- Pendrive-ról bootolható "belakott" debian linux live Ventoy pendrive-on
- Asszociációs játék. :)
- Szólánc.
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Miért ne vegyél gagyi kínai LED izzósort...
- Az én érdekes, öszvér videokártyám...….
- Samsung LE40A536T1F LCD TV képhiba
- Digitális Állampolgárság Program
- leslieke
- Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
Új hozzászólás Aktív témák
-
And
veterán
"Elméletileg én úgy tudom, hogy egy aksi annyi árammal töltődik, amennyire neki szüksége van."
Ez így nem igaz. Az akku úgy töltődik, ahogy mi tölteni szeretnénk. NiMH és NiCd akkukat általában áramgenerátorosan töltünk, tehát a töltőáramot konstans értéken tartjuk a töltés folyamán. A közben kialakuló kapocsfeszültség figyelésével van rá mód, hogy észrevegyük a teljes töltöttséget (ez a gyakorlatban nem egyszerűen csak egy fix feszültséggel való összehasonlítást jelent, de ez más kérdés). A savas ólomakkunál már van lehetőség állandó feszültséggel történő töltésre is, azoknál a töltőáram valóban lecsökken a töltés végeztével.
"Emellett a töltőm hiába nyomja a darabonkénti 200mA, ha nincs szüksége rá az aksinak, az nem veszi fel."
Ez megint érdekes eset, hiszen nincs olyan, hogy mi egy terhelésbe x mA-t nyomunk, de az nem veszi fel.. Soros körben az áram mindenhol állandó. Töltéskor stabil áramra épp azért volna szükség, hogy tudjuk, adott idő után pontosan mennyi töltést vittünk az akkumulátorba, ill. a komolyabb gyorstöltők lekapcsoló automatikája is igényli ezt. Namost úgy tűnik, hogy a Te töltőd nem állandó árammal dolgozik. Valamekkora feszültség-értéknél többet valszeg nem is képes a cellákra kapcsolni, ez a limit nem is engedi, hogy áramgenerátoros legyen a töltés (adott árammal töltve a cellát, annak kapocsfeszültség jódarabig szépen növekszik). Így nem is tudod pontosan tölteni a különféle akkukat: hiába próbálsz időt számolni, ha nincs meg az áram, vagyis nem állandó. Adott akku vagy akkupakk esetén (fix kapacitás, stabil darabszám) ez a nagyon egyszerű módszer is lehet jó, de messze nem univerzális.
A bevitt töltés számításakor itt legfeljebb annyit tehetsz, hogy rövid időközönként méred az áramot, két mérés között azt állandónak veszed, majd ezeket a kis "töltéscsomagokat" szépen összeadogatod, mintegy helyettesítve az integrálást.
A példádban szereplő 2300mAh-s akkukba bevitt töltés, durva közelítéssel:
1. óra: átlag töltőáram kb. 140mA, ez ~140mAh töltés,
2.-24. óra: átlag kb. 50mA, ez ~1150mAh.
Mivel a "felbontás" igen durva (ritkán mértél), ez nagyságrendileg az akku névleges kapacitásának alig több mint 50%-a. Márpedig normál töltésnél a 140-150%-át illene bevinni, és azt sem 24 óra, hanem legfeljebb 14-16 óra alatt.
A 800mAh-s akkukra már sokkal jobb arány jön ki, ezért nem csoda, hogy abban lesz is normális mennyiségű töltés a folyamat végén.
Lineáris áramcsökkenéssel számoltam, ami a gyakorlatban nem igaz, ill. a végén ilyen kis áramú töltés már valóban inkább csak szintentartásra elég.
Új hozzászólás Aktív témák
- Autós topik
- Philips LCD és LED TV-k
- Kuponkunyeráló
- iOS alkalmazások
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- iPhone topik
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest