- hcl: Kelj fel komám, ne aludjál
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Hieronymus: A németországi vasúthálózat
- Viber: ingyen telefonálás a mobilodon
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
#63761920 #11635 üzenetére
Hát a pénégyesnél szinte minden kevesebbet fogyaszt.
Azt veszel a gépbe, amit csak akarsz.
DDR3 ramot kezel.
Így kalkulálj: 4GB DDR3
új: 6ezer
használt: 4-5ezer
Ami ennél olcsóbb, az meg még jobb vétel.
Neked amire használni fogod, ahhoz elég 3-4giga ram is.Merevlemezeket meg itt keress árban szimpatikusat:
http://hardverapro.hu/aprok/hardver/merevlemezek/notebook_hdd_2_5Ha nem akarsz nagy kapacitásút, akkor kisebbet is találsz, de ha tudod, nézd meg a kiszemelt lemez adatlapját, h mekkora puffer van benne (8megánál ne legyen kisebb), esetleg hány tányéros (lehetőleg 1 legyen - pláne ha régi diszk).
Egy tányéros 320-asnál, 500ásnál régebbit nem ajánlok, azoknál régebbieknek nagyságrendekkel alacsonyabb még a tányérok adatsűrűsége, pláne ha több tányérból van összerakva mondjuk a 250GB-os kapacitás is.
Ha 7200RPM-est veszel, az gyorsabb, mint 5400-es társaik (érezhetően).
320-as 7200-es 1tányéros 5-6ezer Ft; de 500-as 5400-es 6-7ezer, ár/érték arányban az 1 terások 11ezerért jó vételnek számítanak
De ha van pénz lóvéra, akkor SSD-t is kereshetsz hozzá, ahogy már ajánlották.
De ha erre torrenteznél is, akkor SSD-t inkább ne.
Vagy cseréld ki az optikát egy keretre, és akkor már mehet az SSD mellé egy akár 1 terás HDD is.Mondjuk nem tudom mennyit netezel a géppel majd, (T4ezres processzor van benne?); ha lassúnak találod, a processzort is kicserélheted, egy P7ezres, P8ezres példányra (kevesebb, mint ~3ezer aprón), a chipset viszi, és sokat dob a használhatóságon az is.
Everesttel ellenőrizd a hőfokokat, ha sokat volt használva, előfordulhat, h el van tömődve a levegő kifújó nyílása. Ennyi idős gépnél nem árt újrapasztázni, bár lehet, h még nincs kőkeménnyé száradva a gyári paszta se. (És ha már szétszeded, akár processzort is cserélhetsz.)
Új hozzászólás Aktív témák
- 124 - Lenovo Yoga Pro 7 (14IMH9) - Intel Core Ultra 9 185H, RTX 4060 (48 hónap garancia!) (ELKELT)
- KIÁRUSÍTÁS - REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad Ultra Docking Station (40AJ)
- Egyedi ékszerdobozka
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B550M R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RX 7700 XT 12GB DeepCool CC560 Seasonic 650W
- 13-14" Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest