Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) asdf_ válasza Z_A_P (#2350) üzenetére


asdf_
veterán

Valami papírt villantson már erről a bővíthetőségről, mert az eddigi szabályok szerint még túlpanelezni sem engedtek egy 5 kW-os invertert.

(#2352) BlackJack21


BlackJack21
tag

Na csak elindult valami... A facebookos csoportokban is egyre többen vannak, akinek már kifizették az előleget. A statisztika is jóval 1 milliárd fölötti kifizetéseket ír.

(#2353) asdf_ válasza BlackJack21 (#2352) üzenetére


asdf_
veterán

Össze kellett hozni holnapra, hogy a Gulyás azt mondhassa majd, egy hét alatt megtízszereztük a kifizetéseket.

(#2354) BlackJack21 válasza asdf_ (#2353) üzenetére


BlackJack21
tag

A 41-et nem volt kihívás megsokszorozni...

(#2355) asdf_ válasza BlackJack21 (#2354) üzenetére


asdf_
veterán

Persze, de lehet a tízszeres szorzóval bullshitelni a tudatlanoknak.
Múltkor véletlen hallgattam a közrádióból 3 perc híreket. Teljes meglepetésemre megemlítették a tanártüntetéses menetet. Lelkesedésem sokkal alábbhagyott, amikor magyarázatként az volt az utolsó mondat, hogy az oktatás állapota miatt tüntetnek. Nem, nem a pénz miatt, nem nem a sztrájkjog megvonása miatt, és még véletlenül sem amiatt, hogy több mint egy éve telibeszarják őket. Mondunk egy nagy ernyőt, aztán mindenki azt gondol alá, amit akar, ha nincs információ birtokában a hallgató, őt meg véletlenül sem helyezzük beljebb a történetben, ő csak maradjon ott tudásban. hogy valami miatt tüntikéznek a tanárok.

[ Szerkesztve ]

(#2356) asdf_ válasza asdf_ (#2353) üzenetére


asdf_
veterán

Mit tízszereztük... Húszszoroztuk.

(#2357) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Na, ma jött a kivitelező levele , 465ezer pluszt kell hozzatenni az 5kwp napelemhez a pályázati pénzen felül , ha akarom. :U

OK

(#2358) 313313 válasza Z_A_P (#2357) üzenetére


313313
addikt

Az majd 20%... és gondolom előre.
Bármi biztosíték, hogy ennyi elég és ezért kapsz is valamit?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#2359) Z_A_P válasza 313313 (#2358) üzenetére


Z_A_P
addikt

Semmit nem írtak hozzá , csak ennyit :

Az elmúlt időszak gazdasági hatásai miatt a beszerzési árak jelentősen megemelték az elnyert műszaki tartalom megvalósításához szükséges költségeket amit az alábbiakban részletezve küldünk. További kérdés esetén kérjük e-mailben keressenek bizalommal.

:F

Egyelőre úgy fogom fel tájékoztatás

[ Szerkesztve ]

OK

(#2360) N.otorious válasza 313313 (#2358) üzenetére


N.otorious
senior tag

Nem előleg, hanem plusz költség, amit szerződésbe kell foglalni.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2361) 313313


313313
addikt

Mai világban legalább az anyagár kifizetése nélkül senki nem mozdúl semerre. Hiába van szerződés, te befizetsz valaennyit, lehívnak valamennyit(ha egyáltalán lehet...) aztán vagy kapsz a pénzedért bármit, vagy nem...
Nem fognak a kivitelezők majd 30.000 HMKE-t felpakolni, ami kb 70-80 millárd ft úgy hogy a 10-15%-ot fizetik be a pályázok(7-12 milliárd a maradék 62-68 milliárdot meg vagy kifizeti állambácsi, vagy nem...), ami mai áron talán fedezi a rendszereket. Aztán van a pályázatra még kb 16-18 hónap, ki tudja mi kesz addig. És az se biztos mindenkinek van mát elfogadott terve, ingyen meg nincs igénybejelentés és terv se...

Szerk.: és még nem láttam hivatalos állásfoglalást arról, hogy egyáltalán kérhet-e a kivitelező az elnyert összegen felül bármit a pályázotól, mert ugye 100%-os támogatásnak hírdetik még mindig...

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#2362) User_2


User_2
tag

1-2 napja volt az rtl-n a napelemes szövetség feje, aki azt találta mondani, hogy
kérjük a pályázók támogatását a 35% önerő megfizetéséhez
csak megszokásból nem estem le a székről

(#2363) Z_A_P válasza 313313 (#2361) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nade én most úgy hiszem ebből a pályázatból nem lesz semmi. Szóval én majd akkor fizetek bármit ha valóban beindul a buli. :(((

[ Szerkesztve ]

OK

(#2364) N.otorious válasza 313313 (#2361) üzenetére


N.otorious
senior tag

100% az Ő (állam) feltételei szerint...

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2365) asdf_ válasza Z_A_P (#2357) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem 465e plusz nagyjából rendben lehet 5 kW-nál (ha nem cserélte valami fisifosi noname szarra az inverteredet).

(#2366) Z_A_P válasza asdf_ (#2365) üzenetére


Z_A_P
addikt

LONGI LR5-415Wp monokristályos napelem
Huawei SUN2000-5KTL-M1 inverter

Amúgy rendben lenne szentem is a 465, de előre (a szerintem semmire) nem akarok fizetni.

OK

(#2367) asdf_ válasza Z_A_P (#2366) üzenetére


asdf_
veterán

Kérje le a szállítói előleget, amikor nála van a 40%, akkor tudtok egyáltalán bármit csinálni egymással és akkor lehet az utolsó pacsit rázni a (valószínű végső) ár kapcsán. Ha az nála van -és már bekötötték a 3 fázist- akkor kezdődhet a tényleges kivitelezés, akkortól már kérheti tőled a felárat (bár csak a végén illene, amikor készen vannak és levonulnak). Aztán hogy az állam mikor fizet, az lesz egy nagy kérdés.

(#2368) Janou válasza Z_A_P (#2357) üzenetére


Janou
őstag

Érdekelne, hogy a 3kwp-re majd mennyit akarnak beszedni tőlem... Az eredeti tervezetben 221e-t kellett volna ráfizetni. :U

(#2369) Lenry


Lenry
félisten

oppá

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2370) prtvlogan válasza Lenry (#2369) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Ja, pont ezért néztem fel én is a fórumra. Ezek szerint megkezdődtek a kifizetések.. Én is kaptam, várom, hogy mi következik...

(#2371) Lenry válasza prtvlogan (#2370) üzenetére


Lenry
félisten

én most továbbküldtem a kivitelezőnek (MVM) ugyanezzel a kérdéssel, hogy akkor most mi a következő lépés, kíváncsi leszek...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2372) prtvlogan válasza Lenry (#2371) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Ugyanúgy MVM-es vagyok, Elvileg egy dabasi cég jön a napelemet feltenni. Szerintem feleslegesen kérdeztél, eddig az MVM-el maximális + a tapasztalatom. Küldtek egy 27 oldalas részletes pontos leírást, hogy hogy kell lekérni az előleget. Birka vagyok, ellenőrzéssel kitöltéssel nekem 3 órát tartott, és elfelejtettem válaszolni nekik, (pedig direkt kérték) hogy email-ben jelezzünk vissza, ha sikerült, és megkaptuk a 3 üzenetet. Tegnap felhívtak,. hogy sikerült-e, vagy kell segítség. És nem ez volt az első, hogy kérdésre válaszolnak, iletve felhívnak. ..

(#2373) Lenry válasza prtvlogan (#2372) üzenetére


Lenry
félisten

Pontosan ugyanez volt nálam is, csak engem még szerdán hívtak :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2374) Gallmix


Gallmix
aktív tag

Van lényegi különbség MVM vagy más cég esetén? Árban.
Lehet pl egy nagy cég olcsóbban tudja ugyan azt megrendelni?
Vagy nagyobb a tapasztalat szakértelem, egy kisebb de spec cégnél?

miért választottátok az MVM-et?

(#2375) S-eye


S-eye
senior tag

Mennyi ideig tart míg a szolgáltató (opus titász) kijön feltenni a 3 fázisos mérőórát?

Már egy hete visszaküldtem a szerződéseket a teljesítménybővítésről, és befizettem a + amperek árát is.

(#2376) 313313 válasza S-eye (#2375) üzenetére


313313
addikt

Területfüggő, vannak helyek, ahol 3-4-6 hónap

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#2377) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Nekem 3x20A van, földkábel, de falba vésett fa szekrény.
Nagyon kíváncsi vagyok, a szabványosításhoz elég betenni a műanyag szekrényt a fa dobozba/helyére (+ami kell), vagy új mérőhely a kerítés környékén + 25 méter(kb ennyi a ház onnan) új földkábel + beton feltörés, kiásás lesz az "elvárás"? :Y

OK

(#2378) prtvlogan válasza Z_A_P (#2377) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Elég, saját tapasztalat de ezt előtte meg kell beszélni a szerelővel. Ha nem vállalja meg kell kérdezni mást.

(#2379) Z_A_P válasza prtvlogan (#2378) üzenetére


Z_A_P
addikt

Jaj ez egy csoda lenne :R :R :R

OK

(#2380) S-eye válasza 313313 (#2376) üzenetére


S-eye
senior tag

Debrecen lenne helyileg.

(#2381) prtvlogan válasza Lenry (#2371) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Ma én is átküldtem, 10:26- kor. 11:59- kor Ezt kaptam vissza, (bár már biztos kapták mások is)

" Köszönjük visszajelzését a szállítói előlegigénylés sikeres beküldéséről. A szállítói előleg folyósítását követően előlegszámlát állítunk ki Önnek, amelyet e-mail-címére fogunk elküldeni.
Ezt követően a projektje átkerül a Műszaki osztályra, ahol a napelemrendszer megvalósításához szükséges további lépések – a helyszíni felmérés, engedélyeztetés, anyagrendelés, kivitelezés, záró elszámolás – lebonyolítása történik. Innentől fogva a dedikált projektkoordinátora fog tájékoztatást adni Önnek a folyamat állásáról."

A pályázati felületre belépve teljesen kibővűlt, megváltozott a felület. Lesz még itt töltenivaló szerintem bőven ..

(#2382) nesa válasza asdf_ (#2365) üzenetére


nesa
veterán

Ma kaptam én is szintén közel 500at rá kellene fizetni, én ezt az egészet szerintem elengedem.

Meg őszinte leszek ezekkel hülye mérföldkövekkel is a faxom tele b..ák meg, nem én húzom az időt, baszakodás az egész.
Majd küldök a képet igazi mérföldkövekről az anyuknak is, lépni kell innen a vérbe.

Ugyan itt családi ház teljes felszereléssel eladó +2db autóval, néhány személyes cuccon kívül semmi nem kell ahogy van vehető, ha valaki kedvet kap egy Baranyai vidéki házhoz :), kapom a pénzt és másnap itt sem vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#2383) S-eye válasza S-eye (#2375) üzenetére


S-eye
senior tag

Válaszolok magamnak. Holnap hozzák az új órát, így ez 2 héten belül van.

(#2384) Z_A_P válasza nesa (#2382) üzenetére


Z_A_P
addikt

:DDD

OK

(#2385) N.otorious


N.otorious
senior tag

Ma voltam a napelem cégnél....700-at kérnek a 2021-es árhoz képest pluszba....eredetileg 1mill.680e. + 100e. lett volna.....nonszensz..... (3,32kw rendszer)

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2386) User_2 válasza N.otorious (#2385) üzenetére


User_2
tag

a +100 az mi volt?

[ Szerkesztve ]

(#2387) N.otorious válasza User_2 (#2386) üzenetére


N.otorious
senior tag

A fajlagos költséget annyival haladta meg akkor, így annyit kellett volna rápótolni. Ebből a 100 e. forintból lett azóta 800 e. (100+700).
Most nézek másik céget, kérek árajanlatot.
Szép kis 100% os tamogatás lett ebből az egészből...

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2388) User_2 válasza N.otorious (#2387) üzenetére


User_2
tag

á így értem, köszönöm

(#2389) 313313 válasza N.otorious (#2387) üzenetére


313313
addikt

Nem nagyon fogsz jobb ajánlatot kapni pedig szerintem, de tévedjek én.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#2390) asdf_ válasza N.otorious (#2387) üzenetére


asdf_
veterán

1 fázis?

(#2391) N.otorious válasza asdf_ (#2390) üzenetére


N.otorious
senior tag

3 fázis, de a három fázis megvan.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2392) asdf_ válasza N.otorious (#2391) üzenetére


asdf_
veterán

Az úgy azért meredek...

Inverter 525e br. (nagyon felment, ez 400-ból simán megvolt tavaly(előtt))
Napelem 700e br. nagyon max.
Tartószerkezet úgy 200-250e körül lehet, ezt nem tudom pontosan
Túlfeszvédelem és dobozok, kábelek, kábelcsatornák legyen 150-200e
Tervezés 80e
Munka 400e
Pályázatos szopási felár 100e

2,1, max 2,2 millióból ennek ki kéne jönnie röhögve. 2,5-nél már simán lerántanak.
(ha nem adták be a HMKE igényedet október 30 előtt, akkor még költhetsz a kitáplálási stop miatt smart meterre, az úgy +80e kb.)

[ Szerkesztve ]

(#2393) N.otorious válasza asdf_ (#2392) üzenetére


N.otorious
senior tag

A hmke igény magam adtam le, amúgy szerintem is lehúzás. Kérek árajánlatot mástól, majd meglátom mi lesz.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2394) Z_A_P válasza prtvlogan (#2378) üzenetére


Z_A_P
addikt

Beszéltem kivitelezővel, ők is azt mondták ha fizikailag befer a fa dobozba (vagy annak helyére a falban a lukba) akkor semmi akadálya hogy oda kerüljön be a szabvány mérő doboz :C :C :C
Már csak ki kéne deríteni mekkora egy szabványos műanyag villányora doboz. :F
A fa doboz kb 70 magas 50 széles és 18 mély.

[ Szerkesztve ]

OK

(#2395) asdf_ válasza Z_A_P (#2394) üzenetére


asdf_
veterán

60*30*23 (magas, széles, mély) Ez az egyórás verzió.

[ Szerkesztve ]

(#2396) 313313 válasza Z_A_P (#2394) üzenetére


313313
addikt

Démásznál ezek is jók:
Csatári pvt eon 3045 1/3 fm-am
Csatári pvt eon 3060 3fm-am
Kérdezd meg helyi regszerelőt/partnert mert erősen eltérő, hogy hol mi jó, és vannak kivételes esetek is.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#2397) Z_A_P válasza asdf_ (#2395) üzenetére


Z_A_P
addikt

+ 313313

Köszi :R
Ezek simán beférnek,max kilognak kicsit,de mivel kap 20cm szigetelést, ez sem baj,mert abba már biztos belefér.
Itt ELMÜ van (Bp).
1 órám van,3 fázis. Óra alatt van 3x20A megszakító is.

[ Szerkesztve ]

OK

(#2398) Janou válasza N.otorious (#2385) üzenetére


Janou
őstag

Ezek barmok.... Megtudhatjuk melyik cég? :B

(#2399) molnarpeter válasza asdf_ (#2392) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Azt is rá lehet kalkulálni, hogy forgó eszköz hitelre szüksége lehet egy cégnek, mert ugye eléggé nyűgös a pénzek folyósítása, szival ha 2 év elmaradt kamatait nézzük (kp-hez képest) plusz a hitel kamatot, nem annyira vészes. Ügyfélként én is jó áron szeretnek jó terméket, de a másik oldalt is megértem a mostani stabil gazdasági helyzetben 🤔

(#2400) asdf_ válasza molnarpeter (#2399) üzenetére


asdf_
veterán

Milyen 2 év elmaradt kamata? Gondolod 2021 végén megvette a cuccokat és azóta parkoltatja? Százmilliókat? Meg ha mégis, nem adta el hatszor a háború második hónapjában emelt áron, amikor már látszott, hogy itt drágulás lesz, meg energiaválság, a pályázat viszont elfekszik, mint a huzat?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.