Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Bonnya környékén volt valaki túrázni?
Tudna valaki túraútvonalat ajánlani ott akár gyalogszerrel akár kerékpáron?

[ Szerkesztve ]

(#3202) Alg


Alg
veterán

Szigetközben ismerős valaki? Lenne pár kérdésem...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3203) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Strand, vagy napsátort keresek egyszerű 2 személyest, ami nem ereszti át a fényt, vagy uv-szűrős.
Nem tudom jó topikba írtam-e. Tudtok ajánlani? (amiket megnéztem eddig, az mind "fényáteresztő", ez fontos lenne, hogy ne legyen fényáteresztő.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#3204) lugosi válasza huan (#3203) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valami ilyesmi van nekem is (szerk.: jobban megnézve pont ilyen, csak más színben), max arra jó ha valaki befekszik fejjel napozni és mondjuk közben olvas, akkor a fejét nem éri a nap, de bent úgy hely nem igazán van, esetleg guggolva összekuporodva egy ember befér alá. A funkciója nálunk abban merült ki, hogy a tengerparton volt mi alá tenni a táskákat és cuccokat, míg bementünk a vízbe. (Ott ahol voltunk nem loptak, így nem volt gond hogy nem zárt.)

[ Szerkesztve ]

(#3205) inf3rno válasza lugosi (#3204) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van sátorban két személyes, ami ajánlott? Jó lenne, ha lenne hely, és mégsem két mázsa lenne.

Buliban hasznos! =]

(#3206) inf3rno válasza iceQ! (#3190) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nem spórolnék a robbanásveszélyes dolgokon.

Buliban hasznos! =]

(#3207) Alg válasza inf3rno (#3205) üzenetére


Alg
veterán

Mire kell?

Ha cipelned kell:
2 személynek kényelmes, sőt még kutya is elfér az előtérben, mégis könnyű, de minőségi: Naturehike Opalus 2 - csak sajnos mostanában nem nagyon kapni...
Nekem épp egy Cloud Up 2 van rendelés alatt, bikepacking és hátizsákos túrákra, de az inkább 1 személy+csomagok, mint valós 2 személyes...

Ha fesztiválsátornak/autós kempingezéshez kell valami olcsó, akkor dekás fresh&black-ből kb. bármelyik aminek bejön a kialakítása.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3208) inf3rno válasza Alg (#3207) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Arra gondoltam, hogy több napos erdei túráknál legyen hol aludni. A másodlagos funkció autós kemping, egész konkrétan haverokkal szoktunk nyáron bulizni hétvégi házaknál, aztán a kocsiban elég kényelmetlen aludni. Jó lenne felfújható matracot is vinni hozzá, de gondolom az inkább kocsival megoldható, gyalog nem nagyon. Vagy hát nincs tapasztalatom vele, csak láttam, hogy mások is csinálják, és elég vastag anyagnak tűnt. Fesztivál sátrazás már nem szempont.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3209) Alg válasza inf3rno (#3208) üzenetére


Alg
veterán

Van backpacking verziós, könnyű felfújható matrac de nem olcsó.
Klymit Static V az ajánlott budget verzió, a márkás az 150EUR-tól felfelé (Nemo Tensor, Big Agnes Q-core/Rapide, stb.)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3210) inf3rno válasza Alg (#3209) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van ezekből valami dupla válozat is? Tetszenek. Majd spórolok rá.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3211) Alg válasza inf3rno (#3210) üzenetére


Alg
veterán

Persze, van mindnek normál, hosszú, széles, széles-hosszú és dupla változata jellemzően.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3212) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Ebből a pénzből egy Thermarest is kijön Trail Pro-t vettem magamnak, sokkal kényelmesebb rajta aludni mint az előzőleg linkelten. Szerintem.
Az alvás minősége sokkal fontosabb lesz, mint az, hogy hány gramm a csomag.
Erre akkor döbbentem rá amikor túlélő túrán egymás után más alkalmatosságon kellett aludnom, teljesen felborította a teljesítőképességemet.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#3213) Alg válasza Tamás9x (#3212) üzenetére


Alg
veterán

Nyilván van rengeteg 100-150EUr körül, a drágák közül a BA Rapide SL (~170-180eur), az egyik legjobb ajánlat kényelem/csomagméret/hőszigetelés téren.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3214) inf3rno válasza Alg (#3211) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#3215) Csokishurka


Csokishurka
őstag

Fbn böngészgettem aztán feldobott egy ilyen MATT túlélő túrát. Kicsit utána jártam, érdekesnek hangzott. Ilyenen vett már részt valaki? Ha igen, milyenek a tapasztalatai? :R

[ Szerkesztve ]

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#3216) huan válasza lugosi (#3204) üzenetére


huan
őstag

Köszönöm, de nem igazán arra irányult a kérdés, hogy mire lehet használni, mert azt pontosan tudom, ilyenem van nekem is. A fényszűrős anyagra lennék kíváncsi, hogy melyeknél van.

(#3217) Alg válasza inf3rno (#3214) üzenetére


Alg
veterán

Én is most vettem, de egyelőre nyárra budget verzió mellett döntöttem mert nem tudom még mennyit fogom használni. Ha esetleg kellene majd jobb/drágább, ez jó lesz öcsémnek fesztiválozni/horgászni...

Ezt rendeltem, jókat írnak róla és szokásos deka 2 év gari. Egyelőre kipróbálom a félhosszú verziót, ha nem jön be visszaviszem és megnézem a nagyobb méretet. Lehet hétvégén már tudok is egy teszt-éjszakát csinálni itt a közelben.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3218) inf3rno válasza Alg (#3217) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mi ketten megyünk, aztán nem szeretném a két szék között a padlóra hatást, azért inkább duplát keresek. Nem tudom még én sem mennyire lesz kihasználva, sátor, matrac, hálózsák jó lenne, ha 100-ból kijönne valami komolyabb.

Buliban hasznos! =]

(#3219) Alg


Alg
veterán

Nos ha valaki érdekel, nekem így állt össze a (kezdő/budget) + (könnyű/kicsi) bike/backpacking cucc (egy személyre):

- sátor: Naturehike Cloud Up 2 (20D, sötétzöld - gondolkodtam az extra könnyű 15D-n de az már jóval drágább, sérülékenyebb és nem annyira vízálló) -> 180EUR
- Matrac: Decathlon MT500 air S, 120 x 52 -> 40EUR, ez ha nem jön be vagy valami hidegebb időre alkalmas cucc kell akkor később cserélem egy Big Agnes Rapide SL-re(~170EUR)
- Hálózsák: Naturehike UL 800FP Long , ez valójában nem hálózsák hanem "quilt", takaróvá szétszedhető, 6-8 fokig ajánlott. -> 120EUR
- Párna: Itt kicsit átmentem "luxus" megoldásba: Nemo Fillo Elite, ezt már próbáltam is, baromi jó -> 50EUR :Y

Bringás táskákból a tipikus budget verzió mellett döntöttem: Topeak backloader M 10l+midloader M 4,5l+frontloader -> 130EUR

Viszont a próbakör várat magára, mert a táskákat csak tegnap adták postára... A sátor így "szárazon" elég jónak tűnik, a matrac elsőre nem győzött meg, a takaró is jóféle.

Két főre a sátor amúgy kicsi, arra inkább az Opalus 2-t ajánlanám, ha majd újra lehet kapni... az sem sokkal nehezebb, és 2 főre bőven kényelmes, még egy kutya is elfér az előtérben ha az szempont.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3220) válasza Alg (#3219) üzenetére



addikt

Csak kivancsisagbol, ez igy egyben kb hany kilo es hany liter?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3221) Alg válasza (#3220) üzenetére


Alg
veterán

Mért tömegek:
Nemo Fillo Elite párna: 80g (gyári adat: 80g)
Dekás matrac: 335g (gyári adat 360g)
Hálózsák: 640g (gyári adat:610g)
Sátorrúd+cövekek: 615g
Sátor belső+külső ponyva 945g
Sátor alátét (ground sheet): 250g

Sátor egyben: 1810g, alátét nélkül 1560g, de cövekből is több van a csomagban mint ami minimálisan kell hozzá (11et adnak) szóval legyen másfél kiló. Gyári adat 1.8kg a teljes csomagra.

Méretek: (a ponyvát kb. a hálózsák méretére össze lehetne húzni egy hasonló kompressziós megoldással)

Egy 22 literes Talon hátizsákban kb. a fele-kétharmada helyet foglalja el:

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3222) Csokishurka


Csokishurka
őstag

Skacok szokott valaki használtan vásárolni túra cuccokat? Ha igen tudna valami oldalt mondani ami neki bevállt :R
Kicsit spórolni próbálok a cuccokon

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#3223) válasza Alg (#3221) üzenetére



addikt

Wow, nagyon le vagyok maradva.
Kb 20 évvel ezelőtti sátorozós élményeimből kiindulva legalább 3x ekkorát tippeltem volna. :) (és már arra is azt mondanám, hogy pici/könnyű, lol)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3224) inf3rno válasza Alg (#3221) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Meg tudod mutatni felépítve, hogy milyen?

Buliban hasznos! =]

(#3225) Alg válasza inf3rno (#3224) üzenetére


Alg
veterán

Pont ilyen

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3226) inf3rno válasza Alg (#3225) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszönöm!

Buliban hasznos! =]

(#3227) Tamás9x válasza Alg (#3221) üzenetére


Tamás9x
őstag

Cloud Up 2-ről mondhatnál egy pár szót, miylenek a varrások, illetve mennyíre érzed minőséginek, én is szemezgetek vele, de még nem volt bátorságom megvenni. Esetleg keényebb terepre érdemes lenne pluszban szilikonozni ?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#3228) Alg válasza Tamás9x (#3227) üzenetére


Alg
veterán

Rengetegen használják, hosszú távú túrázók is, bikepacking-osok is és jókat hallani róla mindenkitől szóval szerintem rendben van. Én annyira nem értek hozzá ezért nem nyilatkoznék, ránézésre jónak tűnik a minőség.

Én amúgy az ő videóit szoktam először megnézni, eléggé alapos és nem támogatja semmilyen gyártó. Nyilván a 4season az bullshit, de amúgy rendben van és bírta az esőt neki. Érdemes a hozászólásokat is megnézni.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3229) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Valaki vágja ezt a OKT70et?
Értem hogy bárhol lehet a 70km, a OKT 1100km-e alatt, de olyat lehet hogy 25km itt, 25 ott, meg 20 amott? Vagy egybefüggő szakasz kell hogy legyen?
Írnék nekik egy emailt, de szégyenszemre fél óra kutakodás után sem találtam mail, csak levelezési címet.. :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3230) szebe válasza Sirandrish (#3229) üzenetére


szebe
őstag

FB oldalukon van mailcím. Egyesület neve kukac gmail.

70 óra alatt teljesíteni kell, abba nem tudom mennyire fér bele az utazgatás, ha nagyon különböző szakaszokat akarsz teljesíteni.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#3231) Sirandrish válasza szebe (#3230) üzenetére


Sirandrish
legenda

Simán belefér. 3x25km, és minden nap otthon alszom :K
Érdekelne a kihívás, de nem szívesen sátoroznék :B
És köszi a mailcímet :R

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3232) mr.saint válasza Sirandrish (#3231) üzenetére


mr.saint
tag

Nyomd le egyben :C

(#3233) Sirandrish válasza mr.saint (#3232) üzenetére


Sirandrish
legenda

Abba alighanem belehalnék :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3234) Alg válasza Sirandrish (#3229) üzenetére


Alg
veterán

ROFL :DDD

403: Access Forbidden

Your location (AT) has been blacklisted.

:W :W

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3235) gergo5991


gergo5991
őstag

[link] na faszom, nem elég a medve, mostmár vipera is van itt..

(#3236) lev258 válasza gergo5991 (#3235) üzenetére


lev258
veterán

A vipera itthon is előfordul, és nem csak az utóbbi években került ide, őshonos (mondjuk valamikor a medve is az volt). A linkeden viszont allergiás reakcióról írnak, nem méreg veszélyhelyzetről.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3237) Sirandrish válasza gergo5991 (#3235) üzenetére


Sirandrish
legenda

Állatok élnek az erdőkben...döbbenet! :Y

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3238) lugosi válasza Sirandrish (#3237) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sőt, a városban is. A múltkor kutyasétáltatás közben letojt egy galamb. :DDD

(#3239) forceberg


forceberg
veterán

Ha már szóbakerült a Tátra, épp nemrég jártunk ott.
Bár tavaly a 130€-s gyorshajtás után megfogadtam, hogy többet nem megyek oda... :D

Két régi terv valósultmeg, a Déres-Gyömbér gerinctúra az Alacsony-Tátrában, majd a Kapor megmászása.
A Kapor azért nem egy egyszerű menet, kb. 9km egy irányban, a Poprádi-tóig aszfalton, majd onnan már Tátrás terepen. Azaz nem cask felfelé kell energia, hanem lejönni is kell a koncentráció, ha nem akar megsérülni az ember. A harmadik túrára már nem lett túl jó idő, így "csak" az Elülső-Szoliszkóra ugrottunk fel, libegővel megtámogatva.

Képekben ---> : [link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3240) gergo5991 válasza forceberg (#3239) üzenetére


gergo5991
őstag

[link] én itt voltam tegnap, szeptember környékén tervezek 1-2 trippet még a tátrába, meg talán jövőhéten ha nem fog esni

ez a sok felhő valahogy nem tett most jót a képeidnek, jobbak szoktak lenni azért

(#3241) Sirandrish válasza lugosi (#3238) üzenetére


Sirandrish
legenda

A k*rvaannyátnekije...há hogy merészelte? :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3242) Sirandrish válasza forceberg (#3239) üzenetére


Sirandrish
legenda

Gyönyörűűű :Y

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3243) Maximum1 válasza forceberg (#3239) üzenetére


Maximum1
őstag

Még mindig nagyon jó képeket csinálsz, jó nézni őket.

(#3244) forceberg


forceberg
veterán

gergo5991 : néha bizony megszaladnak a csúszkák, ilyen ez :))

Maximum1, Sirandrish : :R

Az előbb elfelejtettem, vagyis fent van driveon is, de a maps be is adja 360°-ban:
[Kapor felett]
Azaz majdnem a Kapor felett, mert emberek fölé és közelébe nem megyünk, egy mászós helyen főleg! Az égtájakat sajna nem jól mutatja, mert a nyíl szerint ÉNy-ra látszik pl. a Kriván(a vonulat mögötti kiemelkedés), ami a valóságban DNy-ra van, a Triumetaltól kicsit jobbra a képen.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3245) gergo5991 válasza forceberg (#3244) üzenetére


gergo5991
őstag

Tátrában drónnal csak óvatosan, vagy engedélyel. Gyömbér és hasonló területeken ahol aktivan jelen vannak a természet őrök vagy hogy hivják azt magyarul ott duplán vigyázni, bünti magánszemélyeknek akár 3500 euró is lehet

(#3246) forceberg


forceberg
veterán

Kérdezni is akartam, mégpedig hosszúujjú, galléros, de legalább emelt nyakú, nyári túrapólót tud valaki ajánlani?
Valami ilyesmit, ezt lehet holnap megnézem: [link]
A lényeg, hogy vékony legyen és olyan anyag, amin a hátizsák is elviselhető.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3247) Fred23 válasza forceberg (#3239) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szuper képek!
Szlovákiában szabad az erdőben sátorozni úgy, mint nálunk?

(#3248) gergo5991 válasza Fred23 (#3247) üzenetére


gergo5991
őstag

[link] itt vannak kempek ahol lehet sátrazni,
erdőben az már picit bonyolultabb, 5 féle védelmi szint van, a kettes szintig úgytudom szabad hálózsákban megaludni, afelett nem.

[ Szerkesztve ]

(#3249) Fred23 válasza gergo5991 (#3248) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, és érdekes ez a védelmi szintes rendszer, utána fogok olvasni!

(#3250) válasza forceberg (#3239) üzenetére



addikt

Poprádi-tóhoz érdemesebb inkább a Csorba-tótól indulni, nem? Ha Kaporra/Rysyre, bárhova máshova mész.

Kb fél km-rel hosszabb csak, cserébe nem aszfaltút.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.