Hirdetés

2024. július 5., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9501) schwartz válasza Lauda (#9490) üzenetére


schwartz
addikt

Na rendeltem... ;]

If he dies, he dies.

(#9502) TTomax válasza schwartz (#9501) üzenetére


TTomax
nagyúr

Na erre kíváncsi vagyok :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9503) Lauda válasza schwartz (#9501) üzenetére


Lauda
félisten

Remélem minden okés lesz, mert akkor már jöhet is egy leadtek 280-as meg egy q9550. :DDD

Már kezdtem magam beleélni az új kártyába. :O :P Az mondjuk érthető, hogy ha kurva sokat akar eladni, ahhoz jó árak kellenek.

[ Szerkesztve ]

(#9504) Beowulf_78 válasza TTomax (#9502) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Én is. :U

Egyébként tök egyszerű....valamelyikünk adjon le rendelést (von :DDD )schwartz után, azzal a különbséggel hogy neki megfelelne előreutalással is. Majd meg kell várni hogy schwartz-nak visszaüzen e az utánvéttel kapcsolatban. Mert ha nem, és az előreutalásra rámozdul, akkor a nyúl ki van ugrasztva a bokorból. ;)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#9505) janos80 válasza schwartz (#9501) üzenetére


janos80
senior tag

elore utaltal? :)

mod: ja most latom ,hogy igencsak jol szabott feltetelekkel. de jogos a dolog :R

[ Szerkesztve ]

(#9506) Ottoka


Ottoka
őstag

Hali.
Akinek 280gtx karija van és vizzel hűti a másik oldalra mit tett a ramokra? Mert a gpu felőli oldalon oké, a vizesblokk hűti őket. De a másik oldalt?

Mezőhegyes

(#9507) TTomax válasza Beowulf_78 (#9504) üzenetére


TTomax
nagyúr

Jól van ez így.... ha Schwartz-nak nem üzen vissza vagy nem tetszenek a feltételek akkor egyértelmű,,,,

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9508) Motion_Blur válasza Laraxior (#9456) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én az ilyent meg se látom, autóra gyűjtök, úgyhogy fél évig nem nyúlok a géphez :W Nagyon komolyak az árak, szerintem habos a történet :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9509) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

Néztétek a guru3d-t? Ugye a WHQL óta tölthető a 180.70...most meg kijött a 180.60. :Y Most csak én nem értem vagy kezd megbolondulni az nV? :U :F

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#9510) TTomax válasza Beowulf_78 (#9509) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az CUDA driver.. a 180.60...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9511) Beowulf_78 válasza TTomax (#9510) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Tehát a 180.70 az CUDA nélküli, a 180.60 meg beépített CUDA-val? :B

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#9512) keIdor válasza Laraxior (#9491) üzenetére


keIdor
titán

Rendben fiú 80k-ért viszem.

Lauda: Vizsön kompjútör

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9513) Ombi5 válasza keIdor (#9489) üzenetére


Ombi5
őstag

Szerined en eljutottam odaig?! :) Mar mikor kideurlt a nevebol, hogy nem is letezik , en mar akkor lexartam ! Ezt 1 masik kollega tapasztalta! :)) :))

(#9514) TTomax válasza Beowulf_78 (#9511) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen,igen...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9515) Laraxior válasza keIdor (#9512) üzenetére


Laraxior
titán

Persze...persze..90ért vettem :P

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9516) keIdor válasza Laraxior (#9515) üzenetére


keIdor
titán

Többet nem adok ki VGA-ra, rájöttem értelmetlenség. :P Akkor marad a jelenlegi.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9517) Sárpac válasza keIdor (#9516) üzenetére


Sárpac
nagyúr

És mi van ha 1 nagyker 2hónapja betárazott ezekből?:)
Akkoriban ezek voltak a bruttó kisker árak, vazz még jól is jár vele!:D
A kiskerekben ötödére esett vissza a kereslet az árak megemelkedése miatt.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9518) Beowulf_78 válasza Sárpac (#9517) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Nem csak az árak miatt. Az emberek többsége fél hogy mi lesz még itt 2009-től, és örül ha a rezsit, kaját, és egyéb járulékos költségeket mint a lakáshitel, autóhitel, ki tudnak fizetni. Ezeken felül már csak az tud költeni akinek átlagon felüli fizetése van.

Engem pl. 2 hete meszeltek le robogóval...egy 280 GTX árát kell becsengetnem a fakabátoknak. :F :(

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#9519) TTomax


TTomax
nagyúr

A 180.48-tol megtáltosodott a gépem... CWH.én még sosem láttam tengerre nézve 80fps-t.... amúgy 60 élsimi nélkül...4x-el 40fps... :o

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9520) Sárpac válasza Beowulf_78 (#9518) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ez így van és csak arra akartam utalni, hogy a nagykereknek a dec közepei zárás előtt a sok bent ragadt cucctól valahogy meg kell szabadulniuk, pláne, ha mondjuk jövőre a fele be is csuk. Így logikus az ár és a garancia is!:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9521) Lauda válasza Beowulf_78 (#9518) üzenetére


Lauda
félisten

Mi volt a bünti oka? :DDD

(#9522) Sárpac válasza Lauda (#9521) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Túl lassan ment akadályozta a forgalmat, sajna már ezt is büntetik nem tudtad!?:D

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9523) keIdor válasza Beowulf_78 (#9518) üzenetére


keIdor
titán

Huh nem irigyellek... IPON féle GTX-280 ár, vagy Gianni féle, mert ha elöbbi, akkor elég durva.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9524) Beowulf_78 válasza Lauda (#9521) üzenetére


Beowulf_78
addikt

50ccm papírjai vannak, de persze 125ccm. Eddig nem foglalkoztak vele, de ez csaj fakabát volt, és elkezdte keresgélni vajon mekkora is lehet, de lövése se volt hozzá mi az a robogó. Azt mondta indítsam be és húzzam be a kuplungot. Igazi lúzer. Majd azt mondta húzzam meg a gázt. Nem fogta fel, hiába mondtam neki ha meghúzom a gázt elindul a motor mivel autómata váltós. :W
Szóval frsz nélkül közúton...büntetési tétel 70-120k között. Mivel a csajom nevén van, ő kapott 70k-t, mivel én vezettem, hogy nekem is jó legyen hozzácsaptak 15k-t... :F Persze 1 kasszán vagyunk, szóval 85k...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#9525) Saint


Saint
aktív tag

Sziasztok skacok,,,, egy kérdés, 260 GTX-em van ,, mennyi az az alap hömérséklet amin a kártya rendesen üzemel, és mennyi lehet a maximum,, mert a kari alapból 40%-osan pörgeti a ventit, amin kb 68 fokos a kari,,
rivatuner-rel felraktam 50%-ra de igy is 58 fok környékén van, mikor nem is csinálok semmit csak netezek,,,

ez most normális vagy GÁZ az ügy,,,

köszike sziasztok :Y

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#9526) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hali továbra is vannak gondjaim a játékok futásával. Nem tudja valaki hogy az mitől van hogy valamikór bekapcsolom a gépet megy minden faszán és valamikór meg szagatnak a játékok mint állat ami példáúl a Warhead menni szokot csúcs grafikán 36-42 fps-el de sokszór elinditom és csak 8-10 fps-el megy. Mondjúk azt gyanitom hogy valami gixer lehet mert egy Giga GTX260 OC-vel már nem hiszem hogy ilyennek elő kelenne fordúlnia.
Szóval tip hogy ez mitől lehet?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9527) Henk válasza Saint (#9525) üzenetére


Henk
veterán

Az nagyon sok.Nálam 30%-os ventivel 47 fokos idle a gpu.
Van valami házhűtésed amúgy?Órajel visszavétel megy?
Mindegy szerintem akkor is sok.

(#9528) Laraxior válasza Saint (#9525) üzenetére


Laraxior
titán

90 fok körül el fog kezdeni hibázni a GPU :K GPU válogatja melyik hogy bírja..valamelyik 100on is elmegy..az enyém 92 felett dögledezett :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9529) Saint válasza Henk (#9527) üzenetére


Saint
aktív tag

van a házba hütés 4 venti-is van és egy szerver venti is,
mikor leveszem a gép oldalát akkor kevesebb a höfok. , lehet hogy át kéne állnom vizhütésre?

hogy tudom az órajelet visszavenni???? :C

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#9530) TTomax válasza Cyberpunk (#9526) üzenetére


TTomax
nagyúr

Driver rendberakás... DX9 frissítés....XP rendberakása... esetleg GPU hőmérséklet monitorozása...így hirtelen...

(#9529) Saint
Az nagyon meleg..nem megy a powerplay....

Jut eszembe... CoD5 90-110fps... 180.48 WHQL :R

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9531) Henk válasza Saint (#9529) üzenetére


Henk
veterán

Az órajel visszavételnek automatikusan kell működnie.Nézdd meg,hogy valóban megtörténik e.Gpu-z vagy riva tuner mutatja.
Amúgy léghűtéssel is ugyan olyan jól kell működnie,gyárilag is azzal adják ki.
Ttomax:ha nem is megy a powerplay az akkor is sok.68 fok idle?

[ Szerkesztve ]

(#9532) TTomax válasza Henk (#9531) üzenetére


TTomax
nagyúr

annyi az,ha nem megy a powerplay.... :U
és a nagyobb gond nem is az,hogy az orajelet nem veszi vissza,hanem az hogy a feszültséget sem...illetve hát együtt kell a kettöt akkor beszélünk powerplay-röl...ha nem akkor mindig 3D-ben bömböl... :U

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9533) Cyberpunk válasza TTomax (#9530) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A drivert azt tegnap raktam újra mondjúk egy DX frisitést még meg probálok, és Vistát használok. Ja tudtok egy jó programot amivel játék alatt is lehett monitorozni a CPU/GPU hömérsékleteket? És még attól nem lehet hogy a C2D E6750-esemet meghúztam 3,2GHz-re bár melegedés gond nem lehet mivel egy nagy ASUS SilentSquar Evo torony van a gépben.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9534) Henk válasza TTomax (#9532) üzenetére


Henk
veterán

Igen ez így van,nekem is így ment az első hónapban mikor megvettem.De 53-54 fok körül volt idle.A 68-at kicsit soknak éreztem nála.De legyen így akkor könnyen orvosolható a dolog. :K

(#9535) Beowulf_78 válasza Saint (#9525) üzenetére


Beowulf_78
addikt

50% 58 fok az normális. Nekem 55% 48-49 fokos. Célszerű belőni úgy hogy elégedett legyél a hőmérsékletekkel és a zajszinttel, majd nvflash progival módosítani a bios-t. persze előtte mentsd le az eredetit. Ha gariztatni kell csak visszatöltöd az eredeti beállításokat. Ez egyszerűbb, mint állandóan futtatni a háttérben a rivatunert.
Nekem 82-83 foknál már hibázik, általában a GTX260 85-87 fokig bírja max. A GTX280 más tészta...ott jobb a hőtűrés, tehát nem összehasonlítható 3D-ben 1,12V kontra 1,18-1,19V. Tehát jobban is kell bírnia a meleget a GTX280-nak. Ha jól belövöd nibitorral a szabályzást akkor játékok alatt és Furmark alatt sem fog 73-74 foknál feljebb menni.

mod: Most nézem...nem megy nálam a powerplay. :U

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#9536) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

Illetve működik a powerplay....csak ha elindítom a fórumot akkor vált 3D-be... :F

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#9537) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nah rá jöttem Riva tuner-el megnéztem Warhead alatt mindjúk csak 5 percig néztem de semmi rendeleneset nem vettem észre a GPU ez idő alatt max 56 fokig melegedett fel de ez idő alatt is szagatott mint álatt.
Grafikai hibát sem véltem felfedezni tehát szerintem a kártya is jó, akor márcsak a CPU van hátra. Oda mijen programot javasoltok amivel szintén mérni tudom valós időben a hőmérsekleteket? Everest megfelelő lenne?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9538) TTomax válasza Cyberpunk (#9537) üzenetére


TTomax
nagyúr

Rivatuner mindent lát... CPU-t VRM-et GPU-t csak a setup-ra klikkelj és ott tallózd be a .ddl-et...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9539) Saint válasza Henk (#9531) üzenetére


Saint
aktív tag

lehet hogy nem megy a powerplay??

nekem modhatod hogy mi az,, ha a villanyal van gondod azt megoldom,,, :) távolról is.....

hol lehet bekapcsolni a powerplayt??? ha be lehet egyáltalán...

nézem a gpu-z-t
és azt irja hogy a GPU órajel 576 MHZ
a memória 999

ezeket az értékeket a sensor-s nál nézem,,,

most 100 %-osan megy a venti és igy 51 fok de nem szeretném hogy állandóan igy menyen.....

kérek segitséget

KÖSZIKE

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#9540) Saint


Saint
aktív tag

a GPU-z progival néztem meg és úgy néz ki hogy ez állandóan full 3D-ben üzemel,, mit lehet ilyenkor csinálni,, rossz a driver???

:R

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#9541) TTomax válasza Saint (#9539) üzenetére


TTomax
nagyúr

nem megy a powerplay.... :(
Azt driverböl magától dolgozik... milyen drivert raktál fel?Milyen oprendszer?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9542) szicsu.leon


szicsu.leon
csendes tag

Imi

megoldódott a kártya problémája a 64 bites vistával?

"Még nincsen kész, de már majdnem elkezdtem"

(#9543) Saint válasza TTomax (#9541) üzenetére


Saint
aktív tag

windows xp sp2 /sajnos az sp3-alatt nem megy egy pár program/
178.24 nvidia hivatalos driver

mi lehet a gond???

:F :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#9544) TTomax válasza Saint (#9543) üzenetére


TTomax
nagyúr

jó akkor rakj fel egy 180.48-at.. ez az utolsó WHQL driver és akkor nézzük meg ismét... Mi nem megy SP3 alatt???? :F

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9545) Saint válasza TTomax (#9544) üzenetére


Saint
aktív tag

van digit kártyám amivel szinkronokat csinálok és nem megy sp3 -alatt, még nincs hozzá driver... hamarosan lessz a gyártó azt irta,, de lehet hogy csak etettek,, megint...
felrakom a drivert és meglátjuk.. köszi

:R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#9546) ImI87 válasza szicsu.leon (#9542) üzenetére


ImI87
őstag

hát a mai napon tünetmentes volt :) nfs meg cod alatt is.
lehet, hogy szar volt a win, vagy a 20 driver-től kékhalálozott, pedig mindig faszán kipucoltam. ez az új whql minden szempontból qrva jó! :C ez tényleg big bang :K :DDD

más:
ez mit jelent, hogy dx9 frissítés? ugye a vista-ban alapból dx10 benne van, és játéktól függ, hogy melyik dx-et használja. de ezek szerint a dx9-et még mindig frissítgetik? :F v.ki mondja már el, hogy mi a helyzet ezzel...... :R

(#9547) Saint válasza TTomax (#9544) üzenetére


Saint
aktív tag

Most töltöm a drivert sajna 1mb-s nettel....ugyhogy eltart egy pár /Óráig/ percig....

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#9548) szicsu.leon válasza ImI87 (#9546) üzenetére


szicsu.leon
csendes tag

[lacy.hu]

[ Szerkesztve ]

"Még nincsen kész, de már majdnem elkezdtem"

(#9549) TTomax válasza ImI87 (#9546) üzenetére


TTomax
nagyúr

a DX9-et ugyanúgy telepíteni kell mint XP-re :B

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9550) boogie84 válasza Saint (#9540) üzenetére


boogie84
veterán

igaz nekem nem 260asom van, de én evga precision-t használok...
nagy csöcs :D

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.