Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) nesa


nesa
veterán

Sziasztok!
A mérföldköveket hogy lehet módosítani, minden szürke nem lehet írni sehova.

(#2152) Lenry válasza nesa (#2151) üzenetére


Lenry
félisten

Szia

Én az MVM-től ezt az igen részletes leírást kaptam az aktuális teendőkről, az utolsó 3 oldalon írja a mérföldkövek módosításának menetét

egyébként én is elakadtam ugyanott. a trükk, hogy rákattintasz a "Módosítás indoklása" gombra, beírod, hogy miért akarsz módosítani, Mentés, és ezután lesz Szerkesztés gombod

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2153) nesa válasza Lenry (#2152) üzenetére


nesa
veterán

Köszi, átnézem, bár egyre viccesebb kezd ez lenni, nem tudom eldönteni érdemes-e folytatni...

(#2154) Lenry válasza nesa (#2153) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem értelmetlen, én is csak azért csinálom, mert plusz pénzembe nem kerül

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2155) N.otorious válasza nesa (#2153) üzenetére


N.otorious
senior tag

Én még a TO-t se kaptam meg, december meg itt van.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2156) S-eye válasza Lenry (#2152) üzenetére


S-eye
senior tag

Előleg bekérő levélben mi szerepel? Csak egy összeg amit kérnek, vagy konkrét anyagok árral (panel, inverter, stb)?

(#2157) Lenry válasza S-eye (#2156) üzenetére


Lenry
félisten

Tisztelt ügyfelünk

Az ekkor és akkor hatályba lépett vállakozói szerződés alapján ennyi és annyi pénzt utaltasson a vállakozó alább megjelölt bankszámlájára.

Aláírás, bélyegző

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2158) S-eye válasza Lenry (#2157) üzenetére


S-eye
senior tag

Értem, akkor kb a minimumot.

(#2159) siti válasza S-eye (#2147) üzenetére


siti
senior tag

kivitelezőnek. hozzám nem jön pénz.
ez 40% az össz költségnem (csak napelem) és várjuk mikor érkezik.

asdf_
16 lesz így igaz.

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#2160) wköb


wköb
újonc

Sziasztok!

Van itt olyan aki a pályázatot az eon solar-al intézi? Nem érem el a ügyintézőnket, email-re egy hete nem válaszolnak. Nekem is kellene módosítanom mert 12 nap múlva le kell adni a 2.mérföldkő jelentését. :W

(#2161) asdf_ válasza wköb (#2160) üzenetére


asdf_
veterán

Egyrészt szard le, senkit nem érdekelnek a mérföldkövek egyelőre, amíg el nem kezdenek fizetni, addig telepíteni sem fog senki, az EON meg különösen nem, ők úgy egy év lemaradásban vannak saját magukhoz képest nagyon sokaknál. A mérföldkőnek akkor lesz relevanciája, amikor előleget kérsz majd le. Sokkal nagyobb a bajod azzal, hogy az EON-nal pacsiztál le, minthogy nem tudsz mérföldkövet módosítani.

(#2162) wköb válasza asdf_ (#2161) üzenetére


wköb
újonc

Tudom. A határidő után is lehet módosítani vagy automatikusan bukott lesz a dolog? A franc se tudta akkor ilyen bénák lesznek de 3 kivitelező után csak ők maradtak akik nem kértek előre pénzt a semmire.

(#2163) Z_A_P válasza asdf_ (#2161) üzenetére


Z_A_P
addikt

"Sokkal nagyobb a bajod azzal, hogy az EON-nal pacsiztál le"

:D :D
Mi a baj velük amúgy?

OK

(#2164) Z_A_P válasza wköb (#2160) üzenetére


Z_A_P
addikt

Tudtommal nálam is le lett tojva a lejárt mérföldkő.
:U
Amúgy tökmindeg, ennak a "pályázatnak" már mindegy, a prüsszeli háború járulékos áldozata lett

[ Szerkesztve ]

OK

(#2165) Z_A_P válasza Z_A_P (#2164) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ha mar...

[Befagyasztották a magyar EU-pénzeket: Itt van Brüsszel hivatalos indoklása ]

Ez azt jelenti, hogy a Helyreállítási és Rezilienciaépítési Eszköz (RRF) keretében mindaddig nem teljesíthető kifizetés, amíg Magyarország maradéktalanul és pontosan végre nem hajtotta a 27 szupermérföldkőben meghatározott intézkedéseket - közölte a Bizottság.

OK

(#2166) Gtaati válasza Z_A_P (#2165) üzenetére


Gtaati
őstag

Király! :W

(#2167) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Nos hölgyek es urak :

"
Az egyik legfontosabb változás a lakosság számára az, hogy akik az uniós napelemes pályázaton nyertek/nyernek, nekik jövő januártól már megszűnik a szaldó elszámolás szerinti hálózati csatlakozási lehetőség és rögtön a bruttó elszámolásba kerülnek át a beruházásuk kapcsán.
"

[link]

OK

(#2168) Aidan85 válasza Z_A_P (#2167) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Ebben azért több bíztató dolog is olvasható.

(#2169) Z_A_P válasza Aidan85 (#2168) üzenetére


Z_A_P
addikt

Vegulis. Mondjuk ha esetleg megis lesz belole valami, addigra mar kb alig lesz jo valamire a napelem a havival :)

OK

(#2170) Aidan85 válasza Z_A_P (#2169) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Én komplexre adtam be a pályázatot, így az akku pakkal reményeim szerint majd lehet alakítani a dolgokon kicsit tudatosabb nappali energiafelhasználással.

(#2171) asdf_ válasza Z_A_P (#2167) üzenetére


asdf_
veterán

Nagyon fontos további fejlemény a lakossági napelemes pályázatnál, hogy a kormány és a Bizottság továbbra is abban állapodott meg: 34 920 fogyasztó nyerhet a pályázaton országos szinten, közülük lehetőleg 11600 a komplex célra kapjon forrást (amelyben a napelem telepítés mellett a fűtés elektrifikációja, tárolóépítés és egyéb vállalás is van).

Tehát byebye 2. szakasz. Max a maradékra lehet menni a visszalépők miatt.

(#2172) wköb


wköb
újonc

Na jött levél az eon solar-tól. Elvileg még ebben a hónapban lesz tájékoztatás és meg kezdik ők is a szerződés módosításokat. Tény hogy ez nem sok hír, de legalább játékban maradnak az eon solar ügyfelek is.

(#2173) Lenry


Lenry
félisten

már hét (7!) pályázónak fizettek

a 30.000-ből

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2174) User_2 válasza Lenry (#2173) üzenetére


User_2
tag

ez már nemcsak előleg, hanem a teljes pályázati pénzt kifizették?

1 pályázatra 4,5 m Ft-ot?

milyen pályázat volt ez?
csak napelemre több, mint a kifizethető
komplexre meg durván kevés, mint teljes pályázati összeg, előlegnek meg túl sok.

[ Szerkesztve ]

(#2175) N.otorious válasza User_2 (#2174) üzenetére


N.otorious
senior tag

Teszt kifizetés :D

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2176) Lenry válasza User_2 (#2174) üzenetére


Lenry
félisten

nem tudom pont annyit tudok kiolvasni ebből a táblázatból, mint bárki más

amúgy tippre ez a 4,5 milla pont a 40%-os előlege lehetne egy komplex pályázatnak

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2177) User_2 válasza Lenry (#2176) üzenetére


User_2
tag

köszönöm a helyretételt,

valahogy csak a 13%-os előleg rögzült nálam,
olvastam a pályázati kiírást persze,
nem tudom miért nem maradt meg hogy kétféle előleg van.

(#2178) N.otorious


N.otorious
senior tag

FELHÍVÁS LAKOSSÁGI PÁLYÁZÓK RÉSZÉRE [link]

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2179) asdf_ válasza N.otorious (#2178) üzenetére


asdf_
veterán

Fölösleges klikkeléséket megelőzendő, csak átírták az összegeket a területek között, hogy ahol túligénylés volt, oda jusson.

(#2180) 8Ba8 válasza Z_A_P (#2167) üzenetére


8Ba8
csendes tag

Ez amúgy nem mindegy? Pályázatot megnyered, kevesebbet fizetsz havonta. Szarabb mint volt, nyilván, de jobb, mintha nem volna. Nyilván tájékoztatás, és korrektség 0, de ki gondolta volna ebben a világban?? Vagy mindenki ennyire optimista itt fórumon? Viktor mondott már sokszor A-t, ami B lett. Mi ebben a meglepő?
Nem az a cél, hogy a kis/közép ember jóljárjon. Eddig volt zöld rendszámos autód, ingyen parkoltál, töltöttél. Elért oda a világ, hogy a zöld rendszámos autót megengedheti magának a magamfajta kisebb keresetú nem milliomos is. . Betiltják/szigorítják az ingyenes parkolást, fizetőssé teszik a töltést. Mindig pont annyi mézes madzagot húznak el a nép előtt, hogy az ráharapjon mire a vagyonosok kihasználják a kiskaput, és feljebb lépnek egy szintet. . Nincs elektromos autóm, de nem ésszerű? Az a cél, hogy valaki fizesse a hitelt a részleteket, az adót, és pörgesse a gazdaságot. Ha mindenki csak annyit költene, amit a fizetése megenged, szerintem egy jobb világ jönne el azegyszerűbb bérből élő embereknek, . De jelenleg sokan többet akarnak, mint amit maguknak megengedhetnek. ( pl ingyen napelem, de 4M forintra ha be kell fizetni 200.000-et az már nem megy, mert pénz nincs csak a pampogás marad...)

Nyilván nem Rád értem, bár Neked válaszoltam, ezért bocsánatot kérek, csak unalmas már ez a nincs pénz, nics napelem téma.

(#2181) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok!Nagyon ritkán írok ide,de mindennap olvasom a friss hozzászólásokat,és látom,hogy szerencsére van néhány jól informált,és hozzáértő fórum társ! Én is indultam a támogatásos pályázat első fordulóján,csak napelemre,már a támogatói okiratot is megkaptam. Hozzá teszem,én semmit nem csináltam,fizettem 160ezret egy kivitelezőnek Veszprém megyében, ( szándékosan nem írok nevet,várost)és Ő intézte a pályzatot a belépéseket,mindent.Ha jön valami üzenet,és továbbítom neki,és vissza ír,hogy mi szerepel benne,stb...Jelenleg folyamatban van a mérőszekrény szabványosítása,és a 3F bekötése.Ezt egy falumbeli eon engedélyes szerelővel csináltatom.Minden cucc meg van már hozzá,a papímunkát,szerződést is ő intézi eonnál.Talán holnap délelőtt jön a szekrényt felrakni...De amiért írok,kérdezek,az egy fentebbi hsz miatt van. Tehát akkor nálam is megszűnhet a szaldó elszámolás Januártól?Vajon ez esetben érdemes tovább folytatni a napelemes folyamatot,vagy engedjem el? Éves elszámolásban vagyok emelés előtt kb 11e volt a havi vill.számlám,most közel 16e.Nincs vill.boylerem,a meleg víz,és a fűtés kombi kazánnal van megoldva.Kb 10-12 db napelem kerülne a tetőre.Nem akarok nyavajogni,ha szükséges lesz,ráfizetek néhány százezret a végén.Ha bukó az egész,akkor annyival vagyok előrrébb,hogy van egy szabványos mérőszekrényem,meg van 3F kb 400 ezerből,ami saját pénzből ment el.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#2182) asdf_ válasza tillatrilla (#2181) üzenetére


asdf_
veterán

Több dolgot nem értek.
Szaldó: eleve pályázati feltétel volt, hogy nem leszel szaldós, ez most miért lett lényeges, hogy másoknak eltörlik?
10-12 napelem: 11e villanyszámla évi 3200-3500 kWh óra fogyasztást takarhat, kb. 8-9 panelre jogosít. A 10-12 db. honnan jött?

(#2183) tillatrilla válasza asdf_ (#2182) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Akkor ezt már én sem értem...Azt hiszem,most összekevertem az oda-vissza mérős cirkusszal...A napelemek számát most néztem meg a kivitelező ajánlatában,valóban kevesebb. 8db.

Üdv: Attila

(#2184) LOTR válasza tillatrilla (#2183) üzenetére


LOTR
addikt

akkor lehet a hálózatra visszatáplálás lehetősége ideiglenes szüneteltetésével kevered össze, de ezzel kapcsolatban ha jól tudom még nem tisztázott, hogy mi lesz a pályázatosok sorsa

de mondhatni bármi is lesz a vége, nem gondolnám, hogy ne érné meg így is megcsinálni ennek a pályázatnak a keretein belül a dolgot

One Ring to rule them all

(#2185) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Pénteken kaptam értesítést, hogy megküldték részemre a TO-t.
Felületre belépve le is tudtam tölteni, pályázott összeget 100%-ban megítélték.

A Szerződéstervezet kezelése részen a Nyilatkozattétel a Támogatói Okiratról menüpont Zöld és nincs lehetőség A fentieket elolvastam, megértettem! részhez pipát tenni, ezáltal az Elfogadom gomb is haloványkék, kattinthatatlan.

A legszélső Támogatás kérelem készítés, beküldés részen a Támogatási kérelem megtekintése-nél a Támogatási kérelem státusza - Hatályba lépett szerződés és a Szerződés részen a Támogatói okirat adattartalma zöld színű, így jól sejtem, hogy szerződés megkötéséhez nem kell semmit küldözgetnem/csatolnom, mert a TO letöltésével az automatikusan érvénybe lépett (max. lemondani tudnám a Szerződéstől való elállással) és az aktuális teendő a Módosítási igények részen az elcsúszott ütemezés és egyebek bejelentése?

Olyan infó is eljutott hozzám, hogy egyelőre nincs még lóvé a megvalósításra, így nyugodtan lehet később is a módosítással foglalkozni (beadáskori tervek szerint március végével megvalósult volna a beruházás)

Megerősítést/helyreigazítást előre is köszönöm :R

read-only mode on the forum

(#2186) asdf_ válasza AtHoS (#2185) üzenetére


asdf_
veterán

Elfogadom gomb azt hiszem csak akkor kell, ha az igényelt összegnél alacsonyabb a megítélt támogatás, hogy ott el tudja dönteni az ember, kell-e ez így, vagy sem.

(#2187) siti


siti
senior tag

ezt ma írta ki, rendszer frissítés:
"RRF-6.2.1 felhívás esetén lehetőség van a Kedvezményezetti elállás beküldésére EPTK felületről."
Tehát arra felkészültek, hogy könnyen, egyszerűen elálljak az egésztől.....

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#2188) Z_A_P válasza siti (#2187) üzenetére


Z_A_P
addikt

Na, ez szuper! :DDD :W

OK

(#2189) Janou válasza siti (#2187) üzenetére


Janou
őstag

Aranyos.... :W

(#2190) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Ez meg mi? :F
[link]

"
A kormány nem dicsekszik vele, de Brüsszel nyomására szabad utat enged például a szélenergia hasznosításának vagy a tájrehabilitációs vízgazdálkodásnak. A napenergiát illetően azért kiharcolt magának pár év haladékot, ez elég lehet ahhoz, hogy mindenkinek végleg elvegye a kedvét a napelemes projektektől. Amúgy mindenről csak feltételes módban lehet beszélni, amíg az Unió nem nyitja meg a pénzcsapot.

Két évre hibernálta a napenergia hasznosítását az Orbán-kormány elfuserált politikája. Ez olvasható ki abból a Helyreállítási és ellenállási tervből, amelyet másfél éves huzavona után végül is elfogadott az Európai Bizottság a koronavírus-járvány okozta gazdasági károk ellensúlyozására.
"

OK

(#2191) asdf_ válasza Z_A_P (#2190) üzenetére


asdf_
veterán

Gondolom a betáplálási stop, ami maximum 2 évig tart.

(#2192) N.otorious válasza Lenry (#2173) üzenetére


N.otorious
senior tag

Nézegettem ezt az oldalt. Elvileg a megnyert pályázatok kiírja lista szerint ha belemész nem? Mert én nem találok, azokon a számokon kívül semmilyen infót, így mennyire valós ez a kifizetés?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2193) Lenry válasza N.otorious (#2192) üzenetére


Lenry
félisten

Nem írja, soha nem is írta

mennyire valós ez a kifizetés?
Ezt én nyilván pontosan ugyanannyira tudom, mint mindenki más, de miért ne lenne valós? Mi értelme lenne behazudni 7 kifizetést?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2194) N.otorious válasza Lenry (#2193) üzenetére


N.otorious
senior tag

Csak se kép, se sajató, se semmi...ma már egy illatos fingot is felraknak valamelyik oldalra, ez meg sehol.....számomra gyanús...

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2195) asdf_ válasza N.otorious (#2194) üzenetére


asdf_
veterán

Az előleg fogalmát ismered? Előleg, nem pedig beépített végtermék, igy értelemszerűen nem lehet kép róla. Másrészt miért lenne kép?!? Ez egy statisztikai oldal.

(#2196) N.otorious válasza asdf_ (#2195) üzenetére


N.otorious
senior tag

Ennél, pl az 5 nyertes, darabja 1.7 milliora jön ki. Az előleg lenne,mert azt írja kifizetett pályázatok?

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2197) Lenry válasza N.otorious (#2196) üzenetére


Lenry
félisten

igen, az az előleg.
balfaszul van megfogalmazva, a kifizetett pályázat nem azt jelenti, hogy teljes összeget kifizették, hanem hogy ennyi darab pályázathoz fizettek ki pénzt.

nem kell ezt túlgondolni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2198) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Izgalmas, még van 3 hét az RRF penzeket megkapni. Utána, huss, volt nincs. Egyelőre vesztésre állunk.

[ Szerkesztve ]

OK

(#2199) S-eye


S-eye
senior tag

Facebook csoportokban látom, hogy van már aki kapott már módosított TO-t, és előleget is.

(#2200) Borisz76 válasza S-eye (#2199) üzenetére


Borisz76
veterán

Nekem most jött meg a Támogatói Okirat módosítása !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.