Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23401) radi8tor válasza Tsebacsi (#23397) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Basszus sajnálom! :O

⭐ Stella

(#23402) Ciccuka válasza Gyarmati_ (#23399) üzenetére


Ciccuka
veterán

Sajnálom szegény cicust. :(

Legközelebb oda ne vigyél semmit/senkit se!
Ezek a vitamin injekciók többnyire csak arra jók, hogy egy darabig jobban lesz tőle másra nem.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23403) Dhampir


Dhampir
félisten

Tsebacsi és Gyarmati_

Nagyon sajnálom szegény kis cicáitokat. :-(

(#23404) Vistaboy válasza Gyarmati_ (#23399) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ez sosem könnyű döntés. Mi is sok szenvedéstől kímélhettük volna meg Csipikét, ha mindjárt elaltatjuk, amint láttuk rajta, hogy csak nem akar javulni a kezelések dacára. De hát asszony nem engedte, ő bízott benne, hogy helyrejön, az orvosok meg még adták is alá a lovat, hogy fel fog épülni (Nem rosszindulatból, de nekem ma is ez a véleményem, hogy színtisztán üzleti okból tették, hogy minél több kezelésért nyúlhassanak le minket, emberségről szó sem volt ebben az esetben :((( ). Pedig én már akkor azt mondtam, hogy jobb lenne szegénynek békében elmenni, nem gyötrelmek közepette... R.I.P. Csipike. :(

Úgyhogy abban biztosak lehettek, hogy Cilikénél ezt már nem fogjuk eljátszani. Amint látjuk rajta, hogy nagyon rosszul lesz, vagy nem reagál a kezelésekre, inkább mi is el fogjuk őt altatni, mint hónapokig kínlódni hagyni...

#23397 Tsebacsi: Részvétem, tényleg szorulhatott volna belé annyi érzés, hogy legalább szól, mi történt. Senki sem gondolta volna róla, hogy szándékosan ütötte el. De így, hogy nem szólt, bebizonyította, hogy egyáltalán nem érdekelte, elüti-e, vagy sem. :(((

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#23405) Gyarmati_ válasza Tsebacsi (#23397) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Ez szörnyű, sajnos ilyenek az emberek.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#23406) baloghgabor válasza Gyarmati_ (#23399) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Tudom, nem vigasztal, de ha nem fogadjátok be, akkor egyedül, nagyon sok szenvedés várt volna csak Rá. Így az utolsó időben legalább szeretetben volt és ha rövid időre is megtapasztalta az emberi jóságot is, amit kapott Tőletek. 😽

bégé

(#23407) Gyarmati_ válasza Vistaboy (#23404) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Most volt először ilyen döntés.
Grafitot szeptember elején fogadtuk be, és már az első alkalommal átbeszéltük a lehetőségeket. Az orvosok akkor is elmondták hogy mire lehet számítani.
Tudtuk hogy ez eljöhet, de adtunk esélyt neki.
Tegnap is a vizsgálatok után mondták ki hogy ez a kevésbé fájdalmas út neki. Volt neki 2 nagy duzzanat a hasában amik szeptember óta méretben nem változtak.
Elmondták hogy lehetőség van mintát venni, szövettani vizsgálatra aztán műtét, de ezt nem javasolták.
Az elején még egy jelenleg hiánycikk gyógyszert is beszereztek amit ingyen kaptunk.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#23408) Gyarmati_ válasza baloghgabor (#23406) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Köszi, mi is gondoljuk.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#23410) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Pár hónapja lett ivartalanítva MC kandúrom. A régi (Josera Marinesse) és az új tápot (Animonda vom Feinsten Deluxe ivartalanított macskáknak) keverve adtam neki. Ivartalanítást végző dokit kérdezve, nyugodtan mehet.
Most vagyunk túl egy húgyúti megbetegedésen, köves lett a cica. Még felépülőben a mütétből, gyógyszer + gyógytápon élünk amíg meg lesz a kőanalízis eredménye. A jelenlegi gyógytáp (Royal Canin Veterinary Urinary S/O) aranyárban van...remélhetőleg csak kúra szerűen kell ezt adni. Aki járt hasonló cipőben, milyen táp vált be a későbbiekben a legjobban amivel nem jelentkezett a fenti probléma?

Tsebacsi, Gyarmati sajnálom a cicókat : (

[ Szerkesztve ]

(#23411) Freddy76 válasza Tsebacsi (#23397) üzenetére


Freddy76
addikt

Nagyon sajnálom... Ő ment el? Emlékszem, még dilemmáztál is azon, hogy ki merjétek-e engedni, vagy sem...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23412) Freddy76 válasza Gyarmati_ (#23407) üzenetére


Freddy76
addikt

Részvétem neked is. Ilyenkor tényleg csak az vigasztal, hogy az utolsó hónapjában kapott szeretetet.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23413) Vistaboy válasza Gyarmati_ (#23407) üzenetére


Vistaboy
veterán

Orvosa válogatja. Vannak becsületesek és vannak kapzsik. Sajnos a mi esetünkben kihasználták, hogy egy 13 éve velünk élő családtagról van szó. És mint később kiderült, fogalmuk sem volt róla, hogy mi a baja szegénynek. Mikorra kiderült, mi okozza az egészet, addigra már kész volt szegény. És még akkor is csak azt hajtották, hogy az infúzióktól helyrejön... Szóval értem, ezért írtam, hogy nem akarom egy kalap alá venni az állatorvosokat, miszerint mindegyikük ilyen, de a mi esetünkben sajnos kifogtunk egy díszpéldányt.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#23414) Tsebacsi válasza Freddy76 (#23411) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igen, Ő, Csöpike :O
Sajnos nagyon kis eleven volt, kilátott a teraszra, kertbe, nagyon ki akart menni, az anyja is kijárós cica. Egy ideig "küzdöttünk" a kertben vele, így-úgy próbáltuk kerítésen belül tartani, de ugye ez csak egy darabig sikerül, aztán egyre ügyesebb és gyorsabb lett, már ki tudott cselezni minket. Végül egyszer csak feladtuk. Bent nem lehetett bírni vele, képes volt "rombolni", annyira nyüzsi volt. Igyekeztünk figyelni rá, többször ránézni, behívni napközben is. Este 7-kor pedig mindig behívtuk (már amikor sikerült). Kb. 1 hónapja volt már kijárós, szóval azért csak tudta merre hány méter...
De pont tegnap volt egy rosszabb napom, (ahogy ma is) nagyon sok a munka, nem végeztem időben, későn mentem ki ránézni :O :W
Vele együtt egy részem is elment, nagyon kivagyunk a Párommal.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23415) Di Natale válasza Tsebacsi (#23414) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Sajnálom… kitartást kívánok. Mi a 4 éves macskánkat rászoktattuk, hogy este 9-től 4-ig alvás van. Bent a szobában.

(#23416) Di Natale válasza Di Natale (#23415) üzenetére


Di Natale
aktív tag

(#23417) Gyarmati_ válasza Vistaboy (#23413) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Nagyon sajnálatos eset volt a tiétek és nagy orvosi hiba. Zserbó cicánk volt hasonlóan, nagy láza lett, aztán 2 nappal később nagy seb lett a nyelve garat felöli végén. Alig lehetett észrevenni. Akkor már infúziós kezelésre jártunk és minden nap alaposan megnézték, ott vették észre.
Spec táp fecskendővel a torkába, így tudtuk etetni. A láz a 3. napon elmúlt a fekélyes seb a nyelvén bő egy hétig megvolt. Azóta sem volt beteg, igaz akkor ő aludt a francia ágyban mi meg a kanapén. :K

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#23418) Tsebacsi válasza Di Natale (#23415) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mi is mindig behoztuk. Most még az anyja is bent volt vele mindig. Nem mertük kint hagyni több okból sem. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23419) Ciccuka válasza Tsebacsi (#23414) üzenetére


Ciccuka
veterán

:( szegény cicus

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23420) Dhampir válasza Tsebacsi (#23414) üzenetére


Dhampir
félisten

Részvétem. :-(

(#23421) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Köszönjük Mindenkinek! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23422) koshmar válasza Tsebacsi (#23421) üzenetére


koshmar
őstag

A fekete család 3/4-e :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#23423) Tsebacsi válasza koshmar (#23422) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Cukik :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23424) Gyarmati_ válasza Tsebacsi (#23423) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Mutatós díszek az udvaron.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#23425) Tsebacsi válasza Gyarmati_ (#23424) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bejössz meghalsz nézéssel :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23426) koshmar válasza Tsebacsi (#23425) üzenetére


koshmar
őstag

Pedig amúgy végtelenül kedvesek :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#23427) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Kitartást Gyarmati_ meg Tsebacsi! 😿

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#23428) Gyarmati_


Gyarmati_
senior tag

Köszönjük mindenkinek.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#23429) Tsebacsi válasza _ocsisajt (#23427) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönjük, hosszú menet lesz, szerencsére az Anyja és Malac kicsit enyhíti a hiányát.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23430) Freddy76 válasza Tsebacsi (#23429) üzenetére


Freddy76
addikt

Malac egy macska?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23431) homerhamm


homerhamm
addikt

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#23432) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Plusz egy ráadás:

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#23433) Tsebacsi válasza Freddy76 (#23430) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ő itt Malac :)

Ő volt az első befogadott cicánk, Fiú, 5 éves lesz tavasszal.
Eredeti nevén Süti(ke), aztán Sütimalac, majd csak simán Malac :DDD Mert erre hallgat.
És mert úgy eszik, mint egy kismalac.
Bár a fotókon nem látszik, kis egybenyakú már, oké jön a tél, de nem csont és bőr :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23434) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Jollakott falusi cica (sajnos gazdikereso)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23435) Astroboy


Astroboy
őstag

Aztamindenségit' neki: [link] :Y

Érdemes megnézni a többi videóját, csak reggel óta képzem magam de már 3 dologról beszélgettünk Pirvel, szótár a videó leírásban található.
Eszméletlen gyerekek...

[ Szerkesztve ]

(#23436) Di Natale válasza Astroboy (#23435) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Most néztem meg. A köszönéssel tisztában voltam, mert évek óta minden reggel ezzel a hanggal kezdi a napot a macskánk. :D

(#23437) MutantZombie


MutantZombie
tag

Hellósztok!
Volt egy macskám (13 éve).
Kóbor anyja a kertemben fialt 4 macskakölyköt.
A 4 macska közül kiválasztottam azt, amelyik mindig melléugrott a kiszemelt célpontnak, mindig csak utoljára ért a tányérhoz és nyávogni sem tudott igazán. Később a dorombolása sem olyan volt, mint azt mások macskáinál tapasztaltam. Halkan zörgött valami benne, de ennyi.
Olyan kis esetlen volt, hogy megsajnáltam, ezért megtartottam.
Egy fekete/fehér, nőstény házi macska volt, ami kinti-benti életet élt. Télen bent aludt, de nyáron nem volt erre esély (kikérezkedett).
Elég hányattatott élete volt szegénykének, mert sajnos az ember a szomszédait nem válogathatja meg.
Így esett meg, hogy kb. 4 éves korában a fantasztikus szomszédom fejbe lőtte légpisztolyával. Ezt csodával határos módon túlélte (a szomszéd is), bár közel járt a szeméhez, szerencsére nem sérült a látása sem, mert csak súrolta a fejét, mint kiderült.
Viszont vannak sajnos olyan emberek is, akik úgy érzik, hogy a kutyájuk vadászösztönét nincs jobb kiélni más macskáján, hiába van a macskán nyakörv... A dolog "szépsége", hogy a drága kis eb ugrott be a telkemre, mert bent látta a macskám az udvaron. A bejárat sajnos olyan volt - mert a fszm se gondolta -, hogy nem csak macska járhat ki-be a kapurácson; meg naivan azt hittem, aki a kutyáját sétáltatja az utcán az minimum pórázt tesz rá.
Még ezt is túlélte az akkor kb. 7 éves macsek, bár ha nincs közbelépés..., lehet ott ér véget.
Így élt meg a macskám 13 évet.
Több, mint 10 éve nincs macskám. Tudom, olyan úgysem lesz még egy.
Kikérezkedett, ha dolga volt, és az ablakba ülve jelezte, ha be akart jönni.
Kizárólag száraz macskaeledelt volt hajlandó enni. Sok mindennel próbálkoztam, mindegy mennyibe került, konzerv, tasakos. Megszagolta, "nyávogott" egyet miközben rám nézett, majd felugrott a polcra, ahol a száraz macskaeledel doboza volt, és a mancsával az adagoló lyukon keresztül kapirgálva vett ki magának az általa vágyott falatot - jelezve - hogy neki ez ízlik.
Sose ült vagy ugrott fel a házon belül sehova, ahova korábban nem lett feltéve és a körmét sem élezte soha az ajtón belül, csak az udvaron.
És ahogy próbált dorombolni, miközben simogattam. Nem igazán ment neki, de olyan aranyos volt, ahogy igyekszik jelezni...
Paplan:

---------------------------------------------------

Nemrég jelezték felém, hogy van egy macska, ha érdekel - részleteket még nem tudok (kor, nem, jellem, orvosi állapot stb.) -, amit örökbe is fogadhatok, mert ha nem, akkor megy menhelyre.
A problémás szomszédok szerencsére lecserélődtek, de sajnos a környéken nagy lett az autós forgalom, és még több a kutyasétáltató; így már nem mernék kinti-benti macskát. Csak bentit. De az hogy működik?
Létezhet, hogy nem igényli a kinti létet? Vagy igényli, de játékkal kell oldani ezt a vágyat? Vagy macskahámmal el kell (már ha el lehet) vinni sétálni?
Mit lehet tenni, ha egy alapvetően benti macska mégis kiszökne?
Ha csak benti, akkor mennyire kell tartani a bolhák/kullancsok/atkák -tól?
Lehet naivitásnak tűnik, de a macska amúgy ihat tehéntejet? Vagy azt csak akkor iszik, ha nincs más, de amúgy a sima víz is jobb (bár nekem az előző mindig a tejet választotta)?
Mikre van szükség úgy általánosságba véve, mert pl. nem szeretnék 28 macskaalmot végigtesztelni, így esetleg valami tapasztalat?

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#23438) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

HELP

kinti-benti macska:
macska levert, elesett csak csak aludni, pihenni akar. Nem engedi hogy megvizsgáljam, titlatkozik, talán nyög is.
Úgy gondolom, hogy komoly baja lehet.

XIV kerületben vagyok, van autóm.

Van BP-en nem irreális távolságban jó hely ahol ilyenkor meg tudnák nézni, hogy mi lehet a gond?

Én ilyeneket találtam, hogy:
Budapesti Állatkorház (Lehel út)
PrimaVet (Rákos út)
Ebcsont Beforr (Lengyel út)

Nehezíti a dolgot, hogy nem én vagyok a gazdája, hanem egy leszarom alak aki lepasszolta megőrzésre hosszú hétvégére (volt már nálam, jól ismer és nagyon szeret a macska).

A macskát sosem hordják állatorvoshoz/kontrollra. Nem szeretném feleslegesen nagy stessznek kitenni. (Nekem a költség másodlagos a macska jóléte mögött )

[ Szerkesztve ]

(#23439) Mr.Csizmás válasza MutantZombie (#23437) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Ha kicsikent kerul bentre, hozzaszokik hogy mekkora tere van. Macskas fb csoportokban is csomo boldog benti cica van 28-34m² garzonokban. :K tehentejet nem adnek, max laktozmenteset (es utnem azokat az irokat, akik az osszes qrva rajzfilmbe tehentejet ivo macskakat irtak a sztoriba :o )

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23440) Gyarmati_


Gyarmati_
senior tag

Teregetni kéne mennem:

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#23441) Ciccuka válasza joysefke (#23438) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mindenképp vidd el olyanhoz, aki tud segíteni szerintem.
Óvatosan emeld! Lehet összeevett valamit, amit nem kellett volna.
Vizet adhatnál neki.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23442) Tsebacsi válasza joysefke (#23438) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az állatkórház jó csak drága. Angelus is jó csak lehet most zárva van már. A többit sajnos nem ismerem Zuglóban.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23443) Dhampir válasza joysefke (#23438) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezeket találtam hirtelenjében:

Állatorvosi Ügyelet Budapest (Éjjel-nappal és hétvégén is hívható! +36-30-625-00-44)

ÁLLATORVOSI ÜGYELETEK BUDAPESTEN

Állatorvos, állatkórház éjjel-nappal Budapesten

Fővárosi rendelők listája (2020. október 13.)

Akad olyan rendelő, amelyik hétfőn, október 31-én is nyitva lesz, például:
Böszi-Vet Állatorvosi Rendelő és Állatpatika

[ Szerkesztve ]

(#23444) joysefke válasza Tsebacsi (#23442) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az állatkórházban voltam. Jó tapasztalataim voltak. Majd megírom a doktornő nevét. Nem ismerem az árakat, de utólag örülök, hogy ide jöttem. Volt ultrahangjuk és szükség is volt rá.

[ Szerkesztve ]

(#23445) BoneDragon


BoneDragon
veterán

A tokeletesen eltalalt kepek… :DDD

(#23446) Tsebacsi válasza BoneDragon (#23445) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23447) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Hogyan segíthetünk a sünöknek ősszel? Felkészülés a téli álomra

Egy tartalmas cikk.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23448) Freddy76 válasza MutantZombie (#23437) üzenetére


Freddy76
addikt

Most külföldön vagyok, telefonról, kedden válaszolok részletesen, ha addig nem teszi meg más. Röviden: nem kell tartanod a benti tartástól.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23449) gergo5991


gergo5991
őstag

[link]
felnőtten is hiányzik neki az anyatej, azt olvastam a macska azért dagaszt, mert pont erre vágyik, szerintetek volt ezügyben bármilyen kutatás mi történik, ha felnőttkorban is rendszeresen kap a macska anyatejet? nagyobb, fejlettebb lesz esetleg? lehet elvonási tünetek miatt dagaszt a macska?

[ Szerkesztve ]

(#23450) BoneDragon válasza gergo5991 (#23449) üzenetére


BoneDragon
veterán

A macska laktoz erzekeny, nem szabad neki tejet adni es nem azert dagaszt mert tejet akar.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.