Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) leslieke válasza fpatrik17 (#400) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Üdv! A szervizkönyv írja le, azt kellene megnézni. Apósomnak is Note van, 15e km-ként cserél olajat.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#402) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!Azt szeretném kérdezni,hogy van egy Nissan quasqai-m.Az a probléma jelent meg az ablaktörlőnél,hogy az eső szenzoros ablaktörlés megszünt hanem most fixen megy ha oda kapcsolom.Ha pedig ablakmosást csinálok akkor nem áll el a törlés.Ablaktörlő motor csere gyanús?

(#403) konyi79 válasza psion2101 (#402) üzenetére


konyi79
addikt

Biztos, hogy nem motor. Valószínű szenzor, de érdemes egy kalibrálást, vagy a vezérlőn frissítést csinálni először.
Szervíz.

(#404) psion2101 válasza konyi79 (#403) üzenetére


psion2101
tag

Oké rendben.Köszi szépen a segitséget!

(#405) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A mai turbodízel Nissan Navara-nál mennyire lehet para a gyári 30 ezres olajcsereperiódus? Ez kicsit hosszúnak tűnik elsőre...

(#406) vzsryl válasza csubuka (#405) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nincs olyan olaj, ami jó 30k km-ig, és nem is lesz, szóval ha jót akarsz, akkor 10-15k km-enként cseréled.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#407) csubuka válasza vzsryl (#406) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, megfontolom a korábbi cserét akkor :-)

(#408) pajaci


pajaci
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy 2004-es Primerat. P12-es 2000cm3 benzines. Hibakód olvasót milyet érdemes venni hozzá?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#409) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni,hogy mitől lehet az ha fékezek és szitálást érzek a kormányon?Rendesen rezonál az autó eleje?2008 as quasqairól lenne szó.
Bocsi ha nem fogalmaztam meg szépen a kérdést,de nem vagyok hozzáértő

(#410) raverke


raverke
tag

Sziasztok!
1.5 benzines, 3 ajtós, 2003-as gyártású N16-os, ráncfelvarrott Almerára keresek tetőcsomagtartót.
Tudtok ajánlani? Ahogy láttam 40k-ért van alsó hangon, de azt sokallom érte.
Esetleg utángyártott vagy univerzáis, ami jó lehet rá?

(#411) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Hulye kerdes: 2004es Micranak a jobb oldalon legfolul levo lampaja a tolatolampa? Es a bal oldalon a legfelso? ;]

Samsung Galaxy A55 5G

(#412) Impressa válasza psion2101 (#409) üzenetére


Impressa
őstag

Szia,

fékgyanús a dolog, meg kellene nézni + a futóművet is.

#408pajaci Amit tud kezelni. :DD Én Delphit használok, kínai cumo, de az alapokat azért tudja. kiolvasni, törölni, pár élő adatot is tud. De tanítani nem lehet vele.

#410raverke ha jó állapotú 40-ért, akk megérheti az árát. Én Thule-t vettem anno, 110 volt a vége két biciklitartóval együtt. Már 6 éve nyúzom, s még mindig rendben van. :) gyárit nem nagyon fogsz találni, én 6 év alatt nem találkoztam vele.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#413) Weareus


Weareus
addikt

Üdv. Van egy 2000-es, 3 ajtós Micra-m, 1.0-ás, benzines. A vegyes fogyasztásomnak mennyinek kellene lennie? Főleg városon kívül használom, 60 km-es munkába járásra (ugyanennyi vissza). Szerintem kb. 5.5-5.8 körül eszeget.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#414) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!
Talalkozott már valaki olyan hibával egy 2008-as quasqai 1.5 dci motornál,hogy 2500-as fordulatnál rángat?
Ha emelem a fordulatot vagy csökkentem akkor rendben van

(#415) leslieke válasza psion2101 (#414) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hali,
Nissan FB fórumon olvastam hasonlót, sajnos a megoldásra nem emlékszem, de szervizbe vitte az a tulaj.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#416) konyi79 válasza psion2101 (#414) üzenetére


konyi79
addikt

Vidd szervizbe mielőbb. Ha nagyon vergődik szétveri a kéttömegűt.

(#417) Papa1957


Papa1957
friss újonc

Sziasztok ! Azt szeretném kérdezni hogy Nissan Note 1,2 autóm van állandóan villog a start stop zöld lámpa mi lehet a gond, Előre is köszi

(#418) leslieke válasza Papa1957 (#417) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akksicsere megoldja.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#419) arfer


arfer
aktív tag

Sziasztok! Ha már akksicsere... Akksicsere után a gyári autórádió a Nissan Note 2006-ban kéri a kódot... Ha tudnám... Fogalmam sincs, hova keveredett a cetli az elmúlt években... Lehet valamit tenni, vagy buktam a gyári rádiót?

(#420) leslieke válasza arfer (#419) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Márkakereskedésben kérdezz rá, szerintem nekik tudniuk kell a kódot.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#421) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!
Bont itt valaki quasqui -t?

(#422) psion2101


psion2101
tag

Lenne egy hülye kérdésem.1.5 dci quasqai-nál egyszerre olyat kezdet el csinálni,hogy jobb szavam nem lesz rá bocsánat.2000 fordulat után olyan sűvitő hangot ad gázt adok.Ahogy leveszem a lábam a pedálról egyböl normális lesz a hangja.Valami ötlet valakinek?

(#423) konyi79 válasza psion2101 (#422) üzenetére


konyi79
addikt

Az a asüvöltő hang jelenthet sok mindent, attól függetlenül miképp süvít?
Nagyon sok minden lehet. Mindenesetre ha eddig nem süvített, akkor keress tömítetlenségre utaló nyomot a szívóoldal feltöltött oldalán (intercooleren lyuk, repedt levegőcső stb., ezek sokszor a kihordott olaj miatt jól mutatják magukat), vagy ha nincs, nézesd meg hamar szakemberrel, nehogy a turbó járókereke hordja már a házat, mert annyira lóg a tengely esetleg. Mindkettő végzetes lehet a motornak, úgyhogy ne halogasd!

(#424) psion2101 válasza konyi79 (#423) üzenetére


psion2101
tag

Igen én is valami ilyesmire gondolok.Bár nem igy pontositva,én is arra gondoltam valahol lyuk lehet.Akár valamelyik gumicső elrepedt.Gázadásnál menetben mint amikor kinyitod a belső ventilátort es fullon nyomod olyanhangja van.Holnap már viszem is szervizbe

(#425) McNamara


McNamara
Ármester

Sziasztok!

Párom szeretne venni egy automata Nissan Jukeot. 2015-től felfele. Van valami negatív tapasztalat vele?

(#426) konyi79 válasza McNamara (#425) üzenetére


konyi79
addikt

Melyik motor?

(#427) McNamara válasza konyi79 (#426) üzenetére


McNamara
Ármester

1.6 Euro 6 vannak amiket néztünk.

(#428) konyi79 válasza McNamara (#427) üzenetére


konyi79
addikt

Az a motor nem annyira rossz, bár mindenképp érdemes rendesen megnézetni, némelyik hajlamos belőle az olajat enni.
CVT váltóval vannak szerelve, meg kell szokni használni, nagyon karbantartásfüggő, hogy milyen állapotban lehet.
Szóval meg lehet venni, de mindenképp ajánlott egy alapos átvizsgálás.

(#429) psion2101 válasza konyi79 (#423) üzenetére


psion2101
tag

Elfelejtettem megirni az eredményt.Turbó cső repedt szét,ki lett cserélve és újra minden rendben

(#430) McNamara válasza konyi79 (#428) üzenetére


McNamara
Ármester

Köszönöm! :R

(#431) dheadz


dheadz
csendes tag

Sziasztok,
N16-os Almera (2006) üzemanyagszint-jelző mutatójának mi a helyes pozíciója tele ill. 'üresedő' tanknál? Az alacsony üzemanyagszintet jelző lámpa mikor gyullad ki ? ..és ilyenkor a mutatónak hol kellene állnia?
Úgy tűnik, előzőleg leszerelték a műszeregységet és nem sikerült pontosan visszahelyezni a mutatót.
A szervizdoksiban csak a szenzorról és a szintadóról találtam infókat, magáról a kijelzőről nem.

(#432) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Nissan Note 1.4 2011 (CR14DE) ba milyen olaj ajánlott? Az tiszta, hogy 5W30 vagy 5W40 de az ACEAra különböző értékeket találok.

gépkönyvet tud vki adni?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#433) flash-


flash-
veterán

Nissanosok!
Budapesten (V kerulet) elektromos Nissan autó kulcsot találtak, a V kerület talált tárgyak osztályán átvehető

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#434) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!
Connect 1-hez hol vennétek térkép sd kártyát?

(#435) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

qashai-rol mik a tapasztalatok? van vmi hibaja? nagyrészt mk1 es 1.6b erdekelne 2wd meghajtassal. atlagos dolgokon felul van vmi hibaja amire figyeljek? ezek mennyire szoktak rozsdasodni?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#436) leslieke válasza dellfanboy (#435) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem volt QQ, de újabb modell volt mindkettő. Egyikkel sem volt bajom. Igaz, még mindkettőt garanciális időn belül eladtam.

FB Nissan csoportban érdeklődj, ott hamarabb kapsz érdemi választ is.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#437) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Sziasztok!

[link] linken található 16700 vk 500-ba szeretnék venni a képen látható 808-as alkatrészt, szerintetek ez külön beszerezhető? Egy Nissan Pick Up-ban van ez az adagoló, diagnosztika szerint nincs különösebb baj az autóval mégis 2000-es fordulat környékén jön az érzés, mintha egy pillanatra elfogyna a teljesítmény és ismét visszajön. Köszönöm a segítséget előre is. :R

(#438) legend04


legend04
friss újonc

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! 2002-es A33-as Maxima 3.0 V6 QX-hez keresnék sürgősen fojtószelepet. Néhány napja nézelődök a neten, de eddig semmit nem találtam, legfeljebb érzékelőt... Előre is nagyon köszönöm!

(#439) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Eléggé pang a topic...de hátha. :D 2014-es Nissan Pulsar-t néztem ki, 1.2 turbós benzines motorral. Mennyire problémás ez a kombó?

Köszönettel,
Dani

(#440) konyi79 válasza hdanesz (#439) üzenetére


konyi79
addikt

Nem tudom, hogy megvetted-e, de az a motor kerülendő.
Hamar kapkodni kezdi az olajat, főleg ezek a korábbi szériák.

(#441) hdanesz válasza konyi79 (#440) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Nem vettem meg végül...lecsaptak rá. :D Ezzel meg is úsztam a dolgot.

(#442) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok

2008-as Nissan Navarahoz keresnek hasznalhato diagnosztikat, élő adat/hibakod olvasas torlesre kellene, de elo adatot mindenkepp szeretnek olvasni, tehat az lenne a legfontosabb. Gyari vagy gyari szintu lenne a legjobb ha elerheto arban lenne, de mas jo megoldas is erdekelne. Csak sajat hasznalatra kellene. Koszonom!

Minden szinten,szinte minden.

(#443) chosenpant


chosenpant
újonc

Sziasztok,

Adott egy 2003-as Nissan Micra K12 1.5 dci. Többször előfordult már, hogy nem akart elindulni. Akksi cserélve lett benne 1 éve kb. és nem is produkálta a hibát, azonban tavaly télen, újra eljátszotta, hogy nem akar elindulni. Elvittem szerelőhöz, ahol mindig indult megfelelően…Mivel már egy öreg dízelről van szó, bizakodtam, hogy tényleg a hideg miatt nem akart elindulni. Azonban ma, miután könnyedén elindult kb. 20 km megtétele után leparkoltam 30 percig és utána már nem akart elindulni. Mi okozhatja ezt a hibát véleményetek szerint?

[ Szerkesztve ]

(#444) Targis75


Targis75
csendes tag

Sziasztok Nissan Note 1.4 kezelési könyv elérhető valahol magyarul vagy angolul?

Bgabor

(#445) Targis75 válasza chosenpant (#443) üzenetére


Targis75
csendes tag

Szia! Nem biztos hogy segítség, de ezt olvastam egy helyen , igaz Note-hoz:
"Arra az egyre kell figyelni, hogy az 1,4 literes vezérműlánca megnyúlhat kétszázezer kilométer után, vagy akár sokkal hamarabb, ha rossz olajjal, ritka cserével kínozták. Emiatt rosszul, vagy egyáltalán nem indul a motor, de katasztrófa nincs, csak láncot kell cserélni, a szakszerviz oszcilloszkóppal méri ki, szinkronban van-e a főtengely és a vezérműtengely."
Itt a teljes cikk:
https://totalcar.hu/tesztek/2021/04/16/hasznaltteszt_nissan_note_1_4_2009/

Bgabor

(#446) Impressa válasza Targis75 (#445) üzenetére


Impressa
őstag

Szia, ahhoz először fog hibakód is párosulni. Vagy p340 vagy p335. Ilyenkor még használható a kocsi, de egy-két ezer km után már nem akar majd menni melegen, csak hidegen. A feszítőpatron mennyire van kint,az tökéletesen elárulja, h hol tart lánc. Szerencse, h ez már mechanikus reteszelésű, így mindig megfeszítve marad a lánc. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#447) Impressa válasza Targis75 (#445) üzenetére


Impressa
őstag

Szia, jó lenne élő adatokat is nézni rajta, hátha valamit lehet látni gépen. Vízhőfok jeladó is hasonló tüneteket okoz. Van-e hibakód betárolva a kocsiba. Az 1.5dci francia motoros. A clióba meg a Thaliába is ezeket szerelték.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#448) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

A Nissan note kapcsán érdeklődöm, kinek mi a tapasztalata, tudom hogy régi, de találtunk egy magyar egygazdás 130 ezret futottat, aztán agyalunk rajta nagyon. 2009-10 környéki kis autókat néztünk 1,3-1,6 környékén... ez meg öregebb, 2005-ös autó.... öregebb, de szép, igazolt előéletű, megéri e...

(#449) leslieke válasza Vesztor87 (#448) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Apósom autójába kétszer ennyi km van, és a kötelező dolgokon túl máshoz nem kellett nyúlni. Szerintem strapabíró autó.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#450) robag93


robag93
tag

Sziasztok! Ettől kell tartani 2016 utáni típusoknál is? Egész konkrétan engem egy 2017 szeptemberi Qashqai érdekelne 1,2-es motorral.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.