Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11701) Moby válasza zozika84 (#11697) üzenetére


Moby
addikt

>Nem is értem, hogy miért tekintenek szimulátorként a GT-re.

Én meg azt nem értem, mit nem értesz ezen. Azt a terméket veszik meg, aminek a dobozára az van írva: "The Real Driving Simulator". Ezek után hihetnék azt is, hogy szilvalekvárt vásároltak jó drágán, de azt tényleg nehezen lenne értelmezhető :D
Meglehetősen megnezehítené a mindenapi életet, ha az emberek alapvetően hazugságként tekintetének minden információra, ami eljut hozzájuk. Akkor is, ha ez részben igaz. Erre épít a marketing.

(#11702) ρσгτσ válasza Moby (#11699) üzenetére


ρσгτσ
őstag

+ gyimger:

Jézusom...nekem ilyenre nincs elegendő türelmem és idegrendszerem.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#11703) Moby válasza gyimger (#11700) üzenetére


Moby
addikt

Én nagyon adnám, ha lenne benne normális űrszim. Ez az animáció bámulása irtógyász. RDR2-ben a nép java nem használta a vasutat, inkább lovagolt át a tájon. Ebben sem azért nincs,. mert igény nincs rá, igény az volna rá, idő nem volt, vagy tehetség. A játékot elnézve inkább idő, de ezt azért ne mentsük már azzal, hogy ne lenne rá igény.

(#11704) zozika84 válasza Moby (#11701) üzenetére


zozika84
őstag

Basszus :DDD
Eszembe sem jutott, hogy még fel is van tüntetve ez az ordas kamu :D
Így már érthető a sok hegyibeszéd a GT szimulátor mivoltát illetően :K

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#11705) NyMRooD válasza ρσгτσ (#11693) üzenetére


NyMRooD
őstag

Ami véleményt láttam azok közül a legrosszabb is azt mondta, hogy korrekt Bethesda minőség, gp-be én is rá próbálok. Kérdés cross save van?

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#11706) ρσгτσ válasza Moby (#11703) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én nagyon untam azt a játékot, de már sokszor feltűnt, hogy az én igényeim teljesen eltérnek az átlagtól. Sony -nál is kevés olyan címet találtam, ami lekötött. Még ha egy-egy sorozat egyik része tetszett is, a későbbi részekben már untam az egész témát.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#11707) NyMRooD válasza zozika84 (#11697) üzenetére


NyMRooD
őstag

Sokat tesz ehhez a tévhithez még a horizon létezése, sokan úgy veszik, hogy az az arcade spinoff.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#11708) Moby válasza zozika84 (#11704) üzenetére


Moby
addikt

Mivel nincs igazán a szim jelen konzolon, inkább csak próbálkozások vannak, nincs is nagyon összehasonlítási alap. És bármi, ami más, mint egy NFS, és esetleg van benne némi fizika, az szimulátor. És ez valamilyen szinten igaz is, csak nem túl jó szimulátor. Hozzáteszem túl jó szimulátor sehol nincs, ez egy skála, ahol onnan tudjuk, hogy mi hol tart, hogy összehasonlítják olyanok, akik versenyeznek valódi autókkal. Én elég sokat nézem Daniel Morad csatornáját többek között, az ő álláspontja az, hogy pl a GT szériát tekintve ma az iRacing olyan 7/10 a szimuláció kontra valóság (ez nem teljesen igaz, mert több területet pontoz külön, de ebbe most ne menjünk bele), a sokak által pc-n is szimulátornak tartott ACC-t meg 1/10-re. Emellett ott vannak az épített szimulátorok, amivel a gyártók, csapatok tesztelnek, és még azok sem tökéletesek. Csak elég jók.

[ Szerkesztve ]

(#11709) ρσгτσ válasza NyMRooD (#11705) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Xbox Play Anywhere, ha erre gondolsz.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#11710) NyMRooD válasza ρσгτσ (#11709) üzenetére


NyMRooD
őstag

Igen, remek, most csak cloud-ban tudom kipróbálni, de később pc-n folytatnám (de szabad idom elnézve lehet konzol is lesz addigra amire befejeznem, már ha be akarom majd fejezni)

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#11711) ρσгτσ válasza NyMRooD (#11710) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Majd én is ránézek a cloud -ra TV -ről. Valamikor holnap, mert ugye éjjel 2 -kor jelenik meg a játék, így akkor lesz aktív a cloud is.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#11712) Moby válasza Moby (#11708) üzenetére


Moby
addikt

Egyébként a GT7 tényleg szim szinte minden tekintetben, aki ezt állítja, nem is téved. Minden tekintetben úgy működik, mint a klasszikus szimulátorok. Van benne fizika (ami széjjel van hakkolva a kontrolleres irányításhoz), van benne telemetria, ki is tudja azt adni a külvilág felé, építhető rá komplex simrig dashboarddal, szélszimulátorral, mindennel. SimHub teljeskörűen kezeli. Pont annyira nehéz lenne azt mondani, hogy nem szim, mint amilyen nehéz azt állítani, hogy az. Ez egy ilyen wannabe SIM. :D Ami tonképp azért nem teljesértékű, mert a vezetési modellt áldozza fel a konzolos játszhatóságért.

[ Szerkesztve ]

(#11713) ProEvoFan válasza Moby (#11712) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Mi csak úgy hívjuk, hogy a piacon a legjobb simcade.
Nem szimulátor, az biztos. Ha az lenne, nálam menne is a kukába.

(#11714) _drk válasza Moby (#11712) üzenetére


_drk
őstag

De ez kell is! Annál komolyabb szimhez már nem csak eszközök kellenek, hanem elhivatottság is a beállításokhoz.

De ott volt a Dirt is, az is kapott hideget-meleget mert a kettő között lebegett. Szimhez gyenge volt, arcade-hez meg nehéz.
Mondjuk én kontrollerrel nem tudtam végig menni az első pályán..

Mondjuk én már az arcade autós játéknak értelmét se látom, Forza Horizon is vért izzad, hogy valamennyire szórakoztato legyen, az a műfaj is megragadt egy szinten, nem nagyon tudnak mit kezdeni vele.
Legjobb példa az NFSek, anno ugyan ez jó volt, de mára már unalmas.

(#11715) Moby válasza ProEvoFan (#11713) üzenetére


Moby
addikt

Mármint azon a piacon, amin csak ő van egyelőre? :D

(#11716) ProEvoFan válasza Moby (#11715) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Pontosan. :D
Motorsport új részét nagyon várom.
Grafika jobb lesz mint a GT7nél, na de a vezetési élmény is?

[ Szerkesztve ]

(#11717) negyven2 válasza Moby (#11699) üzenetére


negyven2
veterán

Én is elmentem ott Hutton bögrét vásárolni... na jó, igazából egy Centauri Mega Gin-t is vettem és azért megnéztem, hogy van-e ingyen Anaconda ott... :DDD.

Aki nem tudná pl. ebben az esetben "csak" olyan másfél óráig nem kell semmit csinálni, mint nézni a képernyőt.

Viszont ott is csak az adott csillagrendszeren rendszeren belül tudsz utazni, ugrás nélkül, mert ha el szeretnél menni , "utazó sebességgel" egy közeli csillaghoz, akkor mire odaérsz ott nem lesz semmi. Igaz az adott rendszeren belül szinte bárhová el lehet menni... és az is igaz, hogy ott szó szerint üres minden!

Ja és én RDR2 esetén nem azt tapasztaltam, hogy mindenki inkább lovat használta vonatozás helyett, hanem azt, hogy miért nincs közvetlen fast travel bárhová, mert dögunalmas a percekig tartó lovaglás.

[ Szerkesztve ]

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#11718) Moby válasza negyven2 (#11717) üzenetére


Moby
addikt

OTt sem az a lényeg, hogy van-e warp drive, vagy sem, hanem hogy maga az utazás egy logisztikai játék (fuel menedzsment, térképészet, tervezés, stb).
Én sosem értettem miért örölünk annak, ha egy opció van valamire, de már megvonom a vállam, mert igazából mindegy. Valszeg akkor sem nagyon játszanék már vele, ha lenne benne, és ez nem is a játék hibája.

(#11719) ldave


ldave
félisten

(#11720) Wesder


Wesder
félisten

New Report on Switch 2 being showcased behind closed doors at Gamescom

• The Matrix Awakens UE5 Demo with Ray-Tracing and DLSS. Visual quality comparable to PS5 and Xbox Series

• Breath of the Wild running at higher framerate and higher resolution

Sources: Nintendo showed Switch 2 demos at Gamescom | VGC

Ja, látom mótvá.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11721) hombre[EU] válasza ldave (#11719) üzenetére


hombre[EU]
veterán

már jöhetne,mert az új indiek is már döcögnek rajta...cult of the lamb nemhogy 60-nal,hanem még 30-cal is alig bír :D

Life, Uh, Finds A Way

(#11722) F-ECT$ válasza Wesder (#11720) üzenetére


F-ECT$
titán

Végre nem 10, hanem csak 5 évvel lesznek lemaradva, mire kijön :) Mondjuk tudom, hogy ez őket nem zavarja, de így lehet megnyernem engem arra az 5-10 játékra, amire kíváncsi vagyok tőlük.

Dive ever, work never.

(#11723) opr válasza Wesder (#11720) üzenetére


opr
veterán

Ha ez igaz, az nagyon durva lesz, tarolni fog a ninti.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11724) Bad Pritt válasza opr (#11723) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát ez vagy nem lesz ilyen erős, vagy nem lesz handheld, vagy nem lesz olcsó. :D Háromból kettő megy jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#11725) opr válasza Bad Pritt (#11724) üzenetére


opr
veterán

Olcsó biztos nem lesz, ez 100%, nintendoról beszélünk. Mondjuk szerintem annyira drága sem, szvsz 600 dollár alatt fogják tartani bármi áron.
Az erő-handheld kérdés... Igen, nekem is ezért futott fel a szemöldököm.
Tegyük hozzá, ha marad 720p-n, és valami nagyon modern cucc van benne, ami átlag halandónak max jövőre lesz ismerhető, akkor ki lehet hozni belőle xsx/ps5 szintű látványt simán.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11726) hombre[EU] válasza Bad Pritt (#11724) üzenetére


hombre[EU]
veterán

azért az,hogy egy újságírót beültetnek a szobába és leengedik neki a matrix demot, amire ō azt mondja,hogy olyan,mint ps5-ön...nem egy hardware benchmark :D fut rajta valahogy, ennyi biztos. lehet 480p-bōl csinált képet a dlss fg-vel alacsonyabb beállításokon és meglepōen jó volt az eredmény

Life, Uh, Finds A Way

(#11727) ldave válasza opr (#11725) üzenetére


ldave
félisten

Switch (az alap) a megjelenése óta 300 dollár, ez az a sweet spot, amivel el tudtak adni 100+ millió gépet, kizárt, ennél jóval drágább legyen az új gép, az OLED 350.

A Slime draws near! Command?

(#11728) hombre[EU] válasza ldave (#11727) üzenetére


hombre[EU]
veterán

szerintem simán 400 felett kezdenek, kiárusítják a switch1-eket aztán,ahogyan csökken a gyártási költség úgy akciózzák. samsung 5lpp-n készülhet,ami minden csak nem olcsó

Life, Uh, Finds A Way

(#11729) ρσгτσ válasza ldave (#11727) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nem tudom milyen cucc van a fenti gépben, de szerintem 400-450 dollárnál nem lesz több az új konzol sem. Meg aztán ők szeretik a nyereséget is a konzolokon.

Nem tartom valószínűnek, hogy annyira bika cucc lesz. Majd meglátjuk...

ZX Spectrum - Commodore 64

(#11730) Bad Pritt válasza hombre[EU] (#11726) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Persze, tudom. Csak ne legyen puffanás, ha véletlen valaki elhiszi az ilyen bohózatokat. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#11731) tboy93 válasza ldave (#11727) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem se fogja a Nintendo 5-600$-ra felrugni az árát. Inkabb lesz hugy hardver benne. LCD pl sztem fix az első verzioban.

(#11732) Wesder


Wesder
félisten

Gondolom most örülnek az MS-nèl hogy megvettèk a Zenimaxot.

As of this morning, #Starfield    has already surpassed 6 million players, making it the biggest Bethesda game launch of all time.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11733) .LnB válasza Wesder (#11720) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az a Matrix tech!demo az egy olyan "jó" támpont. Kijött a nagy konzolokra is, mindenki el volt ájulva (főleg aki nem tudta helyesen felmérni, hogy igazából semmi jelentősége a később megjelenő játékokra nézve, annak a minőségnek, kinézetnek). Aztán a valóság meg valahol ott van, ahol a Immortals of Aveum minősége. ;] :DDD Nem fenékig tejfel eddig ez az UE, ha valódi játékot kell futtatni vele. :U

Szóval az ég világon semmit nem jelent, hogy elfuttatta azt a demo-t.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#11734) consono válasza .LnB (#11733) üzenetére


consono
nagyúr

De hát a Fortnite milyen jól fut vele, RT-vel is... ;] NEm ért hozzá a többi kutyaütő, az a baj! :DD

"In God we trust. All others must bring data"

(#11735) hombre[EU] válasza Bad Pritt (#11730) üzenetére


hombre[EU]
veterán

“From my sources now: The DLSS version shown behind closed doors by the “Nintendo Switch 2″ tech demo was 3.1 and not 3.5 as reported or pointed out by Eurogamer. Ray-Tracing is indeed possible and the RAM memory I was informed of was 12 GB for the consumer.” via Universo Nintendo

egy biztos, megfogja enni a decket és az összes ázsiai cuccot is fōleg,ha az ADA archikterúrát kapja, de még amperevel is

Life, Uh, Finds A Way

(#11736) consono válasza hombre[EU] (#11735) üzenetére


consono
nagyúr

Én a visszafelé kompatibilitásra leszek kíváncsi, mert olyant nem szokott a Nintendo csinálni, most meg már mindenki elvárja... Persze úgy nehezebb ,minden generációban ugyan azt a játékot eladni.

"In God we trust. All others must bring data"

(#11737) ldave válasza consono (#11736) üzenetére


ldave
félisten

Ez a nem szokott azért nem állja meg a helyét: a Wii futatta a GC, a WiiU a Wii játékokat. Kézkonzoloknál is a DS-en volt GBA kazi hely, a 3DS is futattja a DS kazikat. Szóval ha nincs komoly fizikai akadály (N64 -> GC), akkor azért szokták támogatni a visszafele kompatibilitást.

A Slime draws near! Command?

(#11738) .LnB válasza ldave (#11727) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem akarok "szakérteni", de szerintem meg simán úgy áraz a Nintendo, ahogy akar. Sőt, szerintem a játékok is jó drágák lesznek. Ekkora bázissal már úgy játszik, ahogy akar. És egyébként is, minden egyre drágább. Ő se nagyon tudja ezt kivédeni. De ahogy írtam, szerintem ők ezen nem aggódnak, annyira árazzák amennyire akarják. 600€/$?! na és? Venni fogják.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#11739) hombre[EU] válasza consono (#11736) üzenetére


hombre[EU]
veterán

futott rajta a breath of the wild :) de szerintem/nekem a BC nem sokat ér,ha nem használja ki az új hardware-t. azt pedig nehezen képzelem el,hogy a nintendo ingyen osztogatja majd a nextgen patcheket :D nem lehetlen, de inkább kiadnak egy zelda remastert

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#11740) Bad Pritt válasza hombre[EU] (#11735) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Steam Deckben akkor már egy 5 éves hardver lesz. Az a minimum, mármint szó szerint a legalapabb, megkérdőjelezhetetlen minimum elvárás, hogy annál erősebb legyen. Kínaiak addig kihoznak még egy generációt, ami pariban lesz ezzel, aztán a rá következő fél évben még egyet válaszként, azzal nem fog tudni a Nintendo versenyezni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#11741) consono válasza Bad Pritt (#11740) üzenetére


consono
nagyúr

Egyrészt igazad van a hardver kapcsán, másrészt meg szerinem a Nintendo nem a PC alapú kézikonzolokkal versenyez. Még a SteamDeck eladásai is eltörpülnek a Switch mellett, a kínaiak meg nem is látszanak hozzá képest.

"In God we trust. All others must bring data"

(#11742) _drk


_drk
őstag

Nintendo is hajlamos elrontani a következő generációt, meg ugyebár a Nintendo az mindig is gadget platform volt.
Kíváncsi vagyok hogy ez ugyan az a gép lesz, csak erősebb hardverrrel, vagy kitalálnak valami mást most is.

De a para ugyan ott van mint a Sonynál hogy ilyen bázissal jelenleg azt csinálnak amit akarnak.

(#11743) Bad Pritt válasza consono (#11741) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Most. De a Nintinek egy jövőálló, 8 évig életképes megoldást kell kihoznia és figyelniük kell a piacot, amin jelenleg már nem csak ők vannak egyedüliként jelen. Nem ez lenne az első, de még csak nem is a második eset, hogy volt egy erős generációjuk és utána padlót fogtak.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#11744) .LnB válasza Bad Pritt (#11743) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem kell annak életképesnek lennie 8 évig. A Switch sem az. Az már más kérdés, hogy ők életben tartják. :D Csak már a saját store-juk is használhatatlan Switch-en, annyira gyenge a hw.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#11745) ρσгτσ válasza .LnB (#11744) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Sosem volt jó a store, de ez nem a hardver miatt van. Pont az eszközhöz kapcsolódó szoftverek, amiben óriásit kellene fejlődnie a Nintendo -nak.

consono:
Igen. A Steam Deck -nek sincs túl nagy jelentősége, ha mindenképp szembe akarjuk állítani a Nintendo -val.

Még az utóbbi időszakban is 3-4 millió Switch elment negyedévenként. Q3 -ban meg általában jönnek a kiugró eladások.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#11746) hombre[EU] válasza Bad Pritt (#11740) üzenetére


hombre[EU]
veterán

hát nem, mert az amd egy helyben topog (upscaling és fogyasztásban is) a windows pedig megfogja a gépeket. akksiról normális tdp mellett (<10w) semmivel sem jobbak a decknél. a jelenlegi switch oled pedig 6wattból oldja meg (10éves nvidia soc) amibōl igazából a mai modern chipek sem tudnak csodát varázsolni. jól hangzik mind papíron, de falba kell szúrnod 30w tdp mellett,hogy értékelhetōt mutasson...ami ugye nagyon praktikus :DDD
ha ez 10w alatt tudja majd a 1.5-2tflopsot olyan fícsörökkel,mint a frame gen. meg az új dlss akkor ez nagyon sokáig a legjobb handheld csomag (értsd: 5órát játszol egy modern aaa-vel) lesz.

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#11747) Bad Pritt válasza hombre[EU] (#11746) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Persze, ez az álom. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#11748) ldave válasza .LnB (#11738) üzenetére


ldave
félisten

Majd kiderül, a 3DS árát is csökkenteni kényszerültek a megjelenés után fél évvel 250 dollárról 160-ra, mert nem igazán vette a célközönség. Jó, persze Japánban épp akkor történt a fukushimai katasztrófa, szóval valahol érthető hogy a helyi vásárlóknak más gondjuk is akadt, mint új konzolvásárlás.

A Slime draws near! Command?

(#11749) ProEvoFan válasza hombre[EU] (#11735) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Akkor most tényleg kapunk egy kb ps5/xsx hordozható, tv kompatibilis Nintendo konzolt?
Ha igen, akkor lesz még egy konzolom.

(#11750) opr válasza ProEvoFan (#11749) üzenetére


opr
veterán

Kb kizart. Valszeg tudni fogja 720p korul (DLSS-el) azt, amit az xsx/ps5 tud 1440p korul.
De ez csak az en tippem, ne legyen igazam. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.