Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) Mikolino


Mikolino
lelkes újonc

Sziasztok!

Vadkempingezéshez mindenképp olyan sátrat kell vinni, amit az ember elbír :) Nekem emiatt egyrétegű sátram van, de még ahhoz is kellett egy gavellér útitárs, akinek hajlékot biztosítottam a cipekedésért cserébe :D

Nekem az lenne a kérdésem, hogy miket szoktatok enni túra közben? Hagyományos kajára gondolok elsősorban (nem a csokik, keksz, szedvics stb.)

(#3152) Alg válasza Mikolino (#3151) üzenetére


Alg
veterán

Sátorból érdemes a Naturehike típusokat megnézni, szerintem kb. ezek a legolcsóbbak azok közül amit hátizsákos túrára jó szívvel ajánlani lehet.

Kaja: amit éppen megkívánok, nem tudom mire gondolsz "hagyományos kaja" alatt... hüttében/büfében általában ami megtetszik, de a nagyon nehéz/zsíros/tejszínes kajákat éremes kerülni, a sópótlásra nagyon jó egy húsleves/erőleves pl., energiát adni meg tészták, nem túl krémes sütik, palacsinta (császármorzsa :)) ). Ha ilyen gázfőzős, dehidratált stb. dolgokra gondolsz arról nem tudok nyilatkozni.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3153) Mikolino válasza Alg (#3152) üzenetére


Mikolino
lelkes újonc

iiigen, ilyen húsleves meg császármorzsa félékra gondoltam.
A húslevest miben érdemes vinni?
(Mai rövid túrára egyébként rántott sajtot meg rizst vittem.)

(#3154) Alg válasza Mikolino (#3153) üzenetére


Alg
veterán

Van ilyen leveses termosz.
De lehet instant levest (ez a tésztás cucc, a többiben alig van valami) is vinni és gázfőzőn megcsinálni, 10 perc alatt megvan és nem foglal több helyet/nem nehezebb mint a termosz. Ugyanez működik zacskós tésztával is, az picit tovább tart. Főztem már paradicsomos olaszos zacskós tésztát a Rax tetején :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3155) Mikolino válasza Alg (#3154) üzenetére


Mikolino
lelkes újonc

A főzés egyértelműen hangulatosabb, de akkor is vinnék szerintem egy adag kész ételt, mert könnyen leesik a vércukrom :D
Egy ilyen leves termoszt vettem is SZÉP kártyára egy túraboltban, de a használati utasításban sok mindent kizártak, amit szívesen tettem volna bele... tejes dolgokat, na meg ha jól emlékszem, a levest sem tudja biztosan bent tartani. Inkább rizses, rakott ételeket tart melegen. Persze tejföl nélkül :(((

(#3156) Alg válasza Mikolino (#3155) üzenetére


Alg
veterán

Tejes cucc megromolhat benne könnyen. Ezek alapvetően melegen tartásra szolgálnak, nem hidegen tartásra, hűtést igénylő ételeket ezért zárják ki.

[link] Ilyesmire gondoltam, nem tudom te milyet vettél de ez és a hasonlók szerintem légmentesen zárnak.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3157) forceberg válasza Mikolino (#3155) üzenetére


forceberg
veterán

Miért akarod szívatni magad bármiféle nehezebben kezelhető étellel? Kivéve, ha az a cél, hogy hangulatos legyen az előkészítése / elfogyasztása.
Simán megteszi pl. kifli + Cabanossi kolbász. A Cabanossi azért jó, mert főtt, így nem olyan, mint a sima kolbász, nem olyan nehéz. Aztán ugyanúgy nem romlik meg akár napokig. A lényeg, hogy enni a lejtmenet elején kell, hogy az emelkedőre már bent legyen.
Italnak nekem bevált a 3in1 kávé. Olyat kell venni abból is, amiben van só. Pl. az Aldis barnacukros nekem nagyon bevált. Még a szénhidrát sem csak sima cukor benne, hanem egy része maltodextrin. Kb. 4 deci vízbe kettő bele, azt "kész az izotóniás ital". Egy kis fél literes vizes/kólás palackban még hidegvízben is feloldódnak némi rázásra. A koffein állítólag nem túl jó, de én egyébként is rendszeres kávézó vagyok, így túrán is kávézgatok :D + nekem bevált emelkedőkön, ha kell egy kis gyors energia.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3158) Mikolino válasza Alg (#3156) üzenetére


Mikolino
lelkes újonc

Ilyet vettem igen, bár nem itt. A tejfölt végülis ki tudom hagyni a levesből, csak nehogy kiboruljon .. merthogy az benne van a pakliban a leírás szerint :Y

Forceberg: bár a cabanossit valóban nem ismertem még, de azért nem szendvics készítéshez kértem tippeket, mert az megyen :) és mert sokkal jobban szeretek meleg ételt enni.

(#3159) lomposfarkas válasza Csokishurka (#3148) üzenetére


lomposfarkas
tag

Évekkel ezelőtt jártunk arra, fizikailag be lehetett menni, aztán jött a csősz, de ennyit azért láttunk belőle.
[kép]

(#3160) Tamás9x válasza Mikolino (#3158) üzenetére


Tamás9x
őstag

Próbáld ki ezeket: [link] Iszonyat sok féle fajta van , és van ami kimondottan finom :)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#3161) válasza Mikolino (#3158) üzenetére



addikt

Ha mindenkepp hagyomanyos, meleg etelt szeretnel enni, akkor szerintem erdemesebb ugy tervezni az utvonalat, hogy beleessen egy etterem/falusi csarda/hütte stb. Sokkal egyszerubb, mint termoszoszbol kanalazni a langymeleg kajat.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3162) Mikolino válasza Tamás9x (#3160) üzenetére


Mikolino
lelkes újonc

szárított rovar? :) Nem semmi! Félek, nem bírnám rávenni magam, hogy megegyem :)

@Pá
Ez is jó ötlet, de most kifejezetten arra lennék kíváncsi, hogy aki visz, az miket visz. Mint írtam, tegnap nagyon jól esett a kis gezemice rizses rántott sajt.

(#3163) Tamás9x válasza Mikolino (#3162) üzenetére


Tamás9x
őstag

Főételek, levesek, desszetrtek, reggelik. Csak lentebb kell görgetni.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#3164) Mikolino válasza Tamás9x (#3163) üzenetére


Mikolino
lelkes újonc

Köszönöm a linket (és bocsánat, a rovarokon csak megakadtam a szemem, nem pimaszkodni akartam.)

Amúgy az ételhordózás megfelelő, inkább csak az érdekelt, hogy ti esetleg szoktatok-e valami jól bevált melegételt vinni? Mikkel vannak jó, és mikkel kevésbé jó tapasztalatok?

Nekem ami például strandra tavaly nagyon jó volt, az a tesóm által készített lecsós quinoa volt. Úgy fűszerezte, hogy illetos volt. Idén nem fogok strandolni, de meg van jegyezve későbbre :)

(#3165) Alg válasza Mikolino (#3164) üzenetére


Alg
veterán

Neked kell tudni hogy mit szeretsz, meg mit bír a gyomrod ;)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3166) Csokishurka válasza lomposfarkas (#3159) üzenetére


Csokishurka
őstag

Végül is ez lett a túraútvonal, sok helyen be tudtam volna menni mert a kerítés le volt döntve, (gondolom a pecások ott mennek be) de inkább nem mentem. Nem akartam balhét.
Új saját rekord, de elég húzós lett a vége, amatőr hiba de az utolsó emelkedős szakaszra elfogyott a vizem, és sajnos minden forrás ki van száradva, illetve a kutyámat is néha ölbe vittem mert csórikám nagyon ki volt. (Rájöttem 15km feletti neki már nagyon húzós) Soha nem esett ilyen jól a citromos gösser mint amikor felértem vissza Mátraházára :D

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#3167) Csokishurka válasza Mikolino (#3162) üzenetére


Csokishurka
őstag

Én most ezt teszteltem be, nem volt rossz, kiflivel tunkoltam. Általában szendvics vagy valami konzerves vacak, vagdalt, májkrém egy kis paprikával.
[kép]
Kövinek lehet viszek egy kis szalonnát. Vagy én is viszek valami normális kaját
Banánt szoktam még vinni. De gondolkozom egy ilyen túrafőzőn vagy nem is tudom minek hivjak, aztán össze lehetne rittyenteni valamit.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#3168) Tamás9x válasza Mikolino (#3164) üzenetére


Tamás9x
őstag

Egyáltalán nem vettem annak, nem tudtam mobil vagy asztali nézet :)
Próbálom kerülni az otthoni dolgokat, deha mégis akor gumitömítéses minimum 4 csatos ételes vagy termosz.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#3169) lugosi válasza Mikolino (#3164) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ilyen kajákat visztek túrázni meg strandra? Komolyan irigyellek, de jól csináljátok. 😀😛

(#3170) inf3rno válasza Csokishurka (#3167) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elég bográcsot vinni, aztán összevadászni a kaját Bear Grylls módra. :))

Buliban hasznos! =]

(#3171) Csokishurka válasza inf3rno (#3170) üzenetére


Csokishurka
őstag

Igeeeen :D :D :D
Mögötte meg ott volt egy mozgó mekis stand :DDD
Közvéleménykutatás, kinek mi volt a legemlékeztesebb túrája? Akár pozitív, akár negatív élmény miatt. :)

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#3172) Mikolino válasza Csokishurka (#3171) üzenetére


Mikolino
lelkes újonc

Köszönöm a válaszokat.

Nekem volt bőrigázás többször is, azokra emlékszem a leginkább; örökké emlékezni fogok :)

(#3173) Tamás9x válasza Csokishurka (#3171) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nekem talán ez...


https://www.youtube.com/@kisstontour

(#3174) Csokishurka válasza Tamás9x (#3173) üzenetére


Csokishurka
őstag

Uristen, gyönyörű. Hát nem csodálom, erre én is emlékeznék. Ez hol volt?

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#3175) Alg válasza Csokishurka (#3171) üzenetére


Alg
veterán

Pozitív: volt pár, kiemelkedő talán Kolm Saigurn. Meg úgy az egyész Rauris-völgy.
Vagy bringával a Sella-kör a Dolomitokban.

Negatív: mikor akkori barátnőm arcüreggyulladást kapott a Stubai tetején, és 39 fokos lázzal, néhol pityeregve, sokszor megállva, baromi lassan kellett lejönni a legközelebbi buszmegállóig, és még onnan is volt másfél óra a szállásra vissza. Azóta mindig ellenőrzöm hogy van-e a táskában láz/fájdalomcsillapító.

Szerk: bocsi az IG linkekért, most így találtam hirtelen összeszedve képeket, nem volt kedvem előtúrni és feltölteni az eredetit

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3176) Tamás9x válasza Csokishurka (#3174) üzenetére


Tamás9x
őstag

Finnország, és Norvégia, egy kis Svéd is belecsúszott.

Alg : Nem hülyeség a IG link, mert szinte dátum szerint fentvannak nekem is a képek: [link]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#3177) forceberg válasza Alg (#3175) üzenetére


forceberg
veterán

Egyetlen pozitívat nem lehet kiemelni, mert még az újra bejáráskor is adnak új élményeket az utak!
Én(mi) elég sok helyet bejártunk, bár sokszor fejtörést okz megtalálni a megfelelő utat, mivel gyakran járunk, de nem hardcore teljesítmény a cél. Jó, azért 2011-ben anno lenyomtam egy Gerecse 50-et. :D

Itthon a Bakonyon kívül mondhatni minden jelentős(sőt sok akár másoknak jelentéktelen) helyet bejártunk már.

Ausztriába próbálunk minden évben eljutni, idén a Grossarl és Gasteinertal volt.
[link]

A Raurisertalban mi is épp '19 júniusban voltunk, a Kolm Saigurn túrán megáztunk, a felázott hó miatt nem lett teljes az a túra, kb. 1700m fölé nem tudtunk menni. A túra eleje nekünk is a belvizekkel teli fenyvesben volt!
Itt kezdődtek a bajok :D
[link]

A Rauris-völgy, útban a Grubereckre készült ez a kép.
( Nem egész 3 km-en van 1000 szint, majd le is 3km-en -1000. :D )
[link]

Akit érdekel, az aláírásomban is lévő linken a képeim, rengeteg túrákról, helymegjelölésekkel:
Van fent pár 100 kép, min. full HD méretben :)
https://www.flickr.com/photos/4ceberg/
Akár a sütik elutasítása után reg. nélkül is végignézhető.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3178) Alg válasza forceberg (#3177) üzenetére


Alg
veterán

Mi mar lent megaztunk, el sem indultunk felfele, odafele a vizeseseket neztuk, vissza meg az esoben an Urwald nagyon hangulatos volt. Ez amugy tudtommal nem belviz, hanem tozeglap :)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3179) Mikolino válasza forceberg (#3177) üzenetére


Mikolino
lelkes újonc

én is lenyomtam a Gerecse 50-t! Talán 2015-ben?

Tamás, forceberg: WOW. Ámulok.

(#3180) Csokishurka


Csokishurka
őstag

Skacok irigyellek benneteket. Lélegzetelállítóan szép helyek. Köszönet az képekért megnézem majd szépen lassan őket. :R

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#3181) Sirandrish válasza forceberg (#3177) üzenetére


Sirandrish
legenda

Aztak*rva...meseszép :Y

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3182) Tamás9x válasza Csokishurka (#3180) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ne nagyon irigykedj, ezeknek a túráknak 90%-a nélkülözéssel jön létre :) elenyésző aki ennyit félre tud normális élet mellett tenni.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#3183) Csokishurka válasza Tamás9x (#3182) üzenetére


Csokishurka
őstag

Hát elhiszem sajnos. A Mátra ingyen van, vagyis nem mert odáig is el kell kocsikázni berényből, és hát a benzin se olcsó :DDD

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#3184) Mikolino válasza Tamás9x (#3182) üzenetére


Mikolino
lelkes újonc

Na szerénykedj, szuper, hogy vannak ilyen klassz fotók és tapasztalt túrázók itt! Nekem jobb kedvem lett. (Nemrég voltam bizonyos akvárium szaküzlet kiállítótermében, ott is hasonló élményem volt a sok lélegzetelállító vízvilág között.)

(#3185) lugosi válasza Tamás9x (#3182) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Vagy annyit keresel, hogy ez lazán menne, csak időd nincs rá emiatt, mert sokat dolgozol.
Olyan mint az egészség, sokat dolgozol, beteg leszel, de legalább meg tudod fizetni a privát egészségügyet. :(

(#3186) Alg válasza lugosi (#3185) üzenetére


Alg
veterán

Nem sokkal drágább egy ilyen egy hetes kirándulás, mint egy random balatoni/horvátországi nyaralás. Szállás egy egész családnak hüttében/apartmanban megvan szerintem 100-120 EUR/éjtől (nekünk anno kettőnknek ez volt a szállás, 600EUR/hét, apartmanház biztos olcsóbb is van). Autóval elérhető helyek, nincs is olyan nagyon messze Magyarországról sem, kaja megoldható olcsón boltból is, de a hegyi hüttékben sem drágább lassan mint egy balatoni kajálda, a tengerpartról nem is beszélve...
Tippre fél millás költségvetésbe belefér - nem kevés, de nem is elképzelhetetlen, a 300ezres telefonok meg laptopok világában :U .

Szerk: Augusztus 20-tól még van 1 hét foglalható időszak, hajrá :)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3187) Tamás9x válasza Csokishurka (#3183) üzenetére


Tamás9x
őstag

El tudnek viselni a Matraban 4-5 napot satorban egyedul :D Csak ahogy Lugosi kollega mondja nincs ido. Epp Sirok motoros talalkozo munka.
Mikolino : Bakancslistas egy snorker tura, most jelenleg az kerult fel az elsok koze, remelem nem 10 eves terv lesz mind Nordkapp.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#3188) Mikolino válasza Tamás9x (#3187) üzenetére


Mikolino
lelkes újonc

én itthon snorkerezek, haha :D (Épp most fogtam bele az akvarisztikába.... mert én erre verem el a pénzt :D )

(#3189) gergo5991 válasza Tamás9x (#3187) üzenetére


gergo5991
őstag

én pont forditva vagyok, időm mint a tenger, pénzem meg 0 :DD :C :W
meló meg csak szeptember közepe vége fele kezdődik, szóval addig marad a ..verés
na meg az is mérvadó, hogy 1,80-1,90 a benzin..

[ Szerkesztve ]

(#3190) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Normális árban keresek ilyen kis kemping gázfőzőt.

Néztem az Obi-t 8 ezer forint felett van az ára, kicsit sokallom. Esetleg valami tipp, hogy olcsóbban megússzam? :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3191) gergo5991 válasza iceQ! (#3190) üzenetére


gergo5991
őstag

decathlon esetleg?

(#3192) Tamás9x válasza iceQ! (#3190) üzenetére


Tamás9x
őstag

Én drágábbat néznék, ezek a műanyag házasak hááát... Facebook Marketplace, vagy a hegymászó és tőrafelszerelések adás vétel topik? outdoor adás vétel topik?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#3193) Alg válasza iceQ! (#3190) üzenetére


Alg
veterán

Annyiért már inkább a BRS Titánium

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3194) Tamás9x válasza Mikolino (#3188) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ahhh, arról is álmodotram már, de nem emrtem belefogni.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#3195) Sirandrish válasza Mikolino (#3188) üzenetére


Sirandrish
legenda

Milyen halacsokat fogsz tartani?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3196) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Nordkappos támadésról készült egy shot videó is :D lentebb a többi is megtalálható, ha még valaki nem járt arra télen végig fel van véve az út. [link] így lehet tudni mire érdemes készülni, miket érdemes megnézni.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#3197) lomposfarkas válasza iceQ! (#3190) üzenetére


lomposfarkas
tag

Ezt a gázfőzőt nem ismerem, én ilyet fejet vettem 2-3 éve, teljesen elégedett vagyok vele:
https://www.obi.hu/kemping-kiegeszitok/campingaz-gazfozo-bleuet-micro-plus/p/2712735
Szelepes, így a hozzávaló palackok le-felszerelhetőek, jól tömítenek, a használat után jóval később is elő lehet venni.

(#3198) iceQ! válasza lomposfarkas (#3197) üzenetére


iceQ!
addikt

Szuper, köszönöm neked és a többieknek is a segítséget.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3199) Mikolino válasza Tamás9x (#3194) üzenetére


Mikolino
lelkes újonc

Nekem is kellett hozzá pár év álmodozás, meg egy nagy sokk, amiből részben ez is segített ki, hogy belevágtam valami újba :)

Sirandrish: kolibrihalak, rózsás dániók, 3 kékpajzsos páncélosharcsa van, több halat már nem is tervezek venni (de remélem, hogy a kolibrik szaporodni fognak).

(#3200) Sirandrish válasza Mikolino (#3199) üzenetére


Sirandrish
legenda

Sok sikert hozzá...
Gyönyörű hobbi...nekem is volt már pár akvám :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.