Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) asdf_ válasza RazoR (#2750) üzenetére


asdf_
veterán

Akkor engedd el a Solaredge faszaságát, biztonságát, panelenkénti monitorozhatoságát és lovagolj át valami string inverterre opti nélkül.

Még egy Fronius-szal is kijön kb. 2,7 millióból tokkvonó szerintem hevenyészett számítás alapján.

termék                        nettó ár        darab    bruttó
Symo 5.0-3M Full               475 000         1      603 250
napelem                         52 000          12      950 976
tartó                           20 000          12     304 800
munkadíj                       400 000           1 508 000
AC + DC doboz, kábelek, csövek 200 000         1 254 000
tervezés                      65 000          1       82 550
2 703 576

[ Szerkesztve ]

(#2752) molnarpeter válasza RazoR (#2746) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Próbálj más cégektől is ajánlatot kérni, minél több van a kezedben, annál nagyobb eséllyel teljesülhet plusz pénz nélkül (vagy pl pici ráfizetéssel a legjobb ár/érték arány, stb, lényeg hogy legyen jópár választási lehetőség). Éjszakai áram, H tarifa van-játszik? Még a hitelt is megfontolnám, ha sokat spórolna a napelem.

(#2753) BlackJack21 válasza RazoR (#2746) üzenetére


BlackJack21
tag

Lehet soknak tűnik ez a pénz, de ha belegondolsz, akkor ennyiért van egy fullos 5kWp-s rendszered egy időálló inverterrel.
Ha nekem kellene dönteni, akkor összeszedném a pénzt, akár hitelből, kölcsön a rokontól, bárhogy.
2-4 év alatt megtérülne, ha elektromos a fűtés, ennyi dő alatt a hitel is kipörgethető akár.

(#2754) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Olvasva a hozzászólásokat, azt tudom mondani, hogy 12844db kifizetés történt már. Gondolom javarészt előleg.... Én inkább úgy nézem, hogy ez tök jó, mert uniós pénzek nélkül is tudnak, próbálnak kifizetni valamit! A másik, oké, hogy átalakítják az oldalt, de leírták, hogy ez idő alatt is lehet lekérni előleget. :R

(#2755) Gtaati válasza RazoR (#2748) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!
Ez szerintem tök jó árajánlat. Szerintem egyáltalán nem vész, főleg ha azt nézem van benne 12 db optimalizátor aminek az ára beszerzéstől függően 3-400ezer ft az ára. Ha simán Huawei inverter menne fel optimalizátor nélkül, ennyivel bentebb lennél. Nálunk Huawei megy fel és nincs semmi más, így vagyunk 10% pluszban, amit nem fizetek ki a kivitelezőnek, hanem megyek segítek telepíteni neki és ledolgozom és mindenki jól jár.
A mi kivitelezőnknél is van olyan ügyfél, aki azt mondta neki nem kell a Huawei hanem a Solaredge és kér hozzá optimalizátorokat és erre mondta a kivitelező, hogy oké ennyivel több és azt neki kell állni, a megrendelő meg azt mondta, hogy oké, ő is így gondolta.... :R

(#2756) Z_A_P válasza Gtaati (#2755) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hát nálam csak sima Huawei inverter megy fel, pedig egy nagy kémény árnyékolni fog olyan delutan 2 után pár panelre.
Akkor utólag is lehet optimalizalot felrakni?

OK

(#2757) asdf_ válasza Z_A_P (#2756) üzenetére


asdf_
veterán

Utólag nem akarsz, mert élő ember a világon nem fogja neked visszabontani a paneleket és berakni mögé az optimalizálót, majd visszarakni a panelt (legalábbis olyan áron, amitől nem kell felmosni a padlóról semmiképp). A pályázatos telepítéssel egyidőben szeretnéd ezt mindenképp. 25-30e Ft/darab. Amennyiben tényleg kell és/vagy vissza is termelné az árát.

(#2758) Gtaati válasza Z_A_P (#2756) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!
Huawei-hez igen, de más elven működik mint a Solaredge. Solaredge megoldása ebből a szempontból jobb.

(#2759) 313313 válasza Gtaati (#2754) üzenetére


313313
addikt

Azért ennyire ne dugjuk fejünket a homokba. Van kivitelező, aki 8 hónapja várja, hogy kifizessék neki a telepített rendszerek árát.
Nem egy kivitelezővel tartom a kapcsolatot és sok HMKE-al találkozok, azoknak akiknek eddig felmerték rakni a rendszert azok ügyvédi letétbe lerakták a teljes összeget....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#2760) asdf_ válasza 313313 (#2759) üzenetére


asdf_
veterán

azok ügyvédi letétbe lerakták a teljes összeget....

Amellett, hogy ez a kivitelezőnek nem segít, mert nem tudja tőkeként használni az összeget, ha valaki be tudja dobni a teljes összeget (a maradék 60%-ot meg az önerőt) ügyvédi letétbe, az elképesztően rászoruló lehetett, pont ő volt a pályázat célközönsége... :U :U :U

[ Szerkesztve ]

(#2761) 313313 válasza asdf_ (#2760) üzenetére


313313
addikt

Találkoztam már ilyen ügyféllel, nem is eggyel...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#2762) Janou válasza asdf_ (#2760) üzenetére


Janou
őstag

Mekkora igazság :R

[ Szerkesztve ]

(#2763) Z_A_P válasza asdf_ (#2760) üzenetére


Z_A_P
addikt

Raadasul 3millio 1 ev alatt most olyan 0.5M kamatot jelent(ene)

OK

(#2764) Z_A_P válasza asdf_ (#2757) üzenetére


Z_A_P
addikt

+Gtaati

:R

Amennyiben tényleg kell és/vagy vissza is termelné az árát.

Ezt honnan tudom hogy tenyleg kell-e?
Mert kemeny biztos van, kutyaol is, es kb ebben a pozicioban:
[kép]
Nem nagy a teto, kb tele lesz a d-ny oldal a 12 panellel.
Gondolom a kivitelezonek kene mondania, de errol szo nem volt meg.
Egyaltalan a 12 panel hany "reszre" van osztva? Tehat ha 1-re esik arnyek, akkor mind a 12 mar szarul termel? Vagy hogy megy ez? :F

[ Szerkesztve ]

OK

(#2765) Atomgeszi válasza asdf_ (#2760) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Már eleve az önerő is egy nagy bullshit ennél a pályázatnál. Eleve ez már kizárt rengeteg olyan ismerősöm, aki valóban rászoruló...

(#2766) asdf_ válasza Atomgeszi (#2765) üzenetére


asdf_
veterán

Jó, az árfolyam meg háború, meg ennek következményekénti energiaválság meg ennek következményekénti termékhiány és áremelkedés van (a mostani önerő). Lehetett olyan céget találni, amely önerő nélkül, vagy kisebb rendszernél minimális önerővel (amit összegyűjteni eddig másfél év volt) meg lehetett oldani, ha a fenti okok miatt nem emelkedtek volna az árak, akkor meg is lehetett volna csinálni annyiból. Persze aki ment EU solarozni 160 ezres pályázatírással, az rákefélt.
Nekem 1 fázisú, 2,5 kW-osra ilyen pályázatos ajánlatom volt:
Rendszerár: 508 Ft/Wp Összesen: - 1 063 359 Ft 1 350 466 Ft (+tervezés, az nem volt benne) És ez ugye kb. a legkisebb rendszer, ehhez mérten a legnagyobb egységárral. És ez kijött (volna) 486 helyett 508e ft/kWp-ből, tehát tervezéssel talán egy százast kellett volna beledobni.

[ Szerkesztve ]

(#2767) Atomgeszi válasza asdf_ (#2766) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nyilván, ha nem lett volna ez a kormánnyal való szerencsétlenség, akkor a pályázatok 1/3 a talán megúszta volna önerő nélkül, a maradékot pedig az EU megsegítette volna gondolom én.

(#2768) MrTwister válasza Atomgeszi (#2767) üzenetére


MrTwister
őstag

Most a kormány ha jó fej lenne segítene az önerő kifizetésében is, mittudomén kamatmentes hitel vagy rászorultsági alapon kifizetné helyettünk...de ez így sok családnál a pályázatról való lemondásához vezet, lehetőleg kötbér nélkül. :( Tudom bilibe lóg a kezem, de nem a mi hibánkból húzódott eddig a pályázat... :(((

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#2769) Atomgeszi válasza MrTwister (#2768) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A kórmányt legkevésbé érdekli a népek sorsa. De ez egy másik történet.

(#2770) Janou válasza asdf_ (#2766) üzenetére


Janou
őstag

Én ezt a fene nagy optimizmust nem értem. Egyenlőre úgy néz ki nem jön Uniós pénz. Erre mindenki nekiáll szabványosítani meg 3 fázist kiépíteni. Csak nem értem minek? Amíg nem jön az Eu-s pénz addig nem lesz készre jelentve semmi. Amíg nincs készre jelentve, addig az állam sem fizeti vissza a szabványosítás összegét.

(#2771) asdf_ válasza Janou (#2770) üzenetére


asdf_
veterán

Mondjuk a nem jelentem készre című dolgot a kivtelezők részéről én nem értem. Letöltöm a szolgáltatót weboldaláról a pdf-et kitöltöm, beadom magam, oszt csók, készre van jelentve, jönnek, és cserélik az órát, nem kell ahhoz a kivitelező.
Én azt nem értem, hogy egyáltalán minek kezdett el bárki is kivitelezni addig, ameddig weboldalon nincs ott a menüpont, hogy elszámolás, ahova fel lehet tölteni azt, hogy a maradék 60%-ot is megkapják és amig nem tudnak valakiről, aki már megkapta, vagy a saját, első és egyetlen(!!!) kivitelezésük után meg nem jött a della. Ha ez megvan, csak akkor vetettem volna bele magam a munkába, elkezdték, szopás is lett a vége sajnos. :U

(#2772) Z_A_P válasza Janou (#2770) üzenetére


Z_A_P
addikt

Pontosan. En meg is kerdeztem a kivitelezot. Azt mondta, hogy ez az o rizikojuk, ha kesz, de utolag megsem kapnak EU penzt, azert engem nem perelhet a kivitelezo, szoval nekem nincs vesztenivalom. En mondtam oke, de en a win-win felallast szeretem.
Viszont hogy kifizettem 0.5M-t, es megkaptak 1M eloleget, innentol kezdve azert valamit viritaniuk kene :(((
Mert az onerom boven fedezi a szabvanyositast (3x20A mar van), es meg marad is belole.
Szoval most per pill EN futok a penzem utan.

OK

(#2773) Levi123 válasza Z_A_P (#2772) üzenetére


Levi123
senior tag

Nem kell félteni a kivitelezőket szerintem, mert van ott "tartalék" a számításokban, hogy ha az előleg, meg az önrész megvan szerintem már nem veszítenek semmit, max nullán lesznek, de az összes többi behozza ezt a kiesést. A mi kivitelezőnk azt mondta, ők csak 30 ilyen pályázót vállaltak. A felszerelésnél a szerelő meg azt mondta 3 autóval járják a megyéket és napi 2 cím/autó a szerelésük :)
Pont ezért kérdeztem rá, hogy miért nem jelentik akkor készre ha már úgyis a tetőn van, meg benne van az anyagár, meg a munka + a saját erő és az előleg. Erre mondta, jó akkor készre jelentik, mondjuk így 5 hetet veszítettem, de legalább már az elműre várok, hogy küldje az új szerződést, utána hozzák elvileg az új órákat.

Levi

(#2774) Janou válasza Levi123 (#2773) üzenetére


Janou
őstag

Az én kivitelezőm még annyit nem mondott, hogy bakkfitty. Szó nincs még semmiről. Nyilván addig én sem csinálok semmit amit nem jeleznek valamit.

(#2775) RazoR válasza Gtaati (#2755) üzenetére


RazoR
veterán

Úgy néz ki meg tudnám oldani az említett önrészt.
Érdemes lenne a SolarEdge-nél maradni, vagy kérjek opcióként egy olcsóbb rendszerre is ajánlatot opti nélkül?
Évi 1000kWh körüli a fogyasztásunk, nagyjából feleződhet ez az 5kW-os rendszerrel?

(#2776) Levi123 válasza RazoR (#2775) üzenetére


Levi123
senior tag

Nálunk is 5 kW-os rendszer lesz, ezt engedték csak, ennek a rendszernek a tervezett termelése évi 4800-5100 kWh. A fogyasztásunk évi 5300 kWh, szóval a te fogyasztásodat biztos bőven fedezi majd, a +termelést meg kb 5Ft-ért megveszik kWh-ként.
Ha majd működik és látod mit termel esetleg tudsz beüzemelni +fogyasztókat.

[ Szerkesztve ]

Levi

(#2777) Borisz76 válasza RazoR (#2775) üzenetére


Borisz76
veterán

Véletlenül nem úgy volt, hogy az előző évi fogyasztás alapján lehet méretezni a termelést / invertert ?

Nálam évi kb 8000 Kwh fogy el.
Ezért lehetett a legnagyobb - pályázat által megengedett - 5-s rendszert , aksival megtámogatva igényelni.

Ha nálad évi 1000 Kwh a fogyasztás...akkor hogy engedték a nagyobb rendszert ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#2778) LOTR válasza RazoR (#2775) üzenetére


LOTR
addikt

valószínűleg elírás lesz és az 10.000 kwh akart lenni

5kwh rendszer optimális elhelyezéssel 6-6,5k kwh-t is termelhet évente, főleg az SE, tehát még kevesebb is lesz, mint a fele - mármint az a része, amit ki kell majd fizetni (dk/dny-i tájolással is meglehet az 5,5-6kwh)

amúgy, ha ilyen nagy a fogyasztás (nem ismerem az ide vonatkozó szabályt) még az önerős bővítés is megérheti, ha jól tudom (és amennyiben jól láttam) van olyan se inverter, ami ~50%-ban is túlpanelezhető

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#2779) asdf_ válasza Borisz76 (#2777) üzenetére


asdf_
veterán

Elírta egy nullával. 10 000 fele az 5 000 amit megtelmelni kíván.
"...nagyjából feleződhet ez az 5kW-os rendszerrel?"

(#2780) asdf_ válasza LOTR (#2778) üzenetére


asdf_
veterán

És még mindig ki kellene nyomozni, hogy azonnal mellé lehet-e rakni saját pénzből bármennyi panelt, vagy ki kell várni a 3 év fenntartási kötelezettséget (bár nekem bazinagy logikai bukfenc, hogy ugyan miért ne teljesülne a fenntartási kötelezettség attól, hogy 2-3 panellal több van a tetőn).

(#2781) Janou válasza asdf_ (#2780) üzenetére


Janou
őstag

Anno azt mondták, hogy amíg nem lesz meg valami ellenőrzés addig egy csavart nem tehetsz mellé.

(#2782) BlackJack21 válasza Janou (#2781) üzenetére


BlackJack21
tag

Nekünk meg még a tervezési fázisban felajánlották, hogy ki lehet bővíteni a rendszert 1, 2 vagy 3 panellel.
A 3 éves megkötés szerintem mindenre is vonatkozik, illetve, azért, hogy ne legyen tele a jofogas a napelemes rendszerekkel 1 hónapon belül.

(#2783) S-eye válasza asdf_ (#2780) üzenetére


S-eye
senior tag

ez nem ad erre választ?:

A támogatott műszaki beruházásokat elbontani, módosítani lehet a fenntartási időszakban?

A fenntartási és monitoring időszak lezárulása előtt a támogatott műszaki beruházások elbontása, módosítása nem lehetséges. Arra van lehetőség, hogy a támogatott műszaki beruházás érintetlenül hagyása mellett új műszaki tartalommal fejlesszék az ingatlant.

Én is feltennék 2 extra panelt saját zsebből.

(#2784) asdf_


asdf_
veterán

Az a gond, hogy nálam ez nem ezt jelenti, hanem azt, hogy egy új, másikat lehet mellé felrakni. Érintetlenül hagyása mellett ugyebár.

(#2785) RazoR válasza Borisz76 (#2777) üzenetére


RazoR
veterán

10000kWh az, csak lemaradt egy nulla. :D

(#2786) Z_A_P válasza asdf_ (#2784) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nalam felajanlotta a kivitelezo hogy 5kwp melle + 4 panelt (415Wp) is felrak (plusz penzert nyilvan), de szerintem nincs 100% tisztaban a szabalyokkal, en sem, szoval biztos ami biztos alapon maradtam a max 5kw-nal.

OK

(#2787) ficanka válasza asdf_ (#2780) üzenetére


ficanka
csendes tag

Sziasztok! Én kértem az EMI-től hiv. állásfoglalást!
Tisztelt Érdeklődő!

Köszönjük kérdését. Kérésére válaszul tájékoztatjuk, hogy a támogatás kizárólag a fogyasztás által igazolt, de maximum 5 kWp teljesítményű napelemre és azt kiszolgáló inverterre igényelhető. Mivel a felhívás a napelem panel esetén az inverterhez képest +20%-os eltérést enged meg, így önerőből (tehát a támogatáson kívül) további 20% (maximum 1 kWp) kapacitású napelem panel még felhelyezhető. Az adminisztráció egyszerűsítése érdekében javasoljuk, hogy erről a többlet kapacitásról külön szerződést kössenek.

[ Szerkesztve ]

(#2788) S-eye válasza ficanka (#2787) üzenetére


S-eye
senior tag

Várjuk a választ, már én is írni akartam nekik.

(#2789) ficanka válasza S-eye (#2788) üzenetére


ficanka
csendes tag

Bocsi! De ez a válasz! Szerkesztés után tudtam berakni! Köszönjük kérdését. Kérésére válaszul tájékoztatjuk, hogy a támogatás kizárólag a fogyasztás által igazolt, de maximum 5 kWp teljesítményű napelemre és azt kiszolgáló inverterre igényelhető. Mivel a felhívás a napelem panel esetén az inverterhez képest +20%-os eltérést enged meg, így önerőből (tehát a támogatáson kívül) további 20% (maximum 1 kWp) kapacitású napelem panel még felhelyezhető. Az adminisztráció egyszerűsítése érdekében javasoljuk, hogy erről a többlet kapacitásról külön szerződést kössenek.

(#2790) Z_A_P válasza ficanka (#2789) üzenetére


Z_A_P
addikt

Haha, akkor de jol tettem amit tettem!

OK

(#2791) ficanka


ficanka
csendes tag

A facebook-on találtam 3 órával ezelőtt! A másik kérdésem, miszerint a napelemek, inverterek, aksik teljesítménye mennyire kell hogy pontos legyen a pályázatban szereplő értékhez képest. Erre az ÉMI ezt válaszolta:
Tisztelt Érdeklődő!Örömmel tájékoztatjuk arról, hogy az RRF-6.2.1-2021 „Lakossági napelemes rendszerek támogatása és fűtési rendszerek elektrifikálása napelemes rendszerekkel kombinálva” című Felhívás esetén a pályázói, illetve kivitelezői adminisztrációs terhek csökkentése és beruházásaik mielőbbi megvalósítása érdekében a Támogató az elszámolási és beszámolási kötelezettség jelentős egyszerűsítése mellett döntött, amely egyúttal a kifizetéseket is tovább gyorsíthatja. Emellett állást foglalt a műszaki tartalomváltozást érintő kérdésekben is.Az állásfoglalás alapján az alábbi lehetőségekről tudjuk Önt/ügyfélkörét tájékoztatni.1. Napelem panelek teljesítményváltozása:a növekedés engedélyezett maximum 1 kWp teljesítményváltozásig, saját fogyasztás, illetve az 5 kWp limitek betartása mellett,
a csökkenés engedélyezett maximum 1 kWp teljesítményváltozásig,
c. 0,4 kWp teljesítményváltozás esetén változásbejelentés nem szükséges, felette indoklással kötelező.2. Inverter teljesítményváltozása:a növekedés engedélyezett maximum 1 kW teljesítményváltozásig, a maximum 5 kW + 20 % (6 kW) limit betartása mellett,
a csökkenés engedélyezett maximum 1 kW teljesítményváltozásig, azzal, hogy a tervezett napelem panelek kiszolgálására az inverternek alkalmasnak kell lennie,
c. az inverter teljesítményváltozása változásbejelentési kötelezettséget nem von maga után.3. Akkumulátoros tárolóegység teljesítményváltozása:a növekedés engedélyezett maximum 10 % teljesítményváltozásig, a 14 kWh limit betartása mellett,
a csökkenés engedélyezett maximum 10 % teljesítményváltozásig,
c. a tárolóegységek teljesítményváltozása változásbejelentési kötelezettséget nem von maga után.4. Hőszivattyús rendszer teljesítményváltozása:a növekedés engedélyezett maximum 10 % teljesítményváltozásig, a 12 kW limit betartása mellett,
a csökkenés engedélyezett maximum 10 % teljesítményváltozásig,
c. a hőszivattyú teljesítményváltozása változásbejelentési kötelezettséget nem von maga után.5. Tervezett levegő-víz alapú hőszivattyús rendszer helyett változásbejelentési igény benyújtása mellett, illetve többletköltség igény érvényesítése nélkül megvalósítható levegő-levegő típusú berendezés kiépítése is.6. A beépítésre kerülő berendezések gyártmánya, pontos típusa módosítási igény nélkül változtatható.7. Az 1-6. pontokban leírt változások mellett a beruházás megvalósítottnak tekinthető, költségváltozásra irányuló módosítási igény benyújtás nem szükséges.

(#2792) ficanka


ficanka
csendes tag

Gyula Dévay3 ó. · Sziasztok!Páran írták, hogy kér a kivitelező a pályázatból - nem az önrészből! - előleget. Íme rá az ÉMI válasza hogy lehet-e:
Tisztelt Érdeklődő!Köszönjük kérdését. Kérésére válaszul tájékoztatjuk, amennyiben tisztességtelen gyakorlatot folytató vállalkozási tevékenységet tapasztal, kérjük, jelezzék a területileg illetékes fogyasztóvédelmi hatóság részére.A fővárosi és megyei kormányhivatalok fogyasztóvédelmi osztályainak elérhetőségeit az alábbi linken találják:https://ujvilagcdn.azureedge.net/.../fogyasztovedelmi...Megtévesztő magatartás, ha a kivitelezők többletköltség ellenében gyorsabb vagy kivételes eljárást ígérnek.

Tisztességtelen magatartás az is, ha a kivitelező a pályázóktól kér előleget. A pályázni kívánó magánszemélyektől kérjük, hogy semmilyen jogcímen se fizessenek a kivitelező cégek felé. Mivel az előleget és a kivitelezésért járó kifizetést a támogató közvetlenül fogja átutalni a cégeknek a pályázat elbírálását követően, így a pályázók részéről nem szükséges fizetni.

(#2793) LOTR válasza ficanka (#2792) üzenetére


LOTR
addikt

szerintem itt arra gondol, hogy a pályázati pénzt megelőlegezni (tehát a pályázónak kifizetni a kivitelező felé), nem egyenlő azzal, hogy a pályázat által fedezett költségek feletti részt, mint "önerő" ne fizesse ki senki

pl
ha a pályázattal elnyert valaki 2m ft-ot, de 2,2m a kivitelezés, akkor az a 0,2m-t a kivitelező elkérheti önerő címen (nyilván a szerződésben foglaltak szerint, de ez meg már nem része a pályázatnak, hanem mondhatni -nem tudom jogilag mi a megfelelő megnevezése- egyéni megegyezés)

One Ring to rule them all

(#2794) asdf_ válasza ficanka (#2791) üzenetére


asdf_
veterán

1. Napelem panelek teljesítményváltozása:a növekedés engedélyezett maximum 1 kWp teljesítményváltozásig, saját fogyasztás, illetve az 5 kWp limitek betartása mellett,

Belehalnának, ha normálisan megfogalmaznák... Tényleg akkora kívánalom lenne, egy hasonló, egyértelmű mondat: ...a pályázat által támogatottan létesiített, saját fogyasztást fedező (de maximum 5 kWp) napelemek teljesítménye saját erőből maximum 20%-kal (5 kWp esetén max 1 kWp teljeítménnyel) növelhető.
Úgy három ellentmondás van a mondatukban legalább.

(#2795) S-eye


S-eye
senior tag

Jött vissza engedélyem végre a HMKE létesítésére (eon/opus titász). Annyi a gond, hogy csatlakozási dokumentációval együtt adtam be. De arról meg még nem jött értesítés, csak az engedélyről. Megint kell csatlakozási dokumentációt beküldeni, vagy csak várnom kell?

(#2796) Levi123 válasza S-eye (#2795) üzenetére


Levi123
senior tag

Nekünk HMKE egyesített dokumentum jött amiben benne volt, hogy mekkora teljesítményt engedélyeznek, meg a tervezett inverter + a fázis bővítés + teljesítmény növelés, komplett tervdokumentáció 22 oldalon keresztül.

@#2794 asdf_:
Minden megfogalmazásuk ilyen, külön embert tartanak erre biztos :D

[ Szerkesztve ]

Levi

(#2797) CortezX


CortezX
aktív tag

Csodával határos módon ma bekerültek végre a nyílászárók. :D Aminek kevésbé örülök, hogy közölték a Midea MHA-V12W/D2RN8-B M-Thermal (R32, 12kW, 3 fázis) osztott hőszivattyúra (mert az A1 Solar csak ezt telepíti komplexhez) 1,3MFt-ot kell ráfizetni... Illetve addig nem lépünk tovább, míg az Eon nem hagyja jóvá a HMKE igényt. A szabvány óradobozt és az amper bővítést 1 éve megoldottuk önerőből.

(#2798) S-eye válasza Levi123 (#2796) üzenetére


S-eye
senior tag

Melyik szolgáltató?

(#2799) Levi123 válasza S-eye (#2798) üzenetére


Levi123
senior tag

ELMŰ
De ezt a doksit a napelemes cég küldte, mivel ők voltak meghatalmazva az ügyintézésre.

[ Szerkesztve ]

Levi

(#2800) gyvince


gyvince
senior tag

Üdv srácok villanyora szabványosításról számlát milyen címre kell számlázni ?

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.