Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) MrTwister válasza N.otorious (#2247) üzenetére


MrTwister
őstag

EPTK Fair Pályázatkezelés itt a Pályázati előminősítés, ha belépett jobb felső sarokban üzenetek. Rendszerüzenet - Tájékoztatás Támogatói Okirat módosításról. Azt hittem mindenki kapott ilyen üzenetet, akinek van hatályos TO-ja. :Y Az üzenet mellékletben van egy doksi abban van részletezve. Idézem:
1. A Támogatói Okiratok 2. számú mellékletében (A Projekt Mérföldkövei) rögzítésre
került mérföldövek elérésének tervezett dátumai általános érvényűen, egységesen a
Felhívás 5. fejezetében foglaltakkal összhangban alábbiak szerint módosításra kerülnek:
a. Tetőszerkezetre helyezett, saját fogyasztás fedezését célzó napelemes rendszer létesítése
fázisbővítés nélküli beruházás esetén:
1. Mérföldkő: Támogatói Okirat hatálybalépésétől számított 6 hónap
2. Mérföldkő: Támogatói Okirat hatálybalépésétől számított 16 hónap
3. Mérföldkő: Támogatói Okirat hatálybalépésétől számított 20 hónap
b. Tetőszerkezetre helyezett, saját fogyasztás fedezését célzó napelemes rendszer létesítése
fázisbővítéssel érintett beruházás esetén:
1. Mérföldkő: Támogatói Okirat hatálybalépésétől számított 12 hónap
2. Mérföldkő: Támogatói Okirat hatálybalépésétől számított 16 hónap
3. Mérföldkő: Támogatói Okirat hatálybalépésétől számított 20 hónap
c. Komplex - tetőszerkezetre helyezett, napelemes rendszer létesítésére, fűtési rendszer
elektrifikálására, villamosenergia tároló beépítésére, továbbá nyílászáró cseréje irányuló
beruházás esetén:
1. Mérföldkő: Támogatói Okirat hatálybalépésétől számított 10 hónap
2. Mérföldkő: Támogatói Okirat hatálybalépésétől számított 12 hónap
3. Mérföldkő: Támogatói Okirat hatálybalépésétől számított 18 hónap
4. Mérföldkő: Támogatói Okirat hatálybalépésétől számított 22 hónap
5. Mérföldkő: Támogatói Okirat hatálybalépésétől számított 26 hónap

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#2252) N.otorious válasza MrTwister (#2251) üzenetére


N.otorious
senior tag

Megnéztem még egyszer, nincs ilyen üzenetem, a TO-t 12.15-én kaptam meg, annak a fellebbezése 27-én járt le. De a mérföldkövet sehol nem tudom módosítani, a rendszerben az eredeti szerepel, ami 12.31-én lejár. Arról nincs senkinek infója, hogy hogyan kell módosítani a mérföldkövet?
Helpdesk sajnos délig rendelt, majd holnap megpróbálom felhívni.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2253) User_2 válasza N.otorious (#2252) üzenetére


User_2
tag

12/12-n jött az üzenet.
a módosításról van egy drive doksi linkelve valahol korábban, lapozz vissza
meg fogod találni

(#2254) N.otorious válasza User_2 (#2253) üzenetére


N.otorious
senior tag

Nem találom a linket, de találtam egy képet, amin szinte minden narancs színű, módosítható. Nekem viszont a kifogáson kívül semmi se módosítható.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2255) User_2 válasza N.otorious (#2254) üzenetére


User_2
tag

nem én linkletem, valaki más, nemtomki, MVM készítette

valami nagyon kreatív kék [link] -ként található meg

(#2256) N.otorious válasza User_2 (#2255) üzenetére


N.otorious
senior tag

Mézegettem neten, és szerintem a kifogás menü aktív, addig semmi mást nem lehet módosítani. A támogatói okiratban szerepel egy olyan, hogy nyilatkozat tétel az okiratról - ezt el kell fogadni, vagy ha nem kifogásolok, akkor elfogadásra kerül. Persze ilyen nyilatkozat elfogadás menüt se találok sehol, így szerintem ha valaki ránézne, hogy nem kifogásolok, akkor lenne aktív a többi menü. Csak mivan, ha kifutok az időből?

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2257) N.otorious válasza N.otorious (#2256) üzenetére


N.otorious
senior tag

Szerk.: Megtaláltam azt a nyilatkozattétel a támogatói okiratról menüt, de azt se tudom szerkezteni, elfogadni, vagy bármi

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2258) MrTwister válasza N.otorious (#2257) üzenetére


MrTwister
őstag

Én sem fogadtam el semmit miután megkaptam a TO-t, mert nem tudtam semmire sem kattintani, nem volt aktív egy checkbox sem. Azt az infót kaptam később, hogy akinek a pályázott és megítélt összeg egyezik, annak nincs további tennivalója.
A mérföldkő módosítást pedig a hivatalos levél szerint a szoftver automatikusan frissíti, értsd jól: a szerveren központilag lefrissítik mindenkinek, gondolom majd valamikor január folyamán. Tehát elvileg semmi teendőnk nincs TO megérkezése után. Amúgy ha az megnyugtat a fizikai befejezés nálam is 12.31., beadtam rá mérföldkő módosítást, de nem jött rá semmi befogadó visszaigazolás, nyilván azért mert mint közben kiderült mindenkinek automatikusan meghosszabbítják a fenti hozzászólásomnak megfelelően. Amúgy ha privátba dobsz egy email címet szívesen átküldöm neked a legutóbbi hivatalos levelet amit kaptam én és nyilván mindenki más is. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#2259) N.otorious válasza MrTwister (#2258) üzenetére


N.otorious
senior tag

Köszönöm, nem kell elküldeni, elhiszem, csak furcsa ez az egész.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2260) MrTwister válasza N.otorious (#2259) üzenetére


MrTwister
őstag

Rendben. Csak nyugi. Szerintem januárban okosabbak leszünk. Tavasszal reméljük a pénzek is megindulnak. :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#2261) S-eye


S-eye
senior tag

Nálam 2 napja jött hiánypótlási levél a vállalkozási szerződésmódosításra és előleglekérésre nézve is. Viszont 5 napot adni az utóbbira kicsit húzós az év végén.

(#2262) Z_A_P válasza S-eye (#2261) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nekem sorra jönnek a lejaro mérföldkő üzenetek.
De sorra tojom le őket :)

OK

(#2263) siti válasza MrTwister (#2246) üzenetére


siti
senior tag

dehogynem kaptam ilyet, csak hiánypótlást is kaptam, hogy nem jók a mérföldkövek és telefonon se tudták, hogy mi lesz és azt mondták, írjam át....

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#2264) MrTwister válasza siti (#2263) üzenetére


MrTwister
őstag

Ja értem, akkor azt kell csinálni amit az ügyfélszolgálat mond, aztán ha valami balul sül el van kire hivatkozni. Egyébként meg sokszor nincs képben az ügyfélszolgálatos, bár nagyon szomorú ez így 2023-ban mikor az információ egy szemvillanás alatt ott van már mindenhol is... :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#2265) S-eye válasza Z_A_P (#2262) üzenetére


S-eye
senior tag

Én máshogy állok hozzá.

Viszont megint van hiba a rendszerben, és ha valaki hiánypótlás üzenetet kap (pl 5 nap határidővel) az az első megnyitástól számítódik, nem a hiánypótlás menün belüli megnyitástól számolja, ahogy állítja a felület. Emiatt buktam 3 napot.

(#2266) siti


siti
senior tag

jó hír!! ez EMI eljutott az előlegigénylésemig :D
Itt vége a jó dolgoknak, adtak egy 5 napos hiánypótlást, hogy nem csatoltam valami sablont.
Az igénylést 2022.09.15-én adtam be, azt a sablont 2022.10.14-én adták ki, a hiánypótlást pedig ma nyitottam meg. Elengedem ezt az egészet, én elküldtem a fogyasztóvédelemnek, hogy lehet ilyet csinálni, hogy egy utólag kiírt módosítást vernek rám 5 napos határidővel, miközben az EMI ülhet rajta hónapokat...

A fogyasztóvédelem se több mint egy gitegylet, legjobb esetben a békéltető testületig juthatok (mint annak idején a CSOK igénylésnél, bár ott legalább volt utána fellebbezési lehetőség az Államkincstár felé és ott nekem adtak igazat.)

kidühöngtem magam, megyek vissza a bilibe vihart csinálni...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#2267) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Ebben a pályázatban van valami olyan kitétel, hogy ha megcsináltatod, akkor x évig nem lehet eladni a házat?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2268) Borisz76 válasza V.Stryker (#2267) üzenetére


Borisz76
veterán

Ház eladás nem szerepel benne !
De 3 évig nem lehet a telepített rendszerhez nyúlni!
Elviekben éves szaldós lesz a tulaj....bár ezen is variálnak most.
Ha meg eladod a házat , akkor az új tulaj nevére kerül és az adásvétel időpontjában érvényes törvény lesz alkalmazandó.....azaz az új tulaj már lehet havi szaldós vagy bruttós lesz.

A jelenlegi törvényt ki éves szaldónak , ki havi szaldónak értelmezi.
Bruttós meg még nincs kidolgozva....de lehet , hogy ezt nevezik majd havi szaldónak. Teljes a bizonytalanság.

Legjobb tudásom és információm szerint....
Ha tévedek majd javítanak a többiek.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#2269) V.Stryker válasza Borisz76 (#2268) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Akkor is éves szaldós leszek, ha nincs kötve szerződés az elművel? Mert az más fekvésé teszi a gyereket. Tehát ha tavaly beadtam a pályázatot, akkor még nincs veszve a szaldó, attól,hogy elmű fele nem léptünk? Én azt hittem nem lesz belőle semmi.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2270) Borisz76 válasza V.Stryker (#2269) üzenetére


Borisz76
veterán

A pályázatban úgy van megfogalmazva, hogy mindenki aki nyer az éves szaldós lesz.....de amint bevezetik a másik variációt : havi szaldó vagy bruttó , akkor abba kötelező lesz átmenni.

Ez független attól, hogy van e szerződésed az áramszolgáltaóval vagy sem.
Egy szereződés amúgy mindenképpen kell majd mert anélkül nem lehet napelemet telepíteni sem....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#2271) N.otorious válasza Borisz76 (#2270) üzenetére


N.otorious
senior tag

És a hálózatba való visszatáplálásról nincs hír? Érinti a pályázaton indulókat?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2272) N.otorious válasza Borisz76 (#2268) üzenetére


N.otorious
senior tag

Ma kaptam meg a támogatói okiratot, és ott ez szerepel benne:

Fenntartási kötelezettség
A támogatásból megvalósuló beruházás fenntartását a pályázatban megjelölt címen 2026. december 31-ig,
de minimum 3 évig köteles a Kedvezményezett biztosítani.
A támogatás terhére felújított ingatlan (beleértve a beszerzett tárgyi eszközöket is) a beruházást követő 3. év
végéig csak a Lebonyolító szerv jóváhagyásával idegeníthető el.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2273) LOTR válasza N.otorious (#2272) üzenetére


LOTR
addikt

én úgy emlékszem, hogy ez a kitétel még benne van a kiírásban:

ha a fenntartási idő alatt olyan új tulajdonosa lesz az ingatlannak, aki a jövedelmi feltételek miatt nem lenne jogosult a pályázatra, akkor vissza kell fizetni a támogatás összegét

One Ring to rule them all

(#2274) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Mit kell tennem akkor, ha nem kívánunk most már élni a lehetőséggel?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2275) AtHoS válasza V.Stryker (#2274) üzenetére


AtHoS
nagyúr

[link] Belépve a pályázati felületre a narancssárga Szerződés részen lesz egy szintén narancssárga SZERZŐDÉSTŐL VALÓ ELÁLLÁS menü. Na ott ügyködj a pirossal írtak szerint

read-only mode on the forum

(#2276) V.Stryker válasza AtHoS (#2275) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Még kicsit vacilálunk.

Az a legnagyobb bajunk,hogy jövőre eladnánk az ingatlant (már idén gondolkodtunk). Senki nem tudja,hogy ha most kaptam okiratot, akkor egyáltalán mikor lesz ebből napelem. Talán jövőre se.

Mert az ,hogy engedélyt kell kérni az eladáshoz, még csak csak.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2277) Lenry válasza V.Stryker (#2276) üzenetére


Lenry
félisten

ha el akarjátok adni, akkor szerintem mindenképp mondd fel.
mivel te személyesen nyerted a pályázatot (tehát nem az ingatlan), így ha eladod mielőtt ténylegesen megvalósításra kerülne bármi, azzal szerintem egyébként is érvényét veszti a Támogató Okirat, hiszen csak saját tulajdonú ingatlanra lehet megcsinálni, ami az eladás pillanatától már nem áll majd fenn.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2278) asdf_ válasza Borisz76 (#2268) üzenetére


asdf_
veterán

(legközelebb majd elolvasom előtte a válaszokat és nem írom meg harmadiknak ugyanazt, de a végén írt ettől még áll, a projekt kezdete és vége közötti időszakban csapdában van az ember)

De szerepel!

A kiíró engedélyével lehet eladni a házat, amennyiben a pályázati feltételeknek megfelel a vevő (éves kereset), akkor automatikusan megadják az engedélyt, egyéb esetben vagy igen, vagy nem.

A támogatás terhére felújított ingatlan a beruházást követő 3. év végéig csak a Lebonyolító szerv jóváhagyásával idegeníthető el. A Lebonyolító szerv a hozzájárulását automatikusan megadja, ha az ingatlant megvásárló személy(ek) megfelelnek jelen pályázati felhívás hatályos 1.1. pontjában foglalt jövedelmi feltételnek. Hozzájárulás hiányában elidegenített vagyon esetében a Kedvezményezett köteles a beruházás teljes értékére, beleértve a tárgyi eszközökre és az ahhoz kapcsolódó egyéb tevékenységekre eső támogatás időarányos, értékcsökkenéssel korrigált összegét kamattal növelten egy összegben a Nemzeti Hatóság részére visszafizetni. A kamat mértéke a jegybanki alapkamat kétszerese.

Én a problémát ott látom, hogy fenti arra az esetre érvényes, amikor már kész a rendszer. Namost ha hónapokon belül akarná eladni, akkor ott nem fog menni, mert mndennek a régi tulaj nevére kell szólnia, nevén kell futnia a megvalósításig. És a jó isten tudja, meddig húzzák még ezt a szart, mire valami tényleg lesz belőle. Még mindig csak 41 előleget mutat az oldal, azaz hetek óta semmi nem történt (ismét). Tehát simán benne van, hogy jövőre lesz valakinek végre felszerelve a napeleme.

[ Szerkesztve ]

(#2279) molnarpeter válasza asdf_ (#2278) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Épp emiatt lehet hagynám egyelőre tovább gurulni az ügyet, amíg ingyen van, hátha a vevő is jogosult lesz, aztán alku tárgya a kivitelezés stb. Ha nem jogosult, akkor meg füst.

(#2280) asdf_ válasza molnarpeter (#2279) üzenetére


asdf_
veterán

Az a baj, hogy kétfele mehet a dolog (ha csak az ÉMI nem mond egy harmadikat).
Vagy lemondasz róla most
Vagy kivitelezed, és amikor kész van, csak utána tudod eladni az ingatlant (hiszen a készrejelentésnél és a szolgáltatói átvételnél is elvileg még a te nevednek kell lennie a papíron, de mindenképp a telepítő végszámlájának dátuma meg kell előzze az ingatlan eladását).

Köztes verzió szerintem nincs, erre nem gondoltak a pályázat szövegezésénél, hogy egy év balfaszkodás következik. Tehát átadom a pályázatot, te elkezded, ő befejezi meg ilyesmik nem játszanak szerintem.

Persze trükközni lehet, hogy foglalós vételi ajánlatot tesz sokkal későbbi dátumra, ha költözni kell, akkor addig bérbeadod, ezt levonjátok a vételárból, ez így első blikre talán lehet megoldás. A bérbeadást azt hiszem nem tiltja semmi (bár valahol írtak valami fizető vendéglátást, tehát aki airbnb-zik egy szobányit, akkor azzal a résszel, vagy annak a fogyasztásával van valami kavar, utána kell olvasni).

[ Szerkesztve ]

(#2281) Lenry válasza molnarpeter (#2279) üzenetére


Lenry
félisten

hátha a vevő is jogosult lesz

ennek az esélye szerintem szubminimális

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2282) N.otorious válasza Lenry (#2281) üzenetére


N.otorious
senior tag

A pályázatban, a saját számlaszámom adtam meg, mint pályázó számlaszáma. Nektek is a saját számlaszámotok szerepel? Tehát, ha előleget fizetnek, akkor az a saját számlámra jön, és tovább utalom a kivitelezőnek?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2283) asdf_ válasza N.otorious (#2282) üzenetére


asdf_
veterán

Nem, van a saját előleged (amperbővítés, szabványosítás), az jön hozzád egyedül (ha kérsz egyáltalán előleget rá). A kivitelezői előleg a kivitelezőhöz megy (szép is lenne, ha nekiállnának kiutalni a népnek milliókat).

[ Szerkesztve ]

(#2284) N.otorious válasza asdf_ (#2283) üzenetére


N.otorious
senior tag

Azt hittem rosszul adtam meg az adatokat.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2285) Gallmix


Gallmix
aktív tag

Sziasztok sorstársak... :)

A kérdésem, az, hogy hogy vágtatok bele ebbe, milyen lépései voltak? Engem az új pályázat érintene legfejtebb....

(#2286) N.otorious válasza Gallmix (#2285) üzenetére


N.otorious
senior tag

Először felfeszed a kapcsolatot egy regisztrált napelemes céggel, megkötitek a szerződést, regisztrálsz, az ÁFSZ szerint összeszeded majd feltöltöd a dokumentumokat, és kitöltöd a pályázatot.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2287) molnarpeter válasza Gallmix (#2285) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Új pályázat? Már van valami konkrétum?

(#2288) Lenry válasza Gallmix (#2285) üzenetére


Lenry
félisten

Az mindenki mást is érdekelne, de nincs, meg elég valószínű hogy nem is lesz egyhamar

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2289) asdf_ válasza Gallmix (#2285) üzenetére


asdf_
veterán

Az új pályázat jegelve van, majd ha az EU-val megegyeztek az RRF pénzekről, majd akkor. De a mostani körhöz kapcsolódó szopás miatt szerintem egyetlen kivitelező sem fog vállalni senkit. Ha éveid vannak rá, csak akkor gondolkodj ebben.

[ Szerkesztve ]

(#2290) Gallmix válasza molnarpeter (#2287) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Még nincs... szerintem tavasszal, vagy később várható. Eredetileg November lett volna, de ugye sokat változtattak... de addigra jó lenne képben lenni. Kinéztem pár céget országosakat... (gondolkodom eon, mvm-en is, meg magánon is pl német kapcsolatokkal rendelkező, több évtizedes tapasztalattal... - ez utóbbi pl nem tudom mennyire jó választás... pl árak, beszállító miatt. Másrészt eonnál van ismerős. még ezen is gondolkodom...)

#2286 N.otorious
Oké, de gondolom, ha kiválasztok egy céget, az nem feltétlenül lesz helyi. Biztos vannak dolgok amit meg kell adni, vagy ami érdekli őket. pl helyszíni felmérés az hova tartozik, fizetős, ingyenes, elszámolható? Vagy ez csak későbbi lépcsőfok? Nálad pl hogy zajlott ez? Akár pm-ben is leírhatod... de gondolom nem csak engem érdekel.

Ha 80-100%-át pályázattal meg lehet oldani, akkor megéri belevágni, a jelenlegi helyzetben is igaz?

Azt már olvastam másik topicba, hogy csak sima napelemesre lehet, vagy ha a másikat szeretném, akkor nem lehet válogatni, hogy nekem csak aksi esetleg 1 ablak csere...
De talán lesz vmikor aksis támogatás is...

#2289 asdf_
Mindig lesz aki vállalja... a kérés, mikorra tudja vállalni.
Vannak éveim. :) De én úgy gondolom annyi idő alatt a kivitelezés is megtörténik már, nem csak a pályázat kiírás.

(#2291) N.otorious válasza Gallmix (#2290) üzenetére


N.otorious
senior tag

Én egy helyi ceggel csináltatom, ingyenesen felmérték a terepet, ha nem helyi a cég, akkor le kell fotózni a helyszínt, azt úgyis csatolni kell a pályázathoz. A tetőt nezték, az inverter helyét, és a mérőórát, fázis mennyi van, kb ennyi.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2292) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Mennyi időm van eldönteni, hogy élek-e a támogatói okirattal vagy sem?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2293) Gallmix válasza N.otorious (#2291) üzenetére


Gallmix
aktív tag

És inverterből olyant mondtak ajánlottak ami nagyobb vagy bővíthető? (mert ugye ez a lelke, olyan érdemes választani, ami a jövőben is jó lesz és nem kell cserélni).

Fázis, mérőórára már hallottam minden félét... ezért is gondoltam, hogy kell majd helyszíni... + vannak egyéb dolgok amik bonyolítják speciális kérdések...

Te miért őket választottad? mert helyiek? vagy volt más is a megfontolásban?

Gondolom akkor nem mwm, se eon se hasonló

[ Szerkesztve ]

(#2294) N.otorious válasza Gallmix (#2293) üzenetére


N.otorious
senior tag

Inverterből huawei m1, hogy mennyi a teljesitmenye nem tudom, szerintem vagy 5kw ig tud. Azért azt a céget választottam mert abba botlottam bele, nem keresgéltem

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2295) S-eye válasza Gallmix (#2293) üzenetére


S-eye
senior tag

csak 20%-kal lehet nagyobb az inverter teljesítménye, mint a napelemé (ha jól emlékszem).

(#2296) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Szép, új hírek. :DDD :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2297) Lenry válasza V.Stryker (#2296) üzenetére


Lenry
félisten

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2298) Gallmix válasza S-eye (#2295) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Az nap elemben mennyit jelenthet? 1 új tábla?

(#2299) asdf_ válasza V.Stryker (#2296) üzenetére


asdf_
veterán

Sirok, bmeg...

(#2300) AtHoS válasza V.Stryker (#2296) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Aztán ez miért is "hír", mikor az EU-s pénzekről decemberben lett érdemleges infó, amiből folyósítás ugye még mindig semmi. Szóval aki/akik a cikket írták mégis mire számítottak?
A kormányt meg ismerjük, hogy ígérni azt nagyon tudnak :DDD

Arra viszont én is kíváncsi lennék mennyi is lesz az annyi. :F
A kivitelező részéről 35%-os önerő lett részemre megküldve még december elején, mikor a TO és azt követően az automatikus mérföldkő dátumozásról szóló értesítés érkezett (ígértek egy körlevelet a folytatással kapcsolatban, de az még nem érkezett meg irányomba). Nade minek is a 35%-a? Meg honnan a konkrét 35%-os érték?

Szóval e..m, f..m megáll :Y

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.