Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:52:03

LOGOUT.hu

Oakley kisokos - hasznos leírás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) o-men


o-men
újonc

viszont, örüljön akinek kenyere a filmezés.../like me - az egyik szemem sír a másik nevet/, mert remélhetőleg hozzánk is érkezik Jannard szériaérett büszkesége ami maradt az övé. Remélem beletolja azt, amit a digók a zsebébe nyomtak.
www.red.com

everybody loves sunshine

(#2852) koxx válasza o-men (#2850) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez már több mint 2 hónapos hír, korábban kitárgyaltuk :)

(#2853) L.T. válasza o-men (#2850) üzenetére


L.T.
aktív tag

Meg ha Linket küldesz, hogy olvassuk el akkor Linkként szerkesztve írd ide. Így: [link]

(#2854) o-men válasza koxx (#2852) üzenetére


o-men
újonc

.....valóban. vettem a lapot :) . attól nekem még friss a dolog. egész nyáron nem nagyon ültem gép elött, (amúgy se szeretek) hanem reggeltől estig élveztem eyepatchem biztonságát munka közben. a szabadban. :)
Kell egy RED. Nagyon. Isteni masina. :) Kezdhetek spórolni. A 4.generációra talán összejön. Talán. Sweet Dreams....
a Reuters cikket azért még érdemes elolvasni...tömör, arclerakós, tényszerű

[Szerkesztve]

everybody loves sunshine

(#2855) KMan válasza o-men (#2849) üzenetére


KMan
őstag

velem az tortent, hogy bevittem a keretet es kaptam egy uj csavart, kb 5 filler lehet az eloallitasi koltsege, de 500 fortintot kertek erte.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#2856) joe69


joe69
senior tag

2 regebbi tipust ujradizajnoltak, ime

minute 2.0 [link]

straight jacket [link]

(#2857) napey


napey
csendes tag

Olyan Monster Dog-os lett a száruk véletlenül

(#2858) koxx válasza joe69 (#2856) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

kár volt :( , inkább adtak volna más nevet a szemüvegeknek

(#2859) o-men


o-men
újonc

Az új Straight elég jellegtelen lett. Inkább sport, mint utcai szemüveg. Kiváncsi vagyok milyen új szín-lencse kombinációkkal fogják piacra dobni. A Minute jól sikerült. Kicsit bucibb lett, kevésbé nőies. Azért élőben biztos más. Megérkezett az első, és valszeg egyben az utolsó ArtChantry Hijinx szállítmány az országba. 47e forintért csak a premium dealereknél kapható. A madarak csiripelték, hogy minden Brown Sugar keretre ha nem is örök, de biztos időntúli, költségmentes garancia érvényes. Amilyen gyönyörű, olyan gyorsan kopik.

everybody loves sunshine

(#2860) joe69 válasza o-men (#2859) üzenetére


joe69
senior tag

a kopasos problema barmely szemcsinel garis tudtommal

(#2861) o-men válasza joe69 (#2860) üzenetére


o-men
újonc

Természetesen. 1 évig, amíg lejár a gari. Mivel túl sok volt a visszaélés, megszüntették a gari hosszabítását, és azóta minden alkatrészért tejelni kell. Kopásos, és könnyen eltörős probléma, hála az égnek, az o-matter és a fém logó bevezetésével immár 8-9 éve, eléggé megritkultak. Maximum a felirat tud kopni az orrán, de azt se fogják már a garin túl ingyen kicserélni. A Brown Sugar ezért kivétel. Csak gyözzék alkatrésszel. Egy idő után majd csak annyit fognak mondani: - Elfogyott, válassz egy másik színt.

everybody loves sunshine

(#2862) [lAyCsI] válasza joe69 (#2856) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

nekem a régi típusú straight jacket-em van,
ennek túl bumfordi a szára szvsz

-= No way back from Here =-

(#2863) KMan válasza joe69 (#2860) üzenetére


KMan
őstag

optikai keretem kegyetlenul kopik.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#2864) L.T. válasza KMan (#2863) üzenetére


L.T.
aktív tag

Ez mit jelent? És mikor veted? Nekem SQUARE WIRE 2.0 SH-m van, de megbízhatóan működik.

(#2865) edgR


edgR
őstag

hi
van egy ilyen cuccom (black-iridium) bo 2-3 eve. eleg surun hasznalom, de nem aktiv sportolas kozben. megis le kellett fejtenem rola a kulso muanyag "hartyat" mind2 szaran..
mintha nedvesseget kapott vna alulrol, es jopar helyen kezdett felpuklisodni, es undorito volt. igy hogy leszedtem egy fokkal jobb, de nem az igazi..
volt mar vkinek hasonlo problemaja? eleg gaz ez sztem, egy 50k-s szemuvegtol nem ezt varna az ember.. markaboltokban lehet egyaltalan csak szarat csereltetni?

(#2866) KMan válasza L.T. (#2864) üzenetére


KMan
őstag

A-WIRE 2.0 SH mar nem gyartjak, kb 3 eve hasznalom, azota evente cserelve volt, mert mindig szetesett, mostmeg egyben van, csak Carbon szine helyett kezd ezust lenni.
Koik le rola a fekete festek a femig. (nincs alatta epoxigyanta :) )
szivesen cserelnem mas modellre, mert ugytunik ezzel belenyultam a tuttiba, csak most nincs +10k a keretre es meg 15-20k uj par lencsere.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#2867) joe69 válasza joe69 (#2856) üzenetére


joe69
senior tag

erdemes ismet egy pillantast vetni a ket linkre, felkerultek uj szinek (szvsz 1-2 eleg jo)

(#2868) bandus válasza joe69 (#2867) üzenetére


bandus
veterán

remélem ezek közül jól áll valamelyik, mert sajna egyik sportos oakley sem volt megfelelő, és kéne egy a dartboard mellé :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2869) koxx válasza joe69 (#2867) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez a színösszeállítás tetszik straight jacket white chrome de a formáját még szokni kell

(#2870) syler


syler
aktív tag

Sziasztok.

Csak érdekességképpen kérdezném, hogy szerintetek mennyit ér meg egy ilyen mostanság?
[link] Szinte teljesen új 1-szer volt használva:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#2871) bandus válasza syler (#2870) üzenetére


bandus
veterán

hm, itthoni árakat nézve szerintem 80-100k között tudnád elpasszolni, attól függően, hogy a vevő mennyire akar ilyen szemüveget :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2872) koxx válasza bandus (#2871) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha alaposan körülnézel akkor nagyon jó áron hozzá lehet jutni :) < 60k

(#2873) o-men


o-men
újonc

A hétvégéi Hó Show-n ismét kiállít az Oakley, az A-pavilonban. Idén sem mindennapi standot szeretnének építeni. Remélem összejött. Nemsokára kiderül. :)) Érdemes lesz kilátogatni.

everybody loves sunshine

(#2874) ronaldo


ronaldo
őstag

Sziasztok!

A lencseszakértőket kérdezném, hogy egyszerű egész éves fényvédelemre melyik lencse a jobb, Black Iridium vagy a Grey Polarized. Illetve az Iridium nem polarizált lencse? Érdekel még bármelyik lencse, amelyik téli-nyári napsütés ellen jó, akár egy-egy évszakra kihegyezve is, bár kétlem, hogy két szemcsire jutna lé. Sajnos kötőhártya gyulladásom van jelenleg és utána kell a védelem. Elég érzékeny a szemem, ezek után meg nem kockáztatom.

Más: Az o-reviewen láttam olyan modelleket, ahol oda van írva, hogy Asian Fit. Jól sejtem, hogy ez azért van, mert ugyanaz a dizájn csak kisebb a szemcsi? Illetve vannak sima "S"-sel ellátott szemcsik is, az is a méretet jelenti? Mert pl. a Gascan ókulárék tetszenek, de mivel nekem is relative keskeny fejem van így azok az ordenáré nagy példányok nem igazán állnak jól. Viszont egy picicel kisebb verzióban nagyon szeretném.

(#2875) koxx válasza ronaldo (#2874) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szia

Black iridium tökéletesen használható egész évben, polarizáltat nem javaslom (az ára miatt sem) hacsak nem töltesz sok időt vízközelben. Nekem kicsit furcsa hatású volt a polár lencse, el is adtam a szemüveget.

2.kérdésre: sztem jól sejted

(#2876) ronaldo válasza koxx (#2875) üzenetére


ronaldo
őstag

Köszi a választ!

Nyáron elég sokat vagyok vízközelben (szeretek horgászni) ennyi a közöm a vízhez, télen kevesebbszer kerülök kapcsolatba vele (csak esténként :) ). A polár lencse milyen szempontból volt furcsa hatású?

Az Oakley oldalon ezt írják:

[I]What is Asian Fit?

Getting the right fit is essential for comfort, protection, and even optical performance. You may have heard industry terms like “European Fit” and “Asian Fit”. If sunglasses tend to sit too low on your face or slide down your nose, touch at your temples or cheeks, or feel narrow at the sides of your head, try our Asian Fit.[/I]

Nem angolos vagyok, valami sejtek belőle, de a pontos lényegét nem értem.

Az "S" betűre pedig nem találtam semmi utalást, valami über-guru megmondhatná az okést.

No ha közlekedésre-kész állapotba kerül a szemem, akkor egy közeli boltban felpróbálok egy Gascan-t, de szvsz batár nagy jószágnak néz ki.

(#2877) joe69


joe69
senior tag

az S modellek kisebb verziot jelolnek, az asian fit az orrnyereg mereteben mas

[ Szerkesztve ]

(#2878) ronaldo válasza joe69 (#2877) üzenetére


ronaldo
őstag

az über-guru-ra jöttél? :D :R

(#2879) koxx válasza ronaldo (#2876) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Próbáltam bicajozáshoz vmint sima utcai viseletre is, de nekem olyan volt mintha szellemképes lenne. Horgászáshoz viszont kimondottan jó a polár lencse a vízről visszaverődő fény miatt.

Janesz írta korábban: "nekem a polár lencse olyan volt mintha picit dioptriás lenne..olyan élesebb volt vele minden de ha forgattam a fejem zavart picit..nyílván én is észrevettem köztük a különbséget..de engem zavart,hogy a villamosból alig látok ki mert látom az üvegben a feszültségeket amik fekete foltok formájában jelentek meg...
mondjuk más meg a ruby lencsénél érzi ugyanezt..(mert a polarizáltnál ugye 2 réteg lencse közt van egy fólia a rubyn pedig nemcsak kívülről de belülről is bevonatos a lencse)
"

[ Szerkesztve ]

(#2880) Integra válasza koxx (#2879) üzenetére


Integra
titán

érdekes ez a polar dolog
egyszer nagyon jó, egyszer meg a halálba kívánod
én maradtam inkább a polar mentesnél

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2881) koxx válasza Integra (#2880) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Engem kimondottan idegesített. Megmaradt a 24K gold lencsés x-metalom elvagyok vele :)

(#2882) Integra válasza koxx (#2881) üzenetére


Integra
titán

hehe, nekem is iridium gold van:)
legjobb

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2883) darnellsmith


darnellsmith
senior tag

sziasztok nekem ilyen szemüvegem van. [link]

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2884) ronaldo


ronaldo
őstag

Gascan

Ez a szemüveg tetszik nagyon, igaz, Grey Polarized lencsével van. Kell erre még aludni párat.

(#2885) darnellsmith válasza ronaldo (#2884) üzenetére


darnellsmith
senior tag

én múltkor láttam ilyeneket, hát nemtom. Vkinek biztos tetszik :U nekem már eleve ez az "új" oakley jel se jön be, inkább a jól megszokott :D

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2886) o-men válasza ronaldo (#2884) üzenetére


o-men
újonc

Nekem a Black Iridium egész évre egy kicsit sötét. A gyár is csak erős napfényre ajánlja. A színhűsége viszont ennek a legjobb. Ha sokat viseled annyira megszokja a szemed, hogy már szinte fényérzékeny lesz tőle az ember és sokat hunyorog. Próbáld meg a Transition fényre sötétedő lencséket. Igaz polár árban van, de megéri. Kettő az egyben. Vagy ha mindenképp Gascan S-t szeretnél akkor ezt [link]. Ebben egy vadiúj lencse van 15% fényátersztő képességgel. Picit világosabb a Black Iridiumnál és még olcsóbb is.

everybody loves sunshine

(#2887) darnellsmith


darnellsmith
senior tag

[link]
nekem ilyen van, nemtudom ki látott már ilyet közelről, merev az egész (nem lehet a szárait behajtani) :D

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2888) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Sziasztok!

most jutottam el h vegyek 1 oakley-t!! De nem polarizáltat szeretnék mert engem nagyon zavarnak a "foltok" az üvegen még a bkv-n is :DD :DD
[link] Én erre gondoltam és az lenne a kérdésem h ez használható nyáron erős napfényben?? :R :R

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#2889) koxx válasza m0h0senator (#2888) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A G30 lencsés kivételével bármelyik jó. A black iridium az egyik legsötétebb.

(#2890) m0h0senator válasza koxx (#2889) üzenetére


m0h0senator
őstag

Köszönöm a gyors választ!! rem élem jól fog állni :B :DDD

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#2891) koxx válasza m0h0senator (#2890) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nincsmit, de fel kell próbálni mert a képek elég csalókák. Nekem nagyon kicsi volt a fejemre ez a modell.

(#2892) m0h0senator válasza koxx (#2891) üzenetére


m0h0senator
őstag

MI a különbség a Half Jacket és a H J XLS között..? Méret talán..??

An odyssey through the realm of consciousness.

(#2893) koxx válasza m0h0senator (#2892) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen, az XLJ nagyobb fejre való.
"The XLJ version of our HALF JACKET® frame offers extended lens coverage for larger faces"

(#2894) lajo válasza darnellsmith (#2887) üzenetére


lajo
senior tag

Én láttam. Nekem is ilyen van, csak más szín. Ha le kell venni a széles gumi miatt bátran a nyakamra rakhatom mert biztos nem csúszik le. A fejemről meg még annyira se.

[ Szerkesztve ]

(#2895) darnellsmith válasza lajo (#2894) üzenetére


darnellsmith
senior tag

én általába a fejemre tolom fel ha olyanok a látási viszonyok, szépen szokott "kapaszkodni" a kopasz fejemen :D
vajon van más oakley is aminek nem lehet a szárait behajtani? :F

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2896) koxx válasza darnellsmith (#2895) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen van.

:DDD

Komolyabban, sztem nincs.

(#2897) darnellsmith válasza koxx (#2896) üzenetére


darnellsmith
senior tag

kérem őrizzük meg komolyságunkat :C

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2898) Vole válasza darnellsmith (#2897) üzenetére


Vole
tag

Van azert par tipus aminek nem hajlik a szara:

Pro M Frame
Racing Jacket
Racing Jacket Pro Series
Water Jacket

Gascan S -re visszaterve: az S nem egeszen azt jelenti hogy a Gascan -nek egy kisebb merete, igazabol egy masik tipusrol van szo, amit persze a Gascan alapjan keszitettek, szinte ugyan az a szemuveg, kis elteresekkel, es persze meretben kisebb mint a normal Gascan.

Ha barmi kerdes van Oakley szemcsivel kapcsolatban, irjon batran :)

(#2899) bandus válasza Vole (#2898) üzenetére


bandus
veterán

üdv itt a prohardveren :R

nálad kb milyen árban lesz az új minute és straight jacket?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2900) lajo válasza Vole (#2898) üzenetére


lajo
senior tag

Ebből 3 szinte ugyanaz, mellesleg azokról volt szó. :P

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.