Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Moleman válasza vzsryl (#250) üzenetére


Moleman
addikt

Fékfolyadék szintje? Vagy a kézifék visszajelző kontaktos.

(#252) hun005a


hun005a
tag

Aliexpress-ről rendelt már valaki gyújtógyertyát?
Konkrétan erről lenne szó
Minőségileg elfogadható?

https://www.aliexpress.com/item/Brand-6X-PFR6G-11-22401-1P116-PFR6G-11-Iridium-Spark-Plug-For-Nissan-Maxima-Sentra-Infiniti/32832360400.html?spm=2114.search0204.3.2.5ea12f55rO6Ovw&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_10084_10083_10618_10304_10307_10302_5711211_5722312_10313_10059_10534_100031_10103_10624_10623_10622_10621_10620_10142,searchweb201603_1,ppcSwitch_3_ppcChannel&algo_expid=7e110415-0f2b-4c80-a5f4-1a8bb9638324-0&algo_pvid=7e110415-0f2b-4c80-a5f4-1a8bb9638324&priceBeautifyAB=0

[ Szerkesztve ]

(#253) vzsryl válasza Moleman (#251) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Minimum közelében van. Simán csak ugorjak be a Unixhoz és vegyek egy doboz fékolajat, majd töltsek rá?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#254) Vesztor87 válasza hun005a (#252) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nem mernék semmi ilyesmit beletenni, annyit sztem nem ér :S De csak az én véleményem.

Ellenben kérdeznék olyat, hogy N16-os váltóval volt-e valakinek gondja? Nekem elkezdett fura hangja lenni 4-5 fokozatban, halk sípoló hangja van :S

(#255) Moleman válasza Vesztor87 (#254) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem volt, a csoporttengely csapágyazása adta meg magát kb 165 ezernél, lassú guruláskor figyeltem fel a daráló hangra, ami a kuplung kinyomásakor elhallgatott. Nagy sebességnél én nem hallottam, de mivel típushiba, feltételezhető, hogy nálad is ez lehet a probléma, kicsit más tünetekkel.

Maga az alkatrész pár ezer ft volt, de ugye szét kellett bontani az egészet, plusz váltóolaj, nekem 100 ezer körül állt meg a mutatvány. Arra figyelni kell, hogy eredeti Nissan féltengelyszimmeringet rakjanak be, hónapokig fosta a váltóm az olajat, mire végre rájött a szerelő, hogy ott hibázott...

(#253) vzsryl
Ha 1-2 éven túl volt fékfolyadék cserélve, amúgy sem árt, ha az egészet lecseréled/cserélteted. Nekem legutóbb 500 forintért csinálta meg a futóművesem (hozzá hordom olajcserére).

(#252) hun005a
Hát, negyedébe-ötödébe kerül, mint az NGK, egy próbát megérhet, de én inkább biztosra mennék.

[ Szerkesztve ]

(#256) Vesztor87 válasza Moleman (#255) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Hát erre is mennyi az esély hogy egy maszek szerelő ilyet tesz be.... :)
Vicces egyébként, mert most kezdtem el vidékről bejárni az autóval. Kb. 3 hónapig nagyon kell az autó, mert kv.a szar a közlekedés, utána már nem vész (csak ideiglenesen lakunk itt).
100k nem semmi, főleg hogy az autót 600k-ért vettem... :D

(#257) Moleman válasza Vesztor87 (#256) üzenetére


Moleman
addikt

Hát, fel kell készülni, nekem az utóbbi 5 évben 491k borult bele szerviz formájában (ebből 200 volt törés, saját hibából). Az azt megelőző 8 évben egy szelet vajaskenyeret sem kért. :)) Öregszik a szentem, de azért nagyon jól tartja magát, 900 alatt nem válnék meg tőle. :)

(#258) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok.
Került a családba egy 2002es Almera, 1.5 benzin.
Alufelni járt mellé,képet rakok fel.
Ez gyári alufelni méret?
Milyen méretű gumi a gyári méret erre?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#259) Moleman válasza Doggy dog (#258) üzenetére


Moleman
addikt

Szia!
Igen, 195/55R16 lenne a gyári gumi rá, de én 205/55R16-ot tennék rá, egyrészt gyakoribb és olcsóbb méret, másrészt jót tesz a végáttételnek a nagyobb kerék, a futóművet viszont még nem bántja ekkora eltérés.
15-ösből is 195/65-öt tennék rá 185/65 helyett, de sajnos szerencsére nem kell gumit vennem rá, amíg nálam van.

[ Szerkesztve ]

(#260) Doggy dog válasza Moleman (#259) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Szia!
Köszi a válaszod!
Azért érdeklődöm,mert 205/55 van most rajta,de kuka.
Viszont gyári méretre én is a 195/55-öt láttam gyári méretnek.
205 nem lesz széles a 45ös ET-hez?Nem ér bele kitekerve?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#261) Moleman válasza Doggy dog (#260) üzenetére


Moleman
addikt

Erre sajnos nem tudom a választ, nálam mindkét garnitúra gyári 185-ös acélfelnis. :)
De ha most jó, akkor új gumival is jó lesz, nem gondolom, hogy amiatt a fél centi plusz miatt beleérne valamibe.

(#262) Doggy dog válasza Moleman (#261) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet :)

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#263) Zozzant válasza Moleman (#259) üzenetére


Zozzant
addikt

185/65R15 váltója a 195/60R15, nem a 195/65, vagy ahogy nekem is van ugyanilyen 16-os felnin a 195/55R16.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#264) Moleman válasza Zozzant (#263) üzenetére


Moleman
addikt

Tudom, de az is ritka méret, plusz nekem jól jönne a hosszabb végáttétel.

(#265) Zozzant válasza Moleman (#264) üzenetére


Zozzant
addikt

Ez nem kívánságműsor:) Ez való rá.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#266) Moleman válasza Zozzant (#265) üzenetére


Moleman
addikt

2.5% eltérésig elméletileg nem okoz semmi problémát. :)

A műszakin mondjuk nem tudom, mennyire nézik, de feltételezem, hogy semennyire, mert a frissen behozott autókon a honosító műszaki ellenére sokszor ennél nagyobb méreteltérések vannak.

(#267) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Almera N16, 1.5, 98LE, 2005.
Most voltam a szerelőmnél, megemelte a verdát. A fékeken kívül minden rendben volt. A fékbetétek már cserések szerinte, főleg a jobb oldaliak. A tárcsák még korrekt állapotban vannak, tehát csak a betétek cseréjét javasolta. Mit gondoltok erről? Illetve milyen betétet javasoltok? A legjobb minőségű érdekel, az ár mindegy.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#268) Moleman válasza vzsryl (#267) üzenetére


Moleman
addikt

Én Textart rakattam 1.5 éve (elöl tárcsával együtt), elégedett vagyok.

(#269) vzsryl válasza Moleman (#268) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Köszönöm!
Ragaszkodjak az együttes cseréhez, vagy most csak betét, aztán pl. jövőre mindent?

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#270) Moleman válasza vzsryl (#269) üzenetére


Moleman
addikt

Ha jó a tárcsa, elég csak a betétet. 188 ezernél cseréltem a gyári tárcsát, és még bőven volt húsa, időközben egyszer volt betétcsere, 100 ezer körül.

(#271) vzsryl válasza Moleman (#270) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Köszönöm, akkor maradok a betétcserénél. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#272) leslieke válasza vzsryl (#269) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Elég a betét szerintem is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#273) Vesztor87 válasza vzsryl (#269) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Bőven elég a betét, a tárcsa sokkal többet bír mint a betét. Persze ha szeretnéd cseréltetheted, de ha ott vagy akkor komplett futóművet is felújíttathatsz már hogy az is bírja, sőt, akár a fél autót ki lehet cseréltetni :DD

(#274) vzsryl válasza Vesztor87 (#273) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A futómű hibátlan. Konkrétan amiatt emeltettem fel a verdát, mert elég durva útszakaszokon szoktam járni.:)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#275) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Nipparts betéteket vettem, mert a szerelő szerint felesleges a legjobbat megvennem, ha jövőre cserélni akarom a teljes féket.
A boltos szerint középkategória. Szerintetek okés lesz?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#276) Vesztor87 válasza vzsryl (#274) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Vicceltem :D

(#277) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Állítólag a Nissan az Android Auto és az Apple CarPlay bevezetését tervezni az arra alkalmas autókon. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#278) Moleman válasza leslieke (#277) üzenetére


Moleman
addikt

Ha már autóban kockulás, én most rendeltem egy ilyen napellenzőre akasztható kihangosítót. Ha valakit érdekel, beszámolhatok róla, ha megérkezett.
Sok éve BT fülessel telefonálok, de kezdi megadni magát, és úgy néz ki, hogy a következő kocsimban sem lesz gyári kihangosító, úgyhogy valami hosszú távon is kielégítő megoldást keresek.

(#279) leslieke válasza Moleman (#278) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A külső elég jó lett.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#280) Moleman válasza leslieke (#279) üzenetére


Moleman
addikt

Remélem a valóságban is olyan lesz, mint a képeken. :D Motorola koppintás.

(#281) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!
Nissan micra, 1996-1998 körüli évjáratról van valami tapasztalat? Motor hiba stb, ilyesmire gondolok.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#282) Jocofeco


Jocofeco
tag

Sziasztok!

Nissan Note 1.4 most vásárolt, sajna nem kinyomócsapágy hangja van hanem valószínűleg váltó csapágyas, láttam, hogy más már újíttatott fel váltót, hol tudnám megcsináltatni? a szerelőm azt mondta nem szívesen nyúlna bele, csak ha mondjuk fórumok alapján biztosan kikövetkeztethető melyik csapágy a rossz... egyébként hihetetlen, hogy nem találok sima kézi váltós Nissan váltó szervizt...google sem :F

Köszi!

Joc

(#283) Moleman válasza Jocofeco (#282) üzenetére


Moleman
addikt

Szia!

Nekem a nyelestengely csapágyai voltak cserések, a 20. kerületben javíttattam, de nem merem ajánlani a szervizt, hónapokig hordtam vissza, mire végre normálisan megcsinálták. :(

(#284) Jocofeco válasza Moleman (#283) üzenetére


Jocofeco
tag

Remek... :U

(#285) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Ma kapott a verda (Almera N16 1.5i, 2005' 161k km) Eneos 10W40-et, mert 8k km alatt bekajált az 5W40-ből kb. 1.5L-t. Remélem ezzel javulni fog a helyzet. Ha nem, akkor folytatom tovább a szalonautó kajtatást. :D

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#286) Sub-ZeRo válasza vzsryl (#285) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha eszi az olajat akkor nem az olajjal van baj (főleg ha gyárit raksz bele) hanem a motorral.
Én a ford-ba (147k) 11kra 1 dl olajat (gyári) kell töltenem. Vagyis nem, mert akkora már cserés.
Ha az 5W40 olaj nem a gyárinak megfelelő tulajdonságokkal rendelkezik attól eheti nyugodtan. Ha gyári, akkor a motorral lesz bajod és azon a vastagabb olaj sem segít. Sőt nem is ajánlott bele mást önteni azon kívül amit a gyári előír.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#287) vzsryl válasza Sub-ZeRo (#286) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Több szerelővel is beszéltem, és mindennyian azon a véleményen voltak, hogy egy 13 éves, 161k km-es (már 162k) motornak az 5W40 már lehet túl vékony, és 10W40-re váltás nagy eséllyel megoldja a gondot. Sőt többen saját tapasztalatból is beszéltek.
1 hónapon belül úgyis kiderül, mert addigra benne lesz kb. +3-4k km, és akkor már mutathat eltérést a nívó pálca.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#288) Moleman válasza vzsryl (#287) üzenetére


Moleman
addikt

A 10W40 melegen ugyanolyan vékony, mint az 5W40, ez abban az esetben lehet megoldás, ha kizárólag hidegen ette eddig az olajat. (Amúgy az enyémben 198k van és nem eszi az 5W40-et sem.)

(#289) creedszl


creedszl
aktív tag

Sziasztok

Autó vásárlás közelében vagyok és képbe került az Almera 1.5-ös.Kérdésem az hogy a vezérlésen a lánc ha jól tudom élettartamos elméletben de gyakorlatban azt olvastam hogy 220-240k körül már cserés mert nyúlik.Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Hulligaaan

(#290) Vesztor87 válasza creedszl (#289) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Van aki 200k-nál cseréli, van akinek 400k-nál is a gyári van...

(#291) Tarisznyarak


Tarisznyarak
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Vásárolni szeretnék használtan egy Nissan Juke Tekna 1.5dCi 2011 autót.
Esetleg tudok mondani olyan dolgokat amit mindenképpen érdemes megnézni ennél a típusnál. Persze nem az alapvető dolgokra gondolok, hanem típus hibákra érzékeny pontokra.
Ha valakinek van vele tapasztalta és eltudná mondani azt meg köszönném.
Előre is köszönöm!

(#292) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Engem pedig a Nissan Note erdekelne...

(#293) leslieke válasza Vesztor87 (#292) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Apósomnak az van, 10 éves autó, 200k feletti kilométerrel, naponta használja. Kötelező dolgokon kívül nincs vele semmi gondja.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#294) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok!

Kucsit kihalt a topic, de megpróbàlom... Nissan Almera-ból melyiket érdemesebb venni, a 2002 elötti vagy utàni szériàt? Pont a vàltàs tàjékàra van belőve az anyagi keret, de ha jobb az utàni széria, tudok még àldozni rà.

(#295) konyi79 válasza dugynok (#294) üzenetére


konyi79
addikt

Szia,
Amennyire lehet a végéből. A facelift előttiek elég gyatra felszereltséggel jöttek, nem ritka, hogy nemhogy klíma, de még ABS sincs benne.

(#296) Moleman válasza dugynok (#294) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem is érdemes rászánni egy újabbra, jóval modernebb konstrukció, biztonságosabb, és a kora miatt valószínű kevésbé is rozsdásodik (az enyém közel 14 évesen is rozsdamentes, igaz, végig garázsban volt).
Nem tudom, milyen kerettel nézegetted őket, de a kínálat aljából én nem mernék kocsit venni, 7-800 körül kezdődnek, amiket szerintem már érdemes lehet megnézni.

A későbbiekben költeni valószínű mindkettőre kéne majd, ennyi idősen, ennyi futás után ez már talán elfogadható dolog, 150-160 ezerig az enyém se köhintett, azóta már kellett rá költeni néha (bevakult gyári fényszóró, váltócsapágy, csomagtérteleszkóp, lengéscsillapító porvédő, beállt hátsó féknyereg, lassan talán a féltengely is érik).

[ Szerkesztve ]

(#297) dugynok


dugynok
senior tag

Köszönöm a vàlaszokat :)
Én is jobban húzom az újabb kiadàs felé, màrt csak azért is, mert picit erősebb a motor és a klíma miatt jól jön az a plusz. Szerintetek ez mennyire hihető?
Link

[ Szerkesztve ]

(#298) Moleman válasza dugynok (#297) üzenetére


Moleman
addikt

A beltér kopásából ítélve én elhinném a futást, nagyon egyben van. A beázott fényszóró nem vészes, 18 ezer darabja. Ami még feltűnt, hogy hátul elég zsíros a kárpit, mintha folyamatosan gyerek ült volna a sofőr mögött.

(#299) Zozzant válasza Moleman (#298) üzenetére


Zozzant
addikt

Hol van beázott fényszóró?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#300) Moleman válasza Zozzant (#299) üzenetére


Moleman
addikt

Meg most látom, hogy a hűtőrácsból is hiányzik a két krómcsík. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.