Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80) Manitou válasza Napfénysüti (#79) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem egy 1.4 GX 4 ajtós sedan. 87 lovas változat van. ( vannak még 75 lovas 1,4-esek is) Van benne elektromos ablak, elektromos tükrök, manuális klíma, centrálzár, immobilizer, távriasztó. 4X légzsák
A fogyasztással annyira még nem vagyok kibékülve, de majd most jobban tudom tesztelni.
Télen 10 liter volt a fogyasztása full városi használat mellett. De csak rövid távokon használtam, munkába járásra 4-5km, a motor nem tudott bemelegedni, emiatt is volt főleg ez a magasabb fogyi. Én főleg városban és rövid távokon megyek vele.
Amúgy elvileg országúton olyan 7 literrel be kéne érje(120-130-nál), erre vonatkozóan viszont nincs nagyobb tapasztalatom.
Fennttartási költség: tankolom bele a benzint és kész :) Egy forintot nem költöttem rá mióta megvan. Illetve vételnél a "kötelező" olajcsere, olajszűrő, légszűrő, pollenszűrő csere megvolt. Mindig pöccre indult még télen is :R pedig most voltak kemény mínuszok is. Alkatrészárakat nem tudom, de nem is nagyon lesz rá szükség :) De ha mégis, nem hinném, hogy sokkal drágább , mint bármi más elterjedt típushoz, opel astrahoz, swifthez képest.
Komolyabb ismert típushibája nincs az almeráknak. Egy-kettő van karosszéri ügyileg, hogy a küszöb szeret rohadni, illetve a hátsó kerékjárati ívek is. Ezekre oda kell figyelni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.