Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5751) gaborbol


gaborbol
őstag

Tegnap behoztak egy ceges gepet, hogy virusos, persze a cegtulaj gepe. Aztan kiderult, hogy ez volt rajta es a csatolt haolzati meghaton 80 GB-nyi doksit cseszett szet.
A virus eltavolitas nem gond, de ahogy nezem szinte lehetetlen visszanyerni a doksikat, csak mentesbol megy a dolog ami szerencsere volt.

Azert nem semmi mik vannak.

[ Szerkesztve ]

(#5752) bobsys válasza gaborbol (#5751) üzenetére


bobsys
addikt

es titkositotta is a fileokat?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5753) gaborbol válasza bobsys (#5752) üzenetére


gaborbol
őstag

Latod a fileokat ott van az osszes, de egyik sem nyithato, ha megnyitsz pl egy word dokisit csak olvashatatlan karakterhalmaz az egesz.
vagy lejart az ido amit a fizetesre ad a virus vagy az eltavoltis inditotta be, de irta hogy ez lesz a vege es ez is lett. Persze ahogy olvasom ha fizetsz akkor is ez lesz :)

(#5754) bobsys válasza gaborbol (#5753) üzenetére


bobsys
addikt

ugyes

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5755) Rocko007 válasza kraftxld (#5750) üzenetére


Rocko007
aktív tag

A hpacucli azt mondja nekem, hogy nincs controller, pedig gyari HP vmware iso van fent. Erdekes, mert vSphere kliensbol mindent latok. Esetleg van-e meg otleted?

Koszonom!

(#5756) kraftxld válasza Rocko007 (#5755) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

[link]
Letölt, ha lusta vagy akkor iLO-n keresztül beboot-olsz az ISO-ról, majd az ebben lévő parancssoros hpacucli-val engedélyezni tudod a cache-t.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5757) gaborbol


gaborbol
őstag

SCVMM 2012 R2 vagy 2012 +sp1 mindketton ugyan az a gond.

Vcenter 5.0 sikeresen hozzadadom, azt mondja responding-ok!
Amikor a hostokat(esx 5.0) akarom hozzadani, szepen feljon az osszes host, ahogy kell, majd hozzadas, es azt mondja nincs host vagy cluster, pedig az elotte levo ablakban ott van szepen minden ahogy kell es nem is lehet semmit allitgani rajta, magtol talal meg mindent.

Valakinek van valami otlete? Egyszeruen nem talalok ra semmit.

[ Szerkesztve ]

(#5758) kraftxld válasza gaborbol (#5757) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Hogy a többiek is képben legyenek, meg profitáljanak a dolgokból.
Tehát SCVMM-et csak legvégső esetben használja az ember V2V migrációra (amúgy is csak VMware => Hyper-V irányban tudja a dolgot a marketing szószólok rizsája ellenére is :D), mivel https alapon megy, tetű lassú, a whitespace-t is konvertálja, meg iszonyat körülményes.
Ha valaki V2V migrációt csinál VMware-ről Hyper-V-re, akkor használjon Starwind V2V Convertert [link] vagy Shadowprotect-et.

Más, lehet, hogy a gyárnak meg egy ügyfélnek fogok csinálni hasonló témakörben egy step-by-step guide-ot, ami arról szól, hogy ha van egy piszok nagy szerverünk (5TB+) akkor miképp lehet minimális (30 perc alatti) leállással virtualizálni, VMware-ről Hyper-V-re vagy Hyper-V-ről VMware-re migrálni. Lenne igény egy ilyen leírásra? Nagyon nagy valószínűséggel csak angol nyelven, mert tuti nem lesz erőm még magyarra is lefordítani.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5759) laszak válasza kraftxld (#5758) üzenetére


laszak
tag

Én szívesen venném!
Köszönjük a felajánlást. :)

(#5760) DopeBob válasza kraftxld (#5758) üzenetére


DopeBob
addikt

Az összes általad készített step-by-step guide-ra lenne igény :K

MZ/X

(#5761) Jorus válasza kraftxld (#5758) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jöhet, jöhet! :) Ha erre jársz vendégünk leszel 3-8 sörre.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5762) sutszi válasza kraftxld (#5758) üzenetére


sutszi
veterán

:R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5763) gaborbol válasza kraftxld (#5758) üzenetére


gaborbol
őstag

Tegnap miutan beszelgettunk, kicsit meg keresgeltem, persze lofaszt sem talatam a porblemara, viszont valaki megirta, hogy van ennek csodanak van egy offline konvertere is ami viszont mukodik, nade nem ugy hogy te csak betallozol neki valamit aztan megy hanem kulon megadott konyvtarba be kell masolni a szervert aztan majd o leredezi. Erre meg ranezek aztan ha nem akkor marad amit mondtal a starwind. :R

(#5764) gaborbol válasza kraftxld (#5758) üzenetére


gaborbol
őstag

Megoldottam az eredeti gondot SCVMM 2012 R2 IP cim alapjan keresi a VMware hostokat es, ha a dns-ben megtalaja hogy host X neven szerepel akkor eldobja a szervert. DNS-bol nev kitorol, megy, es huzza be a az esx hostokat ahogy kell, jonnek fel a VM-ek minden szuper.

Migracio indit, nem idul, mert nincs jogosultsag.
SSH engedellyez a hostokon, ESX host certifacte importalas SCVMM-be-> Sikeres, migracio indit.

Migracio indul es el is hasal egybol, mert a hyper-v hoston nincs multipath telepitve/engedellyezve.

Telepit-> sikers-migracio indit, de egy masodperc alatt ismet elhasal

Error 13206 es 3243, ha a VMware vm verzio 7 vagy az feletti a muvelet nem tamogatott es 2010 ota ugyan ez a szar nincs megoldva, futtasak a sysprep\generalization-t vagy konvertaljam a vm-et le 7-rol 4 re.

Az igazi ferfi SCVMM-et hasznal!!!

(#5765) kraftxld válasza gaborbol (#5764) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Én mondtam, hogy ne küzdj vele :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5766) gaborbol válasza kraftxld (#5765) üzenetére


gaborbol
őstag

Kivancsi voltam ra, most mar be tudom irni az oneletrajba, hogy ezt is baromira vagom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5767) Cxgrav válasza kraftxld (#5758) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Minden leírásnak nagyon örölünk! :R

Picture me Rollin' by 2pac

(#5768) sutszi


sutszi
veterán

Ha szeretnék működtetni egy szervert, de nincs rá csillió FT, az induló költségekhez, akkor milyen felhőalapú megoldások vannak amik szerintetek jól működnek?
Olyasmire gondolok, hogy tetszőlege OS-t telepíthetek rá, és azt persze távolról minden gond nélkül tudom kezelni. Akár ssh-n is egy putty-al ha úgy tartja kedvem.
Lenne egy bárhonnan elérhető fájl szerverem mondjuk... (Persze tudom, hogy ennyi erővel használhatnék tárhelyszolgáltatót is.) De a koncepció az ami elsősorban érdekelne.

Eddig Amazon dolgait néztem, de nem ismerem ki magam még túlságosan.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5769) kraftxld válasza sutszi (#5768) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Amazon AWS, Microsoft Azure a legismertebb, de egyéb szolgáltatók is szoktak ilyesmit árulni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5770) sutszi válasza kraftxld (#5769) üzenetére


sutszi
veterán

Az Amazon oldalán már nézelődtem...de nekem nem teljesen volt egyértelmű, pár dolog.
Milyen image-ből tudok telepíteni? A kulcsokat ők ellenrőzik, hogy valid vagy sem? (Bár nem erre játszom...)
Webes felületen tudom managelni ha esetleg több különböző instance-ot szeretnék?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5771) gaborbol válasza kraftxld (#5758) üzenetére


gaborbol
őstag

A megoldas:

[link]

Nincs 10 MB az egesz, egyszeru mint a faek, raul a vsphere kliensre es online koverziot csinal.

Egy apro gondom volt cask vele, hogy 10 masodpec alatt leterdel. nagyon meg akarnak gyozni az MS-tol, hogy ne eroltessuk ezt, de hat ezt kell csinalni...

Starwind V2V Converter 140 Gb-os TS-t 1:45 perc alatt attolta gond nelkul, igaz offline es le kell tolteni a VMDK-t lokalba valahova, aztan onnan at a hyper-v re.

(#5772) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy valahogy kivitelezhető az hogy AD-ban felvett gépekre üzenetet küldünk ami egy kis ablakban felugrana az adott gépen? Vagy adott felhasználói csoportoknak, akik használják a gépüket, viszont a levelező rendszer kizárásával. Ez az üzenet nem ütemezve lenne, hanem akkor mikor én akarom.

Op: Windows Server 2003

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#5773) InfiniteReality válasza B-L-A-C-K (#5772) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Persze. Net send parancs. Keress rá a pontos paraméterezésére. Azthiszem nem csak adott usernek vagy IP címre hanem talán OU-nak is lehet küldeni vele.
Alapfeltétele hogy a szerveren is és a kliens gépeken is fusson a messenger szolgáltatás (nem a windows live messengerre kell gondolni, hanem a rendszerszolgáltatások küzütt van egy ilyen - magyar windowson talán üzenetkező a neve), valamint hogy tűzfalban, policyban vagy registryben ne legyen ez kiütve.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#5774) B-L-A-C-K válasza InfiniteReality (#5773) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:R

(#5775) bugizozi válasza kraftxld (#5743) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Az általad használt "herélt XP"-nek mi a pontos neve? Honnan lehet beszerezni?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5776) kraftxld válasza bugizozi (#5775) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Sima Nlite-vel kipucolt SP3-as integrált XP ahol a dllcache meg sok egyéb kézzel kitörölve.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5777) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A topicot kiemeltem.

(#5778) iwu válasza Kalandor (#5777) üzenetére


iwu
addikt

thx.
bár így többen idetalálnak , és több lesz a kevésbé idevaló kérdés is :P :P :P

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#5779) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

És hét év alatt sikerült megcsinálni az eddig lehetetlent, egy kemény 500KB-os file-ban: [link]
Persze Server 2008 R2-re még nem, mert miért is....
De szerintem e miatt tuti keresztet lehet vetni a Win7 / 2008 R2 SP2-re.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5780) InfiniteReality válasza kraftxld (#5779) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Zsír. Ki is próbáltam, s a munkahelyi gépemen 3.41 Gb WU file-t sikerült törölni. :D

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#5781) bobsys válasza kraftxld (#5779) üzenetére


bobsys
addikt

semmi, en vagyok a helikopter

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5782) bobsys


bobsys
addikt

A zinternet (Wifi cisco router) a serveremtol a lakas legmeszebb pontjan van. A serveren csak egy wireless halokartya van, jo szar is a kapcsolat (a server a szoba sarkaban a tv es tv allvany mogott bujik meg), 50% packet loss. Mit vegyek itthonra? Kabelezes nem megoldhato, vagy csak vegyek egy usb-s wifi kartyat es usb hosszabitoval tegyem ki a tv allvanyra (dzsunka megoldasok rulez)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5783) DopeBob válasza bobsys (#5782) üzenetére


DopeBob
addikt

A teljesebb hatás érdekében én mindenképpen vennék hozzá egy IKEA-s tésztaszűrőt is :D

MZ/X

(#5784) bobsys válasza DopeBob (#5783) üzenetére


bobsys
addikt

mindenkeppen kiprobalom :DD
viccet felreteve tenyleg jo lenne valami otlet, mert igy nem iagazan tudom hasznalni a cuccost

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5785) InfiniteReality válasza DopeBob (#5783) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ez de beteg :DD :DD :DD

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#5786) bobsys válasza bobsys (#5784) üzenetére


bobsys
addikt

Mondjuk egy ilyen cucc?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5787) [HUN]Zolee válasza bobsys (#5786) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Egy sima AP-vel jobban jársz szerintem.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#5788) bobsys válasza [HUN]Zolee (#5787) üzenetére


bobsys
addikt

Lehet, kozben meg talaltam ezt
Sima access pointal az a bajom, hogy akkor lesz megy egy SSID

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5789) iwu válasza bobsys (#5788) üzenetére


iwu
addikt

Én egy ilyen helyre egy tp-link kültéri ap-t tettem...tudja a dolgát rendesen, csak nem ugrik be a neve...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#5790) bobsys


bobsys
addikt

Ki hogy oldana meg, hogy a domainben a usereknek login script van beallitva ami nagyjabol nem csinal mast mint AD group membership alapjan telepiti a nyomtatot. Az osszes (100+) nyomtato egy serveren van megosztva es van ugy szinten 100 group csak arra, hogy ha a user tagja akkor azt a nyomtato telepiti. A user AD profiljaban levo login scriptet ki kene venni, de hogyan csinalnatok meg a nyomtato telepitest?

es szarnek ra, az uj user majd felrakja maganak azt a nyomtatot ami kell neki :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5791) bobsys válasza iwu (#5789) üzenetére


bobsys
addikt

tudom az en bajom, de zero kabelezest szeretnek, ha mar kihuzok egy kabel egy AP-nek akkor mar elhuzhatnam a gepig is. Vagy csak rakjam a router melle oszt jonapot?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5792) [HUN]Zolee válasza bobsys (#5788) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Nem kell új SSID az AP-nak.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#5793) DopeBob


DopeBob
addikt

Group policy preference-el csinaltam nalunk, csoprtagsag alapjan vannak a szurok itt is.

Wifire meg: Tp-linknek van olyan usb-s wifije, amire lehet meg antennat is tenni, eddig nekem bevalt

MZ/X

(#5794) bobsys válasza DopeBob (#5793) üzenetére


bobsys
addikt

Csak nincs kedvem mind a 100 kulonbozo groupot meg a 100 kulonbozo printert bepotyogni Group policy preferencebe, mert lusta diszno vagyok :))
En is ezen az usb-s wifi antennan gondolkozom

(#5792) [HUN]Zolee: amit eddig megneztem AP config videot ugy ugy inditottak, hogy csatlakozz a meglevo wifire, majd csinalj egy masik SSID wifit az APnak ($40-$50 cuccok)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5795) iwu válasza bobsys (#5791) üzenetére


iwu
addikt

aham, be a router mellé...erőből lenyomja:D

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#5796) bobsys válasza iwu (#5795) üzenetére


bobsys
addikt

:C

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5797) [HUN]Zolee válasza bobsys (#5794) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Repeater módban nincs két SSID.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#5798) iwu válasza iwu (#5795) üzenetére


iwu
addikt

sőt, asszem van benne alap router feature is...megnézem majd holnap a típusát.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#5799) bobsys válasza iwu (#5795) üzenetére


bobsys
addikt

TP-LINK TL-WA5210G neztem, de kicsit soknak tunik a 12dBi antenna egy 100 negyzetmeteres lakashoz, kiraknam az erkelyre az 1 merfoldre levo tengerparton is fognam a jelet :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5800) bobsys válasza [HUN]Zolee (#5797) üzenetére


bobsys
addikt

Nem mindegyiknel irtak, hogy tudja-e vagy nem
TL-WA801ND tudja es nem is draga

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.