Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) stratova válasza kist88 (#4250) üzenetére


stratova
veterán

szerk

[ Szerkesztve ]

(#4252) stratova válasza stratova (#4251) üzenetére


stratova
veterán

Bocsánat az előző hsz-em pontatlan volt (fáradok :B ). A Travelmate 2410 nem 915-ös hanem 910GML így a plafon Celeron M 390. Éppen ilyet tettem bele tegnap, ezt kezeli is. Hivatalosan nem kezel Pentium M-eket.
A memóriákkal ugyanúgy áll, ahogy az Asusom tehát max 2 x 1 GB de órajelre nem finnyás 400-on kezelte az összes eddigi DDR2-t.
Majd szét kell még szednem (megnézem házilag lehet-e tenni valamit a zsanér körüli repedő burkolattal) szóval megnézhetem, hogy a leírás ellenére mit szól a Pentium M-hez most van egy-egy erős darab 400-as Pentium M 745 és 533-as FSB-sből Pentium M 760 is.
A szerelése nem éppen kényelmes, teljesen szét kell bontani és kivenni az alaplapot a CPU cseréhez. Kevés csavar és sok műanyag karmocska tartja :(((
A service manual illusztrációja egyenlő a nullával... de egyébként nem teljesen hasznotalan.

[ Szerkesztve ]

(#4253) Tim82 válasza atesss (#4240) üzenetére


Tim82
nagyúr

atess:

Itt nem arról lehet szó, hogy mi a chipset álltal alapból támogatott, hanem hogy hogyan nyírták meg a funkciókat, hogyan butították le a 945GM tudását.

Ezt fogjuk majd megnézni... :)

Már csak az a kérdés, így hogy tudják letesztelni az Intelnél...

Sehogy, ugyanezt eljátszották pár évvel korábban pl. a 845 Mobile chipset-eknél is. A hivatalos Intel-es specifikáció szerint max. 1 GB (= 2*512 MB) DDR RAM volt támogatott, kb. egy éven belül kerültek piacra az 1 GB-os noti DDR modulok, amikből - mit ad Isten - 2*1 GB gond nélkül futott a 845-ös chipset-es notikban...

De szerintem egy mai, modern noti-vinyó is dobhat azért a sebességen (jó, persze az SSD-hez képest más kategóriában versenyeznek...), és az tárhelyet is biztosít - ha kell.

Köztes megoldásként pedig ott van a Seagate Momentus XT Hybrid. Ha valakinek pedig IDE-s vinyója van csak, az sincsen megfosztva az SSD-bővítés lehetőségétől, csak épp mélyebben kell a pénztárcájába nyúlnia: hardveresen TRIM-képes, Sandforce vezérlős IDE csatlakozós SSD az OWC-től.

stratova:

Jelenleg M 745-tel (1.8/400/2MB) 400 MHz-en üzemel a Kingston páros, de ma kipróbálom benne a nagy nehezen felhajtott M 760-at (2.0/533/2MB). Szerintem ennél erősebbre nem érdemes beruházni.

Heh, nekem van egy olcsón vett Pentium M 780-am, valószínűleg egy kisebb HTPC alapja lesz egy Aopen i915GMm-N alaplappal együtt... :)

mikkokawa:

Értem, de akkor fölösleges nekem DDR 800-as modulokat vennem ha az 533as olcsóbb,nem? Gyorsabb nem lesz tőle..

Ha 533-asat olcsóbban veszel, akkor igen, de szerintem a 667-es/800-as modulok az olcsóbbak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4254) stratova válasza Tim82 (#4253) üzenetére


stratova
veterán

Pozitív élményekben gazdag HTPC építést! Tervezgetem én is de sajnos odébb van, most még nem engedhetem meg magamnak, de majd a kiforrott Brazossal;)
Érdekes a service manual TM2410-hez ír Pentium M 770 CPU-t na most már kíváncsi vagyok :D De legközelebb két hét múlva jutok a közelébe.

[ Szerkesztve ]

(#4255) kist88 válasza stratova (#4252) üzenetére


kist88
csendes tag

Köszi a választ. Azt akkor még megköszönném ,hogyha kipróbálod még a Pentium M- el való viszonyát. Esetleg olvastam a cpu láb összekötést ennél ha minden igaz lehetséges, az ugye 100 ról 133ra emelné az FSB-t az is ugyebár 25% nem? Lehet az érné meg?

(#4256) mikkokawa válasza Tim82 (#4253) üzenetére


mikkokawa
tag

Igen, igazad van a 800-as modulok olcsóbbak...
Amúgy most újra raktam rá az xpét ( 2005 óta nem volt újra rakva :DD ) és egészen gyors...
Szóval már aztse tudom, hogy költsek e rá még pénzt..
Miben fogom észrevenni ha 512 helyett 1,5 vagy 2 giga ram lenne benne???
Mert explorert gyorsan megnyitja, netezni simán jó, filmek nem szaggatnak stb...Szemmel láthatóan gyorsabb lesz valami?
Ugyanolyan gyors ha nem gyorsabb mint ez a másik notebook:

CPU típusa Mobile Intel Celeron 550, 2000 MHz (15 x 133)
Alaplap neve Dell Inspiron 1525
Alaplapi lapkakészlet Intel Crestline-GM GM965
Rendszermemória 1013 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
DIMM1: Hynix HYMP564S64CP6-Y5 512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
DIMM3: ProMos/Mosel Vitelic V916764B24QCFW-F5 512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Videokártya Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family (256 MB)
Videokártya Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family (256 MB)
3D gyorsító Intel GMA X3100

(#4257) stratova válasza kist88 (#4255) üzenetére


stratova
veterán

atess írt róla feljebb bővebben.
Csak saját felelősségre. Szíved joga ilyen módon tuningolni a gépedet, én notebookban már nem játszanék vele. Ettől függetlenül van aki használja már egy ideje. Ami engem ebben elbizonytalanít, az hogy nem tudom mennyi plusz hőtermeléssel jár és az adott gépnek mit szolgál még ki a hűtése (tekintve, hogy egyetlen ki légkavaró biztosítja a teljes notebook hűvösen tartását).
Ha mégis erre adnád a fejed klikk.
Hogy ez milyen hatással van hosszú távon az élettartamra, egy tapasztaltabb notebookszervizelésben járatos fórumtárs pl. Duree tudna nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#4258) zoli1234


zoli1234
csendes tag

szia, processzort akarok cserélni a notimban, most 1 magosról 2 magosra.

a notim:

FUJITSU SIEMENS ESPRIMO Mobile V5515

CPU típusa Mobile Intel Celeron 530, 1733 MHz (13 x 133)
Tokozás típusa 775 Contact LGA

Köszi:

Zoli

(#4259) Tim82 válasza mikkokawa (#4256) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem dob a sebességen egy kicsit a RAM bővítése. XP SP3 alá amúgy is legalább 1 GB RAM javasolt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4260) stratova válasza zoli1234 (#4258) üzenetére


stratova
veterán

Szia!

1. kereső
2. Ha mégis gondolkozol T5500-nál újabb prociban, feltétlenül próbáld ki vétel előtt. A legfrissebb biosodnál újabb darabokkal nem igazán érdemes foglalkozni (az viszont előfordulhat, hogy támogat olyan CPU-kat a notebookod, ami a manual készültekor még nem volt piacon viszont későbbi biossal támogatott).
Itt rá tudsz szűrni a processzorokra Socket M és 533 vagy 667 FSB alapján is (esetedben).

(#4261) stratova válasza Tim82 (#4259) üzenetére


stratova
veterán

+1

Nálam 512 MB -> 1 GB ugrásszerű javulást eredményezett, előtte rengeteget ette (seek) a HDD-t a már belakott rendszeren. Ha már itt tartunk, az összevetésben szereplő 1 GB-os gépen frissen telepített rendszer és csak egy böngésző volt?

(#4262) tonyi


tonyi
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a CPU gyártási csíkszélessége befolyásolja-e a kompatibilitást?
Konkrétan egy MSI l735-be raktam egy AMD TL-60 TMDTL60HAX5DM típusú 65 nanométeres procit(ami eredetileg a gépben van az egy AMD TL-52- 90 nanométeres).
A gép el sem indul a BIOS sem jön be, pedig elvileg a proci jó és TL-60-ig kompatibilis a gép.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#4263) stratova válasza tonyi (#4262) üzenetére


stratova
veterán

Szia!

Befolyásolhatja, de nálad elvileg kezelnie kellene a rev G Turionokat is. Tedd be a régi procit csinálj egy bios frissítést és próbáld ki újra.
Az 1.25-ös bios elvileg éppen ezt a hibát orvosolja:
1. Release BIOS for Windows XP to support AMD rev.G CPUs.
2. Fill Verb table at S3 resume because driver don't handle it.
3. Fix can't show correct revision for G2 CPU in CMOS setup.
Ha ez nem segítene akkor egy TMDTL60HAX5CT-re kellene cserélned.

[ Szerkesztve ]

(#4264) tonyi válasza stratova (#4263) üzenetére


tonyi
tag

Köszi szépen, megpróbálom!

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#4265) mikkokawa válasza stratova (#4261) üzenetére


mikkokawa
tag

Nem, a másik gépnél nem volt frissen telepített a rendszer...úgy 1,5 éves rajta az xp:) És igen csak 1 böngésző volt...
De mondom így egymás mellé teszem a 2 laptopot és kb tök ugyanolyan reakció időkkel dolgozik...Szóval egyáltalán nem tűnik gyorsabbnak a 2007es Dell 2 ghz es celeron procival és dualban futó 1 giga ramjával mint a már említett 2005ös fusi 1,86 ghz pentium proc és 512 rammal...Legalábbis emberi szemmel nézve...Everestel mérve néhol a fusi gyorsabb néhol meg a dell, de úgy általánosságba megegyeznek a mérések..

[ Szerkesztve ]

(#4266) kist88 válasza stratova (#4257) üzenetére


kist88
csendes tag

Csak felvetettem kérdésnek ,hogy mi hozna többet ,de még megvárom akkor hátha valaki tud valamit a Pentium M támogatásról. De sajnos nem sok választási lehetőségem van ezek szerint. Vagy ha támogatja is a Pentium M 760-at akkor se lenne nagy különbség? Kérdem én megéri?

(#4267) Gaabriel


Gaabriel
csendes tag

Sziasztok!

Vevőt keresek egy Asus F5V laptopra!
A gép darabokban van laphibás!
Eladó alkatrészek:

-DVD író
-billentyűzet
-touchpad
-az összes burkolat
-wifi kártya
-hűtések
-hibás lap

Mindenképpen elszeretném adni! Ár minimális!

(#4268) stratova válasza Gaabriel (#4267) üzenetére


stratova
veterán

Szia!

Hirdesd meg itt.

[ Szerkesztve ]

(#4269) stratova válasza kist88 (#4266) üzenetére


stratova
veterán

Csak reagáltam a felvetésre, én nem állnék neki előzetes, ilyen téren szerzett, tapasztalat híján. Nem ismervén hosszabb távú hatásait.
A pin-moddal kapcsolatban Xantomas tollából származik két bejegyzés itt és itt. Pin-mod tudtommal 400-as FSB-jű és emiatt magasabb szorzójú prociknál lehetséges, de ezek ritkábbak is.
Ha kezemben az Acer természetesen majd írok róla, addig marad a várakozás vagy valaki más tapasztalata 910GML CPU támogatásáról.

(#4270) jugamir válasza stratova (#4269) üzenetére


jugamir
csendes tag

Üdv!

Lehet hogy nem teljesen ide tartozik de mit lehet tudni az intel celeron dual core t3300-as prociról? Milyen rendes kétmagos prociéval ér fel kb?

(#4271) stratova válasza jugamir (#4270) üzenetére


stratova
veterán

Nem rendelkezem ilyen procival, csak két összetettebb benchmark eredménnyel szolgálhatok:
Passmark
Notebookcheck
Ezeken a listákon kereshetsz rá a T3300-ra.
Némi részletezés, hogy miben butított.

[ Szerkesztve ]

(#4272) kist88 válasza stratova (#4269) üzenetére


kist88
csendes tag

Ha jól veszem ki akkor elvileg működne a Pentium M de csak 100 as FSB-vel tehát pin mod nélkül nem érek semmit ,de azt meg lehet a memória nem bírná. Kicsit bonyolultabb is mint ahogy elsőre gondoltam. Azért várom hátha mégis megy 133-on ,de már nem sok esélyt látok rá. Így marad maximum az M 390. Azért köszi a kimerítő válaszokat. Üdv :Tamás

(#4273) magdala31


magdala31
csendes tag

Sziasztok, nekem kéne egy Acer notebookba NVIDIA Geforce 8400M vagy 9400 közt videokártya, ha valakinek van eladó szóljon.

(#4274) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Érdekel valakit egy Acer aksi? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4275) Pecc


Pecc
őstag

Üdv.

Egy Fujitsu Amilo lli1705ben (VIA VN896/VT8237A) menne szerintetek egy T7200 c2d processzor? Külföldi oldalakon láttam, hogy van némelyikben. Itthon sok helyen T5xxx szériával is árulják, ami kb ugyanaz, mint a T7200.
HP-nál nem találok semmi leirást a processzor támogatással kapcsolatban.

(#4276) Pecc válasza Pecc (#4275) üzenetére


Pecc
őstag

*Nem HP-nál, Fujitsunál.

(#4277) sasa134


sasa134
addikt

sziasztok,

segítséget szeertnék kérni - van egy Pentium 6100 procis Packard Bell notebookom (ilyen.

Érdeklődnék, hogy lehet-e ebbe tenni Core i3- 330M processzort? Táp, hűtés elegendő vajon? Sajnos nincs tapasztalatom mobil gépekebn a komponensek cseréléséről. Köszi a segítséget előre is, :R

Avanti Roma

(#4278) Tim82 válasza sasa134 (#4277) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, mert nem kompatibilis az i3 CPU-val a notid.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4279) sasa134 válasza Tim82 (#4278) üzenetére


sasa134
addikt

Érdekes mert az alaplapom a CPU-Z szerint H55 chipsetes és a két proci tokozása azonos (by ark.intel.com).... :U

Avanti Roma

(#4280) Tim82 válasza sasa134 (#4279) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elvileg az i3 330M butított változata volna a P6100, HT és egyéb nyalánkságok nélkül.

Revideálom az előbbit, elvileg cserekompatibilisek, ha az i3 CPU, amit szerzel, PGA988 foglalatba illik.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4281) sasa134 válasza Tim82 (#4280) üzenetére


sasa134
addikt

Köszönöm.
Már csak az a kérdés, ami az általad linkelt fórumban is kérdés volt: kivehető-e a P6100 proci vagy "egyben" van az alaplappal?

Avanti Roma

(#4282) stratova válasza sasa134 (#4281) üzenetére


stratova
veterán

Nem látok rá se itt se itt utalást, hogy lenne belőle BGA kivitel, így vélhetően kiszedhető. A foglalat stimmel kérdés, hogy a géped biosa támogatja-e a chipset nem lenne akadály (lásd. compatible products).

(#4283) Zanik válasza Tim82 (#4280) üzenetére


Zanik
addikt

A foglalat ismertebb elnevezése Socket G1! ;)
Utána néztem a BIOS-nak a Packard Bell oldalán, és mivel az 1.11-es verziójút a Core i7 procik támogatásával 'hírdetik', így gyanítom hogy a i3-asakat is lekezeli a BIOS. :U

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#4284) sasa134 válasza Zanik (#4283) üzenetére


sasa134
addikt

Köszi mindenkinek - én is hasonló következtetésre jutottam. A kérdés már csak annyi lehet, hogy a hűtés elég-e neki (bár max fogyasztása a 2 procinak elvileg ugyanakkora ).

Avanti Roma

(#4285) atesss válasza kist88 (#4272) üzenetére


atesss
addikt

Az a kérdés először, hogy mit támogat a chipset, mert ha egyáltalán nem támogatott a 133-as FSB, akkor a pin mod (vagyis hogy pontosabbak legyünk, BSEL - vagyis Bus Select - mod) sem fog menni.
Csak olyan procival működik, amely nem az alaplap álltal támogatott maximális FSB-n fut.
Tehát ha van hova emelni. Mert ha a chipset nem támogat már magasabb FSB-t, akkor hiába drótozod meg, nem fog elindulni.

[ Szerkesztve ]

(#4286) kist88 válasza atesss (#4285) üzenetére


kist88
csendes tag

Nem drótozni akartam elsősorban hanem csak az érdekelt mit érdemes belerakni ebbe a lapba és mit támogat. Első hsz: (#4250) De igazad van teljes mértékben. Nem látom énse ,hogy támogatja e egyáltalán a 133at.

(#4287) Sivegg


Sivegg
csendes tag

Sziasztok,
az lenne a kérdésem, hogy hol találok MSi S271-es subnotebookomhoz SATA konvertert, mert jelengleg az alaplapon csak IDE aljzat van...

Köszi előre is az ötletekért!

(#4288) atesss


atesss
addikt

Tim82-vel kipróbáltuk anyám #4230-ban [link] említett laptopjának memória bővíthetőségét, leírom az eredményt, hátha másnak is hasznos lehet:

- Asus F2HF
- Intel 940GML chipset (Calistoga-GML)
- (Merom-1M magos Celeron M 520 van benne gyárilag)
A max. támogatott memória 2GB !

Egy 2GB-os modul + egy 512MB-os modullal elindult ugyan, de csak 2GB-ot látott a Win.
Utána viszont valahogy (ez nem nagyon derült ki hogyan, mert óvatosan szereltük :F ) a ki-be szerelésekkel sikerült leamortizálnunk az 512MB-os modult, úgyhogy az elromlott.

A hiba jelentkezésekor először (az első 2 bekapcsolásnál - de ugye kb. rögtön ki is kapcsoltam ahogy láttam) grafikai hiba jelent meg a képen. Ebből van egy olyan gyanúm, hogy nem a modul érintkezői sérültek meg, hanem inkább a modulon lévő chipek BGA tokozása közül adta meg magát valamelyik.
Szerintetek ?
Ugye ilyesmi grafikai hibák szoktak lenni asztali gépnél a VRAM tokozás-hibájánál is (a sütögetős módszerrel állítólag néhány hétre javítható a probléma).
Jelen esetben az integrált GPU miatt ez ugye a normál ram egyben. Csak az a furcsa, hogy indult el ilyen Ram hibával a gép 2x.
Ez utána a két grafikai hibás bekapcsolás után viszont többet nem kapcsolt be, jelzőfény ment, de a kijelzőn semmi sem jelent meg. Tim82 gépébe beszerve ugyanezt produkálta ez a modul.
Még az a szerencse, hogy csak egy 512M-es volt, így nem egy nagy veszteség, de akkor is furcsa, hogyan romlott el. :(

Most végül került bele 2db 1GB-os 800MHz-es Kingston, teljesen jól megy, ráadásul Dual Channelben (bár nem mintha ezen az 1 magos procin sokat dobna a DC...)

Ja és még egyszer óriási köszönet Tim82-nek, hogy ki tudtam próbálni a 2GB-os moduljával a gépet. :R
(És a hiba kiderítése miatt elég hosszúra is nyúlt a próbálgatás...)

(#4289) atesss válasza Sivegg (#4287) üzenetére


atesss
addikt

Mire gondolsz a SATA konverter alatt ?
Egy olyan átalakítóra, amivel SATA vinyót tudnál beszerelni az alapból csak IDE-t fogadó laptopodba ? Pl: [link]
Bár ehhez még egy 2,5" IDE --> 3,5" IDE átalakító is kellene ha így akarod, pl: [link] (a 3.)
Csak ezzel az egésszel az a gond, hogy nem fér el egy laptopban. Főleg nem subnotiban...
Meg lehet próbálni esetleg "összetömöríteni" , pl. a nyákra csatlakozó nélkül menjen rá az IDE szalagkábel, stb. De még így is kétlem hogy elférne akár egy 17" notiban.

(#4290) Ti Bo


Ti Bo
aktív tag

Sziasztok

Van egy Asus K52DE típusú laptopom melyben a processzor:
[link]

A kérdés az lenne, hogy ez milyen típusra cserélhető esetleg ami gyorsabb?? Előre is köszönöm!

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#4291) BalazsKKa67j


BalazsKKa67j
tag

Sziasztok!Van nekem egy ilyenem:[link].
Az lenne a kérdésem,hogy ebben cserélhető-e a videókártya?Mert ha jól láttam az eszközkezelőben akkor egy Ati 3200 és egy ati 3470 is van benne crossfire-ben.Ezek közül az integrált a 3200-as vagy mindkettő?Ha cserélhető akkor mik jöhetnek szóba?
2.a processzort lehete-e\érdemes-e kicserélni,ha igen akkor milyenre?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#4292) iknight


iknight
senior tag

Üdv Urak!
Olyan kérdésem lenne, a notebook elromlott és ezeket a tüneteket produkálja:
Beindul rendesen, bútol a windows, lehet hallani hogy bekapcsolt, elindul a windows (windows kezdőhang), viszont a képernyő teljesen haloot, nem csak a windowsnál, hanem már rögtön bekapcsolásnál a gyáró logója sem jelenik meg. Rádugtam egy külső monitort de azon sem jelenik meg semmi. Szalagkábel hibára gondoltam, de akkor elvileg menni kellene neki külső monitorral nem? Illetve az asztalon ált a gép amikor elment a kép, nem volt mozgatva akkor. Teljesen váratlanul történt a dolog, semmi hiba nem volt, csak egyszerre eltünt a kép.

VGA csere megoldaná a gondot?

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#4293) stratova


stratova
veterán

No, végre meg tudtam nézni mit szól Acer Travelmate 2410 a Pentium M procikhoz.

Pentium M 745 1.8 GHz FSB 400: gond nélkül látja a processzort, a ramokat a proci alacsonyabb FSB miatt 400 MHz-en kezeli.

Pentium M 760 2.0 GHz FSB 533: szintén normál órajelén 2 GHz-en hajtja a procit, a DDR2 667-es ramokat is 667 MHz-en kezeli (DDR2 800 most nem volt nálam).

(#4294) ZB27


ZB27
csendes tag

Harmadik éves HP Compaq 6730S laptopomat (egyébként elégedett vagyok vele) szeretném ellátni S-Video kimenettel.
Tud-e valaki javasolni valamilyen, nem túl költséges hardveres megoldást?
A két baloldali USB felett látok egy szabad kártyahelyet.
Köszönöm előre is!

ZB

(#4295) NEMO1968 válasza stratova (#4293) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ennyit szerelgetni 1 gépet,ez már tényleg fanatizmus :D .
Köszi,akkor valszeg M 760-at teszek bele,mert vannak 667 MHz-es ramjaim.
Már csak az a kérdésem,hogy a hűtés elbírja vajon ezt a procit?
Vagy ebből a szempontból mégis inkább a kisebb,M 745,vagy M 710 lenne a jobb?
Az egyik szerviz oldalán M 710-et ajánlottak bele,(valszeg azért,mert olyan van nekik :) ),vagy lehetett más oka is?
Jó lett volna 1 teszt a 800-as ramokal is,de ezt is +köszönöm,nem vagyok telhetetlen. :D .

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#4296) NEMO1968 válasza iknight (#4292) üzenetére


NEMO1968
őstag

Üdv!
Ha cserélhető a VGA-d,akkor igen.
Ha nem,akkor sajna alaplapcsere.
Kérdés,hogy +éri-e,mert 1ik +oldás sem olcsó mulatság.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#4297) stratova válasza NEMO1968 (#4295) üzenetére


stratova
veterán

Pentium M 710-et én nem vennék akkor már M750-et 5000-ért ha nincs erősebb, pláne ha most magasabb órajelű a procid (ha jól sejtem 1500-as Celeron M).
Szvsz nincs akkora teljesítménykülönbség a chache méret miatt, hogy egy alacsonyabb órajelű Pentium M beérjen egy Celeron M-et. Egyetlen clock to clock értelme van az energiagazdálkodás. Pentium M 745-tel vígan el kell szaladnia azonos TDP osztály mint az 1.5-ös Cerka csak tud Speedsteppet.
M 760 már nincs benne 49.5-55 °C volt fél óra általános használat alatt (javarészt böngészés), de a próba előtt a hűtőt és procit nem tisztítottam és nem pasztáztam újra.
Most a 760-as az Asusban van ugyanígy "csak beletettem" állapotban majd nézek hőfokokat így. Remélhetőleg a héten veszek MX3-at vagy 4-et, meglátjuk mennyit jelent. Aztán az alapján következtethetünk az Acerre, de ha a service manual Pentium M 770-ig jelölte a beletehető procikat az FRU listában illene elegendőnek lennie rendes friss jó minőségű pasztával.

A TM 2410 idővel gyönyörű egyben lefejthető portakarót gyűjt hűtőbordája elé. Nem árt majd ránézni a körmére, de ha cserélteted gondolom kitisztítják legalább a bordát.

iknight: Esetleg, ha egyébként jó állapotú a notebook megkérdezhetsz egy-két notebookszervizzel foglalkozó fórumtársat, hogy vállalja-e s ha igen mennyiért. Megnézheted használtan mennyit ér jó állapotban a notid, csak hogy legyen mihez viszonyítani a javítás költségét (ha lehetséges).

[ Szerkesztve ]

(#4298) NEMO1968 válasza stratova (#4297) üzenetére


NEMO1968
őstag

Köszi,szűkül a kör :D .
Valszeg M 745 lesz belőle,mert nincs kedvem félévente szervizbe rohangálni pasztáztatni.(hacsak szét nem kapom egyszer,és bele nem jövök a szerelésbe)
Kicsit nézegettem én is a procikat,és kizárásos alapon ez maradt :) .
Azért megvárom még a te M 760-as hőfokteszjeidet,ha nem haragszol :D .
Viszont érdekes,(ez tapasztalat).
A TM 2200-asomban szintén egy 2.66-os celeron volt.(socket 478)
Ezt cseréltem ki egy 2.4-es pentiumra,és mégis sokkal fürgébb lett a gép.
Nem találtam rá magyarázatot,mert minden cucc maradt ugyanaz.
Szal a itt a kevesebb több lett :D .

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#4299) stratova válasza NEMO1968 (#4298) üzenetére


stratova
veterán

Sikeres vadászatot, a magasabb órajelű 400-asok nem éppen gyakori darabok a 760-at is ki kellett fogni 750-eket azért láttam itt-ott. Rám sajnos egy kicsit várnod kell mert XP nem kezeli rendesen a speedsteppet az Asusban (érdekes Acerben zokszó nélkül ment 2.0 GHz-en). A héten újrateszem majd a Windowst, mert sw hiba (vagy a rendszer vagy Power4gear szól bele). Ha közben linux alá találok megfelelő logolást is nyújtó rendszerfigyelő alkalmazást, akkor megnézem mit szól hozzá, mert ott jól működik.

A TM 2200-adban még Netburst architektúrás proci volt ott tényleg nagy volt a teljesítménykülönbség Celeron és Pentium között. Itt a Dothanoknál, azért már más a helyzet szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4300) zsolt19900


zsolt19900
őstag

lehet hogy hülyeséget kérdezek előre is elnézéseteket kérem :)

az lenne a kérdésem, lenne egy lcd hibás laptopom amibe kellene néznem lcd panelt a gyári panelja 1280x800 as de láttam éppen egy 1400x1050 es lcd-t azt is "elvinné" a gép? vagy ez hülyeség, ilyent nem lehet csinálni? a mérete uu 15.4 szóval az nem gond, szerintetek ez hülye ötlet? megvalósítható?

Más kérdés, egy lcd panelt otthon is ki lehet cserélni? Nem akarok itt tudor lenni, de számomra "csak" annyi, hogy szétszed, beilleszt, összerak, megy? vagy ennél kicsit több a munka vele?

köszönöm előre is a válaszokat, sokat fogtok segíteni nekem, ha tudtok :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.