigyelve még kapható minőségi stabil deszka tőlük ,de már ebben sem a régiek.

[ Szerkesztve ]

(#11424) 4264adam válasza Trailblazer (#11398) üzenetére


4264adam
veterán

Inkább ne ajánlj. Tapasztalatból az idle 0dB és hőcső hiánya miatt? :U Utóbbit talán megértem.

TechN7ne: Csendesebb és többet bír a Gigabyte-om mint az EVGA vagy ASUS volt. Eddig mindig bevált a Giga :)

[ Szerkesztve ]

(#11425) polgi803


polgi803
őstag

Látom sok lett a Giga lehúzás...gondoltam és is cáfolom kicsit a legalja effektust...nekem nincs abszolút semmi bajom már vele...az elején még volt cicergés problem, meg ventiprofil kicsit fura volt, de már minden oké mindennel. tényleg hűvös, és halk is...bír minden gamét, szóval csak az talál hibát benne, aki akar...de aki csak berakja és tegye a dolgát, az semmit nem talál. Nem is hallom a gépem hangját alapon, game közben pedig egyáltalán nincs eget rengető hangja. Pici ventihang kiszűrődik, de amúgy semmi...nem értem mi a baj nálatok? :U

(#11426) MrDerekas válasza TechN7ne (#11423) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez most komoly? Itt vagyunk pár elégedett giga fogyasztóként, erre jössz és kihirdeted az igét... Köszönjük.
Ez a hsz-od még rendjén is van, megértettem az álláspontodat. De az ajánlás az nem az, ahogy beköhintetted az "igazad". Szerintem. Én meg Asus-t nem veszek, mert nekem nem jók. Az LGA775-ös Gagyibájt lapom meg még mindig megy.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11427) TechN7ne válasza 4264adam (#11424) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az csak egy jobban nyúzható GPU chip ami pont belekerült a gyártó szalagon abba a kártyába,amit te kaptál vagy választottál a boltban.

:)

(#11428) benvolio válasza whitezo88 (#11421) üzenetére


benvolio
őstag

A legjobb választás szerintem! Nálam ez lett az etalon! Ha a jövőben is ilyen jól összehangolják, kerül amibe kerül, de csak ez lesz. :)

(#11429) Mercutio_ válasza AxBattler (#11396) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt mondod?:D
Már csak az a kérdés miért inkább a 960 Mini? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11430) NandoXXL válasza 4264adam (#11424) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Kivéve amikor nem tartják be a szabványokat. Ugyanazon típusból Gigabyte vga nem működött Lenovo E20 Workstation-ben (hibátlan kártya, custom gépekben hibátlanul működött), Asus pedig hiba nélkül ment. Nem beszélve arról hogy régebben mint a bazári játékot tele rakták táp csatlakozóval a vga-t (6+8 pin, kérlek szépen az R9 290-nek volt szüksége ilyen betápra 2x75W+150W). Maradjunk annyiban hatalmas a parasztvakítás, a 2x6 pin is felesleges, elég lenne egy 8pin-es az extrem oc miatt, de ne legyen már annyi kábel.. Strixen is elég egy 6 pin -es csatlakozó... az pedig csak 2x75W. A gyári 960 120W tdp.

[ Szerkesztve ]

(#11431) lacus83 válasza TechN7ne (#11423) üzenetére


lacus83
senior tag

Úgy látom neked teljesen mindegy épp van e igény a trollkodásodra, te nyomod ahogy kell
Nem kéne a Giga Nv kártyákat Nv topicban oldani R9 280 vagy épp 7950 vagy 7970 kártya tulajként fikázni.
Pont Amd fronton Sz@r a Giga Hűtése vagyis volt eddig.
Ugyan azt a hűtést teszik a melegedős Amd re mint az Nvre.
De egyébbként az összes gyártó ezt csinálja
Minőségi alkatrészekből beszélsz, fikázod a Gigát és Bs Giga lapot használsz.
Most kezdjem el én is hogy az én Intel extreme lapom a te Gigabyte lapodhoz képest fapad és stabilitás minőség sehol

Minek? Értelmetlen.
Peace

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Corsair H110i GT,Cooler Master Case,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,Focus+ 850W Gold,ASUS ProArt 4060 OC,LG 27GL850B

(#11432) AxBattler válasza Mercutio_ (#11429) üzenetére


AxBattler
félisten

Te tudod, hogy mire kell, én csak alternatívát kínáltam, hogy ne legyen kifogás a bénus tápegység... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11433) TechN7ne válasza lacus83 (#11431) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

"Nem kéne a Giga Nv kártyákat Nv topicban oldani R9 280 vagy épp 7950 vagy 7970 kártya tulajként fikázni."

Az egész témához ennek mi köze?
Kb. 3 havonta ha nem kevesebb időszakonként cserélem a vga-t, de ha szeretnéd tudni hogy miért használok Tahiti kártyát elmondom:
38k-ért szereztem és beelőzöm a boltik 60-70K-s kártyák teljesítményét (GTX 960/R9 380), 1250Mhz-re húzva GTX 770 nyakát taposom. Jaa ,és Asus :)

"Minőségi alkatrészekből beszélsz, fikázod a Gigát és Bs Giga lapot használsz.
Most kezdjem el én is hogy az én Intel extreme lapom a te Gigabyte lapodhoz képest fapad és stabilitás minőség sehol"

Nem tuningolok ezért egy B85-ös alaplap bőven kiszolgál és megsúgom neked hogy ebben a chipsetben az egyik legstabilabb,legminőségibb,legfelszereltebb alaplap a rev 1.1-es D3H.
Gigabyte kártyák vagy alaplapok két különböző fogalom ,alaplapokban mindig is ott voltak, de vga terén már egy jó pár éve a béke segge alatt....

Nem most kezdtem tudok bármire válaszolni szivesen ha vlmire kiváncsi vagy ,csak inkább privátban mert ez nagyon off... ;)

:R

(#11434) lacus83 válasza TechN7ne (#11433) üzenetére


lacus83
senior tag

Random időközönként fikázol Nv kártyákat köztük Gigabyteot
Nem csak ebben a topicban,csak nem értem mire jó ez neked?
Nekem is volt Tahiti kártyám, tudom miről beszélsz.
Most csak egy 960 at tartok, mert jelenleg nem kell nagyobb.
Voltam piros oldalon is,nem is olyan rég egy R9 380 al.
Csalódás lett, de mégsem járok vissza fikázni a fórumban hogy most 960 al nyugodt az életem
A másik pl egy f@sz@ G1 Gaming 970 még a 960 amra is egy körön kettőt ver,nemhogy a Tahitidre.
Az 1250 edre meg csak annyit a 960 am 1541 et megy, fele fogyasztással és melegedéssel,de ez tényleg OFF.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Corsair H110i GT,Cooler Master Case,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,Focus+ 850W Gold,ASUS ProArt 4060 OC,LG 27GL850B

(#11435) Grave_444 válasza lacus83 (#11434) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ő már csak ilyen. :N

(#11436) polgi803


polgi803
őstag

Lehet hogy minőségi az Asus alkatrész de hogy ettől még fogyaszt mint a b@rom és melegszik mint az állat az tuti. Akkor meg semmi értelme a nagy minőségi alkatrészeket. Csak ennyi. Amúgy nem csak a pirosat lehet húzni hanem a ződ' 960-at is. Nem annyira számottevő a kül. a két kari között. Ja! És hozzáteszem 9 éve csak pirosaim voltak, most váltottam zöldre és megérte eddig mivel az új szériát nem próbáltam

[ Szerkesztve ]

(#11437) Macka


Macka
veterán

Sziasztok!
Csatlakoztam:

(#11438) TechN7ne válasza polgi803 (#11436) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

"Lehet hogy minőségi az Asus alkatrész de hogy ettől még fogyaszt mint a b@rom és melegszik mint az állat az tuti."

Esetleg ha célzás volt ez felém akkor szívesen reagálok rá,az elmúlt 2 hónapban nem sok, csak legalább 3 Nvidia kártya volt a gépemben :) ,időrendi sorrendben: Giga 770,EVGA 960,Hawk 760
.
Mostani Tahiti kártyával 3 legyet ütök egy csapásra ,beelőzöm mind a három kártyát és max. terhelésnél húzva érem el csak a 70 fokot FurMark alatt,gyakorlatiban játékok alatt max. 67 fok, az a "baromi"nagy fogyasztás egy 960-hoz képest meg egyáltalán nem olyan baromi.... :)

Hozzáértelem nagyon sokat számít,hogy milyen gyártó,milyen felszereltség stb., nem mind1.

[ Szerkesztve ]

(#11439) Bjørgersson válasza TechN7ne (#11438) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem most kezdtem tudok bármire válaszolni szivesen ha vlmire kiváncsi vagy ,csak inkább privátban mert ez nagyon off... ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11440) GEIL válasza mcs (#11415) üzenetére


GEIL
addikt

1 ventis Giga GTX960 van nekem is...1 éve van a gépben....nem cicereg...nem melegszik...nem hallom a hangját sem...nem eszi a tápot......alap órajeleken teszi a dolgát...GTA5...MKX....stb stb..... :R :C :K :K

Valami duplaventis változat aminek 2 tápcsati kell és nagyobb is....annak idején 7-8.000-el lett volna drágább....nemszántam rá....ebbe a gépbe ez így elég volt akkor is...most is.

i7 13700K - 64Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600K - 32Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#11441) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Csak hogy egy kis on is legyen már, előbb járt itt a futár.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11442) TechN7ne válasza Bjørgersson (#11441) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Legnormálisabb 960 egyike ,grat! :R

(#11443) Devas válasza Bjørgersson (#11441) üzenetére


Devas
őstag

Eloszor azt hittem, hogy az egy prohardveres egerpad a sarokban :)

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#11444) Bjørgersson válasza Devas (#11443) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az is van egy a fiókban. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11445) AxBattler válasza Bjørgersson (#11441) üzenetére


AxBattler
félisten

Szvsz a legjobb 960-as, ha nem ITX házba szánod. Grats! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11446) Bjørgersson válasza AxBattler (#11445) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm, ATX házam van, csak feketében. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11447) TechN7ne válasza Bjørgersson (#11446) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Reméljük egy jó húzható gpu került bele a gyártó szallagon, am a legszebb 960 én is őt vettem volna. :K

(#11448) mcs válasza Bjørgersson (#11441) üzenetére


mcs
veterán

Na mi van, nem vitte a Mariot stabil 60 fps-el a 950? :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#11449) Bjørgersson válasza mcs (#11448) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ó dehogy, a vramot keveselltem. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11450) mcs válasza Bjørgersson (#11449) üzenetére


mcs
veterán

Majd alaposan húzd meg a bajszát neki. :D
Amúgy az MSi Gaming a legcsendesebbek egyike. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.