Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:52:03

LOGOUT.hu

Oakley kisokos - hasznos leírás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) X-metal válasza Babarnew (#29550) üzenetére


X-metal
csendes tag

$ azaz Dollár.
Ha euró lenne, nem paráznék a vámon. :N

Bármilyen X-Metal szemüveged van eladó (egész szemüveg, keret, törött, hibás, hiányos...) engem keress először!!!

(#29552) csaszi72 válasza X-metal (#29549) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Postázást hol kalkulálod ki?

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#29553) radi8tor válasza csaszi72 (#29552) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én Posta oldalán levő tarifatáblázat alapján.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#29554) X-metal válasza csaszi72 (#29552) üzenetére


X-metal
csendes tag

A posta.hu a segítségedre lehet... Görgesd le, és ott a nemzetközi...

Én mindig ajánlott levélként adom fel, nem csomagként! Így sokkal olcsóbb!!!

Amúgy 2200 és 3800Ft között elviszik a világon bárhová tracking-el biztosítás nélkül.
A biztosítás azt hiszem, 5000 Forintonként 300Ft az alapdíjon (az alapdíjban 20.000Ft-ig vagy biztosítva) felül.

Viszont mivel az amerikaiak minimum 30$-t kérnek egy nemzetközi postázásért (ugyanilyen feltételekkel, ezért én is mindig ezt az összeget kérem. Így szert teszek plusz 3-4000Ft-ra. ;)

Hozzáteszem, nem volt ez mindig így, de amikor azt írtam, hogy a postaköltség International Signed for: $10, akkor többen kérdezgettek, és hitetlenkedtek. Most duplán jól járok, mert van plusz pénz is, meg a kérdések is elmaradtak...

Nagyon sok szemüveget postáztam már így a világ minden tájára, de még soha nem volt gond, minden csomagom célba ért!
Mondjuk volt egy, ami ajánlott létére 2 hónapig volt úton. Ez Braziliába ment.
A Tracking szerint 9 nap alatt ott volt, a többi idő a Brazil postának kellett a kézbesítésre. :Y

Azóta oda nem postázok, illetve a Filippínókhoz sem, mert azok meg f@szkalapok. Eddig 2X ment oda szemüveg (mindkettő makulátlan és ritkaság), és mindkét ember nekiállt kötekedni és pénzt követelt vissza. Persze, mindkét esetben felajánlottam, hogy küldje vissza, és visszafizetem a pénzt, de erre nem voltak hajlandóak, csak a pénzt akarták mondvacsinált indokokkal...
Pár levélváltás után jeleztem nekik, hogy engem felejtsenek el, és jelentsék az Ebay-nek a dolgot.
Megtették.
Ilyenkor az Ebay megkérdezi, hogy mit akarok tenni, és felajánlja azt, hogy kifizethetem azt amit kérnek vagy azt is, hogy küldjék vissza a terméket, és visszafizetem a pénzt. Én természetesen ezt választottam.
Rövid időn belül mindkét f@sszopó lezárta a reklamációt az Ebay-nél.
Mondanom sem kell, hogy mindkettő megtartotta a szemcsiket....

Na, úgy látom kicsit túlválaszoltam a kérdést.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Bármilyen X-Metal szemüveged van eladó (egész szemüveg, keret, törött, hibás, hiányos...) engem keress először!!!

(#29555) radi8tor válasza X-metal (#29554) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Olaszokat bevállalod? Én azokat is tiltólistára tettem, meg a postafiókokat.

⭐ Stella

(#29556) X-metal válasza radi8tor (#29555) üzenetére


X-metal
csendes tag

Olaszokat sem, de azt csak hallomás miatt, tapasztalatom nincs...

Bármilyen X-Metal szemüveged van eladó (egész szemüveg, keret, törött, hibás, hiányos...) engem keress először!!!

(#29557) koxx válasza X-metal (#29556) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Olaszokkal nekunk nagy bajunk nincs, az amcsik szivnak inkabb a hulye vamjuk es a szar postajuk miatt. Nekunk ami kerulendo, Del Amerika, Mexiko, Fulop szigetek, Afrikat nem irom mert onnan ugysem vesz senki.

(#29558) radi8tor válasza koxx (#29557) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Johannesburgban pedig sok milliomos él. :)

⭐ Stella

(#29559) X-metal válasza radi8tor (#29558) üzenetére


X-metal
csendes tag

Én konkrétan vettem Dél Afrikából 41.000 Ft-ért egy Plasma R1-et.
Dobozos, 000979-es seriallal.
Pont azt adtam oda a C-six-ért egy Plasma XX-el együtt.
Igaz, a haverom intézte, aki 12 éve Cape Town-ban él.
Voltam kint többször is. Ott biztos nem veszik el csomag, viszont durvábban elvámolják mint itthon.
Ezt tapasztalatból tudom mondani, mert a havernak van pár Julija, és egyszer egyet itt hagyott nekem, mert az ottani importőr nem tudta kicserélni az orrközépnél a gumikat... :Y
Postán küldtem ki.
A következő évben amit itt hagyott Julit, az már a Muterja vitte ki és várt rá fél évet, mert az előzőnél 1 hónapig levelezett az ottani vámosokkal, és kifizettettek vele egy új szemüveg utáni minden költséget......

Szerk: Bocs, ez koxx-nak akart válasz lenni...

[ Szerkesztve ]

Bármilyen X-Metal szemüveged van eladó (egész szemüveg, keret, törött, hibás, hiányos...) engem keress először!!!

(#29560) csaszi72


csaszi72
aktív tag

Kössze mindenkinek.
Eddig csak vevő voltam de bele fogok árúsítani is akkor.
:R

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#29561) MTbc


MTbc
senior tag

Sziasztok, szemüveges vagyok de szeretnék már egy napszemüveget, olvastam várható árakat illetve kaptam már árat is, elégé megdöbbentően sok nekem. Szintén itt olvastam, hogy többen egy jól felszerelt optikában csináltatnak hozzá lencsét, mivel itt nem volt részletezve milyen lencsét is csinálnak ezért kérdezem hogy rendes minőségű napszemüveg lencsét is tudnak csiszolni vagy csak sima szemüveges lencsét?
:R

[ Szerkesztve ]

(#29562) marilllyo válasza MTbc (#29561) üzenetére


marilllyo
veterán

Ismerősöm egy Oakley servo keretbe csináltatott dioptriás napszemüveg lencsét.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#29563) MTbc válasza marilllyo (#29562) üzenetére


MTbc
senior tag

"Kis" optikában vagy olyan cégnél aki ezzel foglalkozik?

(#29564) Hullamos


Hullamos
tag

Kis gyujtemenyem ujabb "dragakove"

Ha nem allsz ki valamiert,akkor elbuksz mindenert.

(#29565) radi8tor válasza Hullamos (#29564) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kiköpött venge. :DDD

Nem ám. Grat hozzá!

⭐ Stella

(#29566) marilllyo válasza MTbc (#29563) üzenetére


marilllyo
veterán

Itt vidéken egy optikában. Nincs vele semmi gondja.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#29567) Hullamos válasza radi8tor (#29565) üzenetére


Hullamos
tag

:R es a jo az benne hogy en nem szegyelem hordani....mar vagy 3 napja ebben nyomom. ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Ha nem allsz ki valamiert,akkor elbuksz mindenert.

(#29568) albert8 válasza Hullamos (#29567) üzenetére


albert8
addikt

Én se szégyellném egyáltalán. :Y :C Grat!

Láttam egyébként tegnap egy xquardet. Elég pofás volt, bár nem túl egyedi szinkombóval. Frankón néz ki. :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#29569) SpeciCanyon


SpeciCanyon
újonc

Sziasztok!

Akit érdekel egy ritkaság, megválnék a Monster Dog Tribal/emerald szemuvegemtől. Gondolom senkinek nem kell bemutatni. 2hónapja van nálam, azóta 3-4x volt rajtam. Harryls és Koxx volt az előző tulajok, szerintem ezek is garanciák :)
Sajnos nem jött be annyira amennyire vártam, most a kozik az isten :)

Elsősorban csere érdekelne Pit Boss/juliet/artist series szemüvegek, értékegyeztetéssel.

!!! OAKLEY SZEMÜVEGET VESZEK !!! --- BÁRMILYEN ELADÓ OAKLEY szemüveged van, ÍRJ, KORREKT áron veszek, gyűjteménybe --- http://oakleyhun.blog.hu/

(#29570) Bati0501 válasza Hullamos (#29567) üzenetére


Bati0501
őstag

Akartam kérdezni,h ebben utcára...de már látom. :DDD
Sztem fel kellene venni az emberek arcát,amikor elmész mellettük ebben. :C

(#29571) Hullamos válasza Bati0501 (#29570) üzenetére


Hullamos
tag

Megoszlik a velemeny...valaki nevet,valaki csodalkozik,de olyan is van hogy elkeri s megnezi,meg felteszi.Es azt kerdi hogy melyik filmben latott O mar ilyent....szoval nem veszelyes.........

Ha nem allsz ki valamiert,akkor elbuksz mindenert.

(#29572) Bati0501 válasza Hullamos (#29571) üzenetére


Bati0501
őstag

Akkor ez jó.
Mert hát finoman szólva sem egy mindennapos darab... :N

(#29573) trafóóó válasza SpeciCanyon (#29569) üzenetére


trafóóó
tag

Ment PÜ.

(#29574) koxx válasza SpeciCanyon (#29569) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Aha, szoval nalad van huligan :D

(#29575) SpeciCanyon válasza koxx (#29574) üzenetére


SpeciCanyon
újonc

:P

!!! OAKLEY SZEMÜVEGET VESZEK !!! --- BÁRMILYEN ELADÓ OAKLEY szemüveged van, ÍRJ, KORREKT áron veszek, gyűjteménybe --- http://oakleyhun.blog.hu/

(#29576) venge válasza Bati0501 (#29570) üzenetére


venge
tag

OTT

[ Szerkesztve ]

(#29577) Bati0501 válasza venge (#29576) üzenetére


Bati0501
őstag

Na vmi ilyesmire számítottam vagy még durvábbra. :K

(#29578) radi8tor válasza venge (#29576) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyerkőc már nyúlt érte. :D

⭐ Stella

(#29579) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék egy napszemüveget venni, de nem túl drágán, viszont nem gagyit, így az Oakley olcsóbb modelljei között keresgéltem. Találtam is nekem megfelelőt a Gascan személyében. A kérdésem az lenne, hogy a black gardiant lencse tényleg nagyon rossz? Az eladó szerint fólia van az átlátszó lencsén a Gray eseteben pedig anyagában színezett. Ráadásul a gardiant-et nem tudtam fel próbálni, mert nem volt raktáron. Az árkülönbség 5eFt. Mi a különbség a kettő között?

(#29580) koxx válasza hitman77 (#29579) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gascan gradient lencsevel? Ez nekem uj...nem vagyok benne biztos, hogy eredeti. A masik meg, milyen folia??

(#29581) hitman77 válasza koxx (#29580) üzenetére


hitman77
senior tag

Igen. The Lab webshopjan fent van. Akkor nem érdemes ilyet rendelnem?

(#29582) koxx válasza hitman77 (#29581) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Muti már.

(#29583) hitman77 válasza koxx (#29582) üzenetére


hitman77
senior tag

(#29584) Viry


Viry
csendes tag

:Y elkezdődött...
a noname szarokat árulják mindig gradient lencsével, parasztvakítás gyanánt mintha valami nagyon jó lenne...
egyre lentebb süllyed a márka... :O

:::: Powered By Eizo ::::

(#29585) hitman77 válasza Viry (#29584) üzenetére


hitman77
senior tag

Ez most mit jelent? Érdemes ilyet venni vagy sem? Nem jó ez a lencse?

(#29586) radi8tor válasza Viry (#29584) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Női típusokban már évek óta van gradient lencse, párom tök jól elvan vele. :K

⭐ Stella

(#29587) trafóóó válasza hitman77 (#29579) üzenetére


trafóóó
tag

A gradient lencse átmenetes, azaz az alsó felén már szinte teljesen átlátszó.
Szerintem nem a legjobb választás ,fóliával van megoldva az átmenet és rohadt kényes.
Jobban jársz a sima grey lencsével.

(#29588) hitman77 válasza trafóóó (#29587) üzenetére


hitman77
senior tag

Ok, köszönöm, akkor Grey lesz.

(#29589) SamuraiKenji


SamuraiKenji
aktív tag

Sziasztok!

Volna egy pár szinte új Holbrook lencsém - Warm Grey (Matte Holbrookból maradt), ha esetleg valakit érdekel.

Illetve keresek Holbrook lencsét hátha valakinél van elfekvőbe egy pár (Grey, Black Ird, Ruby Ird, ilyesmik érdekelnének)

http://oakleyparadise.tumblr.com/

(#29590) marilllyo


marilllyo
veterán

Én pedig GasCan-hez keresnék lencsét. Grey polarized van benne most. Valami más fajtát szeretnék.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#29591) majorosbence


majorosbence
újonc

Szaisztok,

Ha valakinek lenne Gascan King Camo vagy jupiter squared szemcsije eladó írjoN!
Köszi

(#29592) Sh4rk válasza hitman77 (#29585) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Jó az a lencse nincs baja, csak annyi hogy kényes. Egyébként a női szemüvegekbe kerül gradien lencse.
Gascan unisex szemüveg ezért ez a típus is inkább női. Én spec kifejezetten utálom de az asszony imádja. :-)

(#29593) Sh4rk


Sh4rk
aktív tag

5 napja fent volt egy kamu holbrook a Jófogáson 20000 Ft-ért! Agyfütyit kaptam, írtam a jófogásnak és linkeltem a hamisságának okait, valamint azt, hogy pofátlan átverés az egész. Azt írták vissza, hogy nekik ez belefér nincs ezzel hiba. Erre válaszoltam, nekik, hogy akkor bizony ők bűnpártolók.
Elküldtem nekik, hogy az Oakleynek lefordítottam a levelezést és remélem megteszi a megfelelő lépéseket az oldal ellen. Erre ma ezt válaszolták:

"Köszönjük bejelentését, amely alapján a termék hirdetését töröltük!" Az a dúrva, hogy ez a válasz 6 óra alatt megjött. Az első bejelentésemre 3 nap múlva jött válasz. Ez talán precedens értékű lehet.
Most talán sikeresebben felvehetnénk a versenyt a gagyik ellen.

Nem baszogatásból csináltam, de ez nálam kiverte a biztiosítékot, hogy nem elég, hogy átbasz de meg is akar kopasztani. Olyan hirdetést nem fogok jelenteni, ahol az ár nem sértő, de a 10 e feletti gagyikat jelenteni fogom. Remélem sikerül töröltettnem őket, és talán ha én keresek valamit akkor nem kell átnézzek 100 ból 67 kamu hirdetést pofátlan árakon. Ahol szerepel a replika szó az nem érdekel, de ezeket irtani fogom.

(#29594) Bati0501 válasza Sh4rk (#29593) üzenetére


Bati0501
őstag

Helyes,jól teszed!
Valóban írtál az oakley-nak vagy csak megnézted,h mit reagálnak rá?
Ha tényleg írtál majd azt is írd már le légyszi,h õk mit reagálnak rá, ha reagálnak...

(#29595) Reignman válasza Sh4rk (#29593) üzenetére


Reignman
aktív tag

Elég parttalan ez, én is próbálkoztam Apródon, Vaterán jelentgetni azokat, akik 2000 forintos cuccért elkérnek 25000et, elég sokan vannak, a lapüzemeltetők dont give it a shit.

Privátot kell írni nekik, hátha leveszik a hirdetést, ha internetes csalással és megtévesztéssel 'vádolod' őket, valamit fenyegeted Oakley-val, vagy Fogyasztóvédelemmel. De szerintem parttalan, ilyenek mindig lesznek, akik ezt tartják "nagy üzletnek".

(#29596) Alpachino válasza Sh4rk (#29593) üzenetére


Alpachino
veterán

Nagyon helyes... :K

de az OLX-en is dögivel találni ilyet : pl. :W

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#29597) harryls válasza Sh4rk (#29593) üzenetére


harryls
csendes tag

3-4 éve itt a fórumon nagy téma volt a hamisítvány szemcsik, jónéhányan próbáltuk őket írtani mindenféle módszerrel, ha egy-két eladó el is tűnt jött helyette tíz új. Akkortájt írtam a fogyasztóvédelemnek, felsoroltam nekik néhány eladót akik hamisítvány oakley-kat árusítanak, tömören fogalmazva szartak rám.
Amiket belinkeltetek legalább hasonlít az eredetire, ez pl hogy néz ki? [link]

(#29598) radi8tor válasza Sh4rk (#29593) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jól csináltad, a gyártó nem tolerálja ezt, viszont ezzel inkább az itthoni forgalmazónak kéne foglalkoznia.

⭐ Stella

(#29599) Sh4rk


Sh4rk
aktív tag

Bati0501: Írtam vallóban kiváncsi vagyok mit reagálnak. Majd megosztom. :K

Reignman: lehet, hogy parttalan vita, de ha belegondolsz:
1. Ezek az árusok nem fizetnek adót, pedig üzletszerüen csinálják. Nem hiszem, hogy vámot fizetnének stb.
2. Filléres szart árulnak komoly pénzekért (20000 Ft azt gondolom már komoly összeg) Na ez már üzletszerűen űzött átverés.
3. Megkárosítanak embereket, és nem csak anyagi oldalon. A "legeslegkomolyabb" dolog a lencse, a szem védelme.

A napszemüveg lényege, hogy sötétít a szemednek, amire ugye az írisz megnyitásával válaszol.
Ekkor gyakorlatilag a szemed és a látóideg védtelen a nap káros sugarai ellen. Nagyon extrém esetben ez akár visszafordíthatatlan állapotot idézhet elő. Akár vakságot is.

4. az ilyen oldalak mint a jófogás, abból él, hogy az oldal felületeit értékesítik reklámokkal. Minél több aktív hirdetés van, annál magasabb az a szám amit elkérhetnek a reklámért. Na itt van az érdek ellentét. Ami dühít. Szó nélkül vissza dobták az első kettőre, hogy nincs a hirdetéssel baj. Majd mikor megírtam, hogy ebből bizony boka beütögetés lesz, egyből helyesen jártak el.

Alpachino: Na erről beszélek... :( HDO rendszerű az apja fütyköse...

harryls: hát igen még új vagyok, de ez nagyon dúrva. Nem is a hasonlóság a legnagyobb baj, hanem az átverés. Senkinek semeddig nem tart oda írni, hogy "Replika". Nincs elvárás nincs csalódás. Tudom, hogy 3500 Ft-ért nem eredetit kapok, na de 35000-ért?. De ők nem is rám vadásznak, hanem aki nem tudja. Hidd el a vásárlóik 90% meg van győzve, hogy eredeti. Van aki még oda is írja, "eredeti". Na ezért ütnék...

radi8tor1: Kis pont a magyar Oakley ehhez. Hidd el, ha netán az Oakley megkeresi őket, hogy 1 napjuk van megtakarítani az oldalt a hamisítványoktól, na az ütni fog.

Ma is feldobom a labdát pár hirdetés miatt. Ráérek melo után, és még élvezem is. Meg talán kicsit jót is teszek... ;)

[ Szerkesztve ]

(#29600) harryls válasza Sh4rk (#29599) üzenetére


harryls
csendes tag

Visszakerestem, nekem akkor ezt válaszolta a fogyasztóvédelem. (#10706)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.