Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) sagvary


sagvary
aktív tag

U300-as Toshibába (kb 2 éves) vennék karácsonyra a 160-as helyére HDD-t. Nem tudok kölcsön kérni 640-es vinyót, hogy kipróbáljam. Vajon tudja-e kezelni. Melyiket vegyem?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#4102) adyh


adyh
tag

Sziasztok!

Hol tudom megnézni, hogy most pontosan milyen ram van a gépben?(gyártó, Mhz, 1Gb vagy 2x512Mb...)
Másik, hogy mekkora az amit még elbír, és kezelni tud(Mhz, DDR2 vagy DDR3)?
A gép: Acer Extensa 5510-es

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#4103) Thunderzolee válasza adyh (#4102) üzenetére

Itt van a gép adatlapja:
http://www.notebookshop.sk/pdf/acerex5510.pdf
Intel GM945 chipsetes, ez DDR2 667-es ramokat kezel, maximum 4GB-ot.

Everest programot, vagy CPU-Z-t letöltesz, azzal meg tudod nézni, h most mi van a gépedben. De sokkal egyszerűbb, ha fogsz egy pici csavarhúzót, és lecsavarozod a noti alján a memóriabővítő ablakot, és megnézed milyen ram(ok) van(nak) benne.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4104) adyh válasza Thunderzolee (#4103) üzenetére


adyh
tag

köszi a linket és a segítséget :R

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#4105) sagvary válasza sagvary (#4101) üzenetére


sagvary
aktív tag

"Venni vagy nem venni, ez itt a kérdés!"

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#4106) sagvary


sagvary
aktív tag

Van valakinek U300-as Toshibája?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#4107) doktordrog válasza Thunderzolee (#4093) üzenetére


doktordrog
aktív tag

köszi :R

(#4108) erv.3.3


erv.3.3
csendes tag

Sziasztok!
Amilo pro v3405 laptopba milyen procit lehet tenni és kell-e bioszt frissíteni(honnan)?
Támogatja a dual memóriát?
:)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#4109) stratova


stratova
veterán

Üdv!

Családon belül adott 3 notebook:

Acer Travelmate 2413
Chipset: 910GML
CPU: Intel Celeron M 370 / 1.5 GHz FSB 400 MHz
RAM: 1GB+512MB DDR2
Hivatalosan (Acer) max. támogatott CPU: Intel Pentium M 725 / 1.6 GHz

IBM ThinPad R50e 1834 - BYG
Chipset: 855GM/GME + 82801DB (ICH4-M)
CPU: Intel Celeron M 330 / 1400 MHz FSB 400 MHz
RAM: 2x256 MB DDR --> 512 + 256 MB DDR
Hivatalosan (Lenovo) max. támogatott CPU: Intel Pentium M 755 / 2 GHz*
*itt a 1834-est látom e CPU mellett, de magát a BYG típust egyik CPU-nál sem

A saját Asus A6Vm (915PM Chipset) notebookomban, egy Intel Pentium M 745 (1.8 GHz FSB 400 MHz) van. Bővíthető biztonságosan a két fenti notebook bármelyike (bár a CPU-k TDP-je egyezik, elégséges a hűtés)? Ha igen érezhető lenne számottevő teljesítménybeli javulás?
Mert ha igen akkor lehet, hogy megválnék sajátomtól és egy 760 vagy afeletti 533-as CPU-t keresnék magamnak, mivel FSB 400-asak szinte egyáltalán nincsenek használtan, másrészt legalább valamivel gyorsabban (400 -> 533) tekernének az eredetileg 800-as ramok.

[ Szerkesztve ]

(#4110) ghostyy


ghostyy
csendes tag

Sziasztok!

Egy Acer Aspire 5536g-m van, és az érdekelne hogy processzor csere lehetséges e ennél a masinánál:)

proci: amd athlon 64 x2 processzor 64 (2.1ghz)

az se lenne gond ha gyengébb lenne, mer hőmérséklet gondjaim vannak, van hogy 90 fok fölé megy a hőfoka a cpu-nak. sok helyen utána néztem már ez a fajta acer ( ezzel az athlon procival ) szinte mindenkinek tulmelegszik. Ugyanez a széria intel procival boldogan működik:) Szóval ezér döntenék proci csere mellett, persze csak ha lehetséges:)

előre is kösz a segítséget :R

(#4111) Thunderzolee válasza erv.3.3 (#4108) üzenetére

Intel GM945 chipsete van.
http://ark.intel.com/chipset.aspx?familyID=22816
Bal oldalt válaszd ki a "Compatible Products"-ot, azokat a procikat fogadja.

Socket M foglalttal keress procikat, itt az aprókban találsz:
hardverapro.hu/aprok/hardver/processzorok/egyeb_processzorok.php
és:
hardverapro.hu/aprok/hardver/notebook/tartozekok_alkatreszek.php

A chipset támogatja a dual channelt.

BIOS-t nem hiszem, h kell frissíteni, de a driverek és a BIOS is elérhető a Fujitsu weboldalán:
http://support.hu.ts.fujitsu.com/Download/Produktwahl.asp

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4112) Thunderzolee válasza ghostyy (#4110) üzenetére

Ő az?

Intel procit nem tudsz bele tenni, ha erre irányult a kérdésed. :(

Ha jól értem, egy Athlon X2 QL64-es proci van benne.
Nem tudom mennyire melegszenek ezek a procik, nem ismerem őket.

Noti hűtőnyílásai nincsenek letakarva?
Ha aláteszel pár DVD-t a lábai alá, és több levegőt tud beszívni, akkoris 90°C-os?
Itt azt írja, h 100°C a max. működési hőmérséklet:
http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlon.html

Hát, ez egy ilyen proci.

A Pentium M-ek is ilyen hasonló magas hőfokon üzemelenek.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4113) Thunderzolee válasza stratova (#4109) üzenetére

Most nem értem, melyiket mire akarod bővíteni?

Én a 915-ös chipsetűbe tennék egy 533-as FSB-jű 0-ra végződő Pentium M procit. Egy 760/770-es példány elegendő a mai dolgok futtatásáshoz is.

Am a másik kettő gépben is elegendő lesz a hűtés.
Ezek azonos TDP-be tartoznak, és azonos a hőtermelésük.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4114) ghostyy válasza Thunderzolee (#4112) üzenetére


ghostyy
csendes tag

igen, igen ő az a gép:) Már mindent kiprobáltam vettem alá hűtőpadot, probáltam a feszültséggel játszani ( az egy pár fokot segitett, de a lényegen nem változtatott mert nagyobb terhelés alatt ugyanugy tulmelegedett ). Hát azt sajnos sejtettem hogy intel nem fog belemenni,de azthittem létezik a világban olyan amd proci ami nem melegszik túl:D egyébként nem halok bele, mert csak nagyobb terhelés alatt játszik ilyet ( játék közben ), és akkor az órajelet visszaveszi felére. Na mind1, azért köszi a segitséget:)

(#4115) SeniorTilla válasza ghostyy (#4114) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Létezik az, csak sajnos nem a QL sorozat. Az újabbak már sokkal jobbak lettek, P és M széria.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4116) stratova válasza Thunderzolee (#4113) üzenetére


stratova
veterán

Köszönöm, arra voltam kíváncsi, hogy mindkét gép bővíthető-e erre a 745-ösre. Majd még eldől kinek mekkora igénye van rá, aki jobban kihasználja kapná meg az enyémet másikuk gépébe meg kerülne/maradna az 1.5-ös Celeron. Nem lesz könnyű, de vadászok utódot a sajátomnak láttam létezik 780-as de irreális áron lehetne kapni ha egyáltalán van használtan. Azt hiszem 760 lesz a befutó.

(#4117) djszega


djszega
csendes tag

Üdv.Valaki tud nekem segíteni,hogy lehetséges-e p6100 proci helyére i3-at rakni?Megéri egyáltalán cserélni?Egy hp g62 notiról van szó,BGA1288, PGA988 foglalattal,legalábbis a leírás szerint.Választ lehetőleg priviben kérnék,előre is köszönöm.

(#4118) frankie!


frankie!
őstag

Sziasztok!

Melyik most a leghalkabb 2,5"-es HDD? Az is fontos lenne, hogy megbízható legyen.
Még egy kérdés: a HP 4520s-t hogy kell szétszedni? :)

(#4119) batorpeti


batorpeti
tag

Sziasztok
Az lenne a kérdésem hogy notebookokban csak alaplapi integrált videokártyák vannak, vagy létezik olyan különálló videokártya is mint asztali gépekben? Szóval cserélhető egy notebookban a videokártya?
Pl ezekre gondolok:
[link]
[link]
[link]
Ezek integráltak, vagy különálló hardver egységek?
Köszönöm.

(#4120) Duree válasza batorpeti (#4119) üzenetére


Duree
veterán

Az intel HD graphics az chipkészletben van.Az Atik pedig lehetnek alaplapra integrált különálló vga chip megoldások illetve MXM 1,2,3 foglalatban lévö cserélhetö grafikus kártyák.Az MXM szabvány, de semmi garancia nincs arra,hogy egy Hp mxm kártya menni fog egy asusban is illetve fordítva,Ráadásul a kártyák fizikai méretei sem egyformák.

duree54

(#4121) @lx


@lx
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném az Asus F5SL notim prociját lecserélni, jelenleg egy T2390(Sockets Supported PPGA478) van benne. Mik a lehetőségeim? Melyik processzorok illenek ebbe a típusú foglalatba? A válaszokat előre is köszönöm.

Samurai on the toilet. (-_-)---(<_>)---(o_o)---(O_O)'---(^_^)'--- The End.

(#4122) sityuka80


sityuka80
tag

sziasztok.
Kellemes ünnepeket mindenkinek!
A kérdésem a következő.
Dell Inspiron 1501-esem van.
S1-es a tokozása.
Bármilyen S1-es tokozásút bele lehet tenni vagy csak a TL-es sorozatot illetve sempront?
Ezekből mindegyiket kezeli?
üdv.

(#4123) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, van egy msi gx600 típusú laptopom, és úgy néz ki, hogy megint megnyekkent a dvd íróm, viszont a gari kb egy hónapja lejárt (más kérdés, hogy szerintem a gari újraindult a dvd íróra, mert már kétszer is cserélték, de ez nem ide tartozik:) ).

Melyik lenne a legolcsóbb dvd író, ami jó lenne a gépembe?

Ez, ez, esetleg ez?
Vagy van ennél olcsóbban?:D

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4124) APONE


APONE
tag

Hello nekem van egy Acer Aspire 3100 Laptop és az lenne a kérdésem hogy ebbe VGA-kártyát nem lehet cserélni? most x1100 ati van benne_...:)

(#4125) xcbiker válasza APONE (#4124) üzenetére


xcbiker
addikt

nem cserélhető.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#4126) Bla82


Bla82
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az alábbi hdd-ken kívül tud e még valaki olyant ami 320GB-os, 7200RPM-es és 320GB-os tányérral rendelkezik?

Samsung HM320HJ
Hitachi HTS723232A7A364
Toshiba MK3261GSY

Válaszokat előre is köszi!

Üdv!

(#4127) IrsaiOlivér


IrsaiOlivér
tag

Sziasztok!
Az alábbi paraméterek mellett, tudnátok ajánlani memóriát a bővítéshez 1 vagy 2GB legyen stb....? Előre is köszönöm!
CPU
Intel Mobile Core 2 Duo T7250 @ 2.00GHz 57 °C
Merom 65nm technológia
RAM
1.0GB Szimpla-csatorna DDR2 @ 332MHz (5-5-5-15)
Alaplap
Hewlett-Packard 30D8 (U10)
Grafika
Plug and Play monitor @ 1280x800
Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family
Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family
Merevlemezek
156GB Hitachi Hitachi HTS541616J9SA00 (SATA) 36 °C
Optikai meghajtók
MATSHITA DVD-RAM UJ-861H
GH3002R MJU133D SCSI CdRom Device

(#4128) pumukli23 válasza frankie! (#4118) üzenetére


pumukli23
senior tag

Keress neten service manualt a 4520-hoz, abban szépen le van írva minden.
Nem olvastam át, mert elég lassú a szerver, de szerintem ez jó lesz Neked.
(Egyébként ha jól emlékszem 2-3 csavar tartja alulról a billzet feletti "rácsot", ezt leveszed, utábna ki tudod venni a billzetet és így már hozzáfrész a hdd-hez.)

(#4129) stratova


stratova
veterán

Sziasztok!

Igyekeztem végigolvasni az érintett processzorral (Turion X2) kapcsolatos kérdéseket, de az enyémre nem találtam választ, ami a következő.
Ha MSI M673X notebookba TL-52 F2 Trinidad helyére tervezek venni egy TL 60-as már G steppinges Tyler CPU-t (a gyártó szerint támogatott a G stepping), akkor az amúgy 800 MHz-es DDR2-es ramok 667 vagy 800 MHz-en mennek majd?
Erről ugyanis konkrét információt eddig nem találtam, itt a PH-n még a 90nm-es és a Puma platformos Turionokról olvastam a kettő közötti Tyler kérdőjel.

CPU: Turion 64 X2 TL-60 G2 Tyler TMDTL60HAX5DM (tervezett 8-10e között)
északi híd: nvidia C51MV (gondolom ő lehet még a hunyó bár nem tudom, hogy a beépített memóriavezérlő miatt érintett-e)
déli híd: nvidia MCP51M
RAM: 2 x 1GB Kingmax DDR2-800 KSDD48F-B8MO6 MXE

(#4130) stratova válasza frankie! (#4118) üzenetére


stratova
veterán

A HP oldalán találtam de gondolom már te is meglelted (78. o. szépen hivatkozik az ezt megelőzően kiszerelendő alkatrészekre. Ez tetszik HP-nál és Lenovonál).

(#4131) szigmat


szigmat
tag

Sziasztok!

Remélem nem baj, ha ide írom. Van két Samsung netbookom, egy N210 és egy N145.
Szertném bővíteni 2GB-ra a memóriájukat. A Kingston honlapján meg találtam, hogy milyen típusú való beléjük, N210 és N145.

Mivel még nem építettem gépet és nem is cseréltem semmilyen alkatrészt, így kérnék, ha lehetséges, egy részletes leírást arról ,hogy hogyan és mint kell a BIOS-ban beállítani, hogy működjön a nagyobb memóriával is a két gép.

A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4132) stratova válasza szigmat (#4131) üzenetére


stratova
veterán

Szia!

Általában a memóriabővítést követően nem szükséges semmilyen beállítás a biosban, legalábbis eddig nem találkoztam ilyen esettel.
A memóriacsere menetéről (és általában, minden a felhasználó által elvégezhető műveletről) pontos leírást találsz a samsung oldalán a modelledet kikeresve a terméktámogatás menüpont alatt a Letöltések/Kézikönyvek/Felhasználói kézikönyvet letöltve röviden:

N210-hez itt.
127. oldal alapján kiveszed az akkumulátort
125-126 alapján kicseréled a memóriamodult (ha a két fém rögzítőkarmocskát egyszerre oldalra húzod kibillen a ram)
128.alapján visszateszed az akkut.

N145-höz itt
85 (N és sorozatú NF gépek akku ki-behelyezése közti eltérés)
91 akku kivétel
83-84 memóriamodul cseréje
91 akku vissza tétele

(idegesítő ez a flashes manual)

[ Szerkesztve ]

(#4133) szigmat válasza stratova (#4132) üzenetére


szigmat
tag

Köszönöm szépen! :R

(#4134) prumik válasza karesz501 (#3247) üzenetére


prumik
csendes tag

ho

[ Szerkesztve ]

(#4135) legenda007


legenda007
aktív tag

Sziasztok!

A problémám a következő:
Adott egy acer aspire 1410-es tip. notebook, ami kb. 4-5 éves. Az op rendszer telepítése során egyszer beadott egy kék halállt, majd utána többször magától kikapcsolt, nagy nehezen sikerült feltelepíteni. Ezután ugyan úgy bekapcsolás után pár perc és kiakpcsolt. Ezután szétszedtem a processornál a bukolatot, majd az a sok! port kitakarítottam belőle. Ezutám már nem kapcsolt ki rögtön. Kb. 10 perc utám megint elkezdett kikapcsolgatni a fent laírt módon. Ezután levettem a burkolatát a processornak, alá raktam egy ventillátort és láss csodát, aprobbléma megoldódott. Kérdésem ezek után a következő lenne, ennek egy hőcsöves 1 db. ventillátoros hűtése van, a venti működik. lehet ezekhez kapni valamilyen új hűtést, vagy pasztázzam újra a régit??????

Még annyi hogy a proci hőmérsékletét nem tudta megjeleníteni a speedfan, sensor hiba miatt.

[ Szerkesztve ]

(#4136) Stinger Bell


Stinger Bell
csendes tag

Halihó,

Segítség illetve tanács kellene.
Acer Extensa 5630-as gépemen sokszor kifehéredik a képernyő!
Van,amikor bekapcsolásnál egyből így "jön be" és csak sokadik ki-be után van kép! :(

Amennyiben lehet orvosolni,utána szeretném kicsit tuningolni illetve a videokártyát kicserélni!
Mostani: C2d P7350//Nvidia 9300GS
Lehetséges??

Előre is köszi

"ez kizárt dolog,mert nem tudom"

(#4137) stratova válasza Stinger Bell (#4136) üzenetére


stratova
veterán

Szia!

Rokoságban Acer Aspire 5730Z-nél volt hasonló jelenség (Pentium Dual-Core T3200 + X4500M). Azt garanciában VGA-hibával javították. Ha még garanciális küld vissza, ha nem akkor akadnak itt a fórumon akik ilyesmivel is foglalkoznak egy lapcserénél (új) azért még kedvezőbb áron. Nem biztos, hogy ez a baja de a hibajelenség ua. Ha a Geforce 9300M G nem MXM I, II, III foglalatba illeszkedő kártya, hanem lapra integrált (tán BGA tokozásos) megoldás, akkor max. javítás vagy lapcsere jöhetne szóba VGA-csere nem.
(Ahogy nézem hasonló lesz az enyémhez ami Go 7400 ennek fejlesztett változata a 8400 aminek utódja a 9300).

[ Szerkesztve ]

(#4138) stratova válasza stratova (#4137) üzenetére


stratova
veterán

Kis kiegészítés, az előbbi linkemben nem látom de Duree és devilke fórumtárs is foglalkozik szervizeléssel. Nekem személy szerint tapasztalatom még egyikükkel sincs remélhetőleg nemsokára lesz (egy MSI-ben megpusztult Geforce Go 7400 okán).
(A Geforce 9300M G-dből azért irigylem a PureVideoHD-t :) az enyém csak PureVideo)

[ Szerkesztve ]

(#4139) Stinger Bell válasza stratova (#4138) üzenetére


Stinger Bell
csendes tag

Köszi a választ!
Már nem garis :(
Viszont így remélhetőleg hamarabb kész lesz!

"ez kizárt dolog,mert nem tudom"

(#4140) stratova válasza Stinger Bell (#4139) üzenetére


stratova
veterán

Nincs mit remélem mindketten sikerrel járunk, és még szolgál egy jó ideig a notink. A notebookot egyébként szvsz nem tanácsos "tuningolni" értelmesen alulfeszelni, ha lehet és van időd kitapasztalni érdemes az akkuidőt növelendő (C2D fronton nem vagyok otthon Turion X2-es feszültségváltoztatásáról viszont már olvastam itt a Logouton). Komponenscsere jöhet majd szóba (CPU, RAM, ha kell HDD) más nem igazán, kérdés ad-e annyi pluszt amennyit ráköltenél.

(#4141) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Üdv

Van egy noname laptopom, amin kb semmi sincs az Intel matricán kívül. Nos hogyan tudnám kideríteni, hogy mégis milyen a típusa?

Mert minden tökéletesen fut rajt, csak amikot benyomnám a Wi-Fi-t akkor szépen kiírja, hogy az USB hub nem ad elég áramot vagy mi, legalábbis az xp ezt hiszi pedig minden rendben van a driverekkel is

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#4142) ErosenZold válasza ErosenZold (#4141) üzenetére


ErosenZold
senior tag

pontosabban azt írja: Egy USB eszköz áramfelvétele meghaladta a fogadó hub tápellátási képességét.

(bocs csak már nem tudtam szerkeszteni)

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#4143) stratova válasza ErosenZold (#4142) üzenetére


stratova
veterán

Szia!

Tegyél fel egy PC Wizardot vagy Everestet/Aida-t. Előbbit ha nem akarod telepítened sem kell elég az op.rendszerednek megfelelő zip verziót letöltened, kicsomagolnod és futtatnod. A legfontosabb információkat PC Wizardban a Rendszerösszegzés (ikonok között az első, számítógép) alatt találod. Nálam most épp ez van fent. Esetleg a notebook alján szerepelnie illene gyártó típus modell triónak. Ez nem orvosolja a problémádat csak megtudod, milyen géped van az alapján talán könnyebben tudnak segíteni. Magam még nem találkoztam a hibajelenséggel.

[ Szerkesztve ]

(#4144) erv.3.3 válasza Thunderzolee (#4111) üzenetére


erv.3.3
csendes tag

Köszi a segítséget!
:))

(#4145) ErosenZold válasza stratova (#4143) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Köszi a segítséget, de közben megoldottam. Vagyis egy másik forumon valaki felismerte a laptopot :)

És lehet a hiba okát is tudom, de még ne mbiztos

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#4146) T_boy


T_boy
tag

Sziasztok!

Először is, elolvastam az első hozzászólást így már nagyjából "képben" vagyok. Egyik ismerősom régi laptopja nagyon lassú (256 MB RAM), ezért memória bővítésre gondoltam. Vagy veszek 512 MB-ot a mostani 256 MB mellé, vagy ha ez nem lehetséges az inkompabilitás miatt, akkor 2X512 ugyanolyan modult.

A masina egy Asus A3000L szériás laptop.

alaplap:Intel Montara-GML i852GM
jelenlegi modul:W30256AAIFI652LWC3
-PC2700 (166 MHz)
-2 ranks, 4 banks
-2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)

Ha jól értem akkor ami leginkább passzolna a mostani memória mellé az egy két oldalas, 166MHz-es RAM.
Azt nem találtam meg, hogy mennyi a max. memória méret amit támogat az alaplap, és azt hogy támogatja-e a 333MHz-et.

[ Szerkesztve ]

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#4147) zsitro


zsitro
csendes tag

Sziasztok, új vagyok itt és látom hozzáértők írogatnak errefelé. Ezért mesélném el a történetem: :)

Van egy rossz Amilo Pro 3505-ös FS laptopom, aminél VGA hibát állíptottak meg esetleg Északi híd bajjal is. Ezt nettó 26-30 közt tudja megjavítani az egyik cég, ami tudom, hogy ennyibe kerül, csak nekem nincs ennyipénzem.

Azt találtam ki, hogy veszek egy 3 hónap garanciás új alaplapot (~25e) hozzá és szánok rá egy pár 10 órát hogy beszereljem egyedül. :D

Kérdésem a következők:
-Van e bármilyen kizáró ok, hogy meg tudjam csinálni megfelelő csvarhúzókészlettel és némileg fejlettebb aggyal. Értem ezalatt: megjegyzem hogy szedem szét és amikor visszafele csinálom, akkor nem a régi alaplapot teszem vissza hanem az újat. XD
-El tudom e rontani, ha semmilyen foglalatot, szalagot nem szakítok el?
-Ennek a céges munkadíja azért 10e Ft környékén mozog, mert 4órát kell csavarhúzózni?

Ha megoldható otthoni szereléssel, milyen tippet tudtok adni, amire vigyázzak?

Válaszotokat előre is köszönöm,
Gábor

(#4148) Sanya válasza zsitro (#4147) üzenetére


Sanya
nagyúr

véleményem szerint szét tudod szedni, össze tudod szerelni is, csak egy kérdésem lenne:

Megéri?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4149) xcbiker válasza Stinger Bell (#4136) üzenetére


xcbiker
addikt

Javításra át tudom venni.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#4150) zsitro válasza Sanya (#4148) üzenetére


zsitro
csendes tag

Hát szerelővel 37e, emígy 25e + mondjuk egy fél nap. Nekem megéri ilyen felállásban, csak érdekelt, hogy kell e hozzá egy ütvefúró meg egy gyémántfejes csavarhúzó, esetleg bármilyen szerelési elv (ez után csak ezt szabad kivenni, ha ezt kiszeded akkor nem tudod majd visszatenni... ha emezt leveszed akkor csak géppel lehet visszahelyezni stb..)

köszi a válaszodat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.