Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) hackeeeee válasza Winne (#5250) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Próba szerencse, hátha megoldja. Ha nem, akkor érdemes lehet régebbi driverrel próbálkozni.

Eddig ugye Én alapértelmezett módban használtam a CF-et, most át raktam, hogy használja a profilokat, túl sok különbséget nem vettem észre. Showdown talán egy hangyabokányival gyorsabb lett.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5252) zsoory


zsoory
csendes tag

Sziasztok!

Nem nagyon vagyok még járatos a CF világában, tudnátok segíteni :R

Van egy MSI 6850-em ( R6850-PM2D1GD5/OC ) ez mellé szeretnék venni egy Sapphire 6870-et. A mostani kártyám GPU órajele 850MHz ennyit tud max a 6870-é defaultból 900MHz.

Crossfire-be tudom e rakni? Nyilván a 6870-es órajelét lejjebb kell vennem.
A nagy cél persze egy 6870x2 lenne majd a végén.

Köszi a segítséget.

(#5253) radi8tor válasza zsoory (#5252) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha az alaplapod is támogatja a Crossfire-t, akkor semmi akadálya.
Azt is megérné megnézni, hogy 6850 bírja-e 900MHz-en. Akkor nyernél pár FPS-t.

⭐ Stella

(#5254) zsoory válasza radi8tor (#5253) üzenetére


zsoory
csendes tag

Alaplapom támogatja a CF-et, 900MHz-et nem tud sajna a 6850 :)

Köszi az infokat!!!

(#5255) Silenzio


Silenzio
addikt

Nemrég szert tettem a Sapphire 5750-esem mellett egy Vapor-X 5750-re is, gondoltam, kipróbálom a CrossfireX-et. Hát, nem megy. Meg se nyikkan, ami azt illeti.
Külön-külön működnek a kártyák, viszont CF-be téve a kettes számút nem is látja a Winfos. Se GPU-Z, se a Windows eszközkezelő nem jelzi, hogy egy kettes kártya is lenne a gépben.
Egy hidam van csak hozzájuk, elvileg elég az is, nem?
Mindegy, hogy áll a híd?
Asrock 790GX AOD alaplappal próbálkozom. Ebben egy kártyát kell megfordítani, hogy a 2x8-as mód aktiválódjon. Nekem mondjuk nem illeszkedik így, mint a képen, kb. 2 millivel kilóg ehhez képest. A GPU-Z szerint a lap X8-as módban van, szóval szerintem működik.
12.8-as Catalyst-tal plusz CAP-pal próbáltam, nem voltam benne biztos, látnia kéne-e a rendszernek. Kéne neki egyáltalán? Most a 12.9 beta van fent, ugyanaz, semmi javulás. Még arra is gondoltam, hogy az 1 molex-> tápátalakító miatt nem kap elég kakaót, ezért kicseréltem 2 molex -> táposra, de semmi javulás. Mit tegyek? Agyf@szt kapok lassan, gyűlölöm a gépem. Ja, még valami: nem látok vonatkozó BIOS beállítást, de a manual se írja, hogy volna ilyen.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#5256) Silenzio


Silenzio
addikt

Kiderült a turpisság. Az említett kártyát kellett beljebb nyomni, de valami olyan brutál módon, hogy minden jóérzésű hardverkedvelőnek összeszorulna a gyomra. Késsel feszegettem be. LOL. Most működik. Nem is rossz.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#5257) miresz válasza Silenzio (#5256) üzenetére


miresz
veterán

:Y Mellékelni kell egy machete-át is a kártyák mellé a CF-hez. :DDD

(#5258) radi8tor válasza Silenzio (#5256) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha jól értelmezem ez a házad hibája. Nem engedte a helyére a VGA kártyát rendesen.

⭐ Stella

(#5259) Silenzio válasza radi8tor (#5258) üzenetére


Silenzio
addikt

Nem. A lapom hibája. Nem videokártyáról beszélek, hanem a hsz-emben lévő linkben a kép jobb felső sarkában található, sportszelet nagyságú kártyáról, aminek a forgatásával lehet bekapcsolni a Crossfire/SLI-t. Ha 2 nap alatt nem jöttem rá, hogy mehet beljebb is, csak fotókon volt gyanús, el tudjátok képzelni, milyen vacak konstrukció... A lapom olyan, mint a 80-as évek elején gyártott hifik, mindent fizikai kapcsolókkal kell rajta beállítani, elektronikai vezérlés nuku. :)
Viszont egyáltalán nem rossz alaplap. Vélhetően enyém az ország legjobb Phenom II-je, és ebben a lapban sem muzsikál rosszul: 3.8 Ghz környékéig elvan alapfesszel. Ráadásul az sem éri el az 1.3 voltot, mint sok társa esetében.

Szerk: a legjobb proci tán túlzás, de Herr Z, aki AMD procikkal foglalkozik, mióta ph! tag vagyok, azt mondta, jónéhány évente akad a kezébe ennyire pompás példány. Licitre is bocsájtotta.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#5260) radi8tor válasza Silenzio (#5259) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jah, már értem. Elég beteg megoldás ez a hardveres CF kapcsoló. :Y

⭐ Stella

(#5261) Silenzio válasza radi8tor (#5260) üzenetére


Silenzio
addikt

Én is meglepődtem. :D Eddig alapvetően CF-ellenes voltam, de a jelenlegi driverrel (12.9 beta) ripityomra verte a két 5750 az 5850 OC-t. És alig fogyaszt többet. Mondjuk elég büdös a gép, úgyhogy a tápom biztos szenved. Meg melegszik is, mint a disznó, tőlem két méterre a teraszon jelenleg 34 fok van, úgyhogy nem is csoda. De akkor is megérte. :)

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#5262) radi8tor válasza Silenzio (#5261) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor azt érdemes lenne lecserélni egy nagyobbra, amíg el nem olvad benne valami.
Én szerettem túlméretezni a tápot 1.5x-2x, hogy hűvösen üzemeljen, de ez én vagyok :)

⭐ Stella

(#5263) Silenzio válasza radi8tor (#5262) üzenetére


Silenzio
addikt

Nem tudom. Inkább túlmelegedés lehet mégis, nem volt elég csatim ezért kikötöttem a ventilátorokat.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#5264) Silenzio


Silenzio
addikt

Használ még valaki 12.9 bétát? Az a helyzet, hogy a Crysis 2 mind a MaldoHD-vel, mint a DX11 Ultra+textúrákkal gyászosan fut. A framerate pazar, 40-50 is megvan mindent kimaxolva (1440*900 csupán, szóval lehet is), viszont irtózatosan swappel, néha megáll a játék 20-30 másodpercre is. Vram kezelési hiba lehet. Más is találkozott ilyesmivel? A rendszer nem gyenge, a Battlefield 3 is teljesen ki van maxolva, és gyönyörűen fut, egy akadás nélkül.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#5265) radi8tor válasza Silenzio (#5264) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vigyázni kell a béta driverekkel. Na meg általában a driver cserével.
Csak akkor cseréld le, ha release notes-ban olyat javítanak, amire szükséged van.

Catalist driverek topicja. ;)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5266) Silenzio


Silenzio
addikt

CF alatt mivel érdemes tuningolni a kártyákat? Az Overdrive hatástalannak bizonyult.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#5267) radi8tor válasza Silenzio (#5266) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Overdrive és frekvencia emelés. Az overdrive önmagában csak a TDP limitet emeli meg a kártyán.

⭐ Stella

(#5268) Silenzio válasza radi8tor (#5267) üzenetére


Silenzio
addikt

Azt vágtam, de azt nem, hogy külön-külön emelni kell a kártyák órajeleit. Én csak az egyikét emeltem, így nem működött. 4700 pontot értem el 3dM11-ben és a proci még mindig tuningolható. Nem is rossz 30k-ért.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#5269) sakal83 válasza Silenzio (#5264) üzenetére


sakal83
addikt

Elfogyhat szerintem az 1gb memória... A Crysis 2 1500-1700Mb is megeszik ultra módban.

(#5270) radi8tor válasza Silenzio (#5268) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

CF-ben mindkét kártyát egyszerre kell állítani. Ha az egyik kártya magasabb órajelen jár, akkor az előbb végez a számításával, aztán várhat a másik kártyára. Eredménye az lesz, hogy nem gyorsul.

⭐ Stella

(#5271) Silenzio válasza sakal83 (#5269) üzenetére


Silenzio
addikt

Hol mondtam, hogy egy giga memóriám van? Mint leírtam volt 5850-em és GTX 460-am is, nem vennék 2 db 512-es 5750-et. :) Az nem volna nagy fejlődés.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#5272) kontrobi válasza deen04 (#5208) üzenetére


kontrobi
aktív tag

Szia!
Nálam -Asus F1A75M- engedélyezni kellett a multi monitort mert csak akkor tudta a Catalyst bekapcsolni a CF-t. Primary -nek meg a PCIE kellet megadnom mert alaplapról kártya be tétele után sötét monitor volt. Értelemszerűen a kártya kimenete él. Az, hogy mekkora Buffert engedsz csak rajtad múlik, én hagytam auto beállításon.
A kártya ha CF-ben akarod használni a HD6670 legyen, gyártó meg amelyik szimpatikus.

Tapasztalatom: Én megszívtam a CF-el mert az F1 2012 játékban a HD6670-en egyedül csinál 55 FPS-t míg Crossba engedve 38-at. Meg ne kérdezd ez miért van, okosok azt mondják a játék nem kezeli a CF-et.

Remélem egy picit tudtam segíteni!
Én is full kezdő vagyok de nálunk a számtech boltokban is néznek mint a birkák a kérdésre.
Ha meg tudsz valami érdekes infót, örülnék én is neki!

(#5273) sakal83 válasza Silenzio (#5271) üzenetére


sakal83
addikt

Gondolom egy gigás cf-ed van, ott nem adódik össze a vgak memóriája.

(#5274) Doctor24 válasza sakal83 (#5273) üzenetére


Doctor24
csendes tag

Sziasztok! Segítségeteket kérném .
Asrock 880G Extreme3-Lapom van, ebbe szeretnék bele rakni 1DB 4870 512mb 2db 4850 512mb Vgá-kat.
Menni fog ez így crossfire -ban?

Ha velem üzletelsz és meg vagy elégedve ne feledd el a pirost!!

(#5275) Doctor24 válasza Doctor24 (#5274) üzenetére


Doctor24
csendes tag

Corsair CMPSU-700GEU Gamer tápegységem van.

Ha velem üzletelsz és meg vagy elégedve ne feledd el a pirost!!

(#5276) radi8tor válasza Doctor24 (#5274) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, támogatja a Crossfire-t.
A kék slotba rakd majd a VGA-kat. (8x-8x sebességű)

⭐ Stella

(#5277) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Elméletileg minden további nélkül mehet a cf.A lap tudja a 3 utas cf-et 8/8/4-be és a tápod is elég.(durván 150+110+110 watt).Azt gondolom tudod,hogy a leglassabb kártyához fog igazodni a többi,tehát olyan mintha 3db 4850-esed lenne és a memória sem adódik össze,tehát marad 512mb(ugye a mai játékoknál full hd-ban ép,hogy elég az 1gb,de van pár játék ahol már ez is bőven kevés). Mivel égi kártyákról van szó lehet lesz egy kis gubanc a driverek terén tehát érdemes régebbi driverekel kezdeni(bár ez csak egy tipp).Ezen felül ha a win nem tenné meg a 3 karinak azonos órajelen kell futni.Dióhéjban ennyi :)

(#5278) radi8tor válasza Milka 78 (#5277) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Huh, korán van még. Nem láttam, hogy 3utas CF-et akart. :B

⭐ Stella

(#5279) Silenzio válasza sakal83 (#5273) üzenetére


Silenzio
addikt

Hogyhogy nem? Miért nem? :Y
Azonnal eladom...
Amúgy az 5850-en sem swappelt ennyit, sőt semennyit, pedig azon sem volt 2 giga vram.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#5280) radi8tor válasza Silenzio (#5279) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert CF esetén mindkét kártya a saját vRAM-ját használja. Nem osztják meg egymással.

⭐ Stella

(#5281) Silenzio válasza radi8tor (#5280) üzenetére


Silenzio
addikt

Na de várj, ez azt jelenti, hogy a gyakorlatban a társkártya fedélzeti memóriája nem is hasznosul semmiképp? Mert ha saját maguk használják fel az nem gond, de ha csak 1 gigát látnak a játékok, az már igen.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#5282) radi8tor válasza Silenzio (#5281) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mindkét kártya egyenlő arányban van használva CF során.
Gyakorlatban ez úgy működik, hogy egyik frame-et az egyik, másik frame-et a másik kártya számolja ki. Ebből adódóan mindkét kártyának a saját memóriáját kell használnia. (nem is tudná megosztani azon a CF csatlakozón, ahhoz kevés a sávszélessége - az csak szinkronizálásra szolgál).
A játékok is annyinak fogják látni a memóriát, amennyi darabonként van. A játék ugyanúgy 1 kártyának látja.

Egyes programok hibásan jelzik ki a memória használatot (pl MSI Afterburner), mert összeadják azt.

⭐ Stella

(#5283) Silenzio válasza radi8tor (#5282) üzenetére


Silenzio
addikt

Ettől ugyan nem lesz 2 giga VRAM, de ha jól értem, memóriasávszél-növekedésnek felfogható azért. Hiszen közösen oldják meg az egy kártyára jutó renderelési folyamatot. Minden esetre a Crysis 2 nem ezért szaggat. Egy darab 5750-essel is jobban futott, mint kettővel, és már nem értem, miért. 12.8-as hivatalos driver megy a gépen azonos CAP-pel.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#5284) Silenzio válasza radi8tor (#5282) üzenetére


Silenzio
addikt

Na de vájár, van itt még valami. GTA IV-et kipróbáltam, Steames, úgyhogy nem tudom egy pont hányas. A GTA IV furcsa mód mégis két giga vramot lát, direkt emiatt tettem fel, hogy mit szól a CF-hez. Ennek megfelelően engedte is felnyomni a grafikát maxra, amihez furcsa mód csak 1200 Mbyte RAM-ra volt szüksége. Viszont itt megint bugzik, de nem úgy, mintha a vram hiányozna. A látótávolság pazar, belógó dolgok meg hiányos textúrák sehol, viszont akármennyi és akármilyen minőségű árnyékot kapcsolok be, szaggat. No árnyék=faszán fut, Low árnyék egyenlő picit lassú, mediumnál már elég gyászos, ennél feljebb meg szaggat. Ilyet még 8800 GT-vel se csinált. Egyre furcsább az egész.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#5285) Montesantos válasza Silenzio (#5283) üzenetére


Montesantos
senior tag

Szia!

Nálam a Crysis2 csak ultra beállításoknál akad (mikro) gondolom az kevés ram miatt (1giga).

Viszont mikor csak 1db 6870 volt a gépben a dx11-es tex csomagot ki kellett kapcsoljam hogy élvezhető legyen a játék.

Gabi

(#5286) radi8tor válasza Silenzio (#5284) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Esetleg kérdezz rá GTA 4 topicjában más is tapasztalt-e hasonlót CF-el.
Én sosem próbáltam. :(

⭐ Stella

(#5287) Silenzio válasza Montesantos (#5285) üzenetére


Silenzio
addikt

Mod is van fent, azt teljesen legyalulom, aztán kiderül...

(#5286) radi8tor1: az lesz. Legfeljebb marad low-on.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#5288) treck1985


treck1985
tag

Sziasztok.

Tegnap sikerült beszerezni egy új gépet, és mivel nem vagyok jártas a CF-ben lenne egy kérdésem. Az alaplap Gigabyte-A75-D3H, a proci AMD A8-3850 (a proci ideiglenes, hétfőn megyek a 3870-ért) a VGA pedig amit CF-be szeretnék használni a procival, egy Sapphire HD6670 1GB GDDR5.

A biost beállítottam, hogy az Onboard VGA legyen az elsődleges, de a Catalyst-ben nem jön elő a CrossFire opció. Mi lehet a probléma? Mást is kell állítani a bios-ban?

Előre is köszönöm a tippeket!

(#5289) n3lOk


n3lOk
csendes tag

Nem tudom hogy jó helyre írok-e , de van egy hd 6870 vga-m és egy hd 4850-m ha ezt a 2 vga-t össze kötöm lefogja húzni a 4850-en a 6870-et ??

nem szeretem az olyan embereket akik nem írnak vissza PÜ-be

(#5290) radi8tor válasza treck1985 (#5288) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt a fajta felállást nem Crossfire-nek hívják, hanem hibrid Crossfire-nek.
Ha jól emlékszem van neki másik topic. Esetleg a processzorod topicjában kérdezd meg az ottaniakat.

⭐ Stella

(#5291) radi8tor válasza n3lOk (#5289) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez a két kártya nem használható együtt Crossfire-ban.

Itt egy táblázat arról melyik támogatott.

⭐ Stella

(#5292) n3lOk válasza radi8tor (#5291) üzenetére


n3lOk
csendes tag

Köszi

nem szeretem az olyan embereket akik nem írnak vissza PÜ-be

(#5293) treck1985 válasza radi8tor (#5290) üzenetére


treck1985
tag

Na végül sikerült! A bios-t frissítettem F1-ről F4-re és előjött a Dual Graphic opció. Azért köszi a választ! :)

(#5294) Montesantos


Montesantos
senior tag

Sziasztok!

Tudom hogy nem ebbe a topikba tartozik, előre is elnézést.....
A tápegységes rovatban sharkoon tápot javasoltak a két 6870 mellé, ami egy 12 voltos ágon adja le a teljes terhelést. A táp sharkoon WPM 600 fél modurális táp. A tápon van 1 db 6 tűs pcie csatlakozó és 1 db 6+2 tűs pcie csatlakozó.
Kérdés: A két db pcie csatlakozóból hogyan tudok 4 db 6-tűs PCIE csatlakózót kihozni ami belemegy a két kártyába.

Gabi

(#5295) radi8tor válasza Montesantos (#5294) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem adnak a kártyához molex-PCIe tápkábel átalakítót, akkor venned kell hozzá. Párszáz Ft-os tétel.
Bele dugod bármelyik fehér 4pin molex csatiba és kész. :K

⭐ Stella

(#5296) Bysk


Bysk
csendes tag

Üdv!
Arra lennék kíváncsi hogy 2 db Sapphire HD7770 1GB GDDR5 mekkora tápegység kéne?
Másrészt érdemes e összekötni őket?
Mert jó 40.000ft ugye 1 darab és mivel ennél többre nem költenék arra gondoltam majd utána fogom fejleszteni (gép még nincs meg).
Vagyis 2 db 7770 VGA mekkora teljesítményt nyújtana nekem?

Másrészt
Sapphire HD7770 1GB GDDR5 GHz Edition-Sapphire HD7770 1GB GDDR5 Vapor-X összelehet kötni működik is?
Mit kell figyelnem az alaplapoknál hogy megfelelően működjön a CrossFireX.?

(#5297) hackeeeee válasza Bysk (#5296) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Corsair VX550-nel szépen dolgozik 2 darab Asus HD7770-DC-1GD5. De, ha pontosan szeretnéd tudni, akkor tedd fel a kérdésed ehhez kapcsolódó részét itt.

Attól is függ, hogy mik vannak még mellette.

A mekkora teljesítmény pedig szubjektív. :) Én azt mondom, hogy ami kihasználja a CFX-et, ott szépen dolgoznak, ami nem, vagy kevésbé jól, ott lehet, hogy kicsit "játszani" kell a beállításokkal. Tehát kisebb szűrők, ilyesmi.

Elméletileg össze, de Én azt mondom, hogy legyen két egyforma kártya, ha van rá lehetőség. :)

Össze kell őket kötni a CF híddal, CCC-ben engedélyezni kell a CFX-et, és kész is. Innentől, amelyik alkalmazás kezeli a CFx-et, abban működni fog.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5298) Bysk válasza hackeeeee (#5297) üzenetére


Bysk
csendes tag

Hát egy AMD fx 6100 vagy majd idővel AMD fx 8350
1 db vinyó
8 giga 1600mhz ram.

(#5299) hackeeeee válasza Bysk (#5298) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, TDP-ben ezek is 125W-sek, szal elvileg menne, bár ugye ez a táp maga már nem kapható.

Kérdezz rá a linkelt topic-ban, hogy mit érdemes mostanság venni! :)

Véleményem szubjektív...

(#5300) Bysk válasza hackeeeee (#5299) üzenetére


Bysk
csendes tag

Egy FSP HEXA 500W szerinted elég lenne?
Vagy ennél valami komolyabb kéne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.