Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-23 00:23:55

LOGOUT.hu

Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#621) Timer válasza .mf (#620) üzenetére


Timer
veterán

Jepp, a 28-75 ritkán kerül eladósorba, ebből is látszik, hogy jó eséllyel elégedettek vele. Én kicsit fázok az F4-től. D750-en volt 24-120 F4, és oké, tudom, tök más a két objektív, de portrézásra azt például kifejezetten rühelltem. Nem is arra vettem mondjuk, ilyen városi túrázós obi volt, és arra jórészt meg is felelt, de az F4 még 120-as gyújtótáv mellett sem adta ki nekem a mélységélesség kapcsán. Ráadásul egy kis rekeszelés se ártott neki, szóval inkább 5.6 volt az a végén. Ő persze nem portrézni keresi, családi fotózásra bizonyára jó is lesz a 24-70 F4. Én szerintem próbaképp rendelek egy 50-est einfinről, mert az itthoni árát nem szeretném megfizetni. A G-t meg akár hogy nézem, 2 méteres tárgytávolságon túl bizony szórja a fókuszt nálam, amit nem értek, mert D750-en meg pontos. Passz, de nincs kedvem nekiállni kalibrálni a vázban megtalálható lehetőséggel, pláne mert úgy, hogy közelre pontos, távolra meg nem az, nem is igazán lehetne egyetlen csúszkával jól belőni. Ha az 50Z-vel se lesz elég éles, akkor passzolom, tényleg szervizbe viszem a vasat. Kellene már csinálnom egy fej-fej melletti tesztet ugyanazokkal az obikkal ugyanazokról a témákról a két géppel, mert kezd határozottan olyan érzésem lenni, hogy a régi váz élesebb minden helyzetben. Alapesetben ez kábé kizárt, papíron legalábbis, de mégis így érzem.

Más. Megjött a PeakDesign Capture V3. Hááááát, vegyesek a tapasztalataim. Először is, bitang jól kinéző termék (ezüstöt vettem, mert a fekete kopik több forrás szerint is, de dulvááán), nagyon minőségi megvalósításban. Viszont, épp hogy rábírtam flexelni a Manfrotto Advanced Befree III táska vállpántjára, ráadásul a hosszított csavarokat is fel kellett hozzá használnom, ezért a "gyorsan felcsavarom a táskára, amikor kell" tervől le is mondhatok, mivel a hosszabb csavarok csak imbusszal rakhatók fel, szemben a default, kézzel tekerhető korongos megoldással. Rajta is lehetne persze hagyni, a plate-et meg a gépen, de kábé 20 perc alatt úgy megnyomta a pántot, hogy szerintem már ez is így marad, ha állandóan rajta lenne, szétnyomná a tömést benne szerintem. Mondjuk, azután biztos jó lenne rá a rövidebb csavar is... :) A 70-200 + FTZ + Z6II elég érdekesen mutat az ember mellkasán. Mozgatja a táskát rajtam rendesen lépés közben, valahogy nem tudom őszinte mosollyal az arcomon elengedni a felszerelést... :) Ha még a portré markolat is fent van, akkor aztán hazárd játéknak tűnik minden egyes mozdulat, de lehet, hogy szokásom szerint csak én parázom túl, baromi stabilan ül a helyén a gép, csak az egész cucc inog-binog az emberen. D750-re valamelyest jobban felfekszik a plate, bár egyes kommentekkel szemben stabilan ül rajta a Z6II is, nem ér bele a plate széle a kijelzőbe. 85 / 50 objektívekkel egészen kellemesen használható megoldás, csak az a bajom, hogy pont kültéri fotózásokra akartam használni, és ilyenkor általában a telét viszem. Hmm, még agyalok, hogy megtartsam-e, 33 ezerért azért kicsit kompromisszumosnak érzem (bár sejtettem előre, hogy a tele sok lesz, hiába promózzák azzal a terméket).

A Z bajonett egyébként hogy bírja, ha lóg rajta másfél kilónyi objektív, és közben még a lépések ereje is cibálja? Van valami hivatalos adat a terhelhetőségéről?

"sokszor ha felveszem a gépet, 1 másodperc alatt ott van már nálam a szoba másik feléből."

Óóóóó, ismerős! ;) Bezzeg ha más fotózza, megáll. A tesla gyorsulása kutyaf@sza, ahogy megindul az ember felé egy 2 éves, ha akar valamit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.